Vynovený Canyon Strive – 29 palcov a prepracovaný ShapeShifter

Vynovený Canyon Strive – 29 palcov a prepracovaný ShapeShifter

Nová sezóna má ešte ďaleko do svojho začiatku, no Canyon už predstavil novú verziu svojej enduro „mašiny“ pre náročných.

Strive patrí medzi najviac inovatívne modely nemeckej značky. Vo svojej najnovšej podobe prináša v prvom rade kompletne prerobený mechanizmus Shapeshifter a rovnako veľké, teda 29 palcové kolesá. Tie sa vo svete endura derú stále viac dopredu, pričom tento model je ďalším dôkazom. Výsledkom je celokarbónový stroj kombinujúci vysokú efektivitu pri šliapaní a schopnosť zvládnuť aj tie najťažšie traily, či nároky enduro pretekov.

https://foto.mtbiker.sk/Other/2019/canyon_strive/09.jpg

Nové technológie a prístup


Systém Shapeshifter funguje na základe plynovej pružiny a umožňuje jazdcovi meniť geometriu bicykla priamo za jazdy jednoduchým prepínačom umiestneným na riaditkách. Jedná sa o veľkú výhodu vzhľadom na veľmi rozdielne požiadavky endura – teda kombináciu dlhých výšľapov s náročnými a strmými zjazdmi. V roku 2019 je Shapeshifer prepracovaný vzhľadom na spoľahlivosť a funkčnosť a to aj vďaka spolupráci s expertmi na pruženie od Fox.Nechýbali ani mesiace testovania „pro“ jazdcami ako Ines Thoma alebo Dimitri Tordo, ktorí patria do továrenského Canyon Factory Enduro Teamu. Nechýbal ani dohľad legendy Fabiena Barela, ktorému bol trend 29 palcových kolies jasný už dlhšiu dobu. Nešlo ale o to len slepo nasledovať trendy, ale najskôr si prínos poriadne overiť.Model Strive 2019 ponúkne teda 150 mm na 29 palcových kolesách vo svojom „DH“ móde. Zdvih je následne redukovaný na 135 mm v „XC“ móde, s čím súvisí aj zmena geometrie – hlavový uhol aj sedlový uhol sa vtedy zvyšuje o 1,5 stupňa, takže šliapanie bude prirodzenejšie a tiež efektívnejšie. Všekty tieto zmeny majú za následok aj stuhnutie odpruženia, pričom ale stále zostáva aktívne vo svojom rozsahu. Nie je teda potrebná žiadna platforma na obmedzenie chodu tlmiča.Ďalšie detaily


Vpredu nájdete robustné vidlice Fox s 36 mm nohami, prípadne RockShox s 35 mm nohami – zdvih je nastavený na 160 mm (modely CF) a 170 mm (modely CFR). Zmenou prešli aj rámy, pričom top verzia CFR ponúka hmotnosť cca 2400 g pri veľkosti M. Hmotnosť CF verzií sa zastavila na 2700 g. Rozdiel medzi týmito rámami je najmä v zložení a ukladaní karbónových vlákien. Dôraz na maximálnu odolnosť nechýba ani jednému. CFR je tak určený pre tých najnáročnejších jazdcov, či na súboje v prestížnej EWS.Doslova samozrejmosťou je štandard boost, pevné osky, ochrana spodnej rámovej trubky a reťazových vzpier. Teleskopická sedlovka pri všetkých modeloch a interné vedenie káblov.Modelový rad Strive bude ponúkaný celkovo v 4 veľkostiach rámu od S po XL, čo dáva rozsah od 158 cm po 200 cm. Celkovo je dostupných 6 modelov - od Strive CF 5.0 (2999 €) po top prevedenie Strive CFR 9.0 LTD (6999 €).Všetky podrobnosti nájdete na domovskej stránke značky Canyon.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up11thumb_down comments 10 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Novinky od Ghost: charizmatický Riot a celoodpružený Lector FS

Novinky od Ghost: charizmatický Riot a celoodpružený Lector FS

Či už obľubujete trailové jazdenie, enduro alebo fandíte maratónu a XC, potešujúcou novinou je predstavenie zásadných celoodpružených modelov od Ghost pre rok 2021.
Novinka: Canyon Lux Trail – pod taktovkou downcountry

Novinka: Canyon Lux Trail – pod taktovkou downcountry

Mať stále ľahkú a efektívnu „raketu“ na preteky, no pripravenú zvládnuť aj náročný trail a celodenné výjazdy v horách. Podobné ambície má nový Lux Trail.
Novinka: Giant Reign E+ 2022 - technológiami nabité E-enduro PR článok

Novinka: Giant Reign E+ 2022 - technológiami nabité E-enduro

Giant Reign je v ponuke značky dlhoročným bestsellerom. Po minuloročnom update klasickej verzie prišla na rad aj tá elektrická a vývojári rozhodne nezaspali na vavrínoch, ale nastavili latku v rámci segmentu poriadne vysoko.
keyboard_arrow_up