Kellys Factory Team predstavuje súpisku na sezónu 2019

Zima je v plnom prúde, čo znamená, že je ideálny čas na zosumarizovanie minulej sezóny 2018. Z tohto dôvodu sa členovia Kellys Factory Teamu zišli v bike parku Kálnica, aby sa poohliadli za úspešnou sezónou 2018, ako aj pripravili súťažný kalendár na nastávajúcu sezónu.


Ráno sme sa stretli, aby sme zhodnotili minulú sezónu, ako aj porozprávali sa o tej budúcej. Okolo obeda sme zobrali našu výstroj a vybehli s bicyklami trochu pojazdiť. Myslíme, že nie je lepší spôsob, ako sa bližšie spoznať medzi bikermi, nie?

Členovia tímu

Nový rok prináša čerstvý začiatok pre celý tím, najmä preto, že sme sa rozhodli sústrediť naše zdroje a podporiť len troch elitných jazdcov - Rastislava Baránka, Stanislava Sehnala a jedného nového talentovaného jazdca. Preto sme nadšení, že môžeme oficiálne predstaviť novú posilu Kellys Factory Teamu - súčasného majstra Slovenska Adama Rojčeka.

Adam Rojček

Adam sa aj napriek svojmu mladému veku v posledných rokoch preukázal ako jeden z najkonzistentnejších a najúspešnejších jazdcov na Slovensku získaním titulu majstra Slovenska tri roky za sebou (2016, 2017 a 2018).Adamove najlepšie výsledky v sezóne:
1. miesto v celkovom hodnotení Slovenského pohára 2018
6. miesto celkovo v Európskom pohári 2018
5. miesto v Európskom pohári v Abetone (TAL) 2018


„Na biku jazdím od svojich štyroch rokov, keď si môj otec uvedomil, že som príliš hyperaktívny a dal ma na BMX pretekanie, kde som pretekal do svojich 17-tich – a potom to už išlo so mnou len dole kopcom. Mám rád všetky štýly jazdenia – pretekať, učiť sa nové triky a veľa ďalších. To je jeden z dôvodov, prečo som sa rozhodol vstúpiť do tímu – chcel som trochu voľnosti, pracovať na svojich projektoch a jednoducho vyskúšať viac vecí. Taktiež v sezóne 2019 budem obliekať farby Kellys Factory Teamu po boku Rasťa Baránka a Stanislava Sehnala. Niektorí ľudia si myslia, že sme rivali, ale podľa mňa sme hlavne veľmi dobrí kamoši, ktorí dokážu jeden druhého motivovať, a ktorí si občas medzi sebou dajú na pretekoch „po hube” (len vo výsledkoch samozrejme!). Veľmi ma teší, že budem zdieľať ten istý dres práve s týmito ľuďmi!“ 


„Budem jazdiť Kellys NOID 29, čo je pre mňa značná zmena, keďže som na veľkých kolesách až doteraz nejazdil. Veľmi sa na to teším.“ - Adam Rojček.

Rastislav BaránekPretekaním viac ako 12 rokov Rasťo určite patrí k najskúsenejším jazdcom KFT. Tento mladý talent je súčasťou Kellys Factory Teamu od jeho úplných začiatkov. Sme tak veľmi radi, že táto spolupráca bude pokračovať aj v nadchádzajúcej sezóne, kde sa posnaží nadviazať na svoje doterajšie úspechy v Slovenskom pohári a na Majstrovstvách Slovenska, ako aj na iných prestížnych európskych a národných podujatiach.

„Popravde, táto sezóna bola pre mňa naozaj ťažká. Keďže minulý rok sa mi darilo, mal som od seba veľké očakávania a to mi asi moc neprospelo. Aj keď rýchlosť bola dobrá, najcennejšie preteky mi väčšinou nevyšli alebo nedopadli podľa predstáv. Každopádne mám za sebou celú sezónu bez vážnejšieho zranenia, čo je najdôležitejšie a jazdenie som si poriadne užíval. Týmto možno prekvapím, ale najviac sa mi páčilo na Majstrovstvách Maďarska, kam sme boli pozvaní. Úroveň pretekov bola naozaj vysoká, veľmi veľa divákov, pekná trať, super počasie a perfektná organizácia. Navyše v piatok sme stihli kúpanie na Balatone a v nedeľu som vyhral obe jazdy, čo viac si priať.“

Rasťove najlepšie výsledky v sezóne:
1. miesto Majstrovský pohár v Maďarsku 2018
2. miesto v celkovom hodnotení Slovenského pohára 2018
1. miesto Slovenský pohár v zjazde – Veľká Rača (SK)
1. miesto Slovenský pohár – Kubínska Hoľa (SK)

Stanislav SehnalSehny bude svojou druhou sezónou pokračovať v Kellys Factory Tíme. Tento mladý ale veľmi skúsený elitný jazdec preukázal svoj talent a potenciál niekoľkými skvelými výsledkami v pretekoch IXS Európskeho pohára a veríme, že sa mu v ďalšej sezóne podarí v tomto progrese pokračovať.

Sehnyho najlepšie výsledky v sezóne:
3. miesto v celkovom hodnotení IXS Európskeho pohára 2018
1. miesto v IXS Európskeho pohára v – Špičák (CZ)

Výbava

Po úspešnom testovaní v sezóne 2018 jazdci Kellys Factory Teamu budú jazdiť KELLYS NOID 29 ako svoj hlavný zjazdový bicykel, ktorý je už dostupný aj našim zákazníkom. Nová upravená geometria využíva plný potenciál 29-kových kolies, pričom zanecháva hravosť a všestrannosť. Vďaka jedinečnému Kellys’ Think-Link systému tlmenia, nastaviteľnej Vario-Geometrii, komponentami najvyššej rady od našich partnerov, ako aj špeciálnemu servisu tlmenia od JC Bike.cz – budú mať naši jazdci možnosť nastavení podľa svojich preferencií.„Jazdil som 29-kové kolesá počas celej sezóny. Vyhovuje to môjmu štýlu jazdy. Pri jazde na veľkých kolesách sa stávate instantne rýchlejší a rýchlo získate viac sebadôvery, špeciálne v ťažkých sekciách trate. Takže pre mňa to bola jednoduchá voľba. Nový bike je super, netvrdím to len tak, naozaj veľa ľudí vyskúšalo a zdieľa rovnaký názor. Systém pruženia, tuhosť, dizajn, proste obrovský posun vpred.“ - Rasťo Baránek

Aj keď hlavným zameraním tímu zostáva zjazd, jazdci budú mať možnosť otestovať svoje schopnosti a výdrž na dlhších tratiach na niekoľkých enduro pretekoch, kde ich hlavná zbraň bude jemne upravený KELLYS SWAG 50. Think-Link Suspension System, ktorý je súčasťou aj modelu SWAG, sa preukázal nielen ako vysokovýkonná platforma, ale taktiež ako spoľahlivé a všestranné riešenie pre enduro jazdcov.Partneri

Úspešne naplniť náš náročný program by nebolo možné bez spoľahlivej podpory našich skvelých partnerov. Preto sme veľmi potešení, že budeme môcť znova spolupracovať s partnermi KLS, Novatec, Schwalbe, PRO, Shimano, KMC, KS, JC Bike a sme veľmi radi, že môžeme privítať nových partnerov X-Force, Feedback a Amplifi, ktorí prinesú v tomto poradí jasnú víziu, spoľahlivé servisné vybavenie a budú zárukou bezpečnosti pre našich jazdcov.


Poďme na to!

Už teraz sa veľmi tešíme, čo nám nová sezóna prinesie. Dokázali sme sa posunúť o krok vpred nielen vďaka personálnym zmenám, ale aj pridaním niekoľkých zaujímavých pretekov do nášho kalendára. Súčasne s našimi hlavnými prioritami v Svetovom a Európskom IXS pohári budú mať naši jazdci šancu zabojovať o dobré výsledky aj na Svetovom Šampionáte v Kanade a Národných pohárov, ako aj zúčastniť sa iných zaujímavých disciplín na podujatiach ako Crankworks, Bikefest Kálnica a iné.


Viac informácií o Kellys Factory Tíme nájdete na facebooku alebo instagrame.
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Kam to enduro speje?

Kam to enduro speje?

Od celodenných dobrodružstiev na prírodných singláčoch po hrotenie stotín v bikeparku na nacvičených tratiach... kam to enduro speje?
Predstavenie: Kellys URC – slovenské aero žiletky

Predstavenie: Kellys URC – slovenské aero žiletky

Za posledné roky sme pri Kellyse vnímali hlavne vzostup elektrobicyklov, kde sa naozaj majú čím pochváliť. A čo cestné bicykle? Už ste videli nové aeromodely URC?
Video: Kellys – vývoj, novinky 2024 a budúcnosť značky

Video: Kellys – vývoj, novinky 2024 a budúcnosť značky

V poslednej dobe sme mohli počuť o nových elektrobicykloch, vývoji, inováciách a technológiách. Aká bola sezóna Kellysu a čo si pre nás nachystali pre sezónu 2024?
keyboard_arrow_up