Vhodná výbava pre začiatočníkov

Vhodná výbava pre začiatočníkov

PR článok

Každému začiatočníkovi sa zíde niekoľko základných kúskov, ktoré pomôžu zvýšiť komfort jazdy, či bezpečnosť. Pozrite si niekoľko tipov.

Rukavice Answer Won


Anatomicky vytvarované zahnutie prstov, fleece na povrchu palca pre utieranie potu a kombinácia materiálu Amara doplnená o silikón, ktorá tvorí kvalitný grip. Aj takto by sa dali charakterizovať rukavice od značky Answer, model Won. Materiál na prstoch je navyše kompatibilný s displejmi dotykových telefónov. Cena sa pohybuje okolo 30 €. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.


Sram NX Eagle


Upgrade sa dá poňať aj výmenou hnacej sily bicykla. Sram NX Eagle je sada určená pre rýchlu a ľahkú prestavbu a najmä dokáže výrazne zjednodušiť radenie, čo začiatočníkom môže prísť vhod. Vďaka širokému rozsahu bude stále v zásobe dostatok prevodov na roviny aj stúpania. V balení nájdete prehadzovačku, kľuky, radiacu páčku, kazetu a reťaz. Cena sa pohybuje okolo 400 € podľa konfigurácie. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.

Selle San Marco Aspide


Základom dobrej a pohodlnej jazdy je aj spokojnosť so správnym výberom vhodného sedla. Selle San Marco je jednou z možností, ako uspokojiť túto požiadavku. Komfort je zaistený gélovou patrónou v strednej časti sedla s postupne rozšírenou zadnou časťou. Špička je dostatočne vypolstrovaná v prípadoch agresívnejšej jazdy. Hmotnosť sedla je 212 g. Cena sa pohybuje okolo 100 € a viac informácií nájdete na tomto odkaze.

Behot návleky na nohy


Ochrana nôh pred vplyvom chladu je doslova nutnosť. Voľba doplniť šatník o návleky preto nie je nikdy na škodu, keďže nájdu uplatnenie počas celého roka. Model Behot je vyrobený z tkaniny BHOT, odkiaľ pramení aj samotný názov. Extrémne pružný a mäkký materiál na dotyk, ktorý by mal vďaka pohybu generovať mierne teplo. Cena sa pohybuje okolo 49 €. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.

Cyklistická vesta Eleven Vertical


Príliš zima na dres, alebo príliš teplo na bundu? Riešením môže byť cyklistická vesta, ktorá zaberie minimum miesta a zároveň splní funkciu ochrany pred vetrom a dažďom. Model Eleven Vertical pánskeho strihu má sieťované zadné bočné diely, ktoré poskytnú dodatočné odvetranie pri vyššej intenzite. Vesta je doplnená aj o reflexné prvky pre maximálnu bezpečnosť. Cena sa pohybuje okolo 60 € a viac informácií nájdete na tomto odkaze.

Batoh Camelbak Lobo Atomic


Lobo je elegantný cyklistický batoh s úzkym profilom, ktorý poskytuje úložný priestor s priemerom 6 l. Vnútro skrýva úložné vrecká na drobnosti, integrovaný organizér na náradie a množstvo ďalších detailov. Súčasťou batohu sú reflexné prvky, hrudný a bedrový pás, priestor na prilbu a pútko na blikačku. Nechýba množstvo farebných prevedení, cena sa pohybuje okolo 92 €. Viac nájdete na tomto odkaze.

Kompava Hypofit


Hypotonický nápoj HypoFit poskytuje rýchlodostupný zdroj energie, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou počas vytrvalostného výkonu pri akomkoľvek športe. Nápoj v podobe prášku je dostupný v 7 príchutiach a poskytuje dostupný zdroj energie v podobe glukózy a maltodextrínu. Zároveň obsahuje vitamíny C, E, beta-karotén, selén a extrakt zo zeleného čaju. Cena 500 g balenia sa pohybuje okolo 13 €. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.

BBB Baseshield


Ľahká vetru a vode odolná bunda BBB Baseshield vyrobená z odolného Polyamidu si nájde miesto v nejednom šatníku. Vybavená je v prednej časti celorozopínacím zipsom YKK, opačne predĺžená zadná časť chráni chrbát pred nečistotami a vodou. Súčasťou sú aj reflexné prvky, ktoré plnia funkciu bezpečnosti pri jazde. Na výber je buď neónová, alebo čierna farba. Cena sa pohybuje okolo 33 €. Viac sa dozviete na tomto odkaze.

Dirtwash SOS kit


Šikovná súprava ideálna do zálohy pre cyklistov určená na núdzovú údržbu. Sada obsahuje čistiace obrúsky na čistenie a odmastenie či už reťaze, alebo brzdových kotúčov. Súčasťou je balenie dvoch mazív na reťaz, v prípade defektu základná výbava na opravu a samozrejme aj utierky na očistenie rúk. Cena tohto pohovotostného balenia sa pohybuje okolo 7 €. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.

Sportful Hot Pack Easylight


Silný vietor nie vždy poteší a hlavne keď chýba ochranná vrstva na vrchnej časti tela. Ľahká a vetru odolná bunda Sportful, ktorá nezaberie veľa miesta, môže byť ideálnym spoločníkom pre väčšinu výjazdov, kedy hrozí zmena počasia a vietor. Ergonomický tvar bundy s použitím minimálneho množstva materiálu tvorí ideálny komfort s celkovou hmotnosťou iba 81 g. Cena sa pohybuje okolo 75 € a viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.

Prilba Alpina Anzana


Univerzálna cyklistická helma Alpina Anzana je vhodná ako pre MTB, tak aj výjazdy po cestách. O pohodlie a komfort sa stará systém Run Ergo Pro, pomocou ktorého si viete nastaviť helmu presne na požadovanú veľkosť. Vonkajší plášť je vyrobený zo silného polykarbonátu s prímesou ľahkých materiálov a zvyšuje celkovú odolnosť pri náraze. Cena sa pohybuje okolo 66 € a nájdete ju buď v oranžovo-čiernej alebo čierno-červenej kombinácii. Viac informácií získate na tomto odkaze.

Pedále Exustar E-PM211


Večná dilema nejedného cyklistu je vo výbere správneho typu SPD pedálov. Vhodným kandidátom môže byť aj model od značky Exustar, E-PM211. Telo je tvorené kombináciou hliníka s chrómovou osou. Upínací systém je kompatibilný so systémom Shimano SPD a dá sa nastaviť aj predpätie. Hmotnosť páru je 349 g. Cena sa pohybuje okolo 33 €. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.


Presnú špecifikáciu modelov, prípadne detailné informácie o geometrii nájdete na stránkach výrobcov/dovozcov.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Výbava nielen pre cyklistu PR článok

Výbava nielen pre cyklistu

Ak robíte viacero športových aktivít, alebo si len radi od bicykla oddýchnete a z času na čas vyrazíte na turistiku či lyže, možno sa vám hodí niečo z nášho výberu.
Vianočné darčeky pre športového jazdca - my vám poradíme PR článok

Vianočné darčeky pre športového jazdca - my vám poradíme

Prinášame zopár tipov, ktoré môžu inšpirovať k výberu vhodných darčekov. Takmer s istotou ich ocení každý športový jazdec, čo trávi v sedle hodiny.
Výbava do jesenných podmienok – sezóna nám ešte nekončí PR článok

Výbava do jesenných podmienok – sezóna nám ešte nekončí

Kvalitné kúsky oblečenia sú na výjazdoch dôležité, rovnako aj niektoré vychytávky, ktoré služia na zvýšenie bezpečnosti a pohodlia.
keyboard_arrow_up