Rozhovor: Z pozície servisáka, cez expedičného pracovníka, až na manažéra MTBIKER centra

Rozhovor: Z pozície servisáka, cez expedičného pracovníka, až na manažéra MTBIKER centra

Martin je už dlho naším dôležitým článkom, ktorému pojmy ako empatia a spoločenskosť nie sú cudzie. Avšak zákazník ho postrehne len veľmi zriedka. Nepracuje na servise ani na ploche predajne, čo je teda náplňou jeho práce?

Ahoj Martin, začneme úplne od začiatku. Mohol by si sa nám v skratke predstaviť, aby sme ťa čitateľom viac priblížili.
Narodil som sa v Trenčíne, kde som vyrastal a taktiež študoval. Moje prvé kroky sa uskutočnili niekedy na konci 80. rokov v obci menom Opatová. Za môjho detstva to bola samostatná obec. Až neskôr sme sa stali súčasťou mesta, takže môžem povedať, že som spolu so štyrmi bratmi vyrastal v rodinnom dome na dedine, za čo som veľmi rád. Momentálne bývam neďaleko Trenčína s priateľkou.

Aký bol tvoj úplne prvý kontakt s MTBIKER-om?
Moje predošlé a dlhoročné zamestnanie sa točilo tiež okolo bicyklov. Samozrejme aj tam sa našli chalani, ktorí mali radi cyklistiku. Raz medzi rečou, pri skladaní bicykla, jeden z nich spomenul, že čítal zaujímavý článok na MTBIKER-i. "Kde?" spýtal som sa. Zopakoval mi to s prekvapením, že to nepoznám. Odvtedy sa portál stal súčasťou skoro každého môjho dňa, kde som sa dozvedal zaujímavé novinky zo sveta cyklistiky.

Mohlo to byť zhruba 10 rokov dozadu, v tej dobe som hlavne čítal články. Vo fóre som sledoval najmä sekciu servis, no do diskusií som sa nezapájal. Spomínam si práve na to obdobie, kedy som zatúžil po “celopére”. Vtedy som strávil aj na sekcii bazár veľa času. Nakoniec som sa rozhodol pre kúpu čisto nového stroja.


Ako si sa práve ty dostal do diania v MTBIKER tíme? Kedy prišlo toto rozhodnutie, prípadne čo všetko tomu predchádzalo?
Ako som vyššie spomenul, stránku som navštevoval pomerne často. Jedného dňa sa objavil článok, že sa na Považí stavia nové centrum a hľadajú ľudí do tímu. Hneď v tom momente som chcel poslať CV. Nakoľko som bol odcestovaný a nemal pri sebe PC, udialo sa tak až po pár dňoch. Keď sa môj bývalý zamestnávateľ dozvedel, že chcem odísť, prišiel za mnou s novými pracovnými podmienkami.

Bol som nerozhodný, volal som Červovi (CEO), hlave MTBIKER-a, že bohužiaľ nakoniec nenastúpim. Asi som mu vtedy dosť pokazil náladu, myslím že bol práve na lyžovačke. Po pár telefonátoch a dlhom emaile som sa predsa len rozhodol ponuku prijať. Dnes viem, že to bolo správne rozhodnutie.

Akú pracovnú pozíciu teda zastávaš v MTBIKER centre? Robíš ju od začiatku tvojho príchodu do firmy alebo máš už za sebou nejaký kariérny postup?
Áno, mám už za sebou spomínaný kariérny postup. Preto to vezmem od úplného začiatku. Žiadosť o prijatie do zamestnania som si podal na pozíciu servisného technika, ktorá bola vybavená kladne. Túto pozíciu som ale vykonával spočiatku po boku skúsenejšieho kolegu. No nastala situácia, kedy servisných úkonov príliš nepribúdalo a naopak počet objednávok stúpal. Väčšina mojej práce v tomto období spočívala v expedičnej činnosti.

Čísla objednávok stále rástli a rovnako aj počet kolegov. Táto skutočnosť znamenala pre mňa prvý kariérny postup na post vedúceho expedície. Na začiatku tohto roku sa mi podarilo opäť postúpiť o krok vyššie. Momentálne zastávam funkciu manažéra obchodu. K expedícii mi pribudla predajňa a celkovo areál centra v Hrádku. Samozrejme som len na začiatku a zatiaľ prijímam skúsenosti od mojich kolegov. Teraz niečo v skratke o mojej funkcii.

Treba zabezpečiť, aby všetko v centre fungovalo na 100 %. Hlavne koordinovať ľudí z tímu, aby si plnili svoje úlohy. Taktiež dohliadnuť na to, aby sa ku vám dostali zásielky včas a prípadné chyby pri expedícii čo najskôr vyriešili. Zabezpečiť čistotu a pohodlie v skladových priestoroch, areáli, na predajných plochách a servise.


Ak by si mohol zmeniť rozhodnutie výberu, menil by si za inú pozíciu?
Mal som možnosť skúsiť aj zákaznícku podporu. Vybral som si radšej byť priamo v dianí, na ploche predajne a expedície. Táto cesta sa mi zdala byť priaznivejšia a výhodnejšia vzhľadom na to, že sa dostávam viac do kontaktu s kolegami a bicyklami.

Servis občas robím aj doma, takže tomu sa venujem stále. I keď v nových trendoch sa už trošku strácam. Takže nie, nemenil by som pozíciu a uvidím, čo ma ešte v MTBIKER-i čaká.

Čo sa ti na tvojej práci páči?
Vrátim sa opäť k tomu, keď som spozoroval na portáli ponuku práce. Strašne som sa chcel dostať do diania niečoho, čo som sledoval skoro denne a páčilo sa mi, ako ľudia robia, čo ich baví a napĺňa. Síce mojich článkov moc neprečítate a video (zatiaľ) neuvidíte, no nielen o tom je MTBIKER.

Som rád súčasťou tímu, čo robí s radosťou prácu pre skutočných cyklistov. Za spomenutie stojí aj fakt, že na predajni máme naozaj zaujímavé kúsky bicyklov, na ktoré sa dobre pozerá.


V práci veľa komunikuješ s ľuďmi, čo hovoríš na kolektív ľudí, s ktorými si každý deň v styku?
Kolektív v našom centre zastávajú obe pohlavia, čo je určite najlepšia kombinácia. Som typ človeka, čo chce vychádzať čo najlepšie s každým, ako sa to len dá. Nie je tomu inak ani tu, s mojimi kolegami. Predsa len, sú to ľudia, s ktorými v podstate trávim najviac času z dňa.

Aj keď sú občas v sezóne namáhavé dni a človek má toho skutočne dosť, neprichádza v našom kolektíve k nejakým výnimočným nezhodám. Vzhľadom na moju novú pozíciu som momentálne v styku aj s ľuďmi, s ktorými som predtým významne veľa času netrávil.


V MTBIKER centre si takmer od úplného začiatku, veľa sa toho zmenilo. Ako tieto zmeny vnímaš ty?
Sú to už 3 roky a zmenilo sa za tú dobu naozaj dosť. Vnímam to samozrejme pozitívne. Je to dobrý pocit, vidieť ako firma napreduje a vyvíja sa. Každým rokom pribúdajú nové posily. Taktiež areál sa dosť zmenil. K modernej predajni pribudol sklad a letná predajňa. Postupne sa pracuje aj na skrášlení pozemku. Hlavne vďaka novému skladu sa nám veľa vecí vyriešilo.

Napríklad vieme skladovať omnoho viac položiek, vďaka čomu dokážeme aj skôr expedovať objednávky. Samotné expedičné úkony tiež prešli zmenami, čiže chystanie objednávok je už efektívnejšie. Súčasťou skladu je aj nová expedičná miestnosť.

Toto všetko sa nachádzalo doteraz v malej miestnosti na ploche predajne, kde je momentálne servisné centrum. Toto všetko sme stihli počas minulej sezóny. Boli to náročné dni, no tieto zmeny boli naozaj potrebné pre lepšie fungovanie. Síce neubehla dlhá doba, ale už si ani neviem predstaviť, ako sme to zvládli v tej “kutici”.

Malá časť rozhovoru aj na YouTube

Časť rozhovoru s Martinom nájdete aj vo videu na našom samostatnom YouTube kanáli MTBIKER_centrum. Postupom času sa nám otvára stále viac tém na spracovanie, ktorým sa budeme venovať aj vo forme videí. Prihlásiť na odber sa môžete na tomto odkaze.


Ako vyzerá tvoj bežný deň od momentu, keď vstaneš?
Aby sa to dalo publikovať, musím pár veci vynechať. Ale ráno zrejme taká klasika. Raňajky a cesta do práce. Niekedy stihnem ešte vyvenčiť psa a od nového roka mi do programu pribudlo raz týždenne ranné plávanie. Mojou náplňou práce je aj odvoz balíkov na depo a z depa. Takže ak na trase Hrádok - Trenčín uvidíte MTBIKER dodávku, je dosť pravdepodobné, že ju šoférujem ja.

Po práci je už každý deň iný, takže rôzne aktivity alebo oddych. Ak sa podarí, tak stihnem nejaké to svoje hobby. Začal som si spolu s priateľkou pripravovať obedy do práce, takže to je tiež dosť častý rituál vo večerných hodinách. Nakoniec dňa samozrejme posteľ a keď mám náladu, nazriem aj do knihy.


Čo ty a cyklistika? Asi by bol hriech, ak by si robil v takejto firme a nemal vlastný bicykel.
Samozrejme cyklistiku mám rád a rád jazdím. Musím priznať, že v poslednej dobe až tak veľa nie, ale keď sa niekam vyberiem, užívam si to naplno. Čo sa týka môjho bicykla, ide konkrétne o Giant Trance 3 27,5 2014.

Starší bicykel, ale prešiel nejakými upgrade-ami ako napríklad teleskopická sedlovka či brzdy. Je to celoodpružený trail bicykel, čo v podstate odzrkadľuje štýl jazdenia, ktorý je mi najbližší. Predtým som jazdil na XC bicykloch s 26 palcovými kolesami.


Aká je tvoja obľúbená lokalita na výjazd?
Dom, kde som vyrastal je umiestnený medzi dvoma horami. Naozaj stačí málo, aby som sa dostal do lesa. Takže tieto lokálne trasy mám pomerne dobre pojazdené a rád tam chodím dodnes. V mojom okolí stojí za zmienku Považský Inovec. Minulý rok som bol viackrát na Vršateckých bradlách, kde sa dá tiež dobre pojazdiť.


Zúčastňuješ sa aj nejakých pretekov?
Na preteky ma dotiahli až noví kolegovia. Zaujímavé je však to, že sa jednalo vždy o zimnú akciu na snehu. Zúčastnil som sa Cyklonárezu a Stupavského zimného maratónu. Na letných akciách som bol vždy zatiaľ len pracovne.

Tento rok by som to rád napravil a postavil sa konečne aj na štart. Nemám žiadne veľké ambície, čo vlastne asi väčšina štartujúcich, ktorí jazdia skôr rekreačne. Tieto akcie sú naozaj zaujímavé aj pre hobby cyklistov každého veku, kde vládne skutočne priateľská atmosféra.


Vieš si voľný čas dobre zorganizovať? Stíhaš popri práci aj nejaké svoje hobby?
Myslím, že v organizovaní mi to celkom ide. Mám viacero hobby, no žiadnemu sa nevenujem nijako prednostne. Okrem bikovania niekedy zájdem aj na pešiu turistiku. Zo športov ma láka najmä futbal či tenis.

V minulosti som sa venoval asi 2 roky thajskému boxu. Ešte občas, ale skôr výnimočne, si rád s chalanmi zatrénujem alebo zabúcham do vreca. Pre dlhé zimné večery vie byť občas dobrým spoločníkom playstation.


Aké veci ťa vedia v živote potešiť?
Asi najťažšia otázka z celého rozhovoru. Určite som rád, keď všetko funguje podľa mojich predstáv. Keď mám ja i ľudia okolo úsmev na tvári. Veľmi sa mi páči krikľavo oranžová obloha pri západe slnka. Skvelý pohľad. A samozrejme aj hmotné darčeky nie sú na zahodenie.

Máš nejaké nesplnené sny, ktoré si chceš v budúcnosti splniť?
Určite by som chcel mať vlastný dom, kľudne aj s bazénom. Pobehoval by tam veľký pes a po každej bikovačke by ma čakala partnerka s úsmevom a otvoreným pivom. Čo sa týka cyklistického sna, tak som trošku inšpirovaný filmom 127 hodín. Národne parky v Amerike vyzerajú úžasne. No Slovensko je krásna krajina, ktorú ani zďaleka nemám pochodenú. Hlavne nech slúži zdravie a každá jazda v prírode pre mňa stojí zato.

Snáď každý v práci podáva lepší výkon, ak má vo svojom okolí kolegov či nadriadených, ktorí sú chápaví a priateľskí. Presne taký Martin je a preto aj vďaka nemu klape všetko tak, ako má. Ďakujeme Martinovi “Zubkovi” za rozhovor a prajeme ešte veľa úspechov či už v práci, alebo v súkromí.
report_problem Našiel si v texte chybu?
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Rozhovor: Ján Frátrik – keď bicykle viac opravuješ, ako na nich jazdíš

Rozhovor: Ján Frátrik – keď bicykle viac opravuješ, ako na nich jazdíš

Rozbehol svoj vlastný servis a predajňu. Nakoniec sa ale rozhodol ísť inou cestou a skončil v našom tíme, konkrétne v žilinskej predajni.
Rozhovor: Martin Imrich alias Imroman – prvý MTBIKER Avenger

Rozhovor: Martin Imrich alias Imroman – prvý MTBIKER Avenger

Prezradil Imro niečo, čo ste o ňom, jeho práci a o MTBIKER ešte nevedeli? Prebrať sme stihli aj jeho cyklistický „pravek" a pozreli sa do budúcnosti.
Rozhovor: Marek Okrucký – cesta, MTB, outdoor, predajňa, bikefitting…

Rozhovor: Marek Okrucký – cesta, MTB, outdoor, predajňa, bikefitting…

Podobných príbehov v rámci MTBIKER tímu sme tu mali už viac. Mám na mysli, že to všetko začalo brigádou, ale aj podobným trávením voľného času, rovnakými záľubami.
keyboard_arrow_up