Enduro Trails Bielsko-Biala – výborné jazdenie u severných susedov

Enduro Trails Bielsko-Biala – výborné jazdenie u severných susedov

359 komentárov

Imroman 24.02.2019 12 fotografií   Jazdenie Trail Horska Cyklistika Zabava Polsko

Tento výlet som podnikol ešte na jeseň a myslím, že trochu inšpirácie môže prísť s blížiacou sa sezónou vhod. Ak totiž rozmýšľate, kam sa vydáte keď definitívne zlezie sneh, túto oblasť si určite poznačte do „to-do“ listu...

 

Priznám sa, že nie som typ, ktorý by veľmi často chodil na budované traily. Radšej mám takú klasickú „divočinu“ u nás po okolí. Ale začal som si všímať, že chalani čoraz viac hovoria o Bielsku a už ma začalo štvať, že som pomaly jediný z okolia, čo tam ešte nebol. Hovorím Tomášovi (katko), že nejaký pekný jesenný deň by som to chcel konečne zmeniť a či by sme teda nevybehli. Predsa len vždy je výborné, ak máte nejakého „sprievodcu“, ktorý hneď vie čo, ako a kde. Predpoveď hlásila dokonalé jesenné počasie a nebolo na čo čakať...Bielsko-Biala som mal rovnako zafixované ako mesto, kam veľa ľudí chodí hlavne nakupovať . Zo Žiliny je to cca 100 km cesty a časovo asi 1:45 hod jazdy autom. Keď sme prichádzali, videl som kopce ale stále som si to nevedel poriade predtaviť. Až keď parkujeme na akejsi „základni“, je jasné, že sme skutočne správne. Vojdem do lesa a už je všetko jasné na 100 %.Priznám sa, že než sme sem vyrazili, nejako som to neštudoval a spoliehal sa na Tomáša. Takže keď sme začali, hneď ma dostalo, ako je všetko parádne značené a udržiavané – neviem prečo som podvedome čakal niečo iné. Čo ma ale dostalo najviac, bola dĺžka trailov a celková rozľahlosť oblasti. A hlavne jednotlivé traily sa nepodobajú ako vajce vajcu. Každý je niečím iný a na svoje si príde asi väčšina jazdcov. Nechýba zábavný a ľahký flow trail, rovnako ani poctivý kamenistý „vyklepávač“, prípadne niečo medzi tým s množstvom koreňov. Navyše bolo vidno, že sa pracuje na ďalších...Nakoniec som vzal GoPro, výsledkom čoho je najmä obsiahlejší videoreport nižšie. Samozrejme je to zostrih, aby ste ci cca vedeli predstaviť, ako ktorý trail vyzerá. Inak by to bol zrejme hodinový program .

Video Enduro Trails Bielsko-Biala

Traily sú rozdelené podľa farieb do svojich kategórií. V zátvorke uvádzam len tie, ktoré sme išli a ktoré su vo videjku, pričom na výber sú ešte ďalšie.

  • zelená – pre úplných začiatočníkov
  • modrá – pre mierne pokročilých (TWISTER, ROCKNROLLA)
  • červená – pre pokročilých (STARY ZIELONY, CYGAN)
  • čierna – pre skúsených (DZIABAR)
  • oranžová – výstupový trail (DAGLEZJOWY)

Všetky podrobné informácie nájdete na oficiálnej stránke Enduro Trails.Hore môžete ísť ako po vlastnej osi, rovnako je k dispozícii aj lanovka. My sme si to dali za svoje a poviem vám, že na konci dňa sme toho mali skutočne dosť. Predsa len cestou nadol musí človek poriadne pracovať telom, navyše keď sa pridajú poriadne korenisté sekcie a máte hardtail... Takže ruky a stehná som mal ako po dobrom workoute v „gyme“. Rozhodne si ale aj na HT viete zajazdiť výborne, najmä na mnohých flow trailoch, kde sa zase človek slušne upumpuje .Mapka a záznam jazdy z aplikácie STRAVA.Odchádzali sme v podstate so západom slnka a musím povedať, že som bol naozaj poriadne prekvapený. Vôbec som totiž nečakal nad mestom takýto bikový raj a na takej úrovni. Myslím, že mnohí naši „predstavitelia“ by sa mohli prísť pozrieť, ako môže vyzerať podpora turizmu a že cyklistika nemusí byť len o asfaltových cyklocestách. Predsa len MTB sa vyvíja a treba s tým trochu držať krok, čo si v Bielsku uvedomili a vidieť poriadnu podporu mesta.Ak teda rozmýšlate, kam vyrazíte keď sa sneh roztopí, zaraďte si neďaleké poľské mesto do plánu. Prípadne to spojte s tými nákupmi .

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy ~ Chrániče)

Komentáre

Samalama 24.02.2019 (14:11)

0


V Bielsku je lanovka?

 
Imroman Samalama 24.02.2019 (14:55)

0


ano mala by byt

 
Dzejkob Samalama 24.02.2019 (15:14)

5


Áno, je tam aj lanovka - v priľahlom bikeparku. Z vrchnej stanice sa dá flow trailom prejsť priamo aj na vrch "Enduro Trails". Oproti cez cestu lokálne traily "Wilkowice".
Bielsko lokalita jak sviňa

 
Imroman Dzejkob 24.02.2019 (18:18)

0


Veru ano...

 
Samalama Dzejkob 24.02.2019 (18:37)

0


v Bielsku som uz bol ale o lanovke som veru nevedel...a ked si spomeniem na tie vyslapy v 35stupnoch,zisla by sa mi vtedy

 
drahomir1 24.02.2019 (19:16)

0


Super report , ďakujem za inšpiráciu do jara.
Dáva to moral na jarné km.
Ta kamera je super.

 
Imroman drahomir1 24.02.2019 (19:32)

0


Diky, to bolo robene este z Hero5 a tam to stabilizuje dobre jedine na rajdoch

 
LukeBikerider 24.02.2019 (19:56)

0


Bomba... pekný pojazd aj report.

 
Pridaj komentár