Canyon dopĺňa nové modely Grand Canyon AL SL do série 2019

Canyon dopĺňa nové modely Grand Canyon AL SL do série 2019

PR článok

Bicykle nemeckého výrobcu Canyon sú obľúbenou voľbou mnohých jazdcov. Predovšetkým, ak ide o model Grand Canyon. Aj preto do svojej ponuky pridáva nové varianty tohto univerzálneho hardtailu s pokrokovým Superlight SL rámom.

Niet sa čomu diviť – Grand Canyon sa za dobu svojej existencie stal jedným z najúspešnejších horských bicyklov v portfóliu značky Canyon. Medzi jeho používateľov patria tak začínajúci, ako aj skúsenejší cyklisti. Dôvodom je kombinácia prepracovaného rámu, spoľahlivých komponentov a neopakovateľného pomeru ceny a výkonu.Do ponuky sa tak dostáva pätica nových bicyklov, ktorých základ spočíva na ráme z vylepšenej hliníkovej zliatiny Superlight (SL). Aby sme boli konkrétnejší, hovoríme o modelových vyhotoveniach Grand Canyon AL SL 7.0 a 7.0 WMN, 8.0 a 8.0 WMN, 9.0. Tieto varianty sú vyšším stupňom populárnych spracovaní Grand Canyon AL, navyše v dámskej sérii s geometriou, špecificky upravenou pre ženskú stavbu tela.

Trojica nových bicyklov, začínajúca variantom AL SL 7.0, je adekvátne odstupňovaná, vzhľadom na ich výbavu a komponentové osadenie. Celkový charakter tejto modelovej rady je zameraný na tých jazdcov, ktorí obľubujú trailové jazdenie na úzkych lesných chodníkoch, ale nepohrdnú ani pohodovým celodenným výjazdom.

Samotný rám Superlight pochádza z hliníkovej zliatiny 6061. Medzi jeho prednosti patrí Boost rozmer uchytenia zadného kolesa, 12x148, vnútorné vedenie laniek alebo možnosť montáže prešmykača pri voľbe dvojprevodníku. Geometria rámu je prispôsobená práve náročnejším podmienkam – uspôsobenie pre 120 mm vidlicu, 68,5 stupňový hlavový uhol a krátka zadná stavba sú príhodnými hodnotami pre ponorenie sa do nového dobrodružstva.

Podstatným údajom je aj dostupnosť dvojice rozmerov kolies – 27,5“ a 29“. Každý z nich má pevne stanovené miesto vzhľadom na veľkosť rámu. Pri mužských bicykloch sa vo veľkosti XS a S dodáva 27,5“, zatiaľ čo M až XL sa nesie na 29“. Pri dámskych vyhotoveniach XS až M zodpovedá 27,5“. Špecifikom modelov pre ženskú časť cyklistov je aj využitie 80 mm zdvihu pri veľ. XS a 110 mm pri ostatných veľkostiach.Práve prvý menovaný AL SL 7.0 v sebe skrýva mnohoraký potenciál. O odpruženie sa stará vidlica RockShox Judy Silver s Boost pevnou osou. Pohon sa naopak spolieha na jednoprevodníkovú sadu Sram GX Eagle s 12-rýchlostnou kazetou 11-50. Brzdný účinok majú na starosti kotúčové brzdy Shimano MT400. Na kolesách Mavic EN427/XM 424 so Shimano nábojmi sú osadené plášte Schwalbe Nobby Nic 2,35“ a Rapid Rob 2,25“. Riadítka, sedlovka a predstavec sú od Iridium. Celková hmotnosť vo veľkosti M je 12,7 kg. Cena tohto modelu je 1 099 €.Dámske vyhotovenie AL SL 7.0 WMN naopak disponuje dvojprevodníkovou sadou v kombinácii Shimano XT a SLX.Prostredná z nových verzií je AL SL 8.0.. Tu sa role otočili, pánsky model je osadený vidlicou FOX 34 Rhythm so 120 mm zdvihom, sadou Shimano XT/SLX v dvojprevodníkovom vyhotovení s 11-rýchlostnou kazetou 11-42. Brzdy Shimano MT400 dopĺňajú kolesá Mavic EN 427/XM 424 s plášťami Schwalbe Nobby Nic 2,35“. Bonusom je teleskopická sedlovka Irirdium spolu s ostatnými hliníkovými komponentami rovnomennej značky. Týchto rovných 13 kg nesie cenovku 1 299 €.Dámska verzia AL SL 8.0 WMN je osadená identicky, až na samotný pohon, ktorý je v réžii Sram GX Eagle s jedným prevodníkom a 12 rýchlostnou kazetou 10-50.Najvyšším zo série Grand Canyon je AL SL 9.0. V tomto prípade je použitá vidlica FOX 34 Rhythm so 120 mm zdvihom. O pohon sa stará sada Sram GX Eagle v jednoprevodníkovej verzii s 12-rýchlostnou kazetou 10-50. Aj brzdy disponujú identickým výrobcom, teda Sram Guide R. Kolesá DT Swiss M1900 s plášťami Schwalbe NobbyNic 2,35“ sú adekvátne na tvrdšie zaobchádzanie. Nechýba ani teleskopická sedlovka Iridium. Hmotnosti 12,5 kg zodpovedá cena, 1 699 €.

Viac informácií a odpovede na ďalšie otázky nájdete na tomto odkaze.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Canyon predstavuje novinku Stoic a inovovaný Spectral 29 CF

Canyon predstavuje novinku Stoic a inovovaný Spectral 29 CF

Na vlne trailových modelov, vďaka ktorým si môžete užívať nielen vzdialené krásy prírody, ale súčasne aj technické bonbóniky trailov, predstavuje Canyon dvojicu modelov Stoic a Spectral 29 CF s prívlastkom 2021.
Reportáž: Ako som prvýkrát okúsil MTBIKER Hornonitriansku sériu

Reportáž: Ako som prvýkrát okúsil MTBIKER Hornonitriansku sériu

Preteky v rámci Hornonitrianskej enduro série som absolvoval prvýkrát v živote. Bol som zvedavý, ako to bude celé zorganizované a aký budem mať z víkendu v Bojniciach pocit.
Kubínska hoľa – jazdenie pre všetky kategórie alebo kopce, výhľady aj traily

Kubínska hoľa – jazdenie pre všetky kategórie alebo kopce, výhľady aj traily

Tento rok sa na Kubínskej holi otvoril nový bikepark, vďaka ktorému si môžete vytvoriť zaujímavú kombináciu jazdenia...tak trochu v rámci moderného trendu „downcountry". :)
keyboard_arrow_up