Gravel kolekcia Marin 2020 - po ceste aj mimo nej

Gravel kolekcia Marin 2020 - po ceste aj mimo nej

PR článok 27.11.2019   Sezona 2020 Bicykel Marin Predstavenie Gravel Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Novinky

Mať možnosť vyraziť na niekoľkohodinový výjazd po ceste alebo okúsiť dobrodružstvo po nekončiacich šotolinách, bez potreby uskromňovania sa v pohodlí či rýchlosti, je výsadou práve gravel bicyklov.

 

Pestrú ponuku práve týchto rýchlikov bude mať v roku 2020 aj Marin.Vieme, že Marin už niekoľko rokov prináša modely určené na „beyond-road“, avšak na nasledujúcu sezónu si pripravil ešte o niečo viac. Celkovo tri nové modely doplnia rovnaký počet už stabilne zabývaných súrodencov. Vo výsledku si budete môcť vybrať zo šestice strojov, určených na cesty-necesty, ktoré sa líšia nielen výbavou, ale aj geometriou a spracovaním.Novinky so zaujímavými vlastnosťami


Ako sme už naznačili, v roku 2020 sa môžete tešiť na posilu v odvetví gravel v prevedení troch modelov, a to Headlands, LombardNicasio+. Každý z nich má svojský charakter, vďaka použitému materiálu – karbón, hliník alebo oceľ. A tiež množstvo rôznych vychytávok.

Headlands


Svoje pomenovanie získal podľa pobrežnej oblasti na západe USA, kde má svoje korene aj samotná značka Marin. Je symbolom tohto kraja a hlavne schopnosti brázdiť nekonečné prašné cesty, bez potreby uskromniť sa v otázke pohodlia či výkonu.Základom pre dvojicu verzií je karbónový rám s originálnym farebným spracovaním, aerodynamickými krivkami, viditeľnými predovšetkým na predele sedlovej trubky a zadného kolesa a v neposlednom rade aj početnými variáciami pre upnutie košíkov, fliaš či tašiek. Spracovanie je špecificky určené pre jednoprevodníkové sady a kotúčové brzdy. Šírka plášťov je limitovaná až na úroveň 50 mm.Dostupnejšia verzia Headlands 1 si vystačí s kolesami od Marin s výškou 21 mm, plášťami Schwalbe G-One, širokými až 40 mm, sadou Sram Apex s 11 rýchlostnou kazetou 10-42 a komponentami z vlastnej výroby. Cena tohto modelu sa pohybuje od 2 200 €.O čosi technologicky prepracovanejším je Headlands 2, ukrývajúci okrem rovnakého karbónového rámu s karbónovou vidlicou aj teleskopickú sedlovku TranzX so 105 mm zdvihom a sadu Shimano GRX s 11 rýchlostnou kazetou 10-42. Cena je od 2 600 €.

Lombard


Keďže mesto sa často podobá nespevneným cestám vidieka, je potrebné zvoliť si adekvátny stroj, ktorý vás bezpečne prevedie každou uličkou. Lombard je v tomto smere špecialista, predovšetkým vďaka hliníkovému rámu, dvojprevodníku s dostatočnou škálou prevodov a zabudovaným reflexným prvkom. Nechýba viacero dispozícií pre držiaky a brašne.
Lombard 1 je obdobne ako tomu bolo pri Highlands cenovo prijateľnejšou verziou tohto „mestského“ univerzála. Ponúka sadu Shimano Sora s kombináciou 2x9 prevodov, mechanické kotúčové brzdy a hliníkovú vidlicu, to všetko s cenou od 820 €.Naproti tomu Lombard 2 dostal do vienka už karbónovú vidlicu a sadu Shimano Tiagra 2x10 s hydraulickými kotúčovými brzdami rovnakého pôvodu. O dostatok pohodlia sa starajú 40 mm plášte Vee Tire G-Sport. Cena tohto modelu začína od 1 400 €.

Nicasio


Nicasio+ sa stalo posledným výdobytkom ponuky modelovej rady Nicasio, čítajúcej už celkovo 4 verzie. Vo všeobecnosti ide o jednoduchý a spoľahlivý dizajn a technické prevedenie, spoliehajúce sa na oceľový rám z CrMo trubiek. Bezstarostnosť za riadítkami je podmienená rovnako oceľovou vidlicou s návarkami pre kotúčové brzdy.
Nicasio+ si tak so sebou nesie sadu Microshift Advent v prevedení 1x9 so 42 zubovým prevodníkom. Kazeta Sunrace 11-46 je doplnená mechanickými kotúčovými brzdami Tektro. 47 mm široké plášte WTB Horizon zaistia komfortnú jazdu aj v rozbitom teréne. Cena modelu začína od 820 €.

Podobne je tomu pri ostatných verziách: Nicasio Ridge spolieha na jednoprevodníkovú sadu Sram Rival 1 s hydraulickými kotúčovými brzdami, plášťami WTB Byway v rozmere 27,5“ so šírkou až 47 mm. Nicasio 2 sa zas približuje univerzálnosti najmä na cestách – karbónová vidlica, sada Shimano Tiagra s prevodníkmi 50/34 a plášťami WTB Riddler Comp 28“ s 37 mm šírkou.Okrem týchto modelov nájdete v ponuke ešte dizajnovo zaujímavý kúsok Gestalt a jeho upravenú verziu Gestalt X vo viacerých vyhotoveniach. Prvý menovaný spolieha na pohodlie počas výjazdu, predovšetkým vďaka hliníkovému základu s cestnými parametrami, ak hovoríme o geometrii a s priestorom až pre 35 mm plášte.

Ani tu nechýbajú kotúčové brzdy či dvojprevodníková sada. Gestalt X je už o čosi agresívnejší – širšie plášte, nižšia pozícia riadítok a upravená geometria pre výpady do ľahšieho terénu. Aj preto je osadený len jednoprevodníkom.Ponuku uzatvára Four Corners z legendárnych nerezových trubiek 4130 CrMo s možnosťou osadiť ho až 6 (!) fľašami. Pohodlná a vytrvalostne ladená geometria je cielená predovšetkým na uvoľnenú pozíciu počas celého dňa. K tomu sa pridáva výber z dvojice rozmerov kolies – 27,5“ a 28“ podľa výšky jazdca.

Ak vás niektorý z modelov zaujal, pre viac informácií navštívte stránky predajcu.

Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.

Podobné články

keyboard_arrow_up