Reportáž: Bláznivý cyklovýjazd - 3. ročník v Podolí je za nami

Reportáž: Bláznivý cyklovýjazd - 3. ročník v Podolí je za nami

V prvú aprílovú sobotu sa v Podolí už tradične konal ďalší ročník nenáročných pretekov Bláznivý cyklovýjazd.

Predpoveď počasia nevyzerala pre deň konania akcie vôbec ružovo, no aj napriek tomu sme si povedali, že sa podujatia zúčastníme. Na predchádzajúcich dvoch ročníkoch sme totiž neboli a chceli sme zažiť sľubovanú pohodovú atmosféru.Počasiu nerozkážeš


Ráno v deň akcie bolo na cestách mokro, obloha bola zatiahnutá a s teplotou vzduchu to tiež nevyzeralo príliš ideálne. Povedali sme si ale, že to nemôže byť prekážkou, a predsa sme naložili bicykle a vybrali sa smer Podolie. Po príchode sme si šli vyzdvihnúť štartovné čísla, obdržali sme darčeky a mohli sme sa postaviť na štart. Štartovací bod bol Park miniatúr v Podolí, odkiaľ sme sa asfaltovou cestou vybrali smerom na Čachtice. Následne sme prešli cez dedinu Častkovce, pričom už v tomto bode nám bolo všetkým jasné, že sa dnes dažďu nevyhneme.

Po príchode do Čachtíc sme sa rozdelili na dve skupinky, MTB a cestnú. My sme volili MTB trasu, a tak sme začali stúpať po turistickej značke smerom k Čachtickému hradu. Prvotný asfaltový povrch sa približne v polovici zmenil na nespevnenú cestu s veľmi výživným stúpaním, ktoré nás v chladnom počasí naozaj poriadne zahrialo. Na vrchole sme sa chvíľku pokochali výhľadom do doliny Višňové, potom sme sa už ponorili do krásneho lesa, v ktorom nás čakal single-trail.Podklad ihličnatého lesíka bol skutočne príjemne mäkučký a v kombinácii s dažďom bola radosť dýchať okolitú krásnu vôňu. Klesajúce pasáže občas striedali mierne stúpavé, ale nebolo to nič dychberúce na kondičku.

Na pešo


Po zjazde sme sa ocitli vo Višňovom, odkiaľ sme sa vybrali smerom na Hrachovište a následne späť na hrebeň cez stúpanie, ktoré nás už ale prinútilo zoskočiť z bicyklov a tlačiť ich. V tej chvíli katapultovali svojich majiteľov zo sedla dokonca aj e-biky. To však neprekáža, občas treba i potlačiť, aj to k tomuto športu jednoducho patrí.Z vrcholu Salášky sme začali konečne klesať smerom na Ošmek. Táto pasáž sa mne osobne veľmi páčila, dalo sa totiž počas nej udržiavať konštantné tempo bez zbytočných stúpaní. Z Ošmeku sa vydávame žltou cykloznačkou, pričom stále klesáme a z cesty tak príjemne ubúda. Do cieľa už zostáva posledných pár kilometrov.Dostávame sa do Podolia, časti Kopanice, kde sa dá smerom nadol nabrať pomerne slušná rýchlosť niečo cez 50 km/h. V momente, keď ale túto oblasť opúšťame, nás zastihne prietrž mračien a výdatný dážď, ktorý nám znepríjemňuje posledné metre trasy a nenecháva na nás jedinú nitku oblečenia suchú. Preto šliapeme do pedálov koľko to dá, chceme byť v cieli čo najskôr.Apríl ako vyšitý


Víta nás tabuľa Podolie a s ním aj očakávaný cieľ, ktorý je v Parku miniatúr. Po jeho prejazde sa ideme občerstviť chutným gulášom a teplým čajíkom. Kým čakáme na tombolu, počasie sa začína umúdrovať a nakoniec vykukne aj slniečko, ktoré nás ako tak zohrieva. Z tomboly si odnášame jednu cenu, ktorou podujatie končí a my sa odoberáme do teplých priestorov auta.Verím, že budúci rok sa počasie ukáže v o čosi lepšom svetle, ako tomu bolo dnes, a my si tak budeme môcť zopakovať pekne zorganizovanú akciu s ešte väčším počtom účastníkov.

Michal & Dada
report_problem Našiel si v texte chybu?

Bláznivý cyklovýjazd - 3. ročník

calendar_today 06.04.2019
label MTB - maratón
place Podolie (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up27thumb_down comments 8 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Tip na výlet: Okolie Banskej Štiavnice - ako jeden tím, a to doslova

Tip na výlet: Okolie Banskej Štiavnice - ako jeden tím, a to doslova

V tomto tipe na výlet vám priblížim náš cyklokemp tímu Beer Inside Team, ktorý možno niektorí z vás poznajú aj vďaka MTB podujatiu Jarný Šprint Bystrička.
500 km výlet, ktorý nič negarantuje

500 km výlet, ktorý nič negarantuje

Keď sme ako partia študentov počas jedného jarného večera sedeli už pri treťom pive, jeden kamarát zahlásil: „Poďme cez prázdniny k Liptovskej Mare na babete.“ Ja som smelo odvetil: „Síce babetu nemám, ale pôjdem s vami na bicykli.“
Tip na výlet: Slovensko na bicykli - nonstop a za 1 deň

Tip na výlet: Slovensko na bicykli - nonstop a za 1 deň

Slovensko je nádherná krajina. Žijeme v nej a máme ju radi. Už dlhšie sme plánovali nejaký výlet po našom kraji, ale ani vo sne nám nenapadlo, že to zrealizujeme takýmto spôsobom.
keyboard_arrow_up