Pinarello na 105-ke? Model GAN

Pinarello na 105-ke? Model GAN

Nie sú to vyhodené peniaze, ktoré platím za nálepku na ráme? Každý, kto sa chystá kúpiť nový bike, uvažuje podobne. V hlave má určitého favorita, alebo aspoň utriedené základné požiadavky.

Uvažujme teda nahlas: “OK, takže chcem aspoň Shimano 105, karbónový rám a na začiatok kolesá, kľudne aj nižšej kategórie ale určite od renomovaného výrobcu. Žiadne “no name”, ktorými sa výrobca snaží znížiť cenu predávaného bicykla. Značka? Mám pár favoritov, niektoré sa mi páčia viac, iné menej. Ale až tak na tom nezáleží. Alebo áno?!”

bike

Jednoznačná odpoveď neexistuje. Každý máme hodnoty nastavené inak. Tak sa skúsme pozrieť na to, či Pinarello spĺňajúce hore uvedené požiadavky, má zmysel.

Technológie


V hierarchii modelov tróni na špici momentálne model F12. Ten bol predstavený len nedávno a viac o ňom sa môžete dozvedieť aj v tomto článku.

Len donedávna bol top model označený ako F8, ktorý s Froomom v sedle vyhrával TDF. A práve z neho je odvodený prístupnejší variant, model GAN. Výrobca uvádza, že tu uplatnil svoje poznatky a technológie z modelu F8, pričom bol použitý dostupnejší karbón. To je vykompenzované zvýšením hrúbky stien a teda zvýšením hmotnosti. Jednoducho povedané, charakter a jazdné vlastnosti zostávajú veľmi podobné ako má Dogma a bude na ňom radosť rezať zákruty, alebo sa poriadne oprieť do pedálov. Takže viac než slušný základ.

bike

GAN má s top modelmi spoločný asymetrický rám, charakteristickú vidlicu ONDA, vnútorne vedenú kabeláž, profil rámu FLATBACK zameraný na aerodynamiku. Vybrať si tiež môžete verziu na diskových brzdách. Rozdiel oproti top modelom je v použitom type karbónu Torayca. No a nemenej dôležitý je široký výber veľkostí, vďaka čomu je možné skutočne dokonalé prispôsobenie postave. Celkovo je na výber 10 veľkostí a ešte ďalšie 4 označené ako Easyfit. Tie majú pohodlnejšiu geometriu a hodia sa výborne napríklad pre ženy.

bike

Cena


To boli technológie. A čo cena? Ak sa už rozhodneme a ideme do Pinarella, pravdepodobne by sme dostali od menej prestížnych značiek aj Ultegru. To nikoho neprekvapí. Ako sa k tomu postaviť? Preferencie budú rôzne. Možným riešením pri kúpe GANu je neskorší upgrade sady. Zainvestované je v kvalitnom základe, ráme, tak s ním hýbať dlho netreba.

Ako alternatíva môže byť osadenie pôvodných komponentov z ekonomickejšieho variantu biku na nový rám. Skúsenosti však hovoria, že práve kúpa samostatného rámu nie je najvýhodnejšia. Tak majú výrobcovia nastavený business model a výhodnejšie vychádza kúpa komplet bicykla, ako kupovať zvlášť rám a zvlášť komponenty.

bike

Prechod z GAN na F12


Neskôr, keď do toho spadnete úplne a sami seba presvedčíte, že bez top modelu sa “nedá ďalej žiť”, je otázka, čo s pôvodným bikom. Ak zvolíme predaj starého, logický krok smeruje na bazár. Ako nastaviť cenu? Všeobecne platí, že si lepšie držia cenu značkové veci. Ako príklad, slovenská posadnutosť VW . Podobná logika platí aj pri bicykloch. Takže prvotná vyššia investícia by sa mala z časti vrátiť pri ďalšom predaji.

bike

Ten pocit!


No a v neposlednom rade ide o pocit. Emócie. Je rozumné sa rozhodovať logicky, zvažovať a byť praktický. Ale nie sme len roboti a aspoň pri koníčku, pri srdcovej záležitosti, si treba dopriať. Mať na ráme nápis Pinarello jednoducho funguje a ak to ešte aj motivuje viac jazdiť, účel splnený…

Dovozcom značky Pinarello na Slovensko je Davorin.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up-6thumb_down comments 4 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Ako bezpečne zjazdovať na cestnom bicykli? play_arrow

Video: Ako bezpečne zjazdovať na cestnom bicykli?

Ako si užiť zjazd na cesťáku a zároveň byť pripravený na nebezpečné situácie na cestách? Čo by cyklista nemal robiť, aby si sám nezvyšoval riziko pádu?
Video: Kontrola bicykla po daždi - správny chod bez pukania play_arrow

Video: Kontrola bicykla po daždi - správny chod bez pukania

Aké komponenty si zaslúžia nehu a opateru, keď na bicykli opakovane zmoknete? Kde hľadať príčiny pukania alebo zlého chodu komponentov?
Ako by vyzeral najlepší cesťák z MTBIKER shopu?

Ako by vyzeral najlepší cesťák z MTBIKER shopu?

Ako by vyzeral cestný bicykel, ak by ste vyhrali prvú cenu, ktorou je neobmedzený rozpočet v MTBIKER shope? Bol by takýto cesťák zásadne lepší od bežných?
keyboard_arrow_up