Pozvánka: Tour de Prešov – medzinárodné etapové preteky na Slovensku

Pozvánka: Tour de Prešov – medzinárodné etapové preteky na Slovensku

132 komentáre

redakcia 27.04.2019   Presovsky Kraj Etapove Preteky Slovensko Cestny Bike Cestna Cyklistika Tour De France Pozvanka

6. júla 2019 v centre mesta Prešov odštartujú jedinečné dvojdňové etapové cestné cyklistické preteky s názvom Tour de Prešov.

 Štart piateho ročníka je naplánovaný o 13. hodine prvou rovinatou etapou dlhou 147 kilometrov. Druhá etapa s dĺžkou 100 kilometrov a viac ako 1 500 v.m., so štartom o 10:30 h, preverí nohy pretekárov v prvom stúpaní na Žipov a v druhom stúpaní na už tradičný kopec Tour de Prešov, Dubník. Pretekári v celkovom poradí budú bojovať o štedrú finančnú hotovosť a atraktívne ceny.

„Meníme koncept, chceme ukázať novú ideovú líniu, skvalitniť zázemie pre pretekárov a ponúknuť divákom kvalitné cyklistické preteky.” uviedol Matúš Goga, riaditeľ pretekov.

Táto jedinečná udalosť priláka na štart pretekárov z Poľska, Ukrajiny, Ruska, Maďarska, Čiech či Anglicka a samozrejme aj zo Slovenska.Účasť na akcii prisľúbil aj bývalý profesionálny pretekár Michael Kolář, ktorý pretekal za tím Bora-Hansgrohe (predtým Tinkoff-Saxo). 

Novému konceptu organizátor prispôsobil aj rozpočet, ktorý sa v porovnaní s minulými ročníkmi strojnásobil, garantuje tak jedinečný cyklozážitok.

Hotovostné odmeny
Podujatie podporuje aj Česko-Slovenské zastúpenie Hansgrohe CS, s. r. o., ktoré sponzoruje aj zelený dres (100 €) pre najrýchlejšieho pretekára v pelotóne. Pretekári môžu súťažiť o ďalšie štyri dresy.

Prvé miesto v celkovej klasifikácii HYUNDAI/Motor-Car Prešov, s. r. o. s celkovou hotovostnou odmenou 400 €. Vyhodnocované bude aj druhé (200 €) a tretie (140 €) miesto. Najlepší vrchár si odnesie bodkovaný dres od VIRBA, s. r. o., s hotovosťou 100 €. Najlepší pretekár v celkovej klasifikácii do 23 rokov si odnesie od O.S.V.O. Prešov, s. r. o. hotovosť 100 €. Motiváciou pre pretekárov zo Slovenska je 100 € odmena od DS service, s. r. o. pre najlepšieho Slováka. Nakoľko organizátorom záleží na tom, aby konkurencieschopnosť slovenských pretekárov neustále rástla, pridávajú BONUS 250 € pre Slováka, ktorý vyhrá celkovú klasifikáciu. Najlepší tím získa trofej Swietelsky – Slovakia, spol. s. r. o. a hotovosť 250 €. Celkovo pretekári súťažia až o 2 040 € v hotovosti na finančných odmenách. Hotovostné ceny sú rozdelené v pomerných čiastkách pre prvú a druhú etapu. Zároveň súťažia aj o špeciálne 50 € bonusy, ktoré pretekári obdržia, ak dokážu obhájiť svoju pozíciu aj v druhom súťažnom dni. Ide o jediné cyklistické preteky pre licencovaných a zároveň aj pre nelicencovaných pretekárov v strednej Európe, ktoré majú najvyššie hotovostné odmeny.

Charitatívny rozmer podujatia podporí už tradične tombola o atraktívne ceny. V centre mesta Prešov organizátor pripravil nový koncept cieľovej rovinky, ktorý vychádza z najprestížnejších pretekov. Pre divákov je pripravená VIP zóna s catteringom a občerstvením. Pre návštevníkov a okoloidúcich bude otvorená FREE a FAN zóna. Výťažok z podujatia organizátor venuje na nákup bicyklov v projekte Michaela Kolářa „DETI POTREBUJÚ BICYKLE.”Sprievodný program


Počas čakania na príchod balíka v prvý deň Prešovskej tour bude sprievodný program venovaný prezentácii produktov generálneho partnera podujatia Hyundai a bicyklov Maxbike. Mesto Prešov ponúkne Prešovskú 49-tku, ktorá bude sprevádzať návštevníkov po meste. Večer sa uskutoční VIP párty s vystúpením Michaela Kolářa. V exkluzívnom rozhovore priblíži život profesionálneho cyklistu, ktorý pretekal s trojnásobným majstrom sveta Petrom Saganom, víťazom bodkovaného dresu Rafalom Majkom či fenomenálnym víťazom Tour de France, Albertom Contadorom. V nedeľu sa bude konať už neodmysliteľný kilometrový šprint priamo na Hlavnej ulici. Čerešničkou na torte bude živé vysielanie z etáp priamo v mieste štartu resp. cieľa, čo umožní divákom sledovať dianie v pelotóne (absolútna novinka na Slovensku).Propozície


Dátum a miesto: 6. – 7. júl 2019, Hlavná ulica mesta Prešov
Záštitu nad podujatím prevzali:
MILAN MAJERSKÝ, predseda Prešovského samosprávneho kraja,
ANDREA TURČANOVÁ, primátorka mesta Prešov.
Ambasádor pretekov: MICHAEL KOLÁŘ,BORA – hansgrohe
Riaditeľ pretekov: MATÚŠ GOGA
Tajomník pretekov: MARTIN MARTON
Hlavný rozhodca: ZUZANA SUBOVITSOVÁ

Prihlášky:
Prostredníctvom oficiálnej web stránky podujatia tourdepresov.sk v sekcii „REGISTRÁCIA“. V deň pretekov 6. júl 2019, v stánku s označením „REGISTRÁCIA“, za predpokladu, že nebude prekročený limit 200 pretekárov!

Limit účastníkov:
200 pretekárov

Minimálny/maximálny počet členov jedného tímu:
3/5 pretekárov

Trať pretekov
Prvá etapa 6.7.2019, 13:00 hod.Prešov, Kapušany, Lada, Lipníky, Hanušovce n/T, Bystré, Čierne n/T, Hlinné, Soľ, Čaklov, Vranov n/T, Kamenná Poruba, Sačurov, Sečovská Polianka, Vičňov, Albinov, Sečovce, Zbehňov, Malé Ozorovce, Velké Ozorovce, Zemplinska Teplica, Slanské Nové Mesto, Slanec, Rákoš, Bohdanovce, Nižná Hutka, Košice -Krásna, Košická Polianka, Sady n/T – Byster, Košické Oľšany, Rozhanovce, Vajkovce, Kráľovce, Ploské, Nová Polhora, Šarišské Bohdanovce, Drienov, Petrovany, Prešov

Druhá etapa 7.7.2019, 10:30 hod.Prešov, Vydumanec, Rokycany, Žipov, Klenov, Miklušovce, Sedlice, Suchá Dolina, Ľubovec, Ruské Pekľany, Obišovce, Drienov, Šarišské Bohdanovce, Varhaňovce, Bunetice, Kecerovce, Opiná, Červenica, Zlatá Baňa, Kokošovce, Dulova Ves, Záborské, Prešov

Čas štartu:
Slávnostný štart prvej etapy 6. júl 2019 o 13:00 h.
Slávnostný štart druhej etapy 7. júl 2019 o 10:30 h.

Štartovné:
Výška štartovného je definovaná v sekcii „REGISTRÁCIA“ na oficiálnej web stránke podujatia tourdepresov.sk.

Štartujú:
Všetci pretekári, ktorí pri registrácii dostali štartovné číslo a zaplatili za neho.

Účasť na pretekoch:
Dobrý zdravotný stav a súhlas s podmienkami štartu, potvrdí každý pretekár pri online registrácii alebo svojim podpisom do registračnej listiny.Vyhodnotenie:
V mieste štartu a cieľa pretekov, tj. Hlavná ulica mesta Prešov.

Ceny a kategórie:
Ceny a kategórie sú definované v sekcii „CENY“ na oficiálnej web stránke podujatia tourdepresov.sk.

Neutrálne servisné vozidlo:
Vozidlo bude zabezpečené organizátorom.
Vozidlo bude riadne označené s nápisom „neutrálne servisné vozidlo“.

Horské a rýchlostné prémie:
Horská a rýchlostná prémia bude označená 5 (slovom: päť) kilometrov a 1 (slovom: jeden) kilometer pred cieľovou čiarou.

Cieľ etapy:
Bude označený 20, 10, 5 kilometrov a 1 kilometer pred cieľovou čiarou.Tento ročník bude naozaj výnimočný. Viac informácií nájdete na stránke organizátora pretekov.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Tour de Prešov

06.07.2019 - 07.07.2019
Cesta - maratón
Prešov (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Výsledky, Reportáže, Foto

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle ~ Cestné bicykle)

Komentáre

MatusGoga 26.04.2019 (13:43)

0


Paráda

 
ales13 19.07.2019 (19:57)

0


Nescvrklo sa štartové pole oproti minulosti?

 
Pridaj komentár