Prezentácia Slovkolexu 2008

Prezentácia Slovkolexu 2008

Keďže s prvým padajúcim lístím sa v našich končinách pomaly uzatvára cyklistická sezóna, nastáva ideálny čas pre výrobcov a distribútorov bicyklov a cyklo-sortimentu predstaviť novinky, ktoré budeme môcť nájsť na pultoch obchodov v nasledujúcom roku. Jednu z takýchto prezentácií pripravila pre obchodníkov a bike médiá aj firma Slovkolex v prostredí kaštieľa v Ilave – Klobušiciach.

Samotnú firmu isto nie je nutné domácej cyklistickej verejnosti predstavovať, na Slovensku distribuuje bicykle, komponenty a oblečenie svetoznámych značiek z cyklo biznisu ako napr. Fox Racing Shox, Ritchey, Syncros, Formula, Look, Deda, 661, Cube, Nalini, Gaerne, Cratoni, atď...
Čo teda pre nás cyklistov Šatkovci nachystali pre budúci rok? Takmer 2/3 priestorov zaberala nová kolekcia MTBčiek , cesťáčikov, cross a city bikov Cube, kde nás okamžite zaujala časovkárska raketa Aerium HPC osadená sadou SRAM Red a kolesami Xentis Mark 1 TT. Avšak v exkluzivite nezaostával ani titanový krásavec Litening HPT, či cyklokrosový špeciál X-Race PRO.

MTB kolekcia tejto nemeckej značky bola značne ochudobnená o high-end fully ako Fritzz, Sting či Stereo, ktoré sa ani napriek enormnej snahe nepodarilo v Nemecku včas skompletizovať. Z celoodpružených bikov tu mala teda zastúpenie len rada AMS a XMS. Priaznivcov rýchlych HT-čiek isto zaujme karbónový Elite HPC, alebo športovo strihané rady Reaction či LTD. Cube nezabúda ani na krajšiu časť populácie a to či už fullmi AMS alebo HT bikami Access.
Segment city a cross bikov je v západnej Európe veľmi silný a teší sa veľkej obľube, Cube ponúka bicykle osadené integrovaným radením v zadnom náboji, či vybavené hydraulickými brzdami Magura HS 11.

Toľko stručný prehľad o bikoch, skúsme sa pozrieť aj na novinky v oblasti doplnkov a oblečenia. Hlavnou novinkou v ponuke firmy pre rok 2009 je cyklo oblečenie od známeho talianskeho výrobcu Santini SMS, ktorý oblieka tímy cestnej Pro Tour ako napr. Lampre, Liquigas či Milram a jeho logo nesie aj ten najcennejší dres Majstra sveta UCI. Rovnako v ponuke ostáva už osvedčená značka Nalini.
Z ostatných vystavovaných značiek je potrebné spomenúť najmä vidlice a tlmiče Fox Racing Shox (novinkou je napr. lockout z riadidiel pre vidlice s 32 mm vnútornými nohami), Ritchey tradične so svojou top triedou WCS, 661 s novými farbami a dizajnom integráliek, chráničov a rukavíc, Formula s ponukou diskových bŕzd, osvedčené cesté a MTB pedále Look, karbónové oblúky a nástavce Deda, agresívny DaBomb a Syncros či elegantné tretry od Gaerne s top cestným modelom v austrálskom dizajne pre Cadela Evansa. Nechýbali ani prilby od Cratoni či AM.EN a DH handry od britských Royal Racing.
Enjoy!
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 4 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Prezentácia Slovkolexu 2006

Prezentácia Slovkolexu 2006

Minulý utorok sme boli pozvaní na prezentáciu firmy Slovkolex. Videli sme novinky 2006 od značiek ako FOX, FSA, Look, 661, Syncros a podobne. Mihi nafotil slušnú porciu snímok, ktoré nájdete v článku
keyboard_arrow_up