Slovenská radosť na Grand Prix Banjaluka

Slovenská radosť na Grand Prix Banjaluka

221 komentár

SITA 02.04.2019   Sezona 2019 Horska Cyklistika Bosna A Herzegovina Etapove Preteky Olympijske Hry Martin Haring Vitaz

Martin Haring sa stal celkovým víťazom elitnej kategórie mužov na päťetapových pretekoch Grand Prix Banjaluka v Bosne a Hercegovine.

 

Pretekár Dukly Banská Bystrica získal na podujatí kategórie S2 80 bodov do rebríčka UCI aj do renkingu o účasť na OH 2020 v Tokiu. Tretie miesto si v druhej etape vybojovala Martina Šichtová, ktorá v konečnej klasifikácii žien obsadila 7. miesto, dotované porciou 40 bodov. V Bosne a Hercegovine bodovali aj ostatní slovenskí pretekári.Podujatie v Banja Luke pozostávajúce z piatich etáp privítalo pretekárov z rôznych krajín. Krátka časovka, horské kritérium a potom klasické XCO sa odohrávali vo vnútri historického centra mesta a svojím charakterom pripomínali skôr cyklokros než horskú cyklistiku. V druhej etape sa darilo Martine Šichtovej, ktorá vybojovala pódium.

Martin Haring začal prvé etapy siedmym a neskôr piatym miestom. Naplno to „rozbalil“ vo štvrtej etape, kedy bol na programe horský maratón. V ňom získal náskok vyše 2 minút na lídra súťaže Taliana Gioela de Cosmaa a vyzliekol ho zo žltého dresu. „Už som sa bál, že budem musieť na zajtra znova prať, ale nemusím. Idem do žltého,“ vtipne komentoval svoje víťazstvo v maratóne.V poslednej etape mu už stačilo iba ustrážiť si náskok pred ostatnými, a tak šiel opatrnejšie a finišoval piaty. Dres víťaza celkového poradia pretekov si však ustrážil a zaň si na konto pripísal tučnú porciu bodov UCI.

Bodovali aj ďalší Slováci, pre ktorých boli tieto preteky prvými v kategórii elitných mužov. Matej Baco získal 14 bodov za 17. miesto, Roman Kurnický 12 bodov za 19. miesto a Kristián Podoba 10 bodov za 20. priečku.„Preteky som bral hlavne ako rozjazdenie pred sezónou, trošku iný štýl zaťaženia, zvyknutie si na materiál. Som rád, že to splnilo účel. Otestoval som si formu, kde sú silné a slabé stránky v doterajšej príprave, a ako bonus vybojoval víťazstvo. Takže, vyzerá, že je to všetko v poriadku, na dobrej ceste. Ďakujem tímu a trénerom, ďakujem VŠC Dukla, Slovenskému zväzu cyklistiky i našim sponzorom za vytvorené podmienky. Urobím maximum pre zopakovanie podobných výsledkov,“ povedal po prebratí dresu a ceny za víťazstvo Martin Haring.„Martin Haring je skúsený jazdec, ale takí tam boli mnohí. Štartovka prináša majstrov aj veľmi dobrých pretekárov viacerých krajín. Po maratóne sme sa trochu obávali, ako to chalani a Martina zvládnu, najmä mladí pretekári. Tí len teraz prešli do kategórie U23 a vôbec po prvýkrát absolvovali takéto etapové preteky. Takže som rád, že sa s traťou dobre popasovali a celkovo sa posunuli o priečky vyššie. Martin Haring svojimi skúsenosťami udržal líderstvo celkového poradia, čo je preňho i pre nás významný výsledok. Šiel naozaj výborne. Martina nebola na tieto preteky úplne dobre pripravená, nemá možnosť trénovania na tak náročné preteky. Ale s traťou sa veľmi dobre popasovala a jedno tretie a dvakrát piate miesto, plus siedme v celkovom poradí, je veľmi dobrý výsledok. Nehovoriac o tom, že získala do OH rankingu žien 40 bodov UCI. S pretekmi som veľmi spokojný, pretekári pristupovali zodpovedne, a na začiatok sezóny si určite urobili veľkú chuť do ďalších podujatí,“ zhodnotil výkony cyklistov Róbert Glajza, reprezentačný tréner MTB a zároveň vedúci výpravy.

Celkové výsledky nájdete na stránke podujatia.

Zdroj fotografií: SZC

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať
SITA

© 2020, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle ~ Horské bicykle ~ Celoodpružené)

Komentáre

JozefM81 02.04.2019 (11:36)

0


Pekne, gratulujem

 
Pridaj komentár