Pozvánka: Štartuje Slovenský pohár XCO - TURIECKAP - Memoriál Petra Vričana

Pozvánka: Štartuje Slovenský pohár XCO - TURIECKAP - Memoriál Petra Vričana

Prvé kolo Slovenského pohára v XCO je na pláne už tento víkend 13.-14. apríla 2019 v Turčianskych Tepliciach.

“TURIECKAP”, ako ho nazvali organizátori, nesie aj meno Petra Vričana. Presne pred 4 rokmi, 12. apríla, opustil tento svet športovec telom a dušou. Zbieral úspechy v behu na lyžiach, neskôr ako tréner spomínaného klasického lyžovania, duatlonu, triatlonu a horskej cyklistiky. V roku 1996 zakladá spolu s rodinou a priateľmi občianske združenie Klub priateľov horskej cyklistiky Turčianske Teplice.

Tam pôsobil aj ako tréner. Pred 4 rokmi vyznačoval trať práve na tieto preteky a v lesoch pri Turčianskych Tepliciach naposledy vydýchol. Ak si chcete uctiť pamiatku človeka, ktorý miloval to čo aj vy, teda šport a cyklistiku, tak navštívte Slovenský pohár v cross-country s jeho prvou zastávkou na Turci.



Súťažiť sa bude v kategóriách od U11 do U17, plus tri kategórie Master. V nedeľu nás čakajú atraktívne preteky, ktoré sa v hodnotení medzinárodných akcií posunuli o kategóriu vyššie oproti minulému roku, a to na C1. Na trati teda budú juniori a juniorky U19, muži Elite, muži do 23 rokov a ketegória ženy Elite. Tešiť sa môžete aj na pretekárov zo zahraničia. Pre účasť je potrebná licencia a preto je toto podujatie určené cyklistom, ktorí ju vlastnia. Preteky budú delegované UCI a Slovenským zväzom cyklistiky.

Pre nás „hobíkov“ a amatérov je tu možnosť prísť povzbudiť mladé talenty a pozrieť sa aj na Master. Príďte do Turčianskych Teplíc napríklad na bicykli a jedna pečená klobáska pri fandení vám určite neuškodí .



Časový rozpis pretekov


Ak chcete prísť povzbudiť nejakého konkrétneho cyklistu, alebo tam máte aj svoje želiezko v ohni, tak vám pridávame predbežný rozpis štartu jednotlivých kategórií.

Sobota


10:00 - 11:30 hod. - výdaj štartových čísel pre kategórie MINI chlapci a dievčatá, ml. žiaci a žiačky, st. žiaci a žiačky, kadeti a kadetky, a kategórie Masters A,B,C
12:00 hod. - štart technických disciplín pre deti kat. ml. žiaci a žiačky, st. žiaci a žiačky , kadeti a kadetky – ihrisko Dolná Štubňa
12:00 hod. - štart kat. MINI chlapci a dievčatá
12:30 hod. - štart kat. Masters A,B,C
14:00 hod. - štart kat. ml. žiaci a žiačky
15:30 hod. - štart kat. st. žiaci a žiačky
16:30 hod. - štart kat. kadeti a kadetky
17:30 hod. - vyhodnotenie

Nedeľa


8:00 - 9:30 hod. - výdaj štartových čísel pre kategórie Juniori, Juniorky, Ženy ELITE a Muži ELITE/U23
8:00 - 9:30 hod. - hod oficiálny tréning na trati XCO (zdravotné zabezpečenie len v priestore cieľa)
10:00 hod. - štart kat. Juniori
11:30 hod. - štart kat. Juniorky a Ženy ELITE
12:00 – 13:00 hod. - hod výdaj štartových čísel Muži ELITE/U23
13:00 – 14:00 hod. - hod oficiálny tréning na trati XCO
14:00 hod. - štart kat. Muži ELITE/U23
Vyhodnotenie do 15 minút po dojazde prvého pretekára v kategórii.



Trať


Pretekári si zmerajú svoje sily na týchto okruhoch: malý okruh s 900 metrami a prevýšenie 23 m. Stredný okruh ponúka 2 200 metrov s prevýšením 77 m a veľký má 4 900 m, prevýšenie 145 m. Počet a výber okruhov je samozrejme závislý od kategórie. Master A si dajú 4 veľké okruhy, staršie žiačky 1 veľký okruh a „minichlapci“ do 11 rokov budú zápasiť s 4 kolami na malom okruhu. Počas nedeľných pretekov sa súťažiaci pobijú s okruhmi v tomto počte: juniori 4x veľký okruh, juniorky 3x veľký okruh, muži Elite a U23 6x veľký okruh a ženy 4x veľký okruh.



Počas predposledného marcového víkendu hlásili organizátori pripravenú trať s novým úsekom Twister, už s obojstranným depom či technickými prvkami na trati. Predpoveď počasia zatiaľ nehlási žiadne väčšie množstvo zrážok. Dúfajme, že to aj takto ostane a pretekári ale aj ich fanúšikovia a diváci prežijú pekný jarný víkend v Turčianskych Tepliciach.



Okúsiť atmosféru minulého roka z Lesoparku Bôr aspoň vo forme obrazu a zvuku si môžete vďaka tomuto videu.



Príďte teda povzbudiť naše mladé nádeje na prvé kolo Slovenského pohár XCO - TURIECKAP - Memoriál Petra Vričana. Pozrieť si našich ale aj zahraničných jazdcov na pretekoch kategórie C1 je možné zase v nedeľu 14. apríla. Viac informácií, propozície a prihlasovanie pre jazdcov s licenciou nájdete na stránke KPHC Turčianske Teplice alebo aj v našom kalendári.

Zdroj fotografií: SZC komisia MTB, KPHC Turčianske Teplice
report_problem Našiel si v texte chybu?

1. kolo - Slovenský pohár XCO - TURIECKAP - Memoriál Petra Vričana

calendar_today 13.04.2019
format_list_numbered 1. kolo - Slovenský pohár XCO
label MTB - XC
place Turčianske Teplice (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up3thumb_down comments 6 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Kaktus Bike Stupava Trophy MTB & RUN - perfektné zakončenie leta

Pozvánka: Kaktus Bike Stupava Trophy MTB & RUN - perfektné zakončenie leta

Už tradičné 2-dňové cyklisticko-bežecké podujatie sa uskutoční 28. a 29. augusta v blízkosti Bratislavy.
Pozvánka: MTB maratón Beregy Borody – malé preteky s veľkou myšlienkou

Pozvánka: MTB maratón Beregy Borody – malé preteky s veľkou myšlienkou

Viete si predstaviť jarnú klasiku Okolo Flámska v slovenskom podaní, v lete a na MTB? Organizátori tejto akcie to vedia. Inšpiráciu pre vznik maratónu našli práve v pretekoch, na ktoré sa môžeme my, bežní smrteľníci, akurát tak pozerať.
Pozvánka: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria -  2. kolo hostí Partizánske

Pozvánka: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria - 2. kolo hostí Partizánske

Neubehol ani mesiac od úspešného prvého kola v Drozdove a už nám klope na dvere ďalší termín pretekov. Tie sa budú konať na spriatelených a "starých" známych Baťových trailoch v Partizánskom, kde "klopky" sú riadne “šejpnuté” a hlina pekne drží.
keyboard_arrow_up