Pozvánka: Štefánik 100 – na pamiatku slovenského velikána

Pozvánka: Štefánik 100 – na pamiatku slovenského velikána

Hľadáte akciu, na ktorej nechcete pretekať, iba sa stretnúť s ľuďmi a spoločne nabrať slušnú porciu kilometrov? Zároveň si počas tohto dňa uctíte pamiatku jednej z najväčších postáv slovenskej histórie.

Cyklistika nemusí byť vždy len o súťažení a po viacerých akciách, kde ostatných okolo seba vnímate ako potenciálnych súperov, padne určite vhod aj pokojná sobota strávená v spoločnosti iných cyklistov.

Práve tento výjazd má byť pripomenutím toho, ako sa častokrát naháňame za celkom nepodstatnými vecami a pritom netušíme, koľko času nám ešte ostáva. To nevedel ani Štefánik a zomrel vo veku len 38 rokov. Tak zahoďte starosti o svoju každodennú rutinu a príďte si užiť čas s ostatnými športovcami.4. mája 2019 organizuje trojica cyklonadšencov (Miloš Lisický, Pavol Samec a Martin Zigo) pri príležitosti 100. úmrtia Milana Rastislava Štefánika prejazd na cestných bicykloch. Spojiť chcú symbolicky dve miesta.

Jedným je miesto úmrtia nášho velikána a tým druhým jeho večného odpočinku. Trojica organizátorov si dáva za cieľ urobiť z podujatia tradíciu, aj preto je vaša účasť na tomto nultom ročníku veľmi vítaná.Trasa


Ako sme spomenuli vyššie, cieľom tejto akcie je prepojiť dve významné miesta spojené s generálom M.R. Štefánikom. Štartuje sa v Ivanke pri Dunaji (pamätník M.R. Štefánika) a pokračuje cez tieto obce: Pezinok – Modra – Častá – Horné Orešany – Smolenice – Trstín – Jablonica – Brezová pod Bradlom – Bradlo (Mohyla M.R. Štefánika) a späť.

Po dohode s účastníkmi v deň jazdy je možné cestu späť uskutočniť cez Jablonicu – Cerovú – Plavecký Peter – Rohožník – Pernek – Pezinskú Babu – Pezinok – do Ivanky pri Dunaji. Približná dĺžka trasy je 160 kilometrov a priemerná rýchlosť 28 kilometrov za hodinu.Program


Podstatu celého programu, samozrejme, tvorí čas strávený v sedle. Štart je v sobotu, 4. mája 2019, o 08:00 pri pamätníku M.R. Štefánika. Po zjazde z Bradla do Brezovej pod Bradlom sa počíta s prestávkou na obed a počas jazdy tiež s nejakou zastávkou na malé občerstvenie. Spoločné občerstvenie však nie je plánované, nakoľko nejde o preteky a, samozrejme, neplatíte štartovné. Akcia má za cieľ spojiť ľudí s rovnakým koníčkom a zároveň je príležitosťou pripomenúť si dôležitého človeka našej histórie.

Na mieste sa môžete zapojiť do zbierky na veniec, ktorý plánujú organizátori položiť pri pamätníku v Ivanke pri Dunaji. Predpokladaný koniec výjazdu je o 16:00 hodine. Organizátori neočakávajú hromadnú účasť a budú radi aj za pelotón v počte 20 ľudí. Tak čo? Pomôžeme im tento počet rozšíriť? Prihlásenie sa na akciu môžete realizovať prostredníctvom krátkej správy na adrese: milos64@centrum.sk.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up22thumb_down comments 4 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

500 km výlet, ktorý nič negarantuje

500 km výlet, ktorý nič negarantuje

Keď sme ako partia študentov počas jedného jarného večera sedeli už pri treťom pive, jeden kamarát zahlásil: „Poďme cez prázdniny k Liptovskej Mare na babete.“ Ja som smelo odvetil: „Síce babetu nemám, ale pôjdem s vami na bicykli.“
Tip na výlet: Okolie Banskej Štiavnice - ako jeden tím, a to doslova

Tip na výlet: Okolie Banskej Štiavnice - ako jeden tím, a to doslova

V tomto tipe na výlet vám priblížim náš cyklokemp tímu Beer Inside Team, ktorý možno niektorí z vás poznajú aj vďaka MTB podujatiu Jarný Šprint Bystrička.
Tip na výlet: Po stopách Gustiho Popoviča

Tip na výlet: Po stopách Gustiho Popoviča

Isto to poznáte, keď sa vám už domáce cesty zunujú, keď už poznáte naspamäť vzdialenosti od jednej dediny k druhej či dokonca od križovatky ku križovatke.
keyboard_arrow_up