Pozvánka: Štefánik 100 – na pamiatku slovenského velikána

Pozvánka: Štefánik 100 – na pamiatku slovenského velikána

224 komentáre

redakcia 22.04.2019   Tip Na Vylet Slovensko Vylet Cestna Cyklistika Pozvanka Cyklistika

Hľadáte akciu, na ktorej nechcete pretekať, iba sa stretnúť s ľuďmi a spoločne nabrať slušnú porciu kilometrov? Zároveň si počas tohto dňa uctíte pamiatku jednej z najväčších postáv slovenskej histórie.

 

Cyklistika nemusí byť vždy len o súťažení a po viacerých akciách, kde ostatných okolo seba vnímate ako potenciálnych súperov, padne určite vhod aj pokojná sobota strávená v spoločnosti iných cyklistov.

Práve tento výjazd má byť pripomenutím toho, ako sa častokrát naháňame za celkom nepodstatnými vecami a pritom netušíme, koľko času nám ešte ostáva. To nevedel ani Štefánik a zomrel vo veku len 38 rokov. Tak zahoďte starosti o svoju každodennú rutinu a príďte si užiť čas s ostatnými športovcami.4. mája 2019 organizuje trojica cyklonadšencov (Miloš Lisický, Pavol Samec a Martin Zigo) pri príležitosti 100. úmrtia Milana Rastislava Štefánika prejazd na cestných bicykloch. Spojiť chcú symbolicky dve miesta.

Jedným je miesto úmrtia nášho velikána a tým druhým jeho večného odpočinku. Trojica organizátorov si dáva za cieľ urobiť z podujatia tradíciu, aj preto je vaša účasť na tomto nultom ročníku veľmi vítaná.Trasa


Ako sme spomenuli vyššie, cieľom tejto akcie je prepojiť dve významné miesta spojené s generálom M.R. Štefánikom. Štartuje sa v Ivanke pri Dunaji (pamätník M.R. Štefánika) a pokračuje cez tieto obce: Pezinok – Modra – Častá – Horné Orešany – Smolenice – Trstín – Jablonica – Brezová pod Bradlom – Bradlo (Mohyla M.R. Štefánika) a späť.

Po dohode s účastníkmi v deň jazdy je možné cestu späť uskutočniť cez Jablonicu – Cerovú – Plavecký Peter – Rohožník – Pernek – Pezinskú Babu – Pezinok – do Ivanky pri Dunaji. Približná dĺžka trasy je 160 kilometrov a priemerná rýchlosť 28 kilometrov za hodinu.Program


Podstatu celého programu, samozrejme, tvorí čas strávený v sedle. Štart je v sobotu, 4. mája 2019, o 08:00 pri pamätníku M.R. Štefánika. Po zjazde z Bradla do Brezovej pod Bradlom sa počíta s prestávkou na obed a počas jazdy tiež s nejakou zastávkou na malé občerstvenie. Spoločné občerstvenie však nie je plánované, nakoľko nejde o preteky a, samozrejme, neplatíte štartovné. Akcia má za cieľ spojiť ľudí s rovnakým koníčkom a zároveň je príležitosťou pripomenúť si dôležitého človeka našej histórie.

Na mieste sa môžete zapojiť do zbierky na veniec, ktorý plánujú organizátori položiť pri pamätníku v Ivanke pri Dunaji. Predpokladaný koniec výjazdu je o 16:00 hodine. Organizátori neočakávajú hromadnú účasť a budú radi aj za pelotón v počte 20 ľudí. Tak čo? Pomôžeme im tento počet rozšíriť? Prihlásenie sa na akciu môžete realizovať prostredníctvom krátkej správy na adrese: milos64@centrum.sk.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle ~ Cestné bicykle)

Komentáre

milos64 23.04.2019 (14:06)

1


Nie je to pre turistov na bicykli. Ta priemerka je v pohode, ide sa v baliku. Samozrejme ak nebude fucat proti. Chceme dosiahnut uroven podobnu ako na cyklojazdach BA - Jasna alebo TT - Rysy. Akurat s podstatne mensou porciou kilometrov. Tak netreba sa obavat, treba sa hecnut!

 
mseco 23.04.2019 (07:19)

0


Dobrý nápad, chcelo by to vytvoriť podujatie na FB, dostalo by sa to medzi viac ľudí.

 
desertfremen 23.04.2019 (09:35)

0


Tá priemerka 28 km/hod je dosť teda. Ja som včera šiel po feldvidéku 65 km trasu s priemerku 27 km/hod a to ešte k tomu bol priaznivý vietor a rovina. Normálny "cykloturista" má priemerku tak cca 22-24 km/hod. (keď nechce ísť mimo komfortnú zónu)

 
Pridaj komentár