Pozvánka: August - čo nepremeškať v druhej polovici prázdnin

August je druhým prázdninovým mesiacom a zároveň časom, keď si mnohí z nás doprajú po celoročnom nasadení v práci aj poriadny oddych. Nechcete si spríjemniť dovolenku aj nejakými cyklistickými pretekmi? Pozrime sa na to, aké akcie sú v ponuke...

Spišských 333 EXTREME - 02. - 03. 08. 2019

Začiatok augusta bude v širokom okolí Spišskej Novej Vsi skutočne náročný. Pre milovníkov extrémnych podujatí je tu Spišských 333 kilometrov. Súťažiaci majú limit 33 hodín na to, aby zdolali spomínanú porciu kilometrov. V ponuke sú samozrejme aj „kratšie“ verzie s 222 a 111 kilometrami. Potrebné je mať so sebou vybavenie na prežitie v prírode. Chcete zažiť takéto dobrodružstvo? Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.

Cyklostore maratón Horné Srnie - 03. 08. 2019

Prvý augustový víkend tu má ponuku aj pre ľudí zo západnej časti našej krajiny. V Hornom Srní si môžete zapretekať na pohodových tratiach, aspoň čo sa dĺžky týka. Veľký okruh má 45 kilometrov a prevýšenie 1 350 metrov a malý okruh má 25 kilometrov s prevýšením 850 metrov. Ako môžete vidieť, tak výškové metre tu naberiete jedna radosť. Pre rodiny s deťmi tu je aj Family trasa. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.


ŠKODA Horal MTB maratón - 10. 08. 2019

Toto podujatie má za sebou už dvadsať rokov existencie. 10. augusta sa v Nízkych Tatrách uskutoční posledné podujatie série ŠKODA BIKE OPEN TOUR pre tento rok. Určite sa medzi nami nájdu viacerí, ktorí by radi pokorili Kráľovu Hoľu na svojom bicykli. Navyše máte možnosť vyhrať osobný automobil, a to v prípade, že ste sa už zúčastnili troch podujatí série ŠBOT. Táto akcia ponúka tradičné a tvrdé preteky v srdci Nízkych Tatier. Podrobné informácie nájdete na tomto odkaze.


4. kolo - Slovenský pohár Enduro - 11. 08. 2019

2. augustová nedeľa sa bude v Brezne niesť v znamení štvrtého kola Slovenského pohára v Endure. Okolie Brezna a Podbrezovej pripravilo zaujímavé trate pre všetkých milovníkov enduro disciplíny. Zázemie budete mať v motokrosovom areáli BMT v Brezne, kde sa budete môcť pekne rozjazdiť. Pre hobby jazdcov sú pripravené 4 „RS-ky“, pre Race kategóriu je to o jednu „RS-ku“ viac. Ďalšie podrobné informácie nájdete na tomto odkaze.


Kráľovský MTB maratón - 17. 08. 2019

Keď sa povie „Kráľovský MTB maratón“, tak takmer všetci si predstavia parádne stúpanie v nádhernom okolí Spišského hradu, alebo výhľad z vrcholu kopca Sľubica. 17. augusta sa uskutoční na východe Slovenska už 12. ročník týchto tradičných pretekov, ktoré sú tento rok súčasťou série MOUNTAIN BIKE SPIRIT TOUR. Na výber máte z troch rôzne dlhých tratí od 28 kilometrov dlhej, cez polmaratónsku trať so 48 kilometrami a samozrejme najdlhšia je maratónska trať so svojimi 88 kilometrami. Chcete sa stať MTB kráľom? Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.


MTBIKER Novodubnický maratón - 24. 08. 2019

Historicky najťažší a zároveň najstarší vytrvalostný maratón horských bicyklov na Slovensku napíše 24. augusta svoju 25. kapitolu. Na výber máte verziu trate Klasik s 41 kilometrami, maratón so štandardnými parametrami, to znamená porciu 73 kilometrov a prevýšenia 2 450 metrov. Pre tých, ktorí chcú koniec leta zavŕšiť vo veľkom štýle je tu NIVEA King trasa. Táto trať je určená najvytrvalejším milovníkom horských maratónov. Kompletný popis všetkých tratí a aj ďalšie informácie nájdete na tomto odkaze.

4. kolo - Slovenský pohár SPDH - 25. 08. 2019

Technické úseky, zaujímavé skoky a trať, ktorá privíta všetkých downhill nadšencov. To je len krátky popis 4. kola Slovenského pohára SPDH, ktorý sa uskutoční vo Veľkej Rači. Slovenský pohár v downhille ani tento rok neobíde tento severný kút Slovenska. Táto akcia je poslednou pred septembrovými finálovými pretekmi vo Vrátnej. Viac informácií sa dozviete v našom kalendári.


Prešovský cyklomaratón - 31. 08. 2019

Prešovský cyklomaratón sú pohodové cyklistické preteky, kde ide v prvom rade o príjemný deň strávený s ľuďmi, ktorí milujú cyklistiku tak ako vy. Podujatie má nesúťažný charakter a poskytuje možnosť si zajazdiť v pelotóne na 42 kilometrovom okruhu. Veď nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. V Prešove sa nezabúda ani na deti, ktoré majú svoju vlastnú trať, a taktiež je tu aj okruh pre zdravotne hendikepovaných. Ďalšie podrobné informácie nájdete na tomto odkaze.

KEC MTB Pružina - 31. 08. 2019

Pružina na konci leta privíta bikerov zo širokého okolia, aby si zmerali svoje sily na 13. ročníku cyklomaratónu v peknom prostredí Strážovských vrchov. Zároveň je toto podujatie finálovým kolom Považsko-Strážovského pohára a zároveň Detskej Považskej cykloligy. Čakajú na vás príjemné naladení ludia, 45 a 23 kilometrov dlhé trate a pekné ceny. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.


Hornonitrianska Enduro séria - Veľká Lehôtka - 31. 08. 2019

Na koniec leta sa však môžu tešiť aj vyznávači enduro jazdenia. Občianske združenie Hornonitrianske stopy organizuje 31. augusta druhé kolo svojej enduro série, ktoré sa bude konať vo Veľkej Lehôtke. Čaká na vás niekoľko rýchlostných skúšok zjazdového charakteru a organizátori, ktorí majú radi cyklistiku tak ako vy. Viac informácií sa dozviete na FB stránke celej série.

Prázdninový mesiac august ponúka príležitostí si poriadne zapretekať a prežiť aktívne druhú polovicu leta. Na výber máte množstvo akcií a je už len na vás, ktorú navštívite. Ďalšie zaujímavé podujatia nájdete v našom kalendári.
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: ŠKODA Horal MTB maratón 2023 - tatranský monument horskej cyklistiky

Pozvánka: ŠKODA Horal MTB maratón 2023 - tatranský monument horskej cyklistiky

Jeden z najobľúbenejších maratónov na Slovensku bude písať už svoj 24. ročník.
Reportáž: Svätojurský MTB maratón v podaní WLRMcc – v jednote je sila

Reportáž: Svätojurský MTB maratón v podaní WLRMcc – v jednote je sila

Typické aprílové počasie ukázalo všetky svoje tváre a potrápilo účastníkov na každej trati. S WLRMcc tímom sme sa 20. 4. postavili na štart prvého kola Škoda Bike Open Tour 2024 vo Svätom Jure.
Pozvánka: Škoda Svätojurský MTB Maratón 2024 - jarná nakopávačka

Pozvánka: Škoda Svätojurský MTB Maratón 2024 - jarná nakopávačka

Jarná klasika vo Svätom Jure bude otváracím podujatím v rámci série Škoda Bike Open Tour. Čo nás čaká počas 15. ročníka?
keyboard_arrow_up