ABUS - do novej sezóny s novými farbami

ABUS - do novej sezóny s novými farbami

PR článok

Ste milovníkom drsných zjazdov a potrebujete pri tom väčšiu ochranu, akú ponúka klasická prilba? Máme tu pre vás Abus v prevedeniach MonTrailer, Moventor a MountK.

Z týchto kúskov si vyberiete to správne pre vás. Jedna poskytuje väčšiu ochranu spánkovej časti a zátylku a preto môže byť vaším spoločníkom na enduro disciplíny. Druhá je určená na cross-country či traily. Ak ste na svojom biku väčšinu času v teréne, tak medzi týmito troma možnosťami si nájdete to, čo potrebujete najviac. Atraktívne modely Abus sa tento rok rozšírili o farebné prevedenia shrimp orange a fuchsia pink. Pozrime sa na ne trocha bližšie.MonTrailer


Enduro prilba vytvorená z piatich polykarbonátových plášťov, ktoré zaručujú vysokú bezpečnosť a robustnosť. MIPS technológia ponúka navyše ochranu aj pri šikmom páde. Na odvetranie je k dispozícii 5 vstupných a 7 výstupných otvorov na povrchu celej prilby. Upínací systém si vzadu môžete nastavovať plastovým polkruhom. Samozrejmosťou je nastavenie dĺžky ramienok v okolí brady. Ak na bicykli práve nepotrebujete okuliare, tak systém GoggFit sa postará o ich bezpečné uloženie. Zaujme aj priesvitný šilt, ktorý zároveň chráni pred ostrým slnečným svitom. Ženy ocenia priestor vo vnútri, kde sa zmestí vrkoč. Navyše v prilbe je štruktúrovaná výstuž (sieťka), ktorá je integrovaná vo vnútri EPS pre ešte väčšiu pevnosť, kompaktnosť a stabilitu materiálu prilby - tzv. AntiCage. Tento model je k dispozícii v rôznych farebných kombináciách. Novinkou tohto roka sú spomínané farby „shrimp orange“ a „fuchsia pink“.Moventor


Ľahká a pohodlná MTB prilba vo verzii Moventor je zosilnená vďaka štruktúre integrovanej do EPS (ActiCage systém) a navyše sú jej časti spojené technológiou In-Mold. Odvetranie má na starosti dokopy 12 otvorov, ktoré sú strategicky umiestnené v prednej a zadnej časti. Vzadu je predĺžená a poskytuje ochranu spánkovej oblasti. Nastavovací systém je praktický a ľahký. Tvorí ho koliesko na štandardnom mieste a mäkké nastaviteľné ramienka. Celková váha je 300 gramov a na výber máte okrem farebných noviniek oranžovej a ružovej aj farby ako zelená, čierna, smaragdová, biela, tmavomodrá a ďalšie.MountK


Prilba, ktorá si našla veľkú obľubu v detskom segmente, je tu teraz k dispozícii aj vo verzii pre dospelákov. Odvetranie má na starosti v tomto prípade 10 vstupných otvorov v prednej časti a 5 výstupných otvorov vzadu. In-Mold technológia zaručila pevné spojenie všetkých materiálov určených na vašu ochranu. Šilt je v tomto prípade polohovateľný. Vnútorné polstrovanie je odopínateľné a je ho možné prať. Mäkké ramienka sú nastaviteľné a postarajú sa o to, aby vám všetko sadlo. Pre vašu bezpečnosť sa na týchto 300 gramoch nachádzajú aj reflexné prvky. Tak, ako aj v predchádzajúcom prípade, je prilba dostupná v rôznych dizajnových prevedeniach. Tento rok sa nesie aj vo farbách „shrimp orange“ a „fuchsia pink“.Samotná ponuka značky Abus je oveľa širšia a obsahuje množstvo modelov určených nielen na offroad disciplíny. Viac sa dozviete na tomto odkaze.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Test: Bell Super Air R MIPS – ochrana do bikeparkov aj na enduro výjazd

Test: Bell Super Air R MIPS – ochrana do bikeparkov aj na enduro výjazd

Moja prilba už má čo-to za sebou, a preto som bol rád za nový kúsok do testu. Či vyhovela mojim požiadavkám alebo ich dokonca prekonala, sa dozviete nižšie.
Test: ABUS Macator – prilba pre každého s priaznivou cenovkou

Test: ABUS Macator – prilba pre každého s priaznivou cenovkou

Abus je nemecká značka, ktorá sa stará, okrem iného, o bezpečnosť nás a našich bicyklov. Známa je aj svojimi prilbami. Dnes si predstavíme jeden model z noviniek 2020, ktorý je zároveň aj ich cenovo najdostupnejšou prilbou pre dospelých.
Test: HJC Furion 2.0 - na cestu, no nielen tam

Test: HJC Furion 2.0 - na cestu, no nielen tam

Je to jedna z top pretekárskych prilieb od firmy HJC. Bola vyrobená v spolupráci so svetovými pretekármi a skrýva v sebe všetko dôležité, čo by ste pri prilbe s takouto cenovkou čakali.
keyboard_arrow_up