ABUS - do novej sezóny s novými farbami

ABUS - do novej sezóny s novými farbami

PR článok

Ste milovníkom drsných zjazdov a potrebujete pri tom väčšiu ochranu, akú ponúka klasická prilba? Máme tu pre vás Abus v prevedeniach MonTrailer, Moventor a MountK.

Z týchto kúskov si vyberiete to správne pre vás. Jedna poskytuje väčšiu ochranu spánkovej časti a zátylku a preto môže byť vaším spoločníkom na enduro disciplíny. Druhá je určená na cross-country či traily. Ak ste na svojom biku väčšinu času v teréne, tak medzi týmito troma možnosťami si nájdete to, čo potrebujete najviac. Atraktívne modely Abus sa tento rok rozšírili o farebné prevedenia shrimp orange a fuchsia pink. Pozrime sa na ne trocha bližšie.MonTrailer


Enduro prilba vytvorená z piatich polykarbonátových plášťov, ktoré zaručujú vysokú bezpečnosť a robustnosť. MIPS technológia ponúka navyše ochranu aj pri šikmom páde. Na odvetranie je k dispozícii 5 vstupných a 7 výstupných otvorov na povrchu celej prilby. Upínací systém si vzadu môžete nastavovať plastovým polkruhom. Samozrejmosťou je nastavenie dĺžky ramienok v okolí brady. Ak na bicykli práve nepotrebujete okuliare, tak systém GoggFit sa postará o ich bezpečné uloženie. Zaujme aj priesvitný šilt, ktorý zároveň chráni pred ostrým slnečným svitom. Ženy ocenia priestor vo vnútri, kde sa zmestí vrkoč. Navyše v prilbe je štruktúrovaná výstuž (sieťka), ktorá je integrovaná vo vnútri EPS pre ešte väčšiu pevnosť, kompaktnosť a stabilitu materiálu prilby - tzv. AntiCage. Tento model je k dispozícii v rôznych farebných kombináciách. Novinkou tohto roka sú spomínané farby „shrimp orange“ a „fuchsia pink“.Moventor


Ľahká a pohodlná MTB prilba vo verzii Moventor je zosilnená vďaka štruktúre integrovanej do EPS (ActiCage systém) a navyše sú jej časti spojené technológiou In-Mold. Odvetranie má na starosti dokopy 12 otvorov, ktoré sú strategicky umiestnené v prednej a zadnej časti. Vzadu je predĺžená a poskytuje ochranu spánkovej oblasti. Nastavovací systém je praktický a ľahký. Tvorí ho koliesko na štandardnom mieste a mäkké nastaviteľné ramienka. Celková váha je 300 gramov a na výber máte okrem farebných noviniek oranžovej a ružovej aj farby ako zelená, čierna, smaragdová, biela, tmavomodrá a ďalšie.MountK


Prilba, ktorá si našla veľkú obľubu v detskom segmente, je tu teraz k dispozícii aj vo verzii pre dospelákov. Odvetranie má na starosti v tomto prípade 10 vstupných otvorov v prednej časti a 5 výstupných otvorov vzadu. In-Mold technológia zaručila pevné spojenie všetkých materiálov určených na vašu ochranu. Šilt je v tomto prípade polohovateľný. Vnútorné polstrovanie je odopínateľné a je ho možné prať. Mäkké ramienka sú nastaviteľné a postarajú sa o to, aby vám všetko sadlo. Pre vašu bezpečnosť sa na týchto 300 gramoch nachádzajú aj reflexné prvky. Tak, ako aj v predchádzajúcom prípade, je prilba dostupná v rôznych dizajnových prevedeniach. Tento rok sa nesie aj vo farbách „shrimp orange“ a „fuchsia pink“.Samotná ponuka značky Abus je oveľa širšia a obsahuje množstvo modelov určených nielen na offroad disciplíny. Viac sa dozviete na tomto odkaze.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Test: Prilba Alpina Roca – ľahká a priedušná enduro prilba, na ktorú sa rýchlo zvyká

Test: Prilba Alpina Roca – ľahká a priedušná enduro prilba, na ktorú sa rýchlo zvyká

Pri prvej návšteve bikeparku som rýchlo zistil, že klasická prilba nebude dobrý nápad. Preto som začal vyberať svoju prvú full face prilbu.
Test: BBB NANGA II - lacná trailová prilba? Vlastne prečo nie?

Test: BBB NANGA II - lacná trailová prilba? Vlastne prečo nie?

Nedá mi začať inak ako otrepanou frázou a ako už bolo stokrát písané - prilba je bezpochyby základom ochrany pri cyklistike. Ale koľko vlastne investovať?
Prilby a chrániče ako základ bezpečnosti

Prilby a chrániče ako základ bezpečnosti

Prvoradá je bezpečnosť alebo po anglicky populárne - „safety first". Niekoľko tipov na rôzne druhy chráničov a prilieb, pre začiatočníkov i pokročilých si predstavíme v článku.
keyboard_arrow_up