Haring vybojoval kariérne víťazstvo, výborný výkon podali aj Ulík a Kurty

Haring vybojoval kariérne víťazstvo, výborný výkon podali aj Ulík a Kurty

404 komentáre

redakcia 06.05.2019   Horska Cyklistika Martin Haring Cross Country Slovensky Pohar Uci Preteky

Vynikajúci výkon podali naši horskí cyklisti Martin Haring (Dukla Banská Bystrica), Matej Ulík (Express CZ – Tufo team Kolín) a Jakub Kurty (CK Cykloglajza Banská Bystrica) na etapových pretekoch kategórie S1 v Srbsku.

 

Trojica predviedla fantastický tímový aj individuálny výkon a spolu vybojovala tučných 226 bodov UCI. Etapové preteky sa konali v termíne 2. – 5. mája 2019.

Martin Haring sa ujal vedenia už v prvej etape, keď si v časovke vytvoril náskok 25 sekúnd a založil tak základ úspechu na štedro bodovaných pretekoch. Líderstvo v etape i v celkovom poradí dokázal udržať i v druhej etape – maratóne, kde na pódiu už vyvažoval slovenské farby aj Matej Ulík. Tretia etapa, shortrack na zhruba tridsať minút, sa dlho taktizovala. Úvodnú hrubú robotu pre lídrov odtiahol Jakub Kurty. V záverečnom špurte trojice si tretie etapové víťazstvo ukoristil tesne Haring, pred Maďarom Dinom a Slovákom Ulíkom.Záverečná etapa, klasické cross country, sa niesla v náročných blatistých podmienkach. Po celonočnom vytrvalom daždi bola trať totálne rozmočená a pršalo aj celé preteky. Priebežný líder Haring mal viacero technických problémov, no napriek tomu si dokázal pripísať štvrté etapové víťazstvo po sebe a suverénnym spôsobom zvíťazil v celkovom poradí. Pripísal si tak veľmi štedrých 120 UCI bodov do olympijského rebríčka. Fantastické výkony podávali aj ostatní dvaja slovenskí reprezentanti. Tretím miestom v záverečnej etape si aj celkové tretie miesto a 80 bodov UCI pripísal Matej Ulík. Obetavo jazdiaci Jakub Kurty skončil pätnásty a konto si obohatil o 26 UCI bodov. Erika Glajzová (CK Banská Bystrica) vybojovala medzi ženami celkové 8. miesto spojené s 55 bodmi.

„Začali sme víťazstvom, hneď v prvom dni som si obliekol žltý dres vedúceho pretekára. Po minulotýždňovom cestnom etapáku v Banja Luke s materskou Duklou som sa cítil výborne, kvalitne som natrénoval a tento týždeň som to zúročil. Etapy boli viac menej rovinaté, veľmi rýchle a rozostupy aj po tretej etape boli minimálne. Štyri vyhraté etapy aj celkové víťazstvo je naozaj fantázia. Nečakal som to ani vo sne. Je to pre mňa najväčšie víťazstvo v MTB kariére, veď 120 UCI bodov sa udeľuje napr. za 7. miesto na Svetovom pohári CDM, či 8. miesto na MS. Veľmi chcem poďakovať tímovým kolegom Ulíkovi a Kurtymu, ktorí pre mňa urobili obrovský kus práce,“ povedal v cieli zablatený, ale šťastný Haring. „Tento výjazd v Srbsku bol pre nás mimoriadne úspešný. Napravili sme si chuť, keď predchádzajúci trip v Izraeli skončil pre Haringa trpkou poruchou bicykla a defektom z prvej pozície. Chalani týždeň čo týždeň výkonnostne rastú a tu sa na nás aj usmialo šťastie, že sa nám vyhli vážnejšie technické problémy. Doslova sme rozlomili Maďarov, či Slovincov, no najmä našu priamu konkurenciu na OH Ukrajincov. Haring podal fantastický výkon, pochváliť musím aj Ulíka a Kurtyho. Najmä posledný menovaný veľmi prekvapil a pokiaľ mu táto stúpajúca forma vydrží, mohol by sa stať tretím platným bojujúcim členom národného tímu vzhľadom na OH,“ skonštatoval reprezentačný tréner Robert Glajza.

Slovenských bikerov čaká na budúci týždeň domáca previerka. Druhé podujatie v Slovenskom pohári v Drozdove je zaradené do 1. kategórie UCI  a o tučnú nádielku 60 bodov sa budú môcť cyklisti pobiť na domácich tratiach.

Zdroj fotografií: jmphoto/Ján Melicher

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy ~ Nohavice ~ Krátke elastické)

Komentáre

DominikTuran 06.05.2019 (21:47)

9


Prosím Vás kvalita tohto portálu posledné roky naozaj stúpa a je super, že sa konečne objavujú aj seriózne spravodajstvá o disciplíne XCO, ktorá je na Slovensku Enigma, ale fotografie z Turčianskych Teplíc ku etapáku v Srbsku sú naozaj neprofesionálne. Český pohár v Touškove a 5 miesto Mateja Ulíka v Elite je úrovňou neporovnateľne kvalitnejšia informácia pre tých pár nadšencov olympijskej disciplíny XCO. Celý tento článok je tendenčná zlátanina ktorá v prvom rade skresľuje a úsmevná je aj forma príspevku dýchajúca nostalgiou režimu chvalabohu minulého. V žiadnom prípade neznižujem výkon reprezentantov, ale hodnotenie reprezentačného trénera nie je absolútne objektívne.

 
kaska88 07.05.2019 (13:01)

6


prečo boli predošlé komentáre vymazané ?

 
N/A kaska88 07.05.2019 (13:05)

0


Len sa pytaj zmazu aj teba , kdo maze ten jede

 
aJoN kaska88 08.05.2019 (06:21)

0


Tak to by som aj ja chcel vedieť. Prišiel som kuknúť ako pokračuje diskusia a nič :-/ cervo prosím Ťa, kto má na starosti diskusie pod článkami? Ten komentár bol úplne k veci a niekto ho vymazal.......

 
Pridaj komentár