Kliknutím prejdeš na
www.mondrakercz.cz
Reklama
Zaujímavosti z cyklistiky - prvé kolo endura u nás, Ninova príprava a iné

Zaujímavosti z cyklistiky - prvé kolo endura u nás, Ninova príprava a iné

2 komentáre

scr@tch 08.05.2019   Sezona 2019 Horska Cyklistika Enduro Singletrail Cestna Cyklistika Preteky Zaujimavosti Z Cyklistiky

Byť informovaný a ostať informovaný - asi takto by sa dalo sformulovať motto dnešnej doby. Pozrite si stručný prehľad toho, čo sa za posledný čas udialo, prípadne udeje.

 

Prinášame vám teda krátky (a možno aj pravidelný) prehľad zaujímavých správ z uplynulého týždňa.

Nino v tvrdej príprave na Svetový pohár


Svetová jednotka niekoľkých posledných sezón nenecháva nič na náhodu. Po blatistom a „menej“ vydarenom predstavení na pôde talianskej medzinárodnej série, kde skončil tretí, zarezáva Nino aj počas nepriaznivého počasia. Ako ste na tom vy?


Yoann Barelli ukazuje, ako sa jazdia top traily sveta
Nespútaný zjav, Yoann Barelli, ktorý sa neraz prezentuje odvážnymi kúskami, ako aj istými výstrednosťami, začína na YouTube novú sériu videí. Tie vám ukážu, čo je kľúčom k zvládnutiu tých najchýrnejších trailov. Pozor! Vzhliadnutie videa nie vždy postačuje.

Ondřej Cink víťazne v 1. kole nemeckej Bundesligy


Horský cyklista, ktorý presedlal na cestné, a potom opätovne na horské bicykle, Ondřej Cink, sa v prvom kole populárnej nemeckej ligy predstavil v tom najlepšom svetle, keď ovládol kategóriu mužov Elite. Za ním o pol minúty zaostal Vogel, tretí bol Dubau s mankom 1:21.


Enduro na českej pôde alebo Enduro - Trutnov Trails
Hoci sa ani na Slovensku nemáme v prípade trailov za čo hanbiť, Česi zvládli vybudovať viacero lokalít plných chodníkov pre horských cyklistov naozaj na výbornú. V jednej z nich sa počas minulého týždňa konalo enduro podujatie, na ktorom zvíťazil mladík Vojta Bláha pred ostrieľaným „veteránom“ Michalom Prokopom len o 4 sekundy.

Prvé slovenské kolo endura vo Veľkej Rači
Za západnými bratmi nezaostali ani Slováci a usporiadali úvodné preteky Slovenského pohára v endure. O jeho trati možno povedať len toľko, že spolu s počasím pripravila jazdcom skutočne nezabudnuteľný zážitok. Najviac sa z toho radoval Ľuboš Staňo, ktorý zdolal Martina Knapca o niekoľko sekúnd. Zaujímavým participantom bol aj Michael Kolář, ktorý sa so stratou vyše minúty umiestnil na 6. mieste. Na podrobnejšiu reportáž sa môžete tešiť už čoskoro.

Rojček a Baránek úspešne na európskom šampionáte v zjazde


V Portugalsku sa pred niekoľkými dňami konali Majstrovstvá Európy, na ktorých sa zišla celkom početná zostava, zahŕňajúca aj našich reprezentantov. V suchých a horúcich podmienkach dominoval Baptiste Pierron (brat Amauryho), na 4. mieste sme ale videli slovenskú vlajku pri mene Adama Rojčeka (prvého do 23 rokov). O niečo ďalej, na 9. mieste, skončil jeho tímový kolega Rasťo Baránek.

Úvodné kolo Svetového pohára XCO už o týždeň
Aj keď máme otváracie podujatie sezóny horskej cyklistiky - zjazdárske preteky v Maribore, už za sebou, cross-country na svoj začiatok ešte len čaká. A čoskoro sa ho dočká. Jazdcov uvidíme pobiť sa o cenné víťazstvo 17. - 19. mája v Albstadte, kto to podľa vás vyhrá?

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby ~ DH a Freeride prilby)

Komentáre

Anthemmer 09.05.2019 (12:40)

Super nápad, dúfam že tento "seriál" bude pravidelne pokračovať

 
scr@tch Anthemmer 09.05.2019 (14:32)

Uvidíme

 
Pridaj komentár