Zaujímavosti z cyklistiky - prvé kolo endura u nás, Ninova príprava a iné

Zaujímavosti z cyklistiky - prvé kolo endura u nás, Ninova príprava a iné

Byť informovaný a ostať informovaný - asi takto by sa dalo sformulovať motto dnešnej doby. Pozrite si stručný prehľad toho, čo sa za posledný čas udialo, prípadne udeje.

Prinášame vám teda krátky (a možno aj pravidelný) prehľad zaujímavých správ z uplynulého týždňa.

Nino v tvrdej príprave na Svetový pohár


Svetová jednotka niekoľkých posledných sezón nenecháva nič na náhodu. Po blatistom a „menej“ vydarenom predstavení na pôde talianskej medzinárodnej série, kde skončil tretí, zarezáva Nino aj počas nepriaznivého počasia. Ako ste na tom vy?


Yoann Barelli ukazuje, ako sa jazdia top traily sveta
Nespútaný zjav, Yoann Barelli, ktorý sa neraz prezentuje odvážnymi kúskami, ako aj istými výstrednosťami, začína na YouTube novú sériu videí. Tie vám ukážu, čo je kľúčom k zvládnutiu tých najchýrnejších trailov. Pozor! Vzhliadnutie videa nie vždy postačuje.

Ondřej Cink víťazne v 1. kole nemeckej Bundesligy


Horský cyklista, ktorý presedlal na cestné, a potom opätovne na horské bicykle, Ondřej Cink, sa v prvom kole populárnej nemeckej ligy predstavil v tom najlepšom svetle, keď ovládol kategóriu mužov Elite. Za ním o pol minúty zaostal Vogel, tretí bol Dubau s mankom 1:21.


Enduro na českej pôde alebo Enduro - Trutnov Trails
Hoci sa ani na Slovensku nemáme v prípade trailov za čo hanbiť, Česi zvládli vybudovať viacero lokalít plných chodníkov pre horských cyklistov naozaj na výbornú. V jednej z nich sa počas minulého týždňa konalo enduro podujatie, na ktorom zvíťazil mladík Vojta Bláha pred ostrieľaným „veteránom“ Michalom Prokopom len o 4 sekundy.

Prvé slovenské kolo endura vo Veľkej Rači
Za západnými bratmi nezaostali ani Slováci a usporiadali úvodné preteky Slovenského pohára v endure. O jeho trati možno povedať len toľko, že spolu s počasím pripravila jazdcom skutočne nezabudnuteľný zážitok. Najviac sa z toho radoval Ľuboš Staňo, ktorý zdolal Martina Knapca o niekoľko sekúnd. Zaujímavým participantom bol aj Michael Kolář, ktorý sa so stratou vyše minúty umiestnil na 6. mieste. Na podrobnejšiu reportáž sa môžete tešiť už čoskoro.

Rojček a Baránek úspešne na európskom šampionáte v zjazde


V Portugalsku sa pred niekoľkými dňami konali Majstrovstvá Európy, na ktorých sa zišla celkom početná zostava, zahŕňajúca aj našich reprezentantov. V suchých a horúcich podmienkach dominoval Baptiste Pierron (brat Amauryho), na 4. mieste sme ale videli slovenskú vlajku pri mene Adama Rojčeka (prvého do 23 rokov). O niečo ďalej, na 9. mieste, skončil jeho tímový kolega Rasťo Baránek.

Úvodné kolo Svetového pohára XCO už o týždeň
Aj keď máme otváracie podujatie sezóny horskej cyklistiky - zjazdárske preteky v Maribore, už za sebou, cross-country na svoj začiatok ešte len čaká. A čoskoro sa ho dočká. Jazdcov uvidíme pobiť sa o cenné víťazstvo 17. - 19. mája v Albstadte, kto to podľa vás vyhrá?
report_problem Našiel si v texte chybu?
scr@tch (Peter Olenič)
Páči sa ti tento článok? thumb_up14thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria 2022 - zábava na trailoch

Pozvánka: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria 2022 - zábava na trailoch

Kamarátska atmosféra, zážitky, víkend plný jazdenia a v prvom rade možnosť porovnať si sily s ostatnými jazdcami. Presne tieto slová vystihujú MTBIKER Hornonitriansku Enduro Sériu.
Test: Prilby KLS Vantage, Sharp a Outrage - cesta, MTB, trail

Test: Prilby KLS Vantage, Sharp a Outrage - cesta, MTB, trail

Moderný dizajn, prvotriedna bezpečnosť, inovatívne prvky a ešte aj v rozumnej cene? Ako sa s tým popasovala nová línia prilieb Kellys?
Reportáž: Ako som prvýkrát okúsil MTBIKER Hornonitriansku sériu

Reportáž: Ako som prvýkrát okúsil MTBIKER Hornonitriansku sériu

Preteky v rámci Hornonitrianskej enduro série som absolvoval prvýkrát v živote. Bol som zvedavý, ako to bude celé zorganizované a aký budem mať z víkendu v Bojniciach pocit.
keyboard_arrow_up