Zdroj: Facebook EWS

Zaujímavosti z cyklistiky - Saganove víťazstvo, zbraň Rasťa Baránka a iné

9

scr@tch 15.05.2019   Cyklistika Ews Horska Cyklistika Enduro Giro D Italia Cestna Cyklistika Peter Sagan

Ani uplynulých sedem dní nebolo „cyklisticky sterilných“. Jazdci z celého sveta sa činili (nielen preto), aby sme vám mohli ponúknuť ďalšiu dávku noviniek. Pozrime sa teda na ne.

 

Peter Sagan získal druhé víťazstvo v sezóne
I keď sme si u Peťa navykli na nespočetné víťazstvá od začiatku až do konca sezóny, tá tohtoročná je istou formou budíčka. Aj on je len človek a nevyhráva každodenne. No už v prvej etape Tour of California dokázal zdolať zbytok pelotónu. Vo finálnom šprinte o niekoľko desiatok centimetrov dominoval nad T. McCabem.

Slovákom sa darí aj na pôde horskej cyklistiky


Správu o víťazstve M. Haringa sme vám priniesli, avšak opakovanie je matkou múdrosti. Haring na pretekoch kategórie C1 v Drozdove zdolal nevídaným rozdielom aj majstra sveta, J. Kulhavého. Na vlhkej trati sa dokázal odpútať od svojich súperov už v úvode, k čomu v ďalších kolách pridával jednu sekundu za druhou. Výsledný náskok 3:36 na druhého Palumbyho hovorí za všetko.

Prešovský velodróm hostil medzinárodné preteky


Obnovený jediný východoslovenský velodróm sa dočkal hodnotného podujatia v kategórii C2 dráhovej cyklistiky, ktoré nesie názov Grand Prix Velodrom Prešov. Účasť 40 pretekárov zo 6 krajín potešila, avšak väčšmi sme sa radovali pri zisku striebornej medaily pre Slovenskú republiku od A. Bačíkovej v omniu, a bronzovej v scratchi.Enduro World Series pokračovala na Madeire
„Neďaleká“ Madeira, ostrov pod vlajkou Portugalska, hostil 3. kolo svetovej série v endure. Na rozdiel od našich podmienok, v tomto vychýrenom letovisku si užívali sucho a prach dosýtosti. Aj napriek silnej konkurencii si M. Maes opäť odniesol celkové víťazstvo v mužskej kategórii, a to ešte naviac so ziskom 6 rýchlostných skúšok z 8. (!) V ženách sa darilo I. Courdurier, víťaziacej o celých 53 s a so ziskom všetkých r.s.

Svetová šampiónka Kate Courtney ukazuje svoje zručnosti
Minuloročné prekvapenie majstrovstiev sveta, Američanka Kate Courtney, je síce mladou krvou v hviezdami nabitom štartovnom poli, ale práve jej dravosť jej napomáha k zisku najcennejších trofejí. Aj keď sa v Arizone ešte ukazuje sneh, Kate neodpočíva – tvrdo trénuje. Do kopca, ale aj z neho.

Rasťo Baránek a jeho tohtoročná zbraň
Rasťo Baránek je v tejto sezóne jedným z trojice pretekárov pod hlavičkou značky Kellys. Mladý talent, ktorý siaha na rovnaké úspechy, aké sa podarili v uplynulom čase aj jeho kolegovi, Adamovi Rojčekovi, nám v tomto videu ukáže, na čom brázdi (nielen) slovenské traily.

Je Albstadt ešte traťou pre skutočné horské bicykle?
Anton Cooper pred týždňom na instagrame uverejnil príspevok, v ktorom sa negatívne vyjadruje na súčasný stav XCO trate v Albstadte. Lesné traily boli vysypané šotolinou, koreňové pasáže premostené drevenými lávkami... Na jeho podporu sa pridali Emily Batty, Jolanda Neff, Maxime Marotte, Jerome Clementz a iní. Nuž, ako to vidíte vy?

Vidíme aj sami, že svet cyklistiky je v neustálom pohybe. Či už sú to pohyby priaznivé, alebo skôr posúvajúce cyklistiku smerom vzad, je vždy otázne a často nerozhodné. Hlavne si ju teda užívajme podľa chuti.


[Foto na úvode: Facebook EWS]

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy ~ Chrániče)

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár:

Pridaj komentár