Pozvánka: Kráľovský MTB maratón – vstupujeme do druhej polovice MOUNTAIN BIKE SPIRIT TOUR

Pozvánka: Kráľovský MTB maratón – vstupujeme do druhej polovice MOUNTAIN BIKE SPIRIT TOUR

Kráľovský maratón napíše tohto roku už svoju dvanástu kapitolu. Tentoraz je súčasťou série Mountain Bike Spirit Tour.

17. augusta sa na Spiši stretnú bikeri z celého Slovenska, aby si zasúťažili na profile, ktorý láka viacerých vyznávačov horskej cyklistiky. Keď sa povie „Kráľovský MTB maratón“, tak takmer všetci si predstavia parádny výhľad z vrcholu kopca Sľubica alebo stúpanie v nádhernom okolí Spišského hradu. Buďte aj vy súčasťou maratónu, ktorý poskytuje výbornú organizáciu a má za sebou už jedenásťročnú tradíciu. Tieto preteky potvrdzujú heslo tohtoročnej série Mountain Bike Spirit Tour: „Organizované dušou bikerov pre bikerov.“

MTBIKER ti ako mediálny partner podujatia prináša súťaž, v ktorej môžeš získať bezplatné štartovné pre dve osoby. Ak správne odpovieš na súťažnú otázku, tak možno práve ty a tvoj kamarát získate bezplatné štartovné. Podrobnejšie informácie o súťaži, ktorá trvá do utorka 30. júla, sa dozviete na tomto odkaze.

kralovsky maraton

Čo vás čaká?


XII. ročník vytrvalostných pretekov horských bicyklov sa koná v oblasti pohoria Branisko a Spišského hradu. Profil a šírka trate vo veľkej miere vedie lesnými chodníkmi. Trať čiastočne umožňuje jazdu v skupinkách. Povrch trate je zo  40 % spevnená cesta (asfalt, šotolina), 40 % trate je lesná cesta s čiastočne spevneným povrchom a zvyšok tvoria singletracky.

kralovsky maraton

Ak ste sa teda rozhodli stráviť ďalší víkend v sedle bicykla a chceli by ste navštíviť východ republiky, tak príďte 17. augusta 2019 do lokality Granč Petrovce. Ak by ste si chceli víkend predĺžiť, tak na stránke organizátora máte možnosť si rezervovať ubytovanie. To samozrejme nie je ponúkané zo strany organizátora, ale na spomínanej stránke nájdete rýchle odkazy na ubytovanie v okolí. Najdlhšia trasa meria 88 kilometrov a má prevýšenie 3 300 metrov, stredná trať je 48 kilometrov dlhá s prevýšením 1 650 metrov a nakoniec je tu aj priestor prihlásiť sa na krátku trať s 27 kilometrami a prevýšením okolo 680 metrov. Na svoje si prídu aj tí najmenší bikeri, ktorí si taktiež zapretekajú. Trať je potrebné si zvoliť už v prihláške a podrobné profily aj s GPX nájdete na internetovej adrese maratónu.

kralovsky maraton

Pri prihlasovaní si vyberáte z 22 kategórií pre jednotlivé varianty trate. Dokonca aj tí najmenší si nájdu skupinu kamarátov, s ktorou si môžu zasúťažiť v kategóriách Babe King Race. Na svoje si teda prídu deti, no nemusia sa báť ani seniori, či juniori. Prikladáme aj podrobný rozpis všetkých kategórií.

Kategórie

 • MD – Muži od 19 do 39 rokov, dlhá trasa (maratón)
 • SD – Muži (seniori) od 40 do 49 rokov, dlhá trasa (maratón)
 • VD – Muži (veteráni) od 50 rokov do 59 rokov, dlhá trasa (maratón)
 • W2D – Muži (veteráni) nad 60 rokov, dlhá trasa (maratón)
 • ŽD – Ženy od 19 rokov, dlhá trasa (maratón)
 • KtK – Kadeti od 15 do 16 rokov, krátka trasa (polmaratón)
 • JrK – Juniori od 17 do 18 rokov, krátka trasa (polmaratón)
 • JaK – Juniorky-kadetky od 15 do 18 rokov, krátka trasa (polmaratón)
 • MK – Muži od 19 do 39 rokov, krátka trasa (polmaratón)
 • SK – Muži (seniori) od 40 do 49 rokov, krátka trasa (polmaratón)
 • VK – Muži (veteráni) od 50 do 59 rokov, krátka trasa (polmaratón)
 • W2K – Muži (veteráni) nad 60 rokov, krátka trasa (polmaratón)
 • ZK – Ženy od 19 do 39 rokov, krátka trasa (polmaratón)
 • DK – Ženy (dámy) od 40 do 49 rokov, krátka trasa (polmaratón)
 • LK – Ženy (lady) nad 50 rokov, krátka trasa (polmaratón)
 • EE – Elektrobicykle,  krátka trasa (polmaratón)
 • M25 – Muži od 15 rokov a viac trasa 25-ka
 • Ž25 – Ženy od 15 rokov a viac trasa 25-ka
 • F – Family – rodič a dieťa/deti do 15 rokov trasa 25-ka

Babe KING Race (BKR) – kategórie:

 • do 6 rokov
 • od 7-8 rokov
 • od 9-10 rokov

Tešiť sa môžete na bohatý sprievodný program a skvelé zázemie. To obsahuje šatne a sprchy v priestoroch miestneho futbalového ihriska. V mieste štartu a cieľa a v priestoroch občerstvovacích staníc bude zabezpečená základná technická pomoc. Nezabudlo sa ani na vaše bicykle a aj tie budete môcť dať do stavu, ktorý je schopný prepravy v aute smerom domov. Prví traja v kategóriách na všetkých tratiach získajú poháre a diplomy. Pre všetkých účastníkov maratónu je na záver pripravená tombola.

kralovsky maratonkralovsky maraton


Do 31. júla je možné zaplatiť štartovné v hodnote 22 €. Po tomto termíne je už cena za váš štart zaokrúhlená na 25 €. Štart najmenších pretekárov je ohodnotený symbolickou cenou 1 €. Prihlasovanie prebieha cez on-line systém na stránke maratónu, kde je potrebné vyplniť všetky požadované údaje. Štartovné zahrňuje účasť na podujatí, meranie času, občerstvenie na trati, teplé jedlo a nápoj v cieli po skončení vášho zápolenia s kilometrami a svojimi nohami, darček od usporiadateľov, umytie bikeov, sprchy, tombolový lístok či parkovné.

Možno vás namotivuje aj toto promo video a prihlášku vyplníte už dnes . Tak čo, vidíme sa 17. augusta na Kráľovskom MTB maratóne?Viac informácií, propozície a prihlasovanie nájdete na stránke maratónu  alebo v našom kalendári.

Všetko o sérií  MOUNTAIN BIKE SPIRIT TOUR  je k dispozícií v článku na našom webe MOUNTAIN BIKE SPIRIT TOUR – príbeh pokračuje.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Kráľovský MTB maratón

calendar_today 17.08.2019
format_list_numbered 4. kolo - Východ MTB Liga
format_list_numbered 5. kolo - Mountain Bike Spirit Tour
label MTB - maraton
place Granč - Petrovce (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up5thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Kross BikeFest maraton 2022 - preteky pod dohľadom Panskej Javoriny

Pozvánka: Kross BikeFest maraton 2022 - preteky pod dohľadom Panskej Javoriny

Podľa slov organizátorov pre nás tento rok pripravili úplne nový maratón. Nové miesta, nové trasy a celé to korunuje Panská Javorina. Čo všetko nás ešte v rámci maratónu, ktorý sa odohrá 5. júna 2022, čaká?
Pozvánka: ŠKODA MTB maratón Levočské vrchy - po dvoch rokoch sa opäť vidíme v Levoči

Pozvánka: ŠKODA MTB maratón Levočské vrchy - po dvoch rokoch sa opäť vidíme v Levoči

Pokračovanie ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2022 zavíta po dvoch rokoch do malebnej krajiny plnej výhľadov v Levočských vrchoch už v sobotu 28. mája.
Pozvánka: Máj sa blíži - jarné preteky v plnom prúde

Pozvánka: Máj sa blíži - jarné preteky v plnom prúde

Po dvoch rokoch tu máme jar bez obmedzení a viacerí z vás si už isto „brúsia zuby" - svoje ale aj tie na bicykli na niektoré z pretekov. Nájde sa niečo pre každého?
keyboard_arrow_up