Unboxing: Cannondale Topstone – originálny gravel za dobré peniaze

Unboxing: Cannondale Topstone – originálny gravel za dobré peniaze

56 komentárov

redakcia 08.06.2019 30 fotografií   Gravel Unboxing Cestny Bike Cestna Cyklistika Cannondale Novinky

Postupný nárast popularity bicyklov "obojživelníkov" je citeľný. Značka Cannondale má v tejto kategórii už zastúpené štyri rady, no rozhodli sa pridať piatu s názvom TopStone. Poďme sa na to pozrieť bližšie.

 

Geometria je veľmi podobná modelovému radu Synapse, no smerovanie je viac k jazde mimo cesty. Samotný rám je vyrobený zo zliatiny Smartform C2 s hladkými zvarmi. Karbón nechýba ani pri tomto modeli a to konkrétne pri vidlici, ktorá funguje ako tlmič nepríjemných vibrácií pri jazde. Na ráme nájdeme rôzne úchyty, čo nebýva zvykom, no sú pripravené pre doplnky, ktoré na gravel jednoducho patria.Komponenty použité pri tomto modeli sú zlatou strednou cestou. Od kompletnej sady Shimano 105, cez hydraulické brzdy až po kľuky FSA a ráfiky WTB pripravené na bezdušový systém. Ale poďme sa pozrieť, čo nás čakalo v krabici.Štandardom, s ktorým sa pravidelne stretávame, je riadne zabalený bicykel, aby sa eliminovalo akékoľvek poškodenie.Predstavec od Cannondale s označením C3, rovnako aj celé hlavové zloženie sme dotiahli podľa stanoveného momentu výrobcom.Kotúče RT56 s priemerom 160 mm na prednom a zadnom kolese sú na šesťšróbový úchyt. Brzdy sú z rady Shimano 105.Doladiť potrebovala nielen prehadzovačka, ale aj prešmykač. Oba komponenty sú opäť v rukách Shimano 105.Plášte už inklinujú svojím charakterom skôr na horský bicykel a sú od WTB, model Nano TCS.Výrobca nedodáva kokpit skompletizovaný, no súčasťou balenia je omotávka, takže dokončenie bude na vás. Komfort pri jazde zabezpečuje sedlo Fabric Scoop Radius Sport.Už doslova štandardom je vedenie bowdenov vnútrom rámu a to nechýba ani v tomto prípade. Hmotnosť bicykla vo veľkosti L sa zastavila na peknom čísle 10,49 kg.Dva úchyty nájdete aj na hornej rámovej trubke. Tie sú určené pre brašňu, ak sa vyberiete na poriadne dlhý výlet.

Tento gravel od Cannondale má čo ponúknuť, minimálne kvalitnú výbavu za dostupnú cenu. Rovnako netreba zabudnúť aj na prípravu kolies v prípade prechodu na bezdušový systém. Vybrať si však môžete ešte z ďalších dvoch modelov, ktoré má výrobca v ponuke. Cena daného modelu je 1 839 €. Viac ohľadom špecifikácie nájdete aj na našom MTBIKER shope.Doručenie bicykla


Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v MTBIKER centre, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v MTBIKER centres poskladaním a garančným servisom zdarma, pričom viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.

Bezplatný dovoz až domov pre bicykle od 1 000 €


Ak nechceš bicykel dostať v krabici a zároveň nemáš čas, či možnosť prísť do nášho centra, alebo máš problém si bicykel odviezť domov, vieme ti ho doviezť my osobne. Po telefonickej dohode a platbe prevodom ti bicykel dovezieme zložený, vysvetlíme základné nastavenie a zodpovieme akékoľvek otázky.

Službu ponúkame zákazníkom v okresoch BA, SC, PK, TT, PN, HC, NM, MY, TN, IL, PU, PB, BY a v meste Žilina, po dohode aj inde. Dovoz robíme minimálne raz za týždeň v podvečerných a večerných hodinách, okolie BA a TT väčšinou v stredu. Služba sa vzťahuje len na objednávky bicyklov, pričom ak jej hodnota prekročí 1 000 €, tak dodanie do 24-48 hodín získaš zadarmo. V prípade nižšej ceny bicykla je táto služba spoplatnená sumou 29,99 €.

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Komentáre

blackout 08.06.2019 (17:49)

0


Vlastním už cca od marca a je to naozaj najlepší bike aký som mal. Šiel som do verzie so sorou lebo ta zelená ma strašne lákala. Tu si myslím, že šliapli s tou nijako nevýraznou šedou farbou vedľa a aj na zahraničnych fórach sa na tom takmer všetci zhodujú a ľudia si ho kupujú kvoli tej sade, no spokojnejší by boli s modrou alebo zelenou 😀. A môj názor je že sora je aj napriek tomu že je podceňovaná, čo sa funkčnosti týka úplne bezproblémová a jediné čo mne osobne chýba je hydraulika, ale možno keby, že mám 70 kilo je mi to jedno 😀 na fb existuje dokonca skupina majitelou tychto bajkov a čo si všímam takmer polovica ľudí, volí veľkosť tak aby boli v čo najspriamenejšej, pohodlnej polohe čiže žiadny 20 cm výškový rozdiel medzi sedlovkou a riadidlami a na dlhšie cestovanie je ako stvorený a môžem potvrdiť, že síce som kvôli kolenu a počasiu najazdil menej ako som chcel, no či už v teréne alebo na ceste povozenie je to parádne.

 
winter78 09.06.2019 (15:48)

0


Na graveloch jazdia aj chlapi ??? Čo som mal možnosť odsledovať pri mojich cyklo jazdách tak na graveloch som videl len a len ženy (dievčatá) jazdiť. Aj chlapík v cyklo-servise mi na túto otázku odpovedal že fakt zatiaľ vo väčšine gravel bike kupujú partneri pre svoje partnerky ako komfortnejšiu náhradu za cesťák.

 
Hazard winter78 09.06.2019 (17:11)

0


To mi príde ako blbosť...

 
flying-dutchman17 winter78 10.06.2019 (08:42)

1


Ja som zas nevidel ešte ani jednu ženu na graveli. A na čistokrvných cesťákoch len pár. Asi to záleží aj od toho kde žiješ

 
winter78 flying-dutchman17 10.06.2019 (19:44)

0


Práve včera som odjazdil 86 km na cesťáčiku a stretol som snáď 10 báb na graveloch. Len ženy ich sedlali. To sa nedá prehliadnuť...širšie balóny, kotúče . Už som toto pozoroval aj predtým, že vídavam na nich jazdiť len ženy a práve kôli tomu som sa pri návšteve cyklo predajne tu v okolí spýtal predavača že kto ich vlastne kupuje.

 
ppi 10.06.2019 (09:41)

0


teraz dobre peniaze pre koho, kupujuceho ci vyrobcu+dealera? za hlinikovy bike 1,8+K ze to ma uchytky a pekne zvary? (a tie maju vsetky premiove znacky)

 
Pridaj komentár