Zaujímavosti z cyklistiky – zjazd vo Fort William, Giro, či úspech Slovenky Madarásovej

Zaujímavosti z cyklistiky – zjazd vo Fort William, Giro, či úspech Slovenky Madarásovej

thumb_up5thumb_down 8 komentárov

scr@tch 04.06.2019   Cyklistika Cross Country Horska Cyklistika Giro D Italia Cestna Cyklistika Svetovy Pohar Downhill

Počas uplynulého týždňa sme boli svedkami ďalšieho kola svetového pohára v zjazde, skončenia Gira alebo noviniek vo svete cyklistiky. Pozitíva striedajú negatívne informácie – to je jednoducho kolobeh (nielen) cyklistiky. Poďme si ukázať niektoré z nich.

 

Amaury Pierron doslova nedal nikomu šancu

Svetový pohár vo Fort Williame je vždy zaujímavý – predovšetkým kvôli dlhej trati a meniacemu sa povrchu: hornú veternú časť strieda náročný prejazd lesnou pasážou, za ktorou sa nachádza rýchly dojazd cez niekoľko skokov. Už keď sa zdalo, že o víťazovi rozhodnú zlomky sekúnd, priletel do cieľa T. Brosnan, ktorý zosadil dovtedy úradujúceho F. Ilesa o celých 3,5 s. Avšak víťazstvo tohto Austrálčana nemilosrdne pochoval minuloročný celkový víťaz svetového pohára, A. Pierron, ktorý odstup navýšil ešte o ďalšie 3,5 sekundy. Neuveriteľná jazda snáď z „inej ligy“ mu priniesla ďalšie víťazstvo.

Madarásová opanovala obe kolá Európskeho pohára vo Francúzsku


Mladá Slovenka, Kristína Madarásová, sa v 7. a 8. kole zaslúžila o zisk dvoch zlatých medailí pre Slovenskú republiku. V silnej konkurencii dokázala ovládnuť všetky tri rozjazdy, semifinále a aj finále. „Z tohto výsledku sa veľmi teším, pretože už dlhšie som chcela získať "double win", no nikdy sa mi to nepodarilo. Vo finále mi pri štarte fúkal silný nárazový vietor a nechýbalo veľa a moja šanca na pódiové umiestnenie by sa skončila. Nakoniec sa mi to podarilo udržať sa, štart nebol taký ako som si predstavovala, ale podarilo sa mi dostať dopredu na prvé miesto, ktoré som si po menších chybách na dráhe udržala až do cieľa.“Ako zakončiť víťaznú jazdu? Čo tak infarktová jazda po prednom?


Už spomínaný „prvý muž“ svetového pohára vo Fort Williame, A. Pierron, svojou rýchlosťou zničil konkurenciu. Túto rýchlosť dokázal počas jazdy ovládať s bravúrou, avšak v cieli sme takmer boli svedkami nečakaného vyústenia. Po poslednom drope sa Amaury nedokázal na bicykli dostatočne zrovnať a takmer hodil tigra. Komentátorom, jazdcom v cieli a divákom na sekundu stuhla krv v žilách, avšak Francúz si dokázal poradiť aj s týmto kúskom. Nuž, byť to niekto z nás, smrteľníkov, už ležíme na áre.Schurter sa stal novým švajčiarskym šampiónom v XCO


Súčasný majster sveta, Nino Schurter, po menej vydarenom štarte sezóny, než sme u neho zvyknutí (teda všetko okrem víťazstva je „pokles“), si napravil chuť na domácom šampionáte. V pestrej konkurencii, v ktorej nechýbal víťaz úvodného svetového pohára, M. Flueckiger, F. Vogel alebo M. Stirnemann, dokázal pred druhým Flueckigerom prísť do cieľa s náskokom vyše 1 minúty. Napravil si tento „terminátor“ chuť a ovládne nasledujúce podujatie svetovej úrovne?Giro je za nami, Carapaz je novým víťazom

V nedeľu sa skončil prvý z trojtýždňových etapákov, Giro d´Italia. Asi najšťastnejší zo všetkých jazdcov je v týchto chvíľach R. Carapaz, ktorý sa zaslúžil o veľkú pozornosť. Po tom, ako v úniku získal na ostatných lídrov vyše minútový náskok, dokázal ho uhájiť až do Verony. O tom, že to nebola náhoda, svedčia aj viaceré momenty, kedy on sám sťahoval nástupy svojich protivníkov alebo keď v 20. etape pomáhal svojmu kolegovi Landovi k zisku etapy. (Tú vyhral Bilbao z Astany).

Ako v skutočnosti vyzerá trať svetového pohára?

O niektorých špecifikách trati vo Fort William sme si už niečo povedali: dĺžka, premenlivosť povrchu, či nástrahy v podobe množstva rockgardenov, úzkych pasáži v lese alebo záverečná „rovinka“ s viacerými skokmi. To všetko sa v kombinácii s vlhkým počasím Škótska často mení na nočnú moru. Pozrite sa sami, ako vyzerá tréning na takejto trati.

Zdroje: FB/CanyonFactoryRacing, FB/KristinaMadarasova, Instagram/dreambikes, Instagram/NinoSchurter

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle ~ Horské bicykle)

Komentáre

martinkluckask 04.06.2019 (12:49)

thumb_up1thumb_down


Gwin DNF pad vo finale, Adam Rokcek DNS pad v treningu

 
martinkluckask martinkluckask 04.06.2019 (12:50)

thumb_up0thumb_down


*Rojcek

 
Hosť martinkluckask 04.06.2019 (13:16)

thumb_up1thumb_down


Dik moc

 
Hosť 04.06.2019 (10:30)

thumb_up0thumb_down


Fort William jazdil aj Adam Rojcek co tak info co sa stalo ze je DNF spolu s Arono Gwinom ?:

 
scr@tch Hosť 04.06.2019 (14:20)

thumb_up1thumb_down


Ahoj, prepáč za chýbajúce info. Pád Gwina si môžeš pozrieť aj tuto https://www.youtube.com/watch?v=f_72HiAxpGk.

 
rx71 scr@tch 04.06.2019 (17:18)

thumb_up1thumb_down


na nete najdes video aj padu Adama....

 
Hosť rx71 05.06.2019 (08:00)

thumb_up0thumb_down


nevies dat linku ?

 
rx71 Hosť 05.06.2019 (10:07)

thumb_up0thumb_down


viem, ale je to na inom SK bike portali, preto som ju tu zatial nedaval, chces ju ?

 
Pridaj komentár