Malokarpatský expres – turistickým autobusom a s bicyklami do Malých Karpát

Malokarpatský expres – turistickým autobusom a s bicyklami do Malých Karpát

thumb_up35thumb_down

PR článok 05.07.2019   Karpaty Horska Cyklistika Tip Na Vylet Slovensko Cykloturistika Cestna Cyklistika Bratislava Cyklotrasy

Kombinácia autobusu a bicykla nejde až tak dokopy, no v prípade turistického autobusu Malokarpatský expres je tomu inak. Ponúka o dôvod viac spoznať krásy Malých Karpát na dvoch kolesách.

 

Ak ste sa teda vybrali na víkendový výlet bicyklami do Karpát, potom je tento článok presne pre vás. Autobus premáva každú sobotu, nedeľu a aj počas štátnych sviatkov. Môžete sa nechať odviezť po trase Bratislava - Budmerice cez Svätý Jur - Pezinok - Modru - Zochovu chatu až na hrad Červený kameň. Nebojte sa, autobus je plne prispôsobený na prepravu bicyklov s kapacitou 40 ks, takže ich stačí jednoducho naložiť a vyraziť.Nechýba ani turistický sprievodca, ktorý vám počas cesty porozpráva o trase a zároveň odporučí, ktorou sa vybrať a aké zaujímavé miesta si môžete pozrieť. Malokarpatský expres ponúka skĺbenie pohodlnej dopravy do turistických cieľov a trávenie voľného času na bicykloch, napríklad aj vo forme otestovania si pumptrackovej dráhy priamo na Zochovej chate v Modre, alebo si pozrieť krásu vinárskych oblastí. Netreba zabudnúť dbať na čistotu, nakoľko okolitá príroda je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Malých Karpát.

Cestovné lístky si môžete kúpiť u vodiča autobusu (cena je vrátane prepravy 1 bicykla na osobu):

  • celodenný: 4 €
  • celodenný zľavnený (do 15 rokov):  2 €
  • jednorazový (lístok na jednu jazdu):  2 €
  • jednorazový zľavnený (do 15 rokov):  1 €
Ak ste vlastníkom Bratislava Card, máte možnosť v rámci jej platnosti ľubovoľnej cesty Malokarpatským expresom. Autobus je predovšetkým určený pre cyklo turistov. Užiť si toto dobrodružstvo je možné len do konca septembra, potom bohužiaľ už autobus nepremáva. Celý projekt Malokarpatský expres pripravil Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so Slovak Lines.

Nechýba ani rozsiahla brožúra, v ktorej sa dozviete viac o cestovnom poriadku, tipoch na výlet, či charakteristiku jednotlivých oblastí.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár:

Pridaj komentár