Malokarpatský expres – turistickým autobusom a s bicyklami do Malých Karpát

Malokarpatský expres – turistickým autobusom a s bicyklami do Malých Karpát

PR článok

Kombinácia autobusu a bicykla nejde až tak dokopy, no v prípade turistického autobusu Malokarpatský expres je tomu inak. Ponúka o dôvod viac spoznať krásy Malých Karpát na dvoch kolesách.

Ak ste sa teda vybrali na víkendový výlet bicyklami do Karpát, potom je tento článok presne pre vás. Autobus premáva každú sobotu, nedeľu a aj počas štátnych sviatkov. Môžete sa nechať odviezť po trase Bratislava - Budmerice cez Svätý Jur - Pezinok - Modru - Zochovu chatu až na hrad Červený kameň. Nebojte sa, autobus je plne prispôsobený na prepravu bicyklov s kapacitou 40 ks, takže ich stačí jednoducho naložiť a vyraziť.Nechýba ani turistický sprievodca, ktorý vám počas cesty porozpráva o trase a zároveň odporučí, ktorou sa vybrať a aké zaujímavé miesta si môžete pozrieť. Malokarpatský expres ponúka skĺbenie pohodlnej dopravy do turistických cieľov a trávenie voľného času na bicykloch, napríklad aj vo forme otestovania si pumptrackovej dráhy priamo na Zochovej chate v Modre, alebo si pozrieť krásu vinárskych oblastí. Netreba zabudnúť dbať na čistotu, nakoľko okolitá príroda je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Malých Karpát.

Cestovné lístky si môžete kúpiť u vodiča autobusu (cena je vrátane prepravy 1 bicykla na osobu):

  • celodenný: 4 €
  • celodenný zľavnený (do 15 rokov):  2 €
  • jednorazový (lístok na jednu jazdu):  2 €
  • jednorazový zľavnený (do 15 rokov):  1 €
Ak ste vlastníkom Bratislava Card, máte možnosť v rámci jej platnosti ľubovoľnej cesty Malokarpatským expresom. Autobus je predovšetkým určený pre cyklo turistov. Užiť si toto dobrodružstvo je možné len do konca septembra, potom bohužiaľ už autobus nepremáva. Celý projekt Malokarpatský expres pripravil Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so Slovak Lines.

Nechýba ani rozsiahla brožúra, v ktorej sa dozviete viac o cestovnom poriadku, tipoch na výlet, či charakteristiku jednotlivých oblastí.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up35thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Tip na výlet: Trnavsko - Malokarpatská kávová cesta

Tip na výlet: Trnavsko - Malokarpatská kávová cesta

Kde si vychutnať naozaj dobrú kávu v príjemnom prostredí, kde sa na cyklistické návštevy tešia?
S bicyklom po Hornom Zemplíne - objavujte skutočné unikáty

S bicyklom po Hornom Zemplíne - objavujte skutočné unikáty

Boli ste už na Hornom Zemplíne? Nie? Tak to je potom najvyšší čas napraviť. Malebný rázovitý región vás uchváti už na prvý pohľad!
Tip na výlet: Panoramatické jazdenie v okolí Litmanovej

Tip na výlet: Panoramatické jazdenie v okolí Litmanovej

Človek mieni, koronavírus mení. Plánovaná dovolenka v zahraničí padla a zhoda okolností nás na pár dní zaviedla do východnejšej časti našej krajiny. Presnejšie do Litmanovej pri Starej Ľubovni.
keyboard_arrow_up