Reportáž: Cyklistické nádeje prvýkrát hostila Nová Dubnica

Reportáž: Cyklistické nádeje prvýkrát hostila Nová Dubnica

79 komentárov

PeterZanicky 18.06.2019   Deti Detska Tour Horska Cyklistika Preteky

Detská Tour Petra Sagana už tradične dáva príležitosť usporiadať niektoré z jej kôl novým lokalitám po celom Slovensku. Šancu zasúťažiť si s osvedčenými borcami majú aj miestne deti a myšlienka „Bicyklovať sa je zábava“ sa tak šíri ďalej.

 

Piate kolo aktuálneho ročníka zavítalo premiérovo do Novej Dubnice. Obavy z tropických horúčav, ktoré sužovali Slovensko v ostatnom týždni sa nenaplnili a pretekárov naopak osviežili najmä v úvode krátke prehánky.Preteky sa uskutočnili v areáli a v tesnej blízkosti Základnej školy Janka Kráľa. Príjemné počasie a množstvo sprievodných atrakcií prilákali na Detskú Tour stovky ľudí, ktorí prišli povzbudiť nielen svoje ratolesti. Na štart sa postavilo viac ako 400 nádejných cyklistov a pripravili pre všetkých zaujímavé divadlo. Napínavé súboje na trati, výborné výkony a množstvo prekonaných osobných rekordov už k Detskej Tour Petra Sagana neodmysliteľne patria.

Novodubnické kolo však prinieslo predsa len jeden špeciálny výkon ocenený búrlivým potleskom. Veľké ovácie si užil Miško, ktorý napriek zdravotnému znevýhodneniu, dokázal s jemnou asistenciou v súťaži Mikro chlapcov prejsť celý súťažný okruh. Jeho odhodlanie, úsmev a obrovská radosť boli odmenou pre všetkých, ktorí sa starajú o chod Detskej Tour a umožňujú, aby si deti mali kde zašportovať. Miško, ďakujeme! Prajeme ti, nech máte ty aj tvoji blízki takýchto zážitkov čo najviac.Okrem Miška si dostatok pozornosti užili aj ďalší cyklisti. Spomedzi nich svojimi výkonmi najviac upútali v kategórii Mikro Ella Trochanová a Šimon Bielik. Víťazmi kategórie Mili sa stali Sofia Matiesková a Bela Kovacs. Napínavé súboje priniesla aj kategória Mikro chlapci, kde sa po tuhom boji radoval z víťazstva Milan Húsenica. Rovnakú dievčenskú kategóriu ovládla Alexandra Kadlecová.O kategóriu vyššie, teda už medzi Mladším žiactvom, zvíťazili veľmi tesne Vanesa Šatková a s mierne väčšou rezervou Martin Surman. Starším žiačkam kraľovala Hana Ferejová. Dominátor najstaršej kategórie - Matúš Lipničan, sa tentokrát výrazne zapotil a do poslednej chvíle bojoval, nakoniec úspešne, o víťazstvo. Už tradične si detskú trať vyskúšali aj dospelí, najrýchlejší boli Tomáš Černák a Andrea Ďurcová.Súťaženie na Detskej Tour naberá pred letom spád a už v sobotu 29. 6. pokračujeme opäť špeciálnym kolom. Detská Tour Petra Sagana sa premiérovo stane sprievodným programom Spoločných majstrovstiev Slovenskej a Českej republiky v cestnej cyklistike v Trnave. A to je národná cyklistická udalosť číslo jedna. Pozývame vás aj vaše deti, aby si prišli zajazdiť v meste, kde o deň na to budú bojovať o zisk národných šampiónov aj Peter či Juraj Saganovci alebo Zdeněk Štybar. Tešíme sa na vás!

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

5. kolo - Detská tour Petra Sagana

16.06.2019
5. kolo - Detská Tour Petra Sagana
Ostatné
Nová Dubnica (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Výsledky
Registrovaných bikerov (339)

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo ~ Detské sedačky a vozíky)

Komentáre

edelweiss 18.06.2019 (15:29)

1


k titulnemu obrazku: nemozem si pomoct, toto ma vzdy vnutorne pohne, ked vidim tie blembaky na detskych hlavach. niekde na sidlisku za domom na hlavach deti, ktorych rodicia nie su cyklisti, to pochopim, ale na detskych pretekoch nie. jedno dieta absolutne volny popruh, druhe prilba jak podla podpolanskej mody. a pritom sa da predpokladat, ze tie prilby su znackove, ergonomicke a nastavtelne, cize je to len o pristupe rodicov. na obr. to vyzera akoby islo nie o bezpecnost, ale len o vynutene splnenie nejakej nezmyselnej povinnosti. su aj taki, co vozia prilbu na riaditkach, alebo si ju nasadia, ale nezapnu, maju ju po ruke len kvoli policajtom. tiez som bol kedysi hlupy a nezapinal som si ani pas v aute.

 
matho010 edelweiss 18.06.2019 (16:38)

0


Ten z titulnej fotky vyzera jak keby dostal po papuli od toho za nim, takze zahada vyriesena ☺ ostatne je na rodicoch, samozrejme ze si niektore veci neuvedomuju kym sa nestanu ale zase vela tych deciek ide iba tak a nie zabijanie sa..nehovoriac o nulovej rychlosti ktoru dosahuju

 
edelweiss matho010 18.06.2019 (16:53)

0


nepodcenoval by som to, deti vedia mat dost bizardne pady. mojmu decku sa raz stalo (okrem zrazok s inymi saganmi), ze sa mu unavili prstiky v downhille a pustilo brzdy a pokracovalo teda uplne bez brzdenia dolu strmym kopcom. nastastie pristalo do makkeho, do krikov. dieta bolo vtedy vo veku chlapcov s nedbalo nasadenymi blembakmi na obrazku, na bike s 20" kolesami. neskorsim vysetrovanim pricin tejto nehody sa prislo na to, ze velmi k tomu prispela poloha (sklon) pacok brzd nevhodna na dlhsi zjazd kedy su natiahnute ruky, vaha prenesena dozadu - zadok za sedlom.

 
matho010 edelweiss 18.06.2019 (17:51)

0


Kto tu nehodu analyzoval? FBI? Tusim to beres moc vazne, nechaj dieta sediet za pocitacom tam sa mu nic nestane

 
edelweiss matho010 18.06.2019 (18:18)

0


detektiv oriesok vysetroval, nechcel aby sa to opakovalo. brzdy posunute a uz problem nebol. za PC sa len chrbtica skrivi a hlava vyhlupne, to je v pohodeee

 
b21 matho010 18.06.2019 (19:12)

-1


ty si to vysetroval? ci ina organizacia?

 
edelweiss 18.06.2019 (19:26)

0


ja som to vysetroval. nie ina organizacia. nazval som to vysetrovanim, lebo nebolo lahke dostat odpoved

 
b21 18.06.2019 (19:56)

0


pobavil si, len tak dalej, nech tu mozeme posrandovat

 
Bartecko44 18.06.2019 (23:00)

0


Dakujeme za report z krasneho podujatia. A tiez oslavu silneho pribehu, ktory bol jeho sucastou.🙋🏻‍♂️. Prideme zabojovat aj do TT.

 
Pridaj komentár