Novinka: Elektroposily Wilier - Cento10 Hybrid a 101 X/FX Hybrid

Novinka: Elektroposily Wilier - Cento10 Hybrid a 101 X/FX Hybrid

101 komentár

orvaq 18.09.2019 12 fotografií   Wilier Elektrobicykle Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Novinky

Pozrite sa na novú kategóriu bicyklov z dielne Wilier, ktoré dosahujú rekordné parametre.

 

Počas prezentácie modelu Zero SLR prebehlo taktiež predstavenie dvoch nových modelov - konkrétne Cento10 Hybrid a 101 X/FX Hybrid. Prvý menovaný vychádza z cestného pretekárskeho modelu Cento10 a 101X Hybrid je hardtail, resp. celoodpružená verzia s označením FX Hybrid.

Cento10 Hybrid

Pri tomto modeli vychádzali vývojári z už dostupného Cento1 Hybrid, kde oba bicykle hmotnosťou neprekračujú 11,9 kg, čo je rekordne nízka hodnota v tomto segmente a výrobca je na tento fakt patrične hrdý. Pri novom Cento10 Hybrid v najmenších veľkostiach rámu je váha dokonca 9,8 kg! Tento bicykel bude dostupný v 4 veľkostiach s geometriou spadajúcou do kategórie endurance a oficiálne predstavenie verejnosti prebehlo na septembrovej výstave Eurobike 2019. Práve tu získal cenu vo svojej kategórii, konkrétne E-Road Bike a E-Cross Bike.Oproti Cento1 Hybrid došlo k zmene umiestnenia ovládača IWOC, ktorý sa predtým nachádzal na vrchnej rámovej trubke, hneď za hlavovým zložením. Na novom Cento10 Hybrid je umiestnený medzi predstavcom a riadidlami. Táto zmena polohy zlepšuje dostupnosť ovládača, čoho následkom je menší čas potrebný na jeho lokalizáciu a ovládanie, čo prispieva k bezpečnosti jazdy.Zároveň bol modifikovaný port na nabíjanie akumulátora, ktorý sa nachádza vo vnútri rámového trojuholníka, nad stredovým zložením a je samozrejme vodotesný.Samotný akumulátor sa nachádza v spodnej rámovej trubke a je dostupný cez odnímateľnú krytku pod stredovým zložením. Pohon zostal zachovaný ako u Cento1 Hybrid a motor je umiestnený v zadnom náboji. Toto riešenie podľa výrobcu poskytuje možnosť udržať hmotnosť na minime pri obdobnom výstupnom výkone, v porovnaní s motormi zabudovanými v oblasti stredového zloženia.Čo sa týka ovládania motora, tak sú k dispozícií rôzne režimy asistencie, kedy napr. ak máte snímač tepovej frekvencie, systém reaguje na vami definovanú hodnotu tepu a po jej dosiahnutí sa zapne, až kým váš tep opäť klesne pod zadanú hodnotu.

V aplikácií dostupnej pre “chytré” telefóny môžete do detailu meniť výkonové krivky motora a spôsoby asistencie. Ostatné zmeny zahŕňajú nový dizajn reťazových vzpier, v ráme integrovanú objímku sedlovky, integrované vedenie laniek, nový tvar spodnej rámovej trubky a nový aero tvar podložiek pod predstavcom.

101X/FX Hybrid

Oba MTB XC modely 101 (X pre hardtail a FX celoodpružený) používajú rovnaký motor od firmy Fazua, ktorý je priamo spojený so stredovým zložením a ide o akýsi kit aj s batériou. Celý tento kit je uložený v spodnej rámovej trubke a vyberateľný vďaka použitiu odnímateľnej krytky. Čiže v prípade, že si chcete tento bicykel zmeniť na klasiku bez elektro pohonu, stačí vám zložiť krytku a cez otvor vybrať motor a batériu. Jediný komponent z elektropohonu, ktorý vám zostane v bicykli, je špeciálne stredové zloženie.Čiže ak napríklad chcete svoj bicykel prepravovať lietadlom a narazíte na problém s prevozom batérie, tak jednoducho skonvertujete, aby s ním nebol problém pri leteckej preprave.Ďalšou vlastnosťou systému Fazua je inovovaná aplikácia dostupná pre systémy iOS a Android, kde si môžete sledovať GPS navigáciu - záznam trasy, záznam rýchlosti, stav batérie a systému, kontaktovať Fazua servisné centrum, zdieľať dáta s priateľmi a ukladať si log z jazdy do súboru.

Wilier v prípade oboch modelov ukázal, že tento segment je pre značku veľmi dôležitý a s použitými technologickými inováciami je to z časti aj hodená rukavica pre konkurenciu. Viac informácií vrátane cien sa dozviete na stránke Wilier.

Fotogaléria k článku

 

Viac o elektrobicykloch, ich výbere a používaní nájdeš v novej sekcii Elektrobicykle v skratke.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

AndrejFogel 19.09.2019 (08:36)

3


(Cento10 Hybrid)
Priskrutkovanie držiaku ovládača tými dvoma nedosadajúcimi skrutkami do zahĺbenia mi úplne pokazilo dojem z nádherného biku.

Inak šupa.

 
Pridaj komentár