Zaujímavosti z cyklistiky – slovenská výhra, slopestyle a iné

Zaujímavosti z cyklistiky – slovenská výhra, slopestyle a iné

34 komentáre

scr@tch 20.06.2019   Cyklistika Sezona 2019 Cross Country Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Peter Sagan

Týždeň je opäť za nami. Dokonca aj v týchto horúčavách nebol svet cyklistiky skúpy na nové podujatia, či výsledky, ktoré pre niektorých znamenali radosť, pre iných možnosť zlepšiť sa do budúcnosti.

 

Sagan si postupne napráva apetít po víťazstvách

Úvod tejto sezóny, ktorý sa len ťažko dal spájať s prechádzajúcimi rokmi, sa v Saganovom prípade postupne rozjasňuje. Po víťazstve v prvej etape na Amgen Tour of California sa počas predchádzajúcich dní opäť zaslúžil o zisk prvenstva. Aj keď v druhej etape na Tour de Suisse mu chýbali sekundy, o deň neskôr už nezaváhal a v stúpavom dojazde nedal šancu ani E. Vivianimu.

Innsbruck hostil Crankworx

Rakúske mesto medzi monumentálnymi kopcami je cyklistikou dostatočne známe. Minuloročné dejisko majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike sa tento týždeň premenilo na miesto plné horskej cyklistiky. Okrem zjazdu bola na programe aj disciplína slopestyle, síce krátka, ale o to technicky náročnejšia trať. Jazdcom ponúkala možnosť predviesť svoje zručnosti, najlepšie sedela Kanaďanovi, B. Rheederovi. So známkou 95,5 len tesne prekonal E. Johanssona, ktorý získal „len“ 95 b.

Ako to tí Česi robia?


Na začiatok je určite správne pripomenúť, že počet obyvateľov Českej republiky je dvojnásobný, než je tomu na Slovensku. Avšak aj napriek tomu je pohľad do výsledkovej listiny Českého pohára XCO v Bedřichove dychberúci. Na štart sa postavila takmer 90-tka kadetov, v kategórii kadetiek to bolo 40. Medzi vyše 70 juniormi bol aj Slovák, J. Jenčuš, ktorý si prišiel po druhé miesto. V elitnej mužskej kategórii dominoval O. Cink, v ženách A. Terpstra. Tieto štatistiky sú pre Slovenský pohár často ročným sumárom, alebo nie?Svetový pohár v Eliminátore


To, že cross-country nie sú len hodinu a pol trvajúce preteky, ale aj tzv. eliminátor, ktorý je ukážkou sily, techniky a rozvahy, sme zaznamenali už pred niekoľkými rokmi. V uplynulých dňoch zavítal svetový pohár v eliminátore do talianskej Volterry, kde v uliciach starobylého mesta jazdci našli aspoň kúsok tieňa. Na neľahkej trati s množstvom dláždených úsekov sa z víťazstva radoval Francúz, H. Briatta. V ženách to bola G. Tormena.Y. Barelli a jeho škola (pokročilého) jazdenia

Yoann si nedá pokoj a pokračuje v natáčaní videí, ktoré nám – smrteľníkom ukazujú, ako aspoň vyzerajú rozprávkové chodníky nachádzajúce sa v mekke cyklistiky – vo Whistleri. Samozrejme nejde o traily pre slabé povahy, každý z nich je označený ako „black diamond“, teda jednou z najväčších obtiažností. Avšak jazdecké schopnosti Yoanna aj z takýchto trailov robia prechádzku po nedeľnom obede. Čo myslíte?

Ako vyzerá podujatie očami jedného z účastníkov?

F. Wibmer, človek, ktorý sa na bicykli snáď narodil, nás v posledných rokoch baví, ale aj prekvapuje nesmiernou dávkou jazdeckých zručností a súčasne nebezpečnosťou jednotlivých kúskov. Vo svojom videu prináša ukážku toho, že výsledky neprichádzajú samé od seba. Jednoducho tomu musíte obetovať čosi, čo veľa z nás nechce. Nakoniec však prichádzajú chvíle, pre ktoré množstvo z nás tento šport robí – pre radosť.

Zdroje fotografií: FB/UCI Mountain Bike, Sportsofttiming.cz, FB/ Fédération Française de Cyclisme (FFC)

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle ~ Horské bicykle)

Komentáre

Sigor 20.06.2019 (15:15)

1


Kámo, s tým slov. pohárom XCO si trafil klinec po hlavičke Dosť, že tam chodí málo ľudí,tak ešte aj zrušili kategórie jazdcov bez licencie. Dúfam, že sa
naši súdruhovia od tých českých poučia a zavedú kategórie Expert a Masters bez licencií

 
Sigor Sigor 20.06.2019 (15:19)

0


Aj keď treba priznať že slováci sú výrazne lenivší ako češi,tak možno preto tie rozdiely v cylistike

 
scr@tch Sigor 20.06.2019 (16:37)

0


Ale zas až tak katastrofálne to nie je. Napr. mladších žiakov je na SP XCO celkom požehnane, rovnako tak na Detskej Tour Petra Sagana. Toto mala byť len ukážka ČP, na ktorej skončil náš J. Jenčuš po výborné 2. miesto. Hyperbola na konci je len také klišé.

 
Sigor scr@tch 20.06.2019 (18:58)

1


Hyperbola na konci nie je kliše. Je to realita

 
Pridaj komentár