Zaujímavosti z cyklistiky – slovenská výhra, slopestyle a iné

Zaujímavosti z cyklistiky – slovenská výhra, slopestyle a iné

Týždeň je opäť za nami. Dokonca aj v týchto horúčavách nebol svet cyklistiky skúpy na nové podujatia, či výsledky, ktoré pre niektorých znamenali radosť, pre iných možnosť zlepšiť sa do budúcnosti.

Sagan si postupne napráva apetít po víťazstvách

Úvod tejto sezóny, ktorý sa len ťažko dal spájať s prechádzajúcimi rokmi, sa v Saganovom prípade postupne rozjasňuje. Po víťazstve v prvej etape na Amgen Tour of California sa počas predchádzajúcich dní opäť zaslúžil o zisk prvenstva. Aj keď v druhej etape na Tour de Suisse mu chýbali sekundy, o deň neskôr už nezaváhal a v stúpavom dojazde nedal šancu ani E. Vivianimu.

Innsbruck hostil Crankworx

Rakúske mesto medzi monumentálnymi kopcami je cyklistikou dostatočne známe. Minuloročné dejisko majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike sa tento týždeň premenilo na miesto plné horskej cyklistiky. Okrem zjazdu bola na programe aj disciplína slopestyle, síce krátka, ale o to technicky náročnejšia trať. Jazdcom ponúkala možnosť predviesť svoje zručnosti, najlepšie sedela Kanaďanovi, B. Rheederovi. So známkou 95,5 len tesne prekonal E. Johanssona, ktorý získal „len“ 95 b.

Ako to tí Česi robia?


Na začiatok je určite správne pripomenúť, že počet obyvateľov Českej republiky je dvojnásobný, než je tomu na Slovensku. Avšak aj napriek tomu je pohľad do výsledkovej listiny Českého pohára XCO v Bedřichove dychberúci. Na štart sa postavila takmer 90-tka kadetov, v kategórii kadetiek to bolo 40. Medzi vyše 70 juniormi bol aj Slovák, J. Jenčuš, ktorý si prišiel po druhé miesto. V elitnej mužskej kategórii dominoval O. Cink, v ženách A. Terpstra. Tieto štatistiky sú pre Slovenský pohár často ročným sumárom, alebo nie?Svetový pohár v Eliminátore


To, že cross-country nie sú len hodinu a pol trvajúce preteky, ale aj tzv. eliminátor, ktorý je ukážkou sily, techniky a rozvahy, sme zaznamenali už pred niekoľkými rokmi. V uplynulých dňoch zavítal svetový pohár v eliminátore do talianskej Volterry, kde v uliciach starobylého mesta jazdci našli aspoň kúsok tieňa. Na neľahkej trati s množstvom dláždených úsekov sa z víťazstva radoval Francúz, H. Briatta. V ženách to bola G. Tormena.Y. Barelli a jeho škola (pokročilého) jazdenia

Yoann si nedá pokoj a pokračuje v natáčaní videí, ktoré nám – smrteľníkom ukazujú, ako aspoň vyzerajú rozprávkové chodníky nachádzajúce sa v mekke cyklistiky – vo Whistleri. Samozrejme nejde o traily pre slabé povahy, každý z nich je označený ako „black diamond“, teda jednou z najväčších obtiažností. Avšak jazdecké schopnosti Yoanna aj z takýchto trailov robia prechádzku po nedeľnom obede. Čo myslíte?

Ako vyzerá podujatie očami jedného z účastníkov?

F. Wibmer, človek, ktorý sa na bicykli snáď narodil, nás v posledných rokoch baví, ale aj prekvapuje nesmiernou dávkou jazdeckých zručností a súčasne nebezpečnosťou jednotlivých kúskov. Vo svojom videu prináša ukážku toho, že výsledky neprichádzajú samé od seba. Jednoducho tomu musíte obetovať čosi, čo veľa z nás nechce. Nakoniec však prichádzajú chvíle, pre ktoré množstvo z nás tento šport robí – pre radosť.

Zdroje fotografií: FB/UCI Mountain Bike, Sportsofttiming.cz, FB/ Fédération Française de Cyclisme (FFC)
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up3thumb_down comments 4 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Rok s WeLoveCycling PR článok

Rok s WeLoveCycling

WeLoveCycling v ničom nezaostáva za svojím názvom a neúnavne prináša zaujímavé články z oblasti cyklistiky. Pravidelná dávka noviniek zo sveta profesionálov, rozhovory na aktuálne témy či so zaujímavými ľuďmi.
Máš čas? Nemám, ale stíham...lebo chcem

Máš čas? Nemám, ale stíham...lebo chcem

Ako mamka 4 detí (s dvojročnými odstupmi) dobre viem, čo to obnáša, starať sa o ne. No i my maminy potrebujeme chvíľu len pre seba, oddych, ktorým načerpáme sily do ďalších dní. Každý si pod tým predstaví niečo, čo ho baví. A mňa vždy bavil šport.
Nalini – charakteristické dizajny, talianske skúsenosti PR článok

Nalini – charakteristické dizajny, talianske skúsenosti

Talianska značka Nalini má za sebou takmer 50 rokov skúseností. Navrhuje cyklistické oblečenie nielen pre profesionálne tímy ako napríklad Astana, Total Direct Energie či Cofidis, ale ich výrobky radi nosia aj bežní ľudia a športovci všetkých kategórií.
keyboard_arrow_up