Pozvánka: Spoločné Majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike, Trnava 2019

Pozvánka: Spoločné Majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike, Trnava 2019

thumb_up23thumb_down 5 komentárov

cepooo 26.06.2019   Ceska Republika Cestna Cyklistika Majstrovstva Slovenska Pozvanka Majstrovstva Peter Sagan Worldtour

Už o pár dní to vypukne! Trnava sa stane na predĺžený víkend rajom cyklistov. Som šťastný, že ako Trnavčan a zároveň účastník tohto podujatia, vás môžem pozvať na túto akciu.

 

Pre mesto Trnava to bude jedna z top športových akcií. Klobúk dole pred organizátormi, že sa do toho pustili. Za posledné obdobie sa svojou veľkosťou k tejto akcii blíži len Okolo Slovenska v roku 2017, kedy Trnava bola jedným z miest, kde sa jazdilo (inak, víťaz zo Slovinska Tratnik išiel po víťazstve v tomto ročníku do WorldTour).

Pretekať sa bude 3 dni. Začíname vo štvrtok 27.6. časovkou jednotlivcov. Na štart sa postavia ženy, juniorky, juniori, muži do 23 rokov a elita. Trať je situovaná v okolí závodu Samsung Voderady a je úplne rovinatá. Určite sa oplatí prísť pozrieť časovkárske špeciály. Na štarte budú chalani z WorldTour, takže bicykle budú poriadne rakety. Aj keď je trať rovinatá, je tam množstvo technických úsekov, otočiek, zákrut, kruháčov, kde bude najlepšie preteky sledovať.Pokračuje sa v sobotu cestnými pretekmi s hromadným štartom juniorov a 23-károv. Na rovnakej trati, s väčšou porciou km, jazdia aj muži v nedeľu. Ženy a juniorky majú majstrák posunutý, počas tohto víkendu sú na Európskych hrách v Minsku. Naplánovaná trať je len mierne zvlnená, žiadny veľký kopec nás nečaká. Rozhodovať na užších cestách s množstvom zákrut môže vietor. V okolí Trnavy zvykne fúknuť severák. Zaujímavé by bolo, keby sa po dlhej dobe o titul bojovalo v špurte. Ak si to Peťo nevymyslí inak, ako minulý rok v Plzni .

Keďže trať dobre poznám, divákom by som odporučil preteky sledovať priamo v meste na Hlbokej ulici, kde je štart, dojazd a aj kultúrny program. Na trati bude zaujímavý zvlnený úsek medzi Dechticami a Naháčom. Prudká ľavotočivá zákruta po zjazde pred Naháčom bude spektakulárna .Na štart sa postavia všetky slovenské a české hviezdy. Saganovci, Štybar, Vakoč.... Z favoritov vypadol Čech Kaňkovský, výborný špurtér, ktorý sa zranil na Okolo Maďarska. A aktuálna informácia hovorí, že na štart nepríde ani Kreuziger, ktorý chce všetko podriadiť príprave na TDF.

Videopozvánka
Na trať príďte s predstihom, treba počítať s viacerými obmedzeniami a uzavretými cestami. Ideálny prostriedok na pohyb v okolí trate je bike. Verím, že vás príde povzbudzovať čo najviac a keď zbadáte pretekára, čo trčí o hlavu nad všetkými, kričte CEPO alebo MTBIKER! Ja už budem vedieť .

Viac informácii sa dozviete aj na stránkach Slovenského zväzu cyklistiky.

Zdroj fotografií: majstrovstvacctrnava.sk

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Spoločné Majstrovstvá SR a ČR

30.06.2019
Cesta - preteky jednotlivcov
Trnava (Slovensko)

Pozvánka, Reportáže, Výsledky, Foto

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Kolesá a ráfiky ~ Ráfiky ~ Cestné)

Komentáre

peter1 26.06.2019 (19:58)

thumb_up0thumb_down


Zaujimalo by ma, kde sa nachadza nahlad trate hlavnych pretekov v nedelu. Nikde to neviem vypatrat, akurat raz som na to sporadicky natrafil. Existuje vobec oficialna stranka pretekov, ktora bola avizovana? Vyzera to na velmi ubohu propagaciu takehoto podujatia.

 
peter1 peter1 26.06.2019 (20:00)

thumb_up0thumb_down


Ok, beriem tento komentar spat, vymazat prosim

 
cepooo peter1 26.06.2019 (21:12)

thumb_up0thumb_down


Aj mne to cez google nenaslo hned. Ale je pekny web aj vsetky info k tomu. Na YT najdes u mna aj natocenu celu trat.

 
peter1 cepooo 26.06.2019 (23:10)

thumb_up0thumb_down


Na to som narazal. Cez google som sa k nicomu nedopatral, az tu na konci clanku.

 
Pridaj komentár