Bambusový bicykel - pomáha ľuďom i prírode

Bambusový bicykel - pomáha ľuďom i prírode

Posledné desaťročia sme ako ľudstvo na prírodu zabudli. V popredí boli naše ekonomické záujmy, zisk a obohacovanie sa na úkor našej planéty.

V tomto tisícročí si však uvedomujeme, že takto to ďalej nejde. Snažíme sa byť čoraz viac ekologickejší. My, cyklisti, už len samotným šliapaním do pedálov neubližujeme životnému prostrediu. Žiadne spaľovanie paliva nehrozí, len čistá energia, ktorej zdrojom sú naše svaly. No nemali by sme sa s týmto len tak uspokojiť. Ďalším krokom by mohlo byť to, že sa zameriame na materiály, z ktorých sú bicykle vyrobené.Počuli ste už o bicykli vyrobenom z bambusu? Ten je jedným z najšetrnejších materiálov k životnému prostrediu. Pri jeho raste pohlcuje CO2 a keď už bicykel po rokoch používania nepotrebujeme, tak osadené komponenty z neho zložíme a bambusové drevo môže pokojne zhniť.Ak ste už niekedy prišli s bambusom do kontaktu, tak viete, že je to prírodný materiál, ktorý je pevný a pritom pružný. Podobné vlastnosti ako karbón. Toto drevo je navyše odolné voči vplyvom počasia, UV žiareniu a poškriabaniu.Všetky rámy od spoločnosti My Boo sú vyrábané v africkom štáte Ghana a ich kúpou pomôžete aj v sociálnej oblasti. Je tam aktívny tím 15 ľudí, ktorí sa snažia pracovať na svojej budúcnosti a pritom využívajú svoje skúsenosti z práce s týmto prírodným materiálom. Každý rám je ručnou prácou, ktorá zaberie 90 hodín, a preto sa do každého jedného bicykla vkladá čas a, samozrejme, skúsenosti konkrétneho pracovníka z afrického štátu. Malé hliníkové diely, ktoré dotvárajú samotný bicykel, sú zase vyrábané zdravotne znevýhodnenými ľuďmi v chránených dielňach v Nemecku. Kompletizácia bicykla prebieha na severe Nemecka - v Kieli. Každým predaným bicyklom firma prispieva do fondu na budovanie školy v Ghane.

Malé predstavenie bicykla sme mali aj v tomto videu, kde sa náš redaktor Bimjeam venoval hlavne technickej stránke tohto „bambusového cesťáku“.V ponuke sú však aj iné typy bicyklov. Na svoje si tu prídu milovníci XC jazdenia, je možné sa poobhliadnuť aj po gravel modeli či po štýlových kúskoch pre jazdenie v meste. Nezabudlo sa ani na trekingové bicykle a dokonca si môžete zaobstarať aj elektrobicykel.Takže si to zhrňme!


Ak ste milovníkom prírody a zmýšľate ekologicky, tak bambusový rám môže pre vás znamenať výbornú alternatívu, s ktorou nezaťažíte našu planétu ďalším odpadom a navyše jej pomôžete. Kúpou bicykla podporíte sociálny projekt pre zlepšenie životnej úrovne a na vybudovanie školy v africkom štáte Ghana. Bambus ako materiál ponúka podobné vlastnosti ako karbón, čo sa týka pruženia. Hmotnosťou sa skôr približuje hliníku a stabilitou sa najviac podobá oceli. V neposlednom rade musíme spomenúť aj neopakovateľnosť tohto štýlu. Ak patríte k meststkým kávičkárom či influencerom, tak po inom ako bambusovom ráme siahnuť ani nemôžete?

Kompletnú ponuku týchto bicyklov ako aj zdroj našich fotografií nájdete na stránke dovozcu.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 9 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Základný strečing pre cyklistu - znovuzrodenie po výjazde

Základný strečing pre cyklistu - znovuzrodenie po výjazde

Bolí ťa po jazde chrbát, krk alebo nohy? Strečing cyklistom pomáha, mám to odskúšané.
Minerálny olej vs. brzdová kvapalina DOT - čo je lepšie?

Minerálny olej vs. brzdová kvapalina DOT - čo je lepšie?

Pokiaľ sa trochu orientujete v ponuke hydraulických bŕzd, určite ste postrehli, že niektorí výrobcovia používajú minerálny olej a iní zase brzdovú kvapalinu. Je niečo z toho lepšie?
Video: CTM doplnky ako ich nepoznáte - bikeri bikerom play_arrow

Video: CTM doplnky ako ich nepoznáte - bikeri bikerom

Je čas na nový pohľad na doplnky CTM? Zaslúžia si rovnaký rešpekt, ako obľúbené biky s nápisom CTM?
keyboard_arrow_up