Vítězem Zlínské 50 je Marek Rauchfuss

V neděli 29. září odstartoval 11. ročník závodu na horských kolech Zlínská 50. Krásný podzimní den přilákal na start celkem 410 závodníků.

V hlavním závodě složeném ze tří okruhů, který měřil 42 km s převýšením 1050 m, zvítězil Marek Rauchfuss (Kross Bikeranch team) v čase 1:31:29. „Překvapila mě výborná konkurence a rychlé tempo hned po startu. Závod jsme si moc užili,” pochvaloval si Marek Rauchfuss, který přijel do Zlína i se svou přítelkyní Zuzanou Skalickou, ta obsadila mezi ženami krásné třetí místo. Jako druhý zvládl tři okruhy zajet Tomáš Strnka z Bike Teamu Sazovice (1:31:54). „Snažil jsem se hned po startu roztrhat závodní pole, tak aby do technických pasáží tratě nejela velká skupina,” vysvětloval Strnka. To se mu podařilo a vepředu jela dlouho vedoucí pětičlenná skupina. „Ve druhém kole Rauchfuss ale zrychlil a na čele jsem s ním zůstal už jenom já a Tomáš Ševců.” Před vrcholem Majáku Marek Rauchfuss znovu zrychlil a definitivně se posunul na zlatou pozici. Třetí se umístil Tomáš Ševců z Amenity ExtremSport Team Zlín (1:32:19). Čtvrté místo obsadil David Bártek (Amenity ExtremSport Team Zlín) a pátý skončil Vojtěch Neradil (Kolovna KM-BT Morkovice).

Loňské prvenství mezi ženami obhájila Jana Pichlíková (Kross Bikeranch team, 1:51:02). Dvě minuty za ní projela cílovou branou Tereza Nesetová z IN-LIFE cycling team. Třetí byla již zmíněná Zuzana Skalická (Kross Bikeranch team, 2:03:45).

Na kratší 15 km trase zvítězil mezi muži Pavel Dubčák (4Ever Cyklo Bulis, 36:27), v těsném závěsu za ním po technických problémech na trati přijel Karel Brudný (Bike 2000) a třetí se umístil Michal Novotný. Mezi ženami zvítězila Libuše Prchalová (4Ever Cyklo Bulis).

Dopoledne se mohli bikeři inspirovat při krátké besedě s Janou Pichlíkovou, Tomášem Ševců a Davidem Bártkem. V areálu závodu se o atmosféru postaral mj. zpěvák z Walesu Dale B Williams. Škola bikové techniky nabídla možnost přiučit se něco nového a ohlas měla hlavně u mladých začínajících závodníků.

„Letošní ročník navštívilo oproti loňsku více závodníků, mírná změna trasy se setkala s pozitivními ohlasy a celkově se závod zase posunul o krok dále. Chtěli bychom vytvořit pohodový tradiční závod na konci cyklistické sezóny, který díky pozdnímu termínu konání nabídne možnost setkání profesionálních závodníků s nadšenými amatérskými cyklisty. Zlínská 50 není jenom o výsledcích, ale i o pohodové a přátelské atmosféře, kde se fandí všem a závodí se v duchu fair-play,” říká hlavní pořadatel závodu Ondřej Kobliha.

No a protože jsme o tomto závodě psali jak v měsíční pozvánce, tak i v pozvánce samotné, nemohli jsme na startu chybět ani my. Na start se tak za MTBIKER.cz postavil Petr Mazura, který se na start postavil i přes nemoc a vyslovený zákaz partnerky (právě kvůli nemoci) a vybral si kratší trať a i přes zmiňovanou nemoc skončil v první polovině startovního pole, a to dokonce na 9. místě v kategorii. Svoji účast komentoval slovy: „Dnes to byla paráda. Na nemoc jsem zapomněl hned po prvním šlápnutí do pedálů a dál jsem si už jen užíval krásné počasí, skvělou, místy technickou, trať a nasával jsem skvělou diváckou kulisu podél trati. Místy jsem bojoval se zuřivými dorostenci, kteří se horlivě vrhali ve sjezdech před jezdce před nimi, no naštěstí jsem měl silné brzdy. Závod určitě doporučuji jak pro závodníky, tak i pro hobby jezdce, výletníky, jakým jsem byl v dnešním dni na enduro kole já. Co mě ještě potěšilo bylo to, že jsem se potkal mj. i s dvěma fajn chlapíky, Mirkem a Ondrou, kteří jako otec a syn začali objíždět podobné podniky v kraji.”

Více informací a kompletní výsledky najdete na tomto odkazu.

Autoři fotek Petr Tvaróg a Milan Mikšík. Více fotek najdete v galerii Petra Tvaróga, nebo Milana Mikšíka.
report_problem Našel (našla) jsi v textu chybu?