Slovensko nominovalo na ME v cyklokrose 11 pretekárov, ďalší sa predstavia v kategóriách masters

Slovensko nominovalo na ME v cyklokrose 11 pretekárov, ďalší sa predstavia v kategóriách masters

Už nastávajúci víkend otvorí talianske Silvelle svoje brány najlepším európskym cyklokrosárom.

Práve v mestečku na skok od Benátok prebehnú tohtoročné súboje o titul majstra Európy. Po prvýkrát sa predstaví aj samostatná kategória junioriek. Komisia CX nominovala jedenásť pretekárov. Rovnako ako vlani, aj v roku 2019 sa majstrovstvá Európy uskutočnia počas dvoch dní. V sobotu si zmerajú sily pretekári veteránskych kategórií masters.

Medzi nimi nebudú chýbať ani slovenskí favoriti na víťazstvo, najmä aktuálny majster sveta a úradujúci majster Európy masters Milan Barényi, či medailista z ME Ladislav Longauer. Nedeľa bude patriť mladším ročníkom. Dopoludnia sa predstavia juniori, juniorky, nasledovaní pretekármi a pretekárkami do 23 rokov. Program zavŕšia elitné kategórie žien a mužov.Týždeň pred šampionátom využili naši jazdci možnosť získať posledné body do rankingu. "Poslednú nedeľu pred prvým vrcholom sezóny sme sa zúčastnili UCI pretekov v Rumunsku, kde sme si schuti zapretekali. Tobias Vančo vyhral kategóriu juniorov, Lukáš Sokolík vybojoval druhé miesto. Tereza Kurnická vyhrala kategóriu žien a junioriek.

Darilo sa aj Jakubovi Jenčušovi medzi mužmi, keď obsadil štvrté miesto. Všetci si výrazne polepšili vo svetovom rebríčku, a tým získali aj lepšiu štartovnú pozíciu na ME, ktorá je v cyklokrose kľúčová."
Priblížil predchádzajúce úspechy vedúci výpravy a reprezentačný tréner Róbert Glajza.Následne sa polovica výpravy presunula do Talianska, kde ju čakalo týždňové sústredenie na trati ME. Druhá polovica výpravy dorazila do Talianska včera. "Trať bude náročná, blatistá, bude sa veľa behať, čo nám až tak nevyhovuje. Najviac si sľubujeme od juniorky Kurnickej, ktorá sa v premiére tejto kategórie zodpovedne pripravovala, či dvadsaťtrojkára Jenčuša, ktorému by blato mohlo vyhovovať, i keď je v tejto kategórii najmladší a bude to preňho veľká škola.

V blate to vie a má bohatšie skúsenosti aj Matej Ulík, tak uvidíme. V konkurencii, ktorá sa tu zíde, bude každý výsledok do polovice štartovného poľa úspechom."
Priblížil očakávania Glajza.Nominácia na ME


  • tréner, vedúci výpravy: Róbert Glajza
  • juniorky: Tereza Kurnická (TJ Slávia ŠG Trenčín)
  • ženy do 23 rokov: Radka Paulechová (Cys - Akadémia Petra Sagana)
  • juniori: Tobias Vančo (ŠKC Dubnica nad Váhom), Samuel Kováč, Matej Piga
    (obaja CKM Poprad), Lukáš Sokolík (TJ Slávia ŠG Trenčín), Matúš-Jakub Koreň (Kaktus Bike-team Bratislava)
  • muži do 23 rokov: Jakub Jenčuš (Express Tufo-team Kolín)
  • muži elite: Šimon Vozár (CK Cykloglajza BB), Ondrej Glajza (TJ Autoškoda M.Boleslav), Matej Ulík (Express Tufo-team Kolín)


Zdroj fotografií: Ján Melicher
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up17thumb_down comments 3 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Tip na výlet: Cez Čičmany na Fačkovské sedlo alebo takmer cez tri sedlá

Tip na výlet: Cez Čičmany na Fačkovské sedlo alebo takmer cez tri sedlá

V lete sa pre povinnosti moje bicyklovanie zúžilo hlavne na dochádzanie do práce. Konečne sa však podarilo dosiahnuť to, aby do seba zapadli všetky ozubené kolesá a naskytol sa priestor na dlhší výjazd v doteraz neprebádanom prostredí.
Ako som si kúpil „ježka“ – moje zážitky s novými pedálmi

Ako som si kúpil „ježka“ – moje zážitky s novými pedálmi

Aj keď tomu názov napovedá, tentokrát nebude reč o zvieratku, ale o ježkovi, ktorý je náš kamarát pri jazdení hore aj dolu kopcom, pri skákaní a bez neho nie je možné vyblázniť sa hlavne smerom dole.
Rozhovor: Ján Halik - zlepšovanie aj po 30 rokoch jazdenia?

Rozhovor: Ján Halik - zlepšovanie aj po 30 rokoch jazdenia?

Majster Európy v maratóne, víťaz množstva pretekov v MTB, či na ceste a hlavne borec, ktorý v 45 rokoch dokáže poriadne preháňať aj oveľa mladších. Dá sa po toľkých rokoch jazdenia ešte stále zlepšovať a čo hovorí na nové trendy v tréningu, či technike?
keyboard_arrow_up