Štedrá nádielka horských modelov Marin 2020

Štedrá nádielka horských modelov Marin 2020

PR článok

Zámorský Marin je známy svojou záľubou prevažne v offroad modeloch. Dôkazom je aj prepracovaný systém odpruženia, ktorým disponuje WolfRidge. Okrem neho však má vo svojej ponuke viacero vynovených kúskov v zaujímavých prevedeniach.

Ak by sme si mali stručne charakterizovať budúcoročné modely, tak tým najpodstatnejším by bolo smerovanie k radosti z jazdenia. Rozdelenie na celoodpružené a hardtaily nie je kľúčové. Skôr ide o uspôsobenie prevažne pre trailové jazdenie, ktoré má v posledných rokoch navrch. Položenejšie hlavové uhly, o čosi viac zdvihu a samozrejme kombinácia 27,5“ a 29“ prevedení. Avšak, aby sme hneď v úvode nesklamali priaznivcov XC alebo Dirt jazdenia, ubezpečujeme vás, že aj takéto kúsky sú predmetom tohto prehľadu.Postupne si tak predstavíme širokú škálu horských bicyklov, modelovo rozdelenú do takmer tucta odlišných a individuálne špecifických verzií. Od Team Marin, ktorý je pravým chrtím nástrojom, cez San Quentin s neopomenuteľnými ambíciami, až po Rift Zone, ktorý nenechá žiadneho enduristu na pokoji.

„Pevňáky“ ešte stále nevymreli (prečo by aj?)


Jednoduchosť, bezúdržbovosť a predovšetkým pocit priameho kontaktu s terénom je často vyhľadávaným pozitívom horských bicyklov s pevnou zadnou stavbou. Aj inžinieri v Marin to vedia, preto v ponuke na rok 2020 nešetria týmito stálicami trhu.

Team Marin

Navrátilec z dôb minulých je stále aktuálnym parťákom, aj keď sa v lesoch často črtajú už len vysokozdvihové stroje. Jediná špecifikácia prináša hliníkový rám 6061 s boostovým rozmerom a vnútorným vedením laniek. Výbava spolieha na 100 mm RockShox Judy Silver so sadou Sram NX v 11-rýchlostnom prevedení. Radosťou môže byť aj kompatibilita s teleskopickou sedlovkou. Cena je 1 250 €.

Wildcat Trail WFG

Ak by ste sa čudovali, čo to znamená „WFG“, vedzte, že ide o označenie dámskeho modelu, určeného pre trailové jazdenie. Pevný rám z hliníkovej zliatiny disponuje 67,5 stupňovým hlavovým uhlom a 120 mm zdvihu. K tomu sa pridávajú agilnejšie 27,5“ kolesá, napomáhajúce pri lepšej ovládateľnosti aj komforte jazdy. Tri verzie sú cenovo prijateľným vstupom do horskej cyklistiky s cenovkou končiacou na 850 €.

Bobcat Trail

Bobcat je obdobou Wildcat Trail, teda najmä zameraním pre tých, ktorí si radi užívajú jazdu v lese a nehrotia to do extrémov. Samozrejmosťou je však moderná geometria so športovejším posedom a 120 mm zdvihu. Zaujímavosťou je prispôsobenie rozmeru kolies vzhľadom na veľkosť bicykla. Do veľkosti M je to 27,5“, a vrátane veľ. M až k XXL ide o 29“ prevedenie. Dostupný je v troch verziách, ktoré ponúkajú „fastback“ dizajn zadných vzpier, dovoľujúci pohlcovať negatívne vibrácie. Cena hraničí pri 850 €.

Nail Trail

Alternatívou k hravému hardtailu je aj Nail Trail v prevedení s označením „6“. Taktiež disponuje 120 mm vidlicou, hliníkovým rámom a možnosťou výberu 27,5“ či 29“ kolies, v závislosti na veľkosti rámu. Zároveň ponúka vnútorné vedenie laniek pre čisté línie a adekvátnu výbavu v podobe vidlice RockShox Recon RL a sady Sram SX s 12-rýchlostnou kazetou. Cena sa pohybuje okolo 1 200 €.

Pine Mountain

Dvojica úhľadných variantov Pine Mountain je pozvánkou na nefalšované dobrodružstvo s príchuťou histórie. Zaslúžil sa o to predovšetkým oceľový rám z CrMo 4130 s vychytávkami v podobe nespočetných možností upnutia brašní a nosičov, či špecifických riadidiel s rovnakým účelom. Okrem nich sa môžete spoľahnúť na 120 mm zdvihu, hravú geometriu, jednoprevodníkovú sadu a 29“ kolesá s Tubeless ready 2,6“ širokými plášťami. V prípade vyššej verzie Pine Mountain 2 získate aj teleskopickú sedlovku. Cena sa pohybuje od 1 250 do 1 900 €.

San Quentin

Tento kúsok bol vyrobený s prispením freeride legendy, Matta Jonesa, čo je na jeho krivkách značne viditeľné. Odolný rám zvládne vďaka 65 stupňovému hl. uhlu aj pekne strmé pasáže. 130 mm vidlica s Boost rozmerom a pevnými osami, jednoprevodníková sada, 27,5“ kolesá, široké riadidlá, či krátky predstavec, sú zárukou plnej kontroly. V najvyššej z troch verzií získate aj teleskopickú sedlovku. Cena začína od 850 €.

Alcatraz

Bicykel určený pre dirt je preň doslova ako stvorený. Dôvodom je klasická krátka geometria v spojení s nízkym zdvihom vpredu (100 mm) a horizontálnymi pätkami. Jeden prevod, rýchle plášte a dostatok guráže – to je to, čo v tomto segmente kraľuje. Okrem celého bicykla je možné zakúpiť aj samostatný rám. Cena za celý bicykel je 1 200 €.Odpruženie na oboch koncoch – progres volá


Nová sezóna 2020 je čo do celodpružených modelov zameraná primárne na trailové a enduro jazdenie. Tri aktualizované modely, Hawk Hill, Rift Zone a Alpine Trail, postupne vypĺňajú každú z týchto disciplín.

Hawk Hill a Hawk Hill jr.

Vstupná brána do „full-ov“ od Marinu je v podobe Hawk Hill. Vybavený 27,5“ kolesami, hliníkovým rámom a 120 mm zdvihom vzadu a 130 vpredu, je vyvolený pre bezstarostné blúdenie terénom. MultiTrac systém odpruženia v spojení s vnútorným vedením laniek je okrem funkcie aj potešením pre oko. Každý z trojice vyhotovení disponuje jednoprevodníkovou sadou, avšak teleskopická sedlovka je privilégiom len najvyšších dvoch. Cena začína od 1 500 €.V prípade, ak máte doma mladého cyklistu, bolo by možno vhodné pouvažovať nad adekvátnym strojom. Marin v tomto smere podporuje detskú hravosť aj modelom Hawk Hill Jr., ktorý je postavený na obdobnom základe ako jeho „dospelý“ brat. Avšak pri rozmere kolies spolieha na 24“ ráfiky s možnosťou vymeniť ich za 26“.

Rift Zone


Pozornému čitateľovi možno neuniklo, že sme zatiaľ nehovorili o žiadnom karbónovom ráme. Nuž, teraz prišiel ten moment. Rift Zone sa delí na dve vyhotovenia – 2 varianty s karbónovým základom a 3 s tým hliníkovým. Geometria však ostáva rovnaká. Identický je aj zdvih na hodnote 130 mm, pevné osy, Boost rozmer nábojov, vnútorné vedenie laniek, 29“ kolesá a samozrejme MultiTrac systém odpruženia. Cena začína od 1 400 €.Karbónové duo je v oboch prípadoch vybavené 12-rýchlostnou sadou od Shimana a teleskopickou sedlovkou.Hliníkové prevedenie taktiež nezaostáva. Jednoprevodník, teleskopická sedlovka (okrem RiftZone 1) a podarené farebné vyhotovenie.

Alpine Trail

Jednou z najagresívnejších zbraní do lesa je okrem motorovej píly enduro stroj Marin Alpine Trail. Hliníkový rám na oboch variantoch je zo zliatiny typu Series 4, ktorá je oproti ostatným prémiovou. 160/150 mm zdvihu sa popasuje s kadečím a veľké 29“ kolesá s 2,6“ plášťami sú len bonusom. Základná špecifikácia, Alpine Trail 7, dokonca disponuje 11-rýchlostnou sadou s kazetou 9-46 pre optimálne využitie výkonu. Aj tu je dôležitým aspektom geometria – 65 stupňový hlavový uhol a 76 stupňov v tom sedlovom je cesta endura. Cena najvyššieho modelu je 3 400 €.

Pre viac informácií a presné špecifikácie navštívte prosím stránku výrobcu.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Marin trail bicykle pre rok 2020 - niečo od kalifornského výrobcu PR článok

Marin trail bicykle pre rok 2020 - niečo od kalifornského výrobcu

Trailové bicykle sú čím ďalej, tým viac populárnou kategóriou v rámci MTB cyklistiky. Keďže sú naozaj všestranné, sú vhodné pre široké spektrum jazdcov. Pozreli sme sa, aké modely ponúka výrobca Marin v tejto sezóne.
Horské modely Canyon 2020 - pre každého niečo PR článok

Horské modely Canyon 2020 - pre každého niečo

Vybaviť sa cenovo dostupným modelom s kvalitným osadením je základným krokom k spokojnosti horského cyklistu. V ponuke Canyon nájdete modely od základných univerzálov až po pretekárske špeciály.
Unboxing: Marin Rift Zone 2 2020 - ako mi prišla návšteva z Kalifornie

Unboxing: Marin Rift Zone 2 2020 - ako mi prišla návšteva z Kalifornie

Marin prichádza aj v tomto roku s modelom Rift Zone 2. Bicykel z kategórie AM/Trail poteší všetkých, ktorí sa chcú pri jazdení hlavne zabávať.
keyboard_arrow_up