Unboxing: Cannondale Habit 5 2020 - zábava až na prvom mieste

Unboxing: Cannondale Habit 5 2020 - zábava až na prvom mieste

Je krásne sledovať, ako sa cyklistika vyvíja a ako vznikajú jej nové kategórie. Jednou z tých mladších je trailové jazdenie, all mountain biky, kde ide najmä o radovánky.

Nie je nič zlé na tom, ak má biker chuť dupať na HTčku aj za cenu menšieho pohodlia. Je to len iný druh uspokojenia sa. Na opačnej strane stojí jazdenie, kedy na svojom fulle máte dostatočné zdvihy, pred zjazdom môžete spustiť teleskopku a opriete sa do robustejšieho obutia. A keď zjazd skončí, nie je problém zamknúť pruženie a pohodlne si vyšliapať nejaký kopec. A reprezentantom tejto disciplíny je aj nový Cannondale Habit pre rok 2020. A ešte je aj pekný!

Špecifikácia
Unboxing


Každá značka má svoj rukopis, čo sa týka balenia bikov a ich ochrany. Podľa toho, ako sú biky premyslene a dôvtipne “upratané” do krabice, to občas vyzerá, že sa na to zamestnáva tím extra návrhárov.Cannondale má desiatky rokov skúseností s hliníkom, takže prevedenie tohto rámu je od správnej značky. A ako sme už videli pri ich novinkách, dizajn je minimalistický, nepreplácaný, s peknými detailmi. To platí aj pri tomto biku, až naživo oceníte lakovanie a vzhľad. Na fotkách to tak nevynikne.Kompletizácia nie je náročná, všetko je prehľadne zabalené a pripravené na skladanie. Vystačíte si s imbusmi a kľúčom na montáž kotúčov.Na takýto typ biku sa pýta pohon 1x12, v tomto prevedení je to Sram SX Eagle. Rozsah prevodov je dostatočný, vzhľad krajší, údržba jednoduchšia...Pruženie je od značky RockShox, vpredu 140 mm a vzadu 130 mm. To sú hodnoty, ktoré umožnia dole kopcom zábavu a smerom hore vás “neuhúpu”.Niekto verí brzdám len od Shimana, tak v tomto prípade bude spokojný. Prekvapivo jednoduchá je aj montáž teleskopky (100 mm), kábel je vedený interne.Väčšinu doplnkov si Cannondale “pečie” doma. Má to výhodu, že presne zapadajú do celku a lepšia je aj cena, netreba platiť maržu ďalším výrobcom. Krk vidlice čaká na spílenie podľa želania nového majiteľa.Kolesá sú od WTB s rozmerom 29 palcov, obuté sú rozdielne plášte. Predný je Maxxis Minion DHF 29 x 2.5" WT, Dual compound, EXO puncture protection, tubeless ready a zadný Maxxis High Roller II 29 x 2.3", Dual compound, EXO puncture protection, tubeless ready. Za chvíľu budú názvy plášťov asi na dva riadky .Hmotnosť nie je pri takomto biku to najdôležitejšie, ale nie je to ani nepodstatné. Pri osadení komplet hliníkom a robustnom obutí je výsledok stále slušný.Geometria


Vyrábajú sa 4 veľkosti. Ide o kus biku, takže ak ste na rozhraní, asi bude stačiť tá menšia veľkosť. Radšej dobehnite vyskúšať.Cena a dostupnosť


Cena daného modelu je 2 399 €. Tento bicykel nájdete aj v našom MTBIKER shope, kde sú aj ďalšie verzie modelu Habit na rok 2020 od Cannondale.

Využi služby MTBIKER centra - Bikefitting a doručenie bicykla


V našom MTBIKER centre máme profesionálne vybavenie pre nastavovanie a optimalizáciu posedu s názvom Bikefitting. Ide o službu, ktorá na základe individuálnych fyziologických daností každého jazdca určí správne nastavenie posedu. V prípade, že sa rozhodneš využiť túto službu, detailné informácie o spôsobe objednania, druhoch merania, cenách a zľavách až do výšky 100% nájdeš v sekcii Bikefitting na tomto odkaze.

Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v MTBIKER centre, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma. Pri cene bicykla nad 1 000 € môžeš využiť možnosť nášho bezplatného doručenia k tebe domov. Viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up14thumb_down comments 23 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Unboxing: Cannondale Scalpel Si 6 2020 - najšetrnejší z rodiny Scalpelovcov

Unboxing: Cannondale Scalpel Si 6 2020 - najšetrnejší z rodiny Scalpelovcov

Prevedenie s označením 6 je základným vyhotovením modelu Scalpel Si a ťaží z vývoja, ktorý zaplatia drahší bračekovia.
Unboxing: Rock Machine Blizzard TRL 30-29 - dostupný hltač trailov

Unboxing: Rock Machine Blizzard TRL 30-29 - dostupný hltač trailov

Univerzálne bicykle sú stále populárnejšie. Tento v hliníku je so zaujímavou cenou a má našincovi čo ponúknuť.
Unboxing: Cannondale Trail Neo 3 2020 - šedá myšisko

Unboxing: Cannondale Trail Neo 3 2020 - šedá myšisko

Šedá myška by to bola, ak by sme pri tejto farbe videli klasický bike bez motora. Teraz tu však máme slušný pohon, takže zdrobneniny nie sú na mieste.
keyboard_arrow_up