Náradie pre nadšeného domáceho mechanika

Náradie pre nadšeného domáceho mechanika

PR článok

Ak ste cyklista, ktorý rád rozoberá svoj bicykel, pravidelne vymieňa komponenty a ladí detaily, potom sa vám hodí aj vhodné náradie.

BBB BBS-101 Bleedkit

bike servis
Ak vaše brzdy strácajú výkon, tak pravdepodobne sú zavzdušnené. Oprava kotúčových bŕzd nemusí byť pre vás nočnou morou. Sada Bleedkit obsahuje striekačky, fľaštičku, hadičky, adaptéry aj uzatvárateľné klipy. S touto sadou dokážete brzdy naplniť aj odvzdušniť. Určená je pre kotúčové brzdy značiek Shimano, Magura, Hayes, Avid či Sram. Používať môžete rovnako minerálny olej ako aj brzdovú kvapalinu. Cena sa pohybuje okolo 26 €, viac sa dozviete na tomto odkaze.

Most Pump-One

bike servis
Väčšina z nás nosí na bicykli počas svojich výjazdov malú príručnú pumpu v batohu. Avšak v garáži či pivnici, kde zvyknete opravovať svoj bicykel, rozhodne potrebujete pumpu, s ktorou nebudete koleso fúkať celú večnosť. Model Pump-One má telo vyhotovené z lešteného hliníka a dostatočne veľký analógový manometer, ktorý ma stupnicu až do 18 barov a stane sa vaším veľkým pomocníkom. Cena sa pohybuje okolo 110 €, viac sa dozviete na tomto odkaze.

Park Tool momentový kľúč

bike servis
Ak sa pustíte do opravy bicykla s karbónovým rámom, zistíte, že pre správne utiahnutie skrutiek už potrebujete momentový kľúč. Na to aby ste skrutky uťahovali tou správnou silou, vám dobre poslúži momentový kľúč od Park Tool. Jeho pracovný rozsah je nastaviteľný od 2 do 14 Nm. Nastavíte si ho na požadovanú úroveň a môžete skrutky utiahnuť. Umožňuje uťahovanie s pravým aj ľavým závitom. Cena sa pohybuje okolo 130 €, viac sa dozviete na tomto odkaze.

Lezyne Torque Drive

bike servis
Ak si vo svojej dielni potrpíte na to, aby popri funkčnosti náradie aj dobre vyzeralo, máme pre vás tento kúsok. Momentový kľúč Torque Drive je vyrobený z opracovanej hliníkovej konštrukcie a má odnímateľnú rukoväť v zlatej farbe. Krútiaci moment si môžete nastaviť v rozsahu od 2 Nm do 10 Nm. Dodáva sa so základnou sadou bitov, ktoré sú spolu so samotným kľúčom umiestnené v praktickom puzdre. Cena sa pohybuje okolo 50 €, viac sa dozviete na tomto odkaze.

Weldtite CycloTools

bike servis
Do tretice sa pozrieme ešte na jeden momentový kľúč, tentokrát z ponuky značky Weldtite, ktorá sa na výrobu dielenského vybavenia špecializuje už roky. Obsahuje niekoľko inbusových bitov, tri základné torx bity a predlžovací nadstavec. Všetko je uložené v praktickom plastovom boxe. Nastaviteľný rozsah je 2 až 24 Nm a každý kľúč je dodávaný s certifikátom, čiže na udávané hodnoty sa môžete spoľahnúť. Cena sa pohybuje okolo 75 €, viac sa dozviete na tomto odkaze.

Pro Advanced

bike servis
Ak sa neviete rozhodnúť, čo vám v dielni ešte chýba, alebo svoj bicykel ešte len servisovať začínate, máme pre vás riešenie. Kufrík s náradím, ktoré je vybrané s ohľadom pre opravy bicyklov. Obsahuje 27 druhov náradia vrátane drobností ako je sada na lepenie a otvárač na fľaše. Všetko náradie je v kufríku bezpečne uložené v penovej výplni, takže ho bez obáv môžete v prípade potreby vziať so sebou. Cena sa pohybuje okolo 210 €, viac sa dozviete na tomto odkaze.

Pre kompletné informácie o produktoch, prosím, navštívte stránky jednotlivých výrobcov/dovozcov.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Test: Super B TBA3000 - profi náradie nielen pre domáci servis

Test: Super B TBA3000 - profi náradie nielen pre domáci servis

S pribúdajúcimi videonávodmi servisu sa čoraz viac ľudí púšťa do servisovania bicykla doma. Často však narazia na potrebu špeciálneho kľúča alebo náradia, ktorých vám pre bicykel treba neúrekom.
Unboxing: Sada náradia Super B TBA300 – poznáš všetky nástroje?

Unboxing: Sada náradia Super B TBA300 – poznáš všetky nástroje?

Ako vyriešiť domáce náradie tak, aby ste ho mali pekne na jednom mieste a malo slušnú kvalitu? Väčšine cyklistov bude stačiť takáto sada náradia, doplnili by ste tam niečo?
Test: Montážny stojan Super B TB-WS30 - servis na vysokej úrovni

Test: Montážny stojan Super B TB-WS30 - servis na vysokej úrovni

Ponúka výrobca Super B stabilný a dobre prevedený stojan, do ktorého sa oplatí zainvestovať?
keyboard_arrow_up