Svetlá ako priorita pri zhoršenej viditeľnosti

Svetlá ako priorita pri zhoršenej viditeľnosti

PR článok

Ak už teraz myslíte na mimosezónne dochádzanie do práce, kedy je skoro tma a domov prichádzate za šera, bez svetla to nepôjde. Možno sa inšpirujete z ponuky modelov, ktoré sme vybrali.

Most Lighthouse LED


Kvalitne spracované telo z čierneho hliníka a svietivosť 200 lúmenov. To je stručná charakteristika tohto čelného svetla, ktoré má výkon 3 watty. Je maličké a kompaktné. Napájanie zabezpečuje lítium-polymérová batéria. Má štyri režimy svietenia a v tom najintenzívnejšom režime dokáže svietiť dve hodiny. Nabíjanie prebieha pomocou USB kábla a na jazdu ste pripravení už za 3 hodiny. Cena sa pohybuje okolo 55 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.


Fenix BC25R


Vďaka nabíjateľnému Li-on akumulátoru s kapacitou až 2600 mAh vám poskytne svietidlo 600 lúmenov a dosvit viac ako 100 metrov. Výkonná LED Cree XP-G3 má teplejší odtieň svetla a poskytuje prirodzenejšie farby. Vďaka zrezaniu zhora nebudete osvetľovať chodcov ani ostatných cyklistov. Držiak umožňuje jednoduché uchytenie a vďaka tomu ho môžete použiť aj ako ručné svietidlo. Cena sa pohybuje okolo 50 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.


BBB BLS-127 Spycombo USB


Univerzálne svetlo, ktoré môžete použiť ako predné a zároveň aj ako zadné. Dodáva sa s extra držiakom, vďaka ktorému ho môžete uchytiť na prilbu či na ruku. Je vodoodolné a má tri režimy svietenia. Nabíja sa pomocou USB kábla a k jednoduchému používaniu pomôže aj indikátor stavu batérie. Hmotnosť je len 26 gramov a ak potrebujete prídavné svetlo, tak toto je tá správna voľba pre nočné jazdy. Cena sa pohybuje okolo 50 € a viac sa dozviete na tomto odkaze


Lezyne Micro Drive 500 LED


Osvetlenie na elektrobicykel, ktoré môžete napájať zo 6 alebo 12 V vstupu. V balení nájdete držiak na upevnenie a 130 cm dlhý napájací kábel. Dve vysokovýkonné LED diódy a MOR šošovka zabezpečujú svietivosť 500 lúmenov, čo je dostatočný výkon na väčšinu aktivít. Svetlo poskytuje automatický denný aj nočný režim svietenia. Telo je z CNC obrábaného hliníka v čiernej elegantnej farbe. Cena sa pohybuje okolo 60 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.


Knog Blinder


Svetlo, ktoré poskytuje 200 lúmenov. To všetko vďaka technológii COB a mriežkovanému vzoru. Má 8 režimov svietenia. Nepotrebujete ani USB kábel na nabíjanie, pretože svetlo sa napája priamo na USB port. Je 100 % vodotesné a odolá všetkým živlom. Uchytáva sa pomocou silikónového pásika s kovovou sponou. Nechýba indikácia vybitia batérie, čo z tohto svetla robí super pomocníka počas výjazdov. Cena sa pohybuje okolo 66 € a viac sa dozviete na tomto odkaze


Sigma Buster a Nugget


Sada predného a zadného svetla pre tých, ktorí nechcú vyberať z ponuky na trhu a chcú vyriešiť naraz osvetlenie svojho bicykla. Predné svetlo ponúka svietivosť 120 lúmenov a šesť funkcií svietenia. Pri plnom výkone vydrží batéria 2 hodiny. Zadná blikačka je viditeľná do vzdialenosti 400 metrov a zabezpečuje viac než 220-stupňovú bočnú viditeľnosť. Obe svetlá nabijete v priebehu 2 hodín cez MicroUSB kábel. Cena sa pohybuje okolo 36 € a viac sa dozviete na tomto odkaze

Pre kompletné informácie o produktoch, prosím, navštívte stránky jednotlivých výrobcov/dovozcov.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Bezpečnosť a jazda v noci – ponuka svetiel PR článok

Bezpečnosť a jazda v noci – ponuka svetiel

Na výjazdoch potrebujete byť videní a zároveň dostatočne vidieť na cestu pred sebou. Preto prinášame menší prehľad svetiel pre vaše bicykle.
Test: Knog Blinder Road 600- predné svetlo pre všetky typy bicyklov

Test: Knog Blinder Road 600- predné svetlo pre všetky typy bicyklov

Jeden z kľúčových faktorov bezpečnosti na cestách i v lesoch je dobré osvetlenie cyklistu. Pozrime sa na predné svetlo od značky Knog.
6 dôvodov, prečo by ste mali na bicykli používať svetlá aj počas dňa PR článok

6 dôvodov, prečo by ste mali na bicykli používať svetlá aj počas dňa

Prečo je dôležité na bicykli nielen vidieť dianie pred nami a okolo nás, ale hlavne, prečo je dôležité, aby nás za každých podmienok videli aj iní, a to aj vrátane slnečného dňa.
keyboard_arrow_up