S GT kdekoľvek a kedykoľvek - horská kolekcia 2020

S GT kdekoľvek a kedykoľvek - horská kolekcia 2020

PR článok

Výrobcu GT nie je potrebné predstavovať. Stálica na svetovom trhu produkuje už desiatky rokov spoľahlivé bicykle, ktoré sú šité ako na mieru pre každý štýl jazdy.

V tohtoročnom balíku objavíme okrem hardtailov a celoodpružených modelov aj ich špecifikácie na pohodové, XC, trailové, enduro či zjazdové jazdenie. Celé toto spektrum jazdeckých preferencií dopĺňa stále sa rozširujúca sféra elektrobicyklov.

V jednoduchosti je krása - hardtaily


Ako už to býva zvykom u nejedného výrobcu, dostupnejšie bicykle sú z radu hardtailov, teda bicyklov len s predným odpružením. Avšak tento „nedostatok“ nemusí byť len negatívom. Presvedčme sa o tom v nasledujúcom zozname.Za málo peňazí adekvátny výkon. Aj takto by sa dala popísať charakteristika dvojice úvodných modelov. Prvým z nich je dámska Laguna, ponúkajúca základnú výbavu, 21 rýchlostí a 80 mm vidlicu s ráfikovými brzdami a 26“ kolesami. Cena je 400 €.Obdobne je na tom aj Palomar. S o čosi klasickejšie poňatým rámom disponuje aj 27,5“ kolesami pre spoľahlivé dopravenie sa po poľných či spevnených cestách. V ostatných komponentoch si zachováva očakávanú striedmosť. Cena je 390 €.O niečo vyššie narazíme na starý známy Agressor v troch hliníkových spracovaniach s technológiou „plávajúcich sedlových vzpier“ pre viac komfortu. V jeho výbave nájdeme už aj kotúčové brzdy a 80 mm vidlicu s 30 mm vnútornými nohami. Vzhľadom na veľkosť rámu sú dostupné 27,5“ a 29“ kolesá. Cena začína od 440 €.štyri stupne osadenia ponúka Avalanche. Ako predstupeň k najvyššiemu modelu tejto série sú na ňom badateľné moderné črty ako jednoprevodník, už 100 mm vidlica alebo tapered hlavová rúrka s vnútorným vedením laniek. O zábavu sa postará už 68,5“ hlavový uhol a dvojica kolies 27,5“ (XS, S) a 29“ (M-XL). Cena začína od 620 €.A dostávame sa už k poslednému bodu hardtailov - povestný Zaskar je prítomný nielen v hliníkovom prevedení, ale dokonca aj s tromi karbónovými spracovaniami. V tomto smere ide o 29“ pretekársky stroj s pevnými osami, jednoprevodníkom s 12-rýchlostnou sadou alebo aj geometriou pre vytrvalostné disciplíny. Cena začína od 1 300 €.

Výkon a komfort v jednom - celoodopružené modely


Nebojte sa objavovať nové zákutia a technický terén. Niekedy k tomu však budete potrebovať už špecifickejšie a robustnejšie bicykle, akými sú aj vysokozdvihové stroje v tejto sekcii.Slovom univerzálny by mohol byť pomenovaný Sensor a Sensor Carbon, ktorý je vďaka strednému zdvihu, teda 140 mm vpredu a 130 mm vzadu, určený na trailové či celodenné jazdenie (ne)známou krajinou. Jeho prednosťami je už takmer bežná 12-rýchlostná sada, 29“ kolesá pre rýchle odvaľovanie a robustnejšie osadenie.

Navyše je možné zmeniť geometriu rámu pomocou tzv. Flip Chip, ktorým dokážete upraviť hl. uhol z 66,5 na 66 stupňov a sedlový zo 76 na 77 stupňov. I keď v prípade základných verzií sa budete musieť uspokojiť s klasickou sedlovkou, karbónové prevedenia sú už osadené teleskopickou. V predaji je aj samotný karbónový rám s tlmičom. Cena začína od 2 000 €.V prípade, že sa cítite doma skôr v technickejšom teréne, vášmu zájmu vyhovie modelový rad Force. Ten sa skladá z hliníkových variantov s 27,5“ alebo 29“ kolesami a karbónového spracovania taktiež s oboma rozmermi kolies.

Prítomné sú tu všetky potrebné moderné technológie - Boost, teleskopická sedlovka, krátky kokpit či pevné osi, ku ktorým sa pridáva aj Flip Chip, už ale s hlavovým uhlom na úrovni až 65 stupňov. Navyše tu nájdeme aj pružinový tlmič, oceňovaný milovníkmi citlivosti a precízneho nastavenia. V predaji je aj samotný karbónový 27,5“ rám s tlmičom. Cena začína od 2 850 €.Ak už ide do tuhého a vy potrebujete poriadnu zbraň priam svetového formátu, pripravený je Fury Carbon s jeho 190 alebo 200 mm zdvihu. Rátať môžete s 27,5“ alebo 29“ kolesami, špecificky zjazdovou geometriou a komponentami vyladenými pre neľútostné používanie.

Aj v tomto prípade je možné upraviť hodnoty (nielen) sedlového a hlavového uhla pomocou dodatočných nastavení. V predaji je aj samotný karbónový 27,5“ a 29“ rám s tlmičom. Cena začína od 3 700 €.

Elektromodely - pre tých, čo chcú objavovať ešte viac


V strmých výšľapoch alebo počas dlhých výjazdov sa asi každému zíde nejaký ten watt navyše. K tomu vám dopomôžu verzie bicyklov osadené doplnkovou elektronickou jednotkou.V kategórii hardtailov ide o model e-Pantera v troch vyhotoveniach. Hliníkový rám so 120 mm vidlicou a 29“ kolesami je ako stvorený pre ľubovoľné terény. V závislosti od verzie získate od 8 až po 12-rýchlostnú sadu.

Pohonná jednotka je jeden z bodov, ktorými sa líšia tieto tri spracovania - prvý, Dash, má Shimano Steps E5000 so 40 Nm, Current disponuje Steps E7000 so 60 Nm a nakoniec Bolt prekvapí vďaka Steps E8000 so 70 Nm. Batéria je u všetkých rovnaká, a to 504 Wh. Cena začína od 2 500 €.Naopak, celoodpružené modely zastrešuje dvojica verzií e-Force. Opäť sa stretávame s 29“ kolesami a 150 mm zdvihu. Základom je hliníkový rám a 10, respektíve 12-rýchlostna sada. Čo sa týka motora, ten je taktiež rozdielny, vzhľadom na prevedenie. E-Force Current dodá energiu prostredníctvom Shimano Steps E7000 so 60 Nm a e-Force Amp s najvyšším radom, E8000 so 70 Nm. Použitou batériou je Shimano s kapacitou 504 Wh. Cena začína od 4 300 €.

Pre viac informácií o predstavených modeloch navštívte stránky predajcu.
flash_on
Viac o elektrobicykloch, ich výbere a používaní nájdeš v sekcii Elektrobicykle v skratke.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Horské elektro modely Rock Machine v roku 2020 PR článok

Horské elektro modely Rock Machine v roku 2020

Jednou z početnejších ponúk elektrobicyklov je katalóg Rock Machine. Ten ukrýva niekoľko desiatok modelov od uvoľnenejšieho jazdenia až k pravému enduru. A samozrejme nechýbajú ani dámske kúsky.
Horské modely spoza veľkej mláky - Cannondale 2020 PR článok

Horské modely spoza veľkej mláky - Cannondale 2020

Už pri vyslovení mena tohto výrobcu sa nám vynárajú obrazy v podobe vidlice Lefty, či charakteristickej zelenej farby. Okrem týchto prvkov ide predovšetkým o kvalitné bicykle s nezameniteľnou osobitosťou.
Horské modely Canyon 2020 - pre každého niečo PR článok

Horské modely Canyon 2020 - pre každého niečo

Vybaviť sa cenovo dostupným modelom s kvalitným osadením je základným krokom k spokojnosti horského cyklistu. V ponuke Canyon nájdete modely od základných univerzálov až po pretekárske špeciály.
keyboard_arrow_up