MTB a cestná cyklistika na WeLoveCycling trochu inak

MTB a cestná cyklistika na WeLoveCycling trochu inak

PR článok

WeLoveCycling je domovom všetkých cyklistov. Či obľubujete naháňanie kilometrov po asfalte alebo hľadáte dobrodružstvo v priľahlých lesoch, tak na ich stránkach si každý nájde svoj obsah.

Ste fanúšikom cestných alebo horských bicyklov? Každého to ťahá k niečomu inému, ale aj milovník cestnej cyklistiky už určite neraz skúsil horský bicykel a naopak. Veď aj Peťo Sagan pozná oba svety, tak prečo sa obmedzovať len na jeden druh nášho športu. Mnohí majú v pivnici, garáži či dokonca v obývačke oba typy bicyklov. Ako to už ale v živote býva, jedna skupina si rada doťahuje tú druhú a robí si žarty na ich adresu. Je to tak aj v tomto prípade.

Určite aj vy poznáte nejaký ten vtip o tom, ako si cestní cyklisti holia nohy alebo o tom, ako si fanúšikovia horských bicyklov nemusia robiť ťažkú hlavu z ultraľahkých komponentov. Veď po pár minútovej jazde v blate má ich bicykel aj tak o pár kilogramov navyše. Ak teda radšej jazdíte po asfalte, nevadí vám cestná premávka a občas si zanadávate na kamióny, ktoré vás len tak tak líznu vedľa krajnice, prečítajte si na stránkach WeLoveCycling článok 17 dôvodov, prečo sú cestní cyklisti lepší ako MTB jazdci.Nemáte dokonalú postavu a v cyklistickom drese z elastickej lycry vyzeráte ako špekáčik, ktorému trčí brucho a preteká slaninka na bokoch? Napriek tomu chcete jazdiť na bicykli a schudnúť? Máme pre vás riešenie. Tým sú horské bicykle, ktoré majú tú výhodu, že oblečenie je oveľa voľnejšie. Ani v šortkách sa nebudete cítiť ako baletka pred vystúpením, pretože tie, ktoré sa tam používajú, sú voľnejšie.

A viete prečo je to tak? Za to vďačíme ľuďom z hnutia hippies a takí slobodní ľudia by predsa cyklistu nenapasovali do niečoho tak život obmedzujúceho ako je lycra. Sledujte stránky WeLoveCycling pravidelne a určite sa potešíte obsahu z horskej cyklistiky.Ani cyklistami obľúbená aplikácia akou je Strava sa nevyhla vtipom, ktoré si jedna skupina cyklistov robí z druhej. MTB cyklisti sa usmievajú, že tí na cestných bicyklov majú polovicu svojho života zaznamenanú v akejsi aplikácii a tí druhí zasa kritizujú, že načo na tých lesných cestičkách vlastne nejakú aplikáciu vôbec zapínajú.

Veď aj tak dosiahnu maximálne rýchlosť rozbehnutého slimáka. Ak aj napriek tomu dávate prednosť lesným chodníkom a nevadí vám, že občas prinesiete domov viac blata ako zážitkov, prečítajte si článok 18 dôvodov, prečo je MTB lepšie ako cestná cyklistika.Samozrejme berte to s nadhľadom a s humorom. Ide hlavne o to, aby sme mali z jazdy na bicykli radosť, urobili niečo pre svoje zdravie a príjemne strávili čas s kamarátmi. A o to sa WeLoveCycling snaží. Zjednotiť našu veľkú cyklistickú rodinu. Je úplne jedno, či jazdíte na cestnom alebo horskom bicykli. Dôležité je, že si to užívate!

Zdroj fotografií: Pexels.com
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

500 km výlet, ktorý nič negarantuje

500 km výlet, ktorý nič negarantuje

Keď sme ako partia študentov počas jedného jarného večera sedeli už pri treťom pive, jeden kamarát zahlásil: „Poďme cez prázdniny k Liptovskej Mare na babete.“ Ja som smelo odvetil: „Síce babetu nemám, ale pôjdem s vami na bicykli.“
Rok s WeLoveCycling PR článok

Rok s WeLoveCycling

WeLoveCycling v ničom nezaostáva za svojím názvom a neúnavne prináša zaujímavé články z oblasti cyklistiky. Pravidelná dávka noviniek zo sveta profesionálov, rozhovory na aktuálne témy či so zaujímavými ľuďmi.
Superior XP 969 – môj prvý poriadny bike a 4,5 sezóny s ním

Superior XP 969 – môj prvý poriadny bike a 4,5 sezóny s ním

Rozmýšľal som, ako nazvať tento článok, ktorý som si pripravil. Viem, že je mnoho oveľa lepších bikov. Každý máme iný rozpočet, pre niekoho je dobrý bike za pár stovák, u niekoho hranica začína na pár tisícoch.
keyboard_arrow_up