Novinka: Canyon predstavuje vynovený Neuron:ON a Spectral:ON

Novinka: Canyon predstavuje vynovený Neuron:ON a Spectral:ON

PR článok

Nemecký výrobca Canyon aj v roku 2020 prináša vylepšenú dvojicu elektrobicyklov, ktoré majú čo ponúknuť aj v náročnom teréne.

V dnešnej dobe už do značnej miery rozvinutá sféra elektrobicyklov nenecháva takmer žiadneho z výrobcov chladným. Ukážkou toho je aj prítomnosť celoodpružených modelov Neuron:ON a Spectral:ON. V súčasnej sezóne sa im dostalo viacerých zmien – v geometrii, ale aj v osadení. Pozrieme sa teda na ne jednotlivo, aby nám neušiel ani jeden detail.

bike canyon

Neuron:ON – celodenné výlety s ľahkosťou a pohodlím


Kto by si neprial takého dvojkolesového parťáka, ktorý dokáže držať krok počas celého dňa, vo výšľapoch či zjazdoch, neuberať na komforte jazdy a ešte naviac dodávať slušnú dávku sily? V tomto ohľade dominuje model Neuron:ON.

bike canyon

Charakteristickými znakmi sú predovšetkým hodnoty zdvihu, ktoré sú na úrovni 130 mm, čo je adekvátna dávka na akékoľvek dobrodružstvo. K tomu sa pridáva teleskopická sedlovka, široké, 2,6“ plášte, dva rozmery kolies, v závislosti na veľkosti rámu a jednoprevodníková výbava.

bike canyon

Čo je však nové? Prepracovania sa dostalo prednému trojuholníku, ktorý v roku 2020 nesie okrem plne integrovanej batérie aj integrovaný motor, čím vzniká tuhší a odolnejší celok. Tým sa taktiež zlepšila aj ovládateľnosť bicykla – zníženie centra ťažiska napomáha k stabilnejšiemu vedeniu stopy aj v exponovanom teréne.

bike canyon

Ak hovoríme o pohonnej jednotke, tou je vo všetkých variantoch Shimano Steps E8000, teda najvyšší model japonského výrobcu. Podľa informácií dokáže v Eco móde zvládnuť až 100 km. Len 2,8 kg motor ponúka v spojení s 504 Wh batériou až 70 Nm točivého momentu.

Zaujímavosťou je aj možnosť použiť energiu na nabíjanie mobilu či iných elektronických zariadení prostredníctvom výstupu USB-C.

bike canyonbike canyon


Ak ide o jednotlivé variácie, potom sa môžete tešiť na trojicu hliníkových rámov s odlišným osadením, avšak spoločnou charakteristikou. Dostupný Neuron:ON 7.0 je vybavený 12-rýchlostnou sadou Shimano SLX a kolesami RaceFace AR30. Súčasne je v ponuke aj dámska verzia s rovnakým osadením, pomenovaná Neuron:ON 7.0 WMN. Cena je jednotná, 3 599 €.

bike canyonbike canyon


S o čosi lepším osadením sa pýši Neuron:ON 8.0, s vidlicou Fox Rhythm 34 a tlmičom Float DPS alebo sadou Shimano SLX/XT. Hmotnosť je 23,4 kg (M), zatiaľ čo cenovka je na úrovni 3 999 €. Na najvyššej pozícii tróni Neuron:ON 9.0 s hmotnosťou pod 23 kg, za čo vďačí vidlici RockShox Pike Ultimate, sade Shimano XT a plášťom Schwalbe Hans Dampf a Nobby Nic 2,6“. Cena je 4 499 €.

bike canyon

Spectral:ON – ak sa nebojíte rýchlosti


Nebojte sa, vynovený Spectral:ON dokáže okrem slušného zrýchlenia ponúknuť aj dostatok istoty a brzdného účinku. Dôvodom pre to je karbónový predný trojuholník, ktorý nielenže celkovo redukuje hmotnosť až o jeden kilogram, ale rovnako navyšuje tuhosť. Ani tu nechýba úprava ťažiska smerom k povrchu trailu. Budete tak mať svoju jazdu vždy pod kontrolou.

bike canyon

Ďalšími charakteristickými vlastnosťami sú vyššie zdvihy, teda 150 mm na oboch koncoch, ale s inovatívnym prístupom použitia dvoch rozmerov kolies súčasne – vpredu 29“ a vzadu 27,5“ pri všetkých veľkostiach rámov. Spolu so 66,5 stupňovým hlavovým uhlom získate ešte položenejšiu pozíciu pre ešte agresívnejšie jazdenie.

bike canyon

Ani tu nechýba motor Shimano Steps E8000 s 504 Wh batériou, ktorá prináša energiu aj vášmu mobilu či svetlu cez USB-C port. Pomocníkom sú aj riadidlá s predstavcom, ktoré umožňujú vnútorné vedenie laniek a teda čistejší vzhľad a jednoduchosť.

bike canyonbike canyon


Tak ako Neuron:ON, aj Spectral:ON má v ponuke tri verzie, začínajúc so Spectral:ON CF 7.0, ktorý je osadený 12-rýchlostnou sadou Shimano SLX a kolesami RaceFace AR30 s 2,6“ plášťami. Myslelo sa aj na dámy, čoho výsledkom je identický Spectral:ON CF 7.0 WMN, avšak s upravenou geometriou. Cena je 4 599 €.

bike canyonbike canyon


Strednou cestou je Spectral:ON CF 8.0 s hmotnosťou pod 22 kg, vybavený odpružením Fox 36 Performance, sadou a brzdami Shimano XT. Cena je 5 599 €.

Najvyššiu špecifikáciu ponúka Spectral:ON CF 9.0. Zlatistá farba napovedá o prítomnosti značky Fox v najvyššej verzii Factory s úpravou Kashima. Sada Shimano XTR a karbónové kolesá Reynolds TR 309 E z neho robia raketu enduro jazdenia. Cena je 6 999 €.

Viac informácií o jednotlivých modeloch získate na stránke Canyon.
flash_on
Viac o elektrobicykloch, ich výbere a používaní nájdeš v sekcii Elektrobicykle v skratke.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Novinka: Canyon predstavuje druhú generáciu E-MTB a uvádza Grand Canyon:ON PR článok

Novinka: Canyon predstavuje druhú generáciu E-MTB a uvádza Grand Canyon:ON

V posledných týždňoch sa s novinkami na poli horských elektrobicyklov roztrhlo vrece. Výnimkou nie je ani Canyon, ktorý si pripravil hneď dve.
Unboxing: Cannondale Trail Neo 3 2020 - šedá myšisko

Unboxing: Cannondale Trail Neo 3 2020 - šedá myšisko

Šedá myška by to bola, ak by sme pri tejto farbe videli klasický bike bez motora. Teraz tu však máme slušný pohon, takže zdrobneniny nie sú na mieste.
Získajte dostatok sily s elektro kolekciou Giant 2020 PR článok

Získajte dostatok sily s elektro kolekciou Giant 2020

Významný počet modelov v ponuke Giant v tomto roku zastáva aj elektro kategória. Od mestkých cez gravel až k horským. Výber je už na každom jazdcovi.
keyboard_arrow_up