WeLoveCycling bojuje proti koronavírusu

WeLoveCycling bojuje proti koronavírusu

PR článok

V neľahkých dňoch každý z nás potrebuje poriadnu dávku inšpirácie a pozitívnych správ. O to sa snaží aj portál WeLoveCycling so správami z cyklistického sveta  v období pandémie.

Znie to až príliš optimisticky, keď niekto hovorí, že internetová stránka dokáže pomáhať v boji proti ochoreniu. Na prvý pohľad to určite znie utopicky, ale verte, že aj napriek tomu existujú spôsoby, ako to dosiahnuť. Od priamej účasti na podpore postihnutých území, cez šírenie osvety o správnom jazdení, až k informáciám o tom, ako si spríjemniť túto vynútenú „domácu dovolenku“.

Rouvy a ŠKODA podporili Taliansko spoločným jazdením


Počas marca prebiehala charitatívna akcia na podporu najviac postihnutých oblastí Talianska, akou bol napríklad región Veneto. Práve túto obľúbenú cyklistickú destináciu zasiahla vlna pandémie v neslýchanej intenzite. ŠKODA a aplikácia Rouvy sa rozhodli byť aj v týchto chvíľach nápomocní a zorganizovali podujatie, na ktorom za každého účastníka daruje Rouvy 1 € postihnutému regiónu. Myšlienka bola teda jasná a preniesla sa aj do názvu článku na WeLoveCycling – Rouvy a ŠKODA zabojujú pre Taliansko! Charita pre Apeninský polostrov v dobe koronavírusu.

WeLoveCycling

Návod bol jednoduchý. Stiahnuť si aplikáciu Rouvy a prejsť sa v domácich podmienkach niektorou z trás ikonických talianskych lokalít. ŠKODA a WeLoveCycling boli mediálnymi partnermi, ktorí túto dobrú vec zastrešovali. Opäť raz sme boli svedkami toho, že pomôcť sa dá aj prostredníctvom moderných technológií a činnosťou, ktorú tak obľubujeme.

Ako to je s naším dvojkolesovým parťákom – odložiť ho alebo nie?


Profesionáli sú jedna skupina, my, bežní smrteľníci, tá druhá. Ako je to s nami a jazdením v okolí našich domovov? Môžeme aspoň túto časť nášho bežného života tráviť rovnako nerušene, ako doposiaľ? V článku Môžeme jazdiť počas pandémie? je analyzovaná situácia z viacerých hľadísk.

WeLoveCycling

Jedným z nich je aj otázka zdravotného rizika a možnosti nakazenia sa. Ako sami vieme, ak sme doma, nič sa nám stať nemôže – no čo ak sa pôjdeme „vyvetrať“ na hodinku do lesa? Existujú aj iné alternatívy? Respektíve, aké ochranné prostriedky a pravidlá by sme mali používať pri jazde mimo domova? Všetko nájdete v už spomínanom článku.

Sme doma. A čo teraz?


Akosi sme sa už vymanili z dôb, kedy byť doma znamenalo úspech a nie trest. Možno ide len o psychologickú hru. Tak či onak, vždy je dobré vedieť, čo s týmto „voľným“ časom. Navyše, ak máte ešte iné starosti – prácu alebo koníčky.

WeLoveCycling

V článku Ako prežiť karanténu?  Tipy na vyplnenie času sa dozviete okrem iného aj to, že cyklistika nekončí pred dverami bytu. Síce v inej forme, ale stále ako centrum našej pozornosti, môže pretrvávať aj po tom, ako svoj bicykel odložíme. Alternatívou je pozrieť si zaujímavý film, seriály, prečítať si knihu alebo posilniť tie svalové partie, na ktoré počas sezóny nemáme čas a opomíname ich.

Plnohodnotný tréning z domova – je to možné?


Jednou z možností, ako stráviť tieto týždne, je jednoducho sa nevzdať bicykla ani v priestore štyroch stien. Bicykel predsa máte vždy po ruke a s pomocou aj základného trenažéra dokážete svoju formu nielen udržať, ale možno aj zdokonaliť.

WeLoveCycling

Všetko má svoje pravidlá a postupy. Niekoľko rád, ako sa na jednej strane zabaviť a posilniť telo, no na strane druhej sa nezničiť počas niekoľkých dní s následkami na celú sezónu, ponúkne článok Home office ani karanténa nie sú prekážkou v tréningu. Aká skladba tréningu je vhodná? Čo môžeme urobiť lepšie doma než v prírode? A nakoniec, ako vydržať v zdraví celé toto obdobie? Odpovede sú v priloženom článku.

Toľko a ešte viac ponúka portál WeLoveCycling. Nezabúdajte preto nielen na prevenciu, ale aj na užívanie si stále príjemných chvíľ, len v inom šate. Ako sa hovorí, kde je vôľa, tam je cesta.

Zdroje fotografií: WeLoveCycling, pixabay.com, FB/KellysBicycles
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Rok s WeLoveCycling PR článok

Rok s WeLoveCycling

WeLoveCycling v ničom nezaostáva za svojím názvom a neúnavne prináša zaujímavé články z oblasti cyklistiky. Pravidelná dávka noviniek zo sveta profesionálov, rozhovory na aktuálne témy či so zaujímavými ľuďmi.
Video: Kofeín, kvalita a kultúra - cyklisti a káva play_arrow

Video: Kofeín, kvalita a kultúra - cyklisti a káva

Prečo si cyklisti obľúbili práve kávu a aký kávovar si vybrať na domáce používanie? Kofeín je dobrý pomocník, ale kedy ho je už priveľa a koľko káv vlastne môžeme vypiť?
Jeden rám, dva bicykle - cestné a gravel biky Superior X-ROAD PR článok

Jeden rám, dva bicykle - cestné a gravel biky Superior X-ROAD

Trhalo by ti srdce, vybehnúť s cestným bicyklom do terénu, bál by si sa, že poškodíš rám? Na druhú stranu, mať gravel by sa ti páčilo, ale nechceš alebo nemôžeš mať 2 bicykle?
keyboard_arrow_up