Unboxing: Orbea MX 24 TEAM DISC – detská raketa

Unboxing: Orbea MX 24 TEAM DISC – detská raketa

119 komentárov

redakcia 27.06.2020 42 fotografií   Sezona 2020 Orbea Trail Horsky Bike Unboxing Deti Horska Cyklistika

S takto vyhotoveným strojom zásadne zvyšujete šancu, že juniorovi cyklistika zachutí a ostane pri nej.

 

Vo veku, keď dieťa výškou dobieha dospelých, sa už dá vytušiť, ako je to s jeho vzťahom k športu a k bikovaniu. Pokiaľ sa „chytá” a svoj „bicyklík” rád a často používa, tak pri kúpe nového stroja je dobré investovať do výbavy, ktorá mu poslúži či umožní mu vychutnať si krásy tohto športu.

Špecifikácia


orbea bike

Unboxing


Menšia krabica naznačuje, čo sa bude nachádzať vo vnútri.

orbea bikeorbea bike


Balenie ozaj dôsledné, z bicykla skoro nič nevidieť. Nechýba povinná výbava balenia a všetko pre používanie biku.

orbea bikeorbea bike


Netradičné ochranné prvky nás bavia, aj tu sme niečo našli .

orbea bikeorbea bike


Pri opise začneme rámom. Je vyhotovený z hliníka a má prepracovaný dizajn. Tvarovanie ako z bikov pre dospelých, náznak modernej slopingovej geometrie. Super je, že má už otvory pre klasický košík, na detských bikoch býva problém s jeho osadením.

orbea bikeorbea bike


Skladanie nie je technicky náročné. Pokojne takúto krabicu hodíte po kúpe do auta a doma s juniorom spoločne zložíte. Nech sa buduje jeho vzťah k bikom aj v tomto smere.

orbea bikeorbea bike


Osadenie znesie športové zaobchádzanie. Výborne budú slúžiť hydraulické brzdy Shimano MT400. Na úvod treba „mladému” vysvetliť, ako s nimi narábať, ich účinok ho môže zaskočiť.

orbea bikeorbea bike


Radenie 1x10 umožní jazdcovi jednoduchú voľbu prevodov, netreba narábať s prešmykovačom. Budú vôbec túto zručnosť v budúcnosti bikeri ešte potrebovať?

orbea bikeorbea bike


Na tomto bicykli nám odpružená vidlica chýba. Bola by to hmotnosť navyše a aj tak by to bol pravdepodobne len pružinový variant. 24” kolesá sú na univerzálnych plášťoch Kenda so šírkou 2,10”. Ak by sa žiadala jazda vo väčšom teréne, treba vymeniť za niečo s výraznejším vzorom.

orbea bikeorbea bike


Na biku sú aj takéto vychytávky, ochrana prevodníka a aj vodítko, nech reťaz ostáva tam, kde má.

orbea bikeorbea bike


Hmotnosť sa zastavila niečo okolo 11 kg.

orbea bike

A tu máme nového parťáka pre vašu ratolesť.

orbea bike

Geometria


Pri detských bicykloch je pri voľbe správnej veľkosti dôležitý rozmer kolies. V tomto prípade je to 24” a je určený na výšku 135 - 155 cm, vyššie sme už vo svete dospelých.

orbea bikeorbea bike


Cena a dostupnosť


Cena daného modelu sa pohybuje okolo 539 €. Tento bicykel už má svojho šťastného majiteľa. Ďalšie varianty detských bicyklov od značky Orbea nájdete v MTBIKER shope.

Využi služby MTBIKER centra - Bikefitting a doručenie bicykla


V našom MTBIKER centre máme profesionálne vybavenie pre nastavovanie a optimalizáciu posedu s názvom Bikefitting. Ide o službu, ktorá na základe individuálnych fyziologických daností každého jazdca určí správne nastavenie posedu. V prípade, že sa rozhodneš využiť túto službu, detailné informácie o spôsobe objednania, druhoch merania, cenách a zľavách až do výšky 100% nájdeš v sekcii Bikefitting na tomto odkaze.

Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v MTBIKER centre, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma. Pri cene bicykla nad 1 000 € môžeš využiť možnosť nášho bezplatného doručenia k tebe domov. Viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Komentáre

Cykloturista 27.06.2020 (10:51)

3"Na takomto bicykli nám odpružená vidlica chýba. Bola by to hmotnosť navyše a aj tak by to bol pravdepodobne len pružinový variant."
Tak chýba alebo nechýba?

 
Habci Cykloturista 27.06.2020 (13:56)

1


Preklep - Na tomto bicykli nam...v clanku sme to uz upravili. Dakujeme a chvalime za pozorne oko 🙂

 
Cykloturista Habci 27.06.2020 (21:33)

1


Ale Habci - asi sme sa nepochopili kde je chyba :
Píšete "....Na bicykli nám odpružená vidlica CHÝBA. Bola by to hmotnosť navyše a aj tak by to bol pravdepodobne len pružinový variant.".
Správne by malo byť "...odpružená vidlica NECHÝBA. Bola by to hmotnosť navyše a aj tak by to bol pravdepodobne len pružinový variant".
Teda bicykel má v základe pevnú vidlicu ktorá vyhovuje a aj preto nepotrebujete pri ňom, nechýba Vám, odpruženú vidlicu (ťažšia,pružinová).

Ináč tento bicykel som pozeral pri výbere aj ja, myslím že syn aj na ORBEI sedel ale nakoniec máme jazdenku z bazáru.

 
Habci Cykloturista 28.06.2020 (08:01)

1


Rozumiem. Ta veta bola myslena, ze vo vybave bicykla chyba odpruzena vidlica. Ale nam to nevadi, bola by to len hmotbost navyse atd. 😊 ale uznavam, ze pochopit sa to da aj tak, ako si napisal ty. Ale asi si nas predsa len pochopil 😊 a nech si syn uziva mnoho peknych kilometrov 👍

 
Cykloturista Habci 28.06.2020 (09:52)

0


Objasnene, pohoda.

 
matozippi 27.06.2020 (13:39)

2


pekny bike...
tiez som vyberal detsky bike a nakoniec som skoncil s modelom ST 920 od siete sportovych obchodov s modrym logom
ma podobne hydraulicke brzdy, 1x9 radenie, vzduchova!! vidla a 12kg (s pedalmi)

 
Wechet matozippi 28.06.2020 (17:50)

1


12 kg je extrémne veľa veď bežné XC na toľko na 29 kolesách hliníkové ak by som mal vybrať pre dieťa, vybral by som radšej pevnú vidlicu a aby mal pod 9kg

 
drifter_00 27.06.2020 (16:37)

0


Celkom sa mi pozdáva. Dcera teraz mala 6, nedávno som jej zohnal celkom slušný 20" bike. O cca 2 roky niečo takéto bude pre nás aktuálne. Páči sa mi, že pohon je s jednoprevodníkom, akurát kazeta by mohla mať vačší rozsah, ale to nieje problém vymeniť. Prevodník 32z je v tejto veľkostnej kategorii asi optymálny. Pri 20" je trochu veľký. Čo sa týka geometrie, podobne ako na mnohých detských bajkoch stred by mohol byť trochu nižšie pre vačšiu stabilitu ak sa nemýlim. Pedále sú dosť vysoko nad zemou.

 
carlos 29.06.2020 (16:50)

0


Je to velmi dobrý bike, jediné čo som mladému vymenil je prevodník, padala mu občas reťaz (na koreňoch) aj ked tam je ten plastovy držiak, stačilo potiahnúť jednu otáčku pedálmi dozadu a reťaz nabene ale moc sa mu to nedarilo robiť Ak to niekomu pomože stačí použiť prevodník 1x11 s roztečou dier 104. Na bežné jazdenie to ale netreba meniť.

 
Pridaj komentár