Unboxing: Orbea MX 24 TEAM DISC – detská raketa

Unboxing: Orbea MX 24 TEAM DISC – detská raketa

S takto vyhotoveným strojom zásadne zvyšujete šancu, že juniorovi cyklistika zachutí a ostane pri nej.

Vo veku, keď dieťa výškou dobieha dospelých, sa už dá vytušiť, ako je to s jeho vzťahom k športu a k bikovaniu. Pokiaľ sa „chytá” a svoj „bicyklík” rád a často používa, tak pri kúpe nového stroja je dobré investovať do výbavy, ktorá mu poslúži či umožní mu vychutnať si krásy tohto športu.

Špecifikácia


orbea bike

Unboxing


Menšia krabica naznačuje, čo sa bude nachádzať vo vnútri.

orbea bikeorbea bike


Balenie ozaj dôsledné, z bicykla skoro nič nevidieť. Nechýba povinná výbava balenia a všetko pre používanie biku.

orbea bikeorbea bike


Netradičné ochranné prvky nás bavia, aj tu sme niečo našli .

orbea bikeorbea bike


Pri opise začneme rámom. Je vyhotovený z hliníka a má prepracovaný dizajn. Tvarovanie ako z bikov pre dospelých, náznak modernej slopingovej geometrie. Super je, že má už otvory pre klasický košík, na detských bikoch býva problém s jeho osadením.

orbea bikeorbea bike


Skladanie nie je technicky náročné. Pokojne takúto krabicu hodíte po kúpe do auta a doma s juniorom spoločne zložíte. Nech sa buduje jeho vzťah k bikom aj v tomto smere.

orbea bikeorbea bike


Osadenie znesie športové zaobchádzanie. Výborne budú slúžiť hydraulické brzdy Shimano MT400. Na úvod treba „mladému” vysvetliť, ako s nimi narábať, ich účinok ho môže zaskočiť.

orbea bikeorbea bike


Radenie 1x10 umožní jazdcovi jednoduchú voľbu prevodov, netreba narábať s prešmykovačom. Budú vôbec túto zručnosť v budúcnosti bikeri ešte potrebovať?

orbea bikeorbea bike


Na tomto bicykli nám odpružená vidlica chýba. Bola by to hmotnosť navyše a aj tak by to bol pravdepodobne len pružinový variant. 24” kolesá sú na univerzálnych plášťoch Kenda so šírkou 2,10”. Ak by sa žiadala jazda vo väčšom teréne, treba vymeniť za niečo s výraznejším vzorom.

orbea bikeorbea bike


Na biku sú aj takéto vychytávky, ochrana prevodníka a aj vodítko, nech reťaz ostáva tam, kde má.

orbea bikeorbea bike


Hmotnosť sa zastavila niečo okolo 11 kg.

orbea bike

A tu máme nového parťáka pre vašu ratolesť.

orbea bike

Geometria


Pri detských bicykloch je pri voľbe správnej veľkosti dôležitý rozmer kolies. V tomto prípade je to 24” a je určený na výšku 135 - 155 cm, vyššie sme už vo svete dospelých.

orbea bikeorbea bike


Cena a dostupnosť


Cena daného modelu sa pohybuje okolo 539 €. Tento bicykel už má svojho šťastného majiteľa. Ďalšie varianty detských bicyklov od značky Orbea nájdete v MTBIKER shope.

Využi služby MTBIKER centra - Bikefitting a doručenie bicykla


V našom MTBIKER centre máme profesionálne vybavenie pre nastavovanie a optimalizáciu posedu s názvom Bikefitting. Ide o službu, ktorá na základe individuálnych fyziologických daností každého jazdca určí správne nastavenie posedu. V prípade, že sa rozhodneš využiť túto službu, detailné informácie o spôsobe objednania, druhoch merania, cenách a zľavách až do výšky 100% nájdeš v sekcii Bikefitting na tomto odkaze.

Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v MTBIKER centre, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma. Pri cene bicykla nad 1 000 € môžeš využiť možnosť nášho bezplatného doručenia k tebe domov. Viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up11thumb_down comments 9 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Unboxing: Rock Machine Thunder 24 VB - menej je niekedy viac

Unboxing: Rock Machine Thunder 24 VB - menej je niekedy viac

Aj bike pre juniora má svoje špecifiká, nie je to len o správnej veľkosti, mix komponentov ovplyvní budúce zážitky mladého bikera.
Unboxing: Orbea OIZ M TEAM - bikové nebo

Unboxing: Orbea OIZ M TEAM - bikové nebo

Môže sa rozbúchať srdce človeka pri pohľade na bicykel? Ak viete, čo myslíme, do pozornosti dávame túto raketu zo sveta snov a celoživotných prianí.
Test: Detská sedačka a riadidlá Shotgun - zábava môže začať

Test: Detská sedačka a riadidlá Shotgun - zábava môže začať

Kto povedal, že sedačka na bicykel musí byť nuda pre dieťa a pre rodiča? Preč sú tie časy, kedy dieťa sedí pasívne pripútané vzadu a pozerá na spotený zadok rodiča.
keyboard_arrow_up