Trailové a enduro modely Giant s 29“ kolesami

Trailové a enduro modely Giant s 29“ kolesami

PR článok

Overená kvalita výrobcu Giant v kombinácii s moderným prístupom k horskému jazdeniu – to je séria modelov Trance, Stance a Reign s veľkými kolesami.

Primárnym spoločným znakom trojice verzií trailových a enduro bicyklov Giant je priemer ich kolies. Výhody 29“ rozmeru možno hľadať v lepšej priestupnosti terénom, udržiavaní stability bicykla alebo točivého momentu kolies. Navyše v kombinácii s vyššími zdvihmi získate istú jazdeckú pozíciu, ktorá urobí z dovtedy obávaných trailov miesto radostných výjazdov.Trance


Strednou cestou medzi vytrvalostným cross-country a zjazdovo orientovanými disciplínami je dozaista kategória trail. V jej názve sa ukrýva akýsi univerzál. Dôkazom je model Trance 29, zakladajúci si na 130 mm zdvihu vpredu a 115 mm vzadu – optimálnom tak pre celodenné výlety, ako aj technickejšie singletracky. Navyše s 29“ kolesami, teleskopickou sedlovkou a vo vyhotoveniach s karbónovým a hliníkovým rámom.

Trance 29


Trojica hliníkových modelov Trance 29 je určená primárne pre tých, ktorí v cyklistike vidia predovšetkým spôsob oslobodenia sa od každodenných starostí a súčasne im nezáleží na grame naviac. Samotný rám je vyrobený z vyššej série s názvom ALUXX SL. Zaujímavosťou je vahadlo, vyrobené z karbónu technológiou Advanced Forged Composite Technology. Ak sa pozrieme na geometriu rámu, 66,5 stupňový hlavový a 74,5 stupňový sedlový uhol sú adekvátnymi hodnotami tak pre výjazdy, ako aj zjazdy.V ponuke nájdeme tri odlišné spracovania, ktoré sa líšia výbavou. Prvým je Trance 29 3 s 12-rýchlostnou sadou Sram SX Eagle a kolesami Giant XCT, ktoré je možné použiť aj ako bezdušové. Trance 29 2 poskytuje naopak Shimano SLX taktiež v 12-rýchlostnom prevedení, avšak s odpružením Fox, konkrétne 34 Float Rhythm a Fox Float DPS Performance. Verzia Trance 29 1 síce disponuje rovnakými kolesami, ale naviac s výbavou Shimano Deore XT. Cena tejto série začína od 2 099 €.

Trance Advanced Pro 29


Ak však hľadáte stroj, ktorého kvality sú doplnené aj prívetivou hmotnosťou, možno je čas zaobstarať si karbónový variant série Trance. Verzia Advanced Pro spolieha na karbónový rám vytvorený metódou Modified Monocoque Construction, pri ktorej je predný trojuholník vyrobený ako jeden celistvý kus. Čo sa týka geometrie, tá je rovnaká ako v prípade hliníkovej verzie. Navyše však získate špecificky tvarovanú objímku sedlovky a integrovaný chránič spodnej rámovej rúrky, ktorý redukuje možnosť poškodenia rámu.Aj v prípade tejto verzie si môžete vybrať z trojice vyhotovení. Základná verzia Trance Advanced Pro 29 2 disponuje sadou Sram NX Eagle v kombinácii s odpružením od Fox a dokonca karbónovými ráfikmi. O niečo vyššiu konfiguráciu má Trance Advanced Pro 29 1 , kde sa k tomu pridáva sada Sram GX Eagle a vyššia verzia Fox 34 Float a tlmičom Fox Float DPX2. Nakoniec hviezdne osadený Trance Advanced Pro 29 0 ponúkne jazdcovi pohodlie elektronickej sady Sram X01 Eagle AXS v kombinácii s RockShox Pike Ultimate a tlmičom RockShox Super Deluxe Ultimate. Nechýbajú ani karbónové riadidlá. Cena týchto špecifikácií začína od 4 199 €.Stance 29


Obdobou modelu Trance 29 je práve Stance 29. Ak sa pýtate na podstatné rozdiely, potom je vhodné sa pozrieť na tabuľku geometrie. Okrem vyššieho zdvihu zadnej stavby – 120 mm, nájdeme aj o čosi strmší, 75 stupňový sedlový uhol a naopak, menej položený hlavový, ktorý je na hodnote 67,5 stupňov. Základom dvoch dostupných vyhotovení je hliníkový rám zo základnej série ALUXX.V prípade Stance 29 2 ide o základnú sadu Sram SX Eagle s 12-rýchlostnou kazetou a kolesami Giant XCT s bezdušovou úpravou. Odpruženie je v réžii SR Suntour Raidon 34. Oproti tomu, Stance 29 1 má síce rovnaký pohon, avšak s odpružením RockShox Recon RL a Monarch R a v neposlednom rade aj teleskopickú sedlovku. Cena začína od 3 000 €.Reign


Pri pohľade na samotný Reign je očividné, že jeho pôsobisko bude predovšetkým v bikeparkoch alebo na náročných trailoch, označovaných aj pojmom enduro. Táto kategória, do ktorej spadá aj Reign, sa vyznačuje náročnosťou – či už ide o to vyšliapať si to k začiatku trailu, alebo ho bezproblémovo zísť. Ak ide o základnú špecifikáciu, spoločným znakom až troch odlišných spracovaní modelu Reign je zadný 146 mm zdvih systému Maestro. Samozrejmosťou je aj teleskopická sedlovka.

Reign 29


Dostupný hliníkový variant je vyrobený z kvalitnejšej zliatiny ALUXX SL, navyše s karbónovým vahadlom. Geometria je postavená na 65 stupňovom hlavovom a 76,8 stupňovom sedlovom uhle. 146 mm zadnej stavby dopĺňa 160 mm zdvihu vidlice.Medzi dvomi variáciami je cenovo prijateľnejší Reign 29 2. Jeho osadenie v podobe sady Sram NX Eagle s 30 mm ráfikmi bezdušových kolies Giant AM 29 dopĺňa odpruženie RockShox Yari RC a RockShox Deluxe Select+. V prípade Reign 29 1 získate už sadu Sram GX Eagle a kolesá Giant TR-1. Odpruženie dodáva Fox v podobe 36 Performance Elite a Fox X2 Performance. Cena začína od 2 899 €.

Reign Advanced Pro 29


Na pretekanie alebo jednoducho pre radosť – karbónová špecifikácia Reign Advanced Pro prináša zníženie hmotnosti a vyššiu tuhosť. Súčasne získate aj možnosť voľby z popredných komponentov. Tak ako Trance, aj Reign v karbónovom prevedení disponuje Monocoque technológiou vytvárania predného trojuholníka. Spodná rámová rúrka je naviac chránená hliníkovým, alebo plastovým chráničom.Až trojica variantov je priestorom pre rozhodovanie sa o vašich prioritách. Vo verzii Reign Advanced Pro 29 2 sa okrem sady Sram NX Eagle ukrýva aj odpruženie RockShox Lyrik Select a RockShox Deluxe Select + spolu s kolesami Giant AM. Ak sa však pozrieme o čosi „vyššie“, Reign Advanced Pro 29 1 ponúka Sram GX Eagle v kombinácii s kolesami Giant TR-1 a odpružením Fox 36 Float a Float X2. Na samom čele stojí Reign Advanced Pro 0. Výkon a spoľahlivosť dodáva sada Sram X01 Eagle s karbónovými kolesami Giant TRX-0 a odpružením Fox 36 Float a Float X2 vo verzii Factory. Bonusom sú karbónové riadidlá. Cena začína od 4 099 €.Reign 29 SX


Posledným z enduro modelov je o čosi vylepšený Reign SX. Dôvodom na osobitné zaradenie je jeho o 10 mm vyšší predný zdvih, ktorý ho dostáva do kategórie 170 mm bicyklov. Upravil sa aj hlavový uhol, ktorý je položenejší – 64,5 stupňa. Hliníkový rám v kombinácii s pružinovým tlmičom a ochranou prevodníka predznamenáva svoje obľúbené pôsobisko – na náročných trailoch. Výbavu tvorí sada Sram NX Eagle v kombinácii s kolesami Giant AM a odpružením Fox 36 Performance Elite a Fox DHX2. Cena je 3 449 €.

Pre viac informácii ohľadne jednotlivých modelov navštívte stránku dovozcu.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Test: Giant Stance 1 2020 29” – kandidát pre začínajúcich bikerov

Test: Giant Stance 1 2020 29” – kandidát pre začínajúcich bikerov

Pozrite si test biku, ktorý v cene pod 2 000 € umožní vstup do sveta celoodpružených modelov.
Test: Giant Reign 29 2 pre rok 2020 -  vo vojenskom šate

Test: Giant Reign 29 2 pre rok 2020 - vo vojenskom šate

Výrobca Giant postavil pre rok 2020 nanovo prepracovaný rám Reign 29, ktorý vychádza z dlhoročných skúseností a overených technológií. Ako sa na ňom ale jazdí?
V znamení pokroku - MTB modely Giant pre rok 2020 PR článok

V znamení pokroku - MTB modely Giant pre rok 2020

„Obor“ v cyklistickom svete nesklamal svojou ponukou horských modelov ani do sezóny 2020. Široká škála od XC, cez trail, enduro až k DH dáva mnoho možností pre voľbu presne podľa vášho gusta.
keyboard_arrow_up