Marin trail bicykle pre rok 2020 - niečo od kalifornského výrobcu

Marin trail bicykle pre rok 2020 - niečo od kalifornského výrobcu

PR článok

Trailové bicykle sú čím ďalej, tým viac populárnou kategóriou v rámci MTB cyklistiky. Keďže sú naozaj všestranné, sú vhodné pre široké spektrum jazdcov. Pozreli sme sa, aké modely ponúka výrobca Marin v tejto sezóne.

Marin Mount Vision 8


Bicykel Marin Mount Vision 8 je trailový bicykel pre náročných jazdcov, ktorí chcú vyniknúť a mať bicykel, za ktorým sa nejeden cyklista otočí. Z nášho pohľadu nezvyčajná, avšak overená geometria je skvelým krokom vpred, ak sa chcete odlíšiť od ostatných jazdcov alebo vyskúšať niečo nové.

Samozrejmosťou je karbónový rám so 150 mm zdvihom, obratnými 27,5-palcovými kolesami na 148 mm boostovej oske a systémom pruženia Naild R3ACT – 2 Play Suspension Technology, ktorý ponúka jazdcom efektivitu počas výšľapov a taktiež oporu pri jazde dole kopcom – na strmých a náročných trailoch.

Dostatočný 150 mm zdvih vpredu to iba potvrdzuje a podrží vás, ak sa rozhodnete skákať, jazdiť cez technicky náročné časti a taktiež vás nesklame, ak si vyrazíte do bikeparku. 4-piestové brzdy majú byť pri takomto bicykli samozrejmosťou, a tak sa nemusíte báť, že by ste tento stroj neubrzdili.

 • Vidlica: RockShox Pike RC 27.5, 150 mm zdvih, nastavenie odskoku a kompresie
 • Tlmič: RockShox Deluxe R, nastavenie odskoku
 • Pohon: SRAM GX Eagle 12-Speed, radenie SRAM NX Eagle a kľuky SRAM Descendant
 • Brzdy: 4-piestové Shimano XT MT520
 • Kolesá: Ráfiky Stan"s NoTubes Sentry S1, 32 mm vnútorná šírka, náboje Forged Alloy

Celú špecifikáciu bicykla si môžete pozrieť na tomto odkaze.




Marin Rift Zone 2


Cenovo dostupný bicykel Marin Rift Zone 2 je ideálna alternatíva pre menej náročných jazdcov alebo začínajúcich bikerov. Vďaka 130 mm zdvihu je tento bicykel schopný prevetrať rôzne traily. Hliníkový rám pre rýchle 29-palcové kolesá vám vďaka systému pruženia MultiTrac zaručí, že smerom nahor budete šliapať efektívne a pri zjazde sa budete cítiť bezpečne a bicykel vás podrží.

Kvalitné tlmenie od značky RockShox je možné individuálne nastaviť podľa hmotnosti a potrieb každého jedného cyklistu. Čierno-červená farba so strieborným prechodom dodáva bicyklu svoje čaro.

 • Vidlica: RockShox Recon RL 29", 130 mm zdvih, nastavenie odskoku a kompresie
 • Tlmič: RockShox Deluxe Select R, nastavenie odskoku
 • Pohon: SRAM SX Eagle 12 rýchlostí, radenie SRAM SX Eagle a kľuky SRAM SX Eagle
 • Brzdy: Shimano BR-MT201
 • Kolesá: Ráfiky Marin, vnútorná šírka 29 mm, náboje Forged Alloy

Celú špecifikáciu bicykla si môžete pozrieť na tomto odkaze. Pre tento model sme publikovali aj redakčný test.




Marin Rift Zone Carbon 2


Tento bicykel vychádza z rovnakého konceptu ako jeho hliníkový brat, čiže tu nájdeme osvedčený systém pruženia MultiTrac. Hlavným rozdielom je však ľahký a pevný karbónový trojuholník, ktorý vyzerá na bicykli veľmi masívne. Bicykel má zdvih zadnej stavby 125 mm, a postačí aj na náročnejšie jazdenie.

Osvedčená vidlica od značky Fox s 34 mm vnútornými nohami a tlmič s expanznou nádobkou vám dodá pocit istoty aj na naozaj dlhých zjazdoch. Tlmenie si jednoducho nastavíte podľa svojej hmotnosti a jazdného štýlu. Vďaka systému MultiTrac a možnosti uzamknutia tlmiča sa nemusíte báť ani strmých výšľapov a celodenných výletov.

 • Vidlica: Fox Performance 34 Float, 3 pozície nastavenia kompresie a nastavenie odskoku
 • Tlmič: Fox Float DPX2, Performance Series, EVOL Air Spring, 3 pozície nastavenia kompresie a nastavenie odskoku
 • Pohon: Shimano XT 12 rýchlostí, radenie Shimano SLX a kľuky FSA Gradient
 • Brzdy: Shimano SLX
 • Kolesá: Ráfiky Marin, vnútorná šírka 29 mm, náboje Shimano

Celú špecifikáciu bicykla si môžete pozrieť na tomto odkaze.




Marin Hawk Hill 2


Model Hawk Hill 2 je ideálnou voľbou, ak hľadáte rýchly bicykel do kopca s efektivitou pri šliapaní, čo v tomto konkrétnom prípade zaručuje opäť systém pruženia MultiTrac. Vďaka tomuto systému sa bicykel nestratí ani pri jazde po traile a cez rôzne technické prekážky.

Hliníkový rám so 148 mm boostovou oskou pre 27,5-palcové kolesá ponúka jazdcovi dostatočný zdvih 120 mm. Prioritou bicykla je obratnosť, ktorá vám zaručí, že si budete jazdu skutočne užívať. Bordové farebné prevedenie sa výrobcovi podarilo.

 • Vidlica: RockShox Recon RL 29", 130 mm zdvih, nastavenie odskoku a kompresie
 • Tlmič: RockShox Deluxe Select R, nastavenie odskoku
 • Pohon: SRAM SX Eagle 12 rýchlostí, radenie SRAM SX Eagle a kľuky SRAM SX Eagle
 • Brzdy: Shimano BR-MT201
 • Kolesá: Ráfiky Marin, vnútorná šírka 29 mm, náboje Forged Alloy

Celú špecifikáciu bicykla si môžete pozrieť na tomto odkaze.




Marin Hawk Hill JR


Deti, ktoré sa chcú vyblázniť na bicykli, naučiť sa skákať a priniesť svoje limity na inú úroveň, sa môžu potešiť bicyklu Marin Hawk Hill vo verzii JR, ktorá je určená pre mladých bikerov. 24-palcové kolesá s možnosťou výmeny za väčšiu verziu - 26 palcov sú tá správna cesta, pretože ak vaše dieťa vyrastie, nemusíte mu meniť celý bicykel, ale už len kolesá.

To zaručí, že vášmu mladému bikerovi vydrží bicykel naozaj dlho. Za túto technológiu dávame výrobcovi určite palec nahor. Kvalitný hliníkový rám má taktiež spoľahlivý systém pruženia MultiTrac a 120 mm zdvih s vidlicou, ktorá sa dá nastaviť na presnú hmotnosť vášho dieťaťa.

 • Vidlica: X-Fusion Velvet RLC 26", 120 mm zdvih, nastavenie odskoku a kompresie
 • Tlmič: X-Fusion O2 Pro R, nastavenie odskoku
 • Pohon: Shimano Deore Shadow Plus 11 rýchlostí, radenie Micro Shift a kľuky Marin Forged Alloy 1x11
 • Brzdy: Shimano MT-201
 • Kolesá: Ráfiky Marin, vnútorná šírka 27 mm, náboje Forged Alloy

Celú špecifikáciu bicykla si môžete pozrieť na tomto odkaze.



Ak vás niektorý z ponúkaných modelov zaujal alebo sa chcete o modeloch Marin dozvedieť viac, neváhajte navštíviť stránky výrobcu na tomto odkaze.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Marin 2022: Ponuka celoodpružených modelov pre tento rok PR článok

Marin 2022: Ponuka celoodpružených modelov pre tento rok

Dlhoročné skúsenosti s návrhom fullov a bohatý výber, to je kalifornská značka Marin a jej ponuka horských celoodpružených modelov na trail alebo enduro.
ORBEA - novinky zo španielskych hôr pre sezónu 2022

ORBEA - novinky zo španielskych hôr pre sezónu 2022

Videli ste už novú MTB kolekciu značky Orbea? V ponuke nájdete ľahké a zábavné „HT-čka” ako aj nadupané a ostré „full-y”. Poďme sa teda pozrieť, čo nám Španieli pre tento rok pripravili. Vamos!
Hardtaily od značky Marin pre rok 2022 PR článok

Hardtaily od značky Marin pre rok 2022

Jednoduchá údržba a stále veľká porcia zábavy. To sú hardtaily od značky Marin. V ponuke tejto kalifornskej značky nájdete kúsky určené pre XC aj Trail. Poďme sa spoločne pozrieť na prierez modelov v roku 2022.
keyboard_arrow_up