Unboxing: GT Grade Carbon Pro - ekvalizér radosti

Unboxing: GT Grade Carbon Pro - ekvalizér radosti

Seriózne plány s gravel jazdením si vyžadujú už zodpovedajúce vybavenie. Aj takto môže vyzerať pravý gravel bike so správnym vybavením a vlastnosťami.

Je len na vás, či sa k takejto kategórii gravel bicykla dopracujete postupne a na nejakom základnejšom vybavení si vyskúšate, či "gravelovanie" zachutí alebo sa už poznáte a viete, že to bude pre vás to pravé a nechcete strácať čas a peniaze postupným prechodom z lacnejších bicyklov k takejto chuťovke. V prípade Pro verzie modelu Grade sa môžete spoľahnúť, že vďaka vybaveniu sú vám otvorené všetky krásy a možnosti tejto cyklistickej disciplíny a technika vás nebude obmedzovať v žiadnom ohľade.

ŠpecifikáciaUnboxing


Dopredu vieme, že v krabici nás čaká slušne vybavený gravel bike, očakávania sú teda vysoké.


Aj so všetkými ochrannými prvkami cítiť, že v rukách máme ľahký bike. Pozeráme, čo nám v GT pribalili do krabice. Keďže tu máme elektrické radenie, tak nezvyčajne vyťahujeme batériu a ostatné veci sú už klasika.


Začneme batériou. Jej pozícia je v sedlovke, pozor treba dať na riadne spojenie s káblom, toto je miesto, kde sa môže spojenie prerušiť. Kto má chuť, môže „pozichrovať“ aj prelepením páskou.


Ďalšie zapájanie nie je zložité, priestor na omyl je minimálny. Omotávka vyžaduje prax, ako sa hovorí, cvičenie robí majstrov.


Pri ráme gravel biku je priestor na kreativitu väčší ako pri bežnom cesťáku. Treba zakomponovať pružiace a tlmiace prvky, počíta sa s využívaním väčšieho počtu košíkov, montovať sa môžu tašky alebo blatníky.


V tomto prípade sa pruží zadnou stavbou a karbónovou sedlovkou. V tejto časti rámu sa okrem karbónu použili aj sklené vlákna (DFD - Dual Fiber Dynamics), typický je trojitý trojuholník GT. Vo vidlici môžete otáčať vložený flip chip a tým meniť dĺžku bicykla o 15 mm. Kratší pre lepšie ovládanie, dlhší je stabilnejší, ideálny pri jazde s naloženými taškami.


Radenie je skutočná chuťovka. Di2 na gravel sade Ultegra RX. V teréne oceníte elektrické radenie, tu nehrozí také nebezpečenstvo ako na MTB, že drahý prehadzovač niekde zrušíte a v porovnaní s bežnou Ultegrou profitujete napr. z rozsahu prevodov. Z MTB sveta sa prevzala spojka „šaltra“, ktorá zlepšuje radenie v teréne, kľuky umožňujú ešte širšiu zadnú stavbu, takže aj širšie obutie. Dostatok prevodov vyriešil dvojprevodník.


Brzdy sú uchytené spôsobom flat mount a kotúče majú 160 mm. Prekvapí jemný nástup brzdného účinku, takže ho viete citlivo dávkovať.


Ráfiky WTB KOM Light i23 TCS, 28h, tubeless ready obuté na plášťoch WTB Riddler TCS Light, 700 x 37c, tubeless ready, Tan wall si pýtajú prerábku na bezduše. Maximálna šírka, ktorú pojme rám, je až 42 mm.


Z ostatných komponentov spomenieme sedlo Fabric Scoop Shallow Elite a hliníkový predstavec a riadidlá, ktoré si GT robí pod svojím brandom.


Hmotnosť veľkosti 58.


Decentný dizajn šitý na mieru vkusu typických gravelákov pekne dopĺňajú hnedé boky plášťov. Odrazky na ňom asi dlho nevydržia.


Geometria
Cena a dostupnosť


Cena daného modelu je 3 829 € a stretli ste sa s ním aj v redakčnom teste. Tento bicykel nájdete aj v našom MTBIKER shope. Iné prevedenia tohto bicykla sú dostupné na tomto odkaze.

Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v MTBIKER centre, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma. Pri cene bicykla nad 1 000 € môžeš využiť možnosť nášho bezplatného doručenia k tebe domov. Viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up7thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Unboxing: GT Grade Carbon PRO - gravel so zameraním na terén

Unboxing: GT Grade Carbon PRO - gravel so zameraním na terén

Model Grade od kalifornského výrobcu GT môžeme nájsť na trhu už nejaký ten piatok. Pekný vzhľad, kvalitné prevedenie ako aj rôzne vychytávky a technológie - presne o tomto je GT Grade Carbon PRO.
Unboxing: GT Avalanche Comp – rokmi preverená technológia PR článok

Unboxing: GT Avalanche Comp – rokmi preverená technológia

Značka GT začala svoju históriu v roku 1972 bicyklami kategórie BMX, nakoľko podľa zakladateľa Garyho Turnera neboli rámy v tej dobe dostatočne odolné.
Unboxing: Rock Machine Gravelride INT e700 Di2 - gravel, ktorý vám aj pomôže

Unboxing: Rock Machine Gravelride INT e700 Di2 - gravel, ktorý vám aj pomôže

Disciplína gravel je čoraz populárnejšia a bicykle tejto kategórie sa častokrát predávajú ako teplé rožky. Čo však v prípade, že by vlastník bicykla vyžadoval aj podporu elektromotora?
keyboard_arrow_up