Jedálniček cyklistu - čo ste si mohli nájsť na WeLoveCycling

Jedálniček cyklistu - čo ste si mohli nájsť na WeLoveCycling

PR článok

Každý správny cyklista vie, že tréning nie je len o fyzickom nasadení, ale aj o dostatočnej a pestrej strave. Portál WeLoveCycling sa venuje i tejto problematike a inšpirovať sa môžete aj vy.

Nielen láska má svoje korene v žalúdku, ale aj optimálna forma cyklistu. Stačí jednoduchá matematika - ak chcete, aby vaše telo podávalo určitý výkon a dokázalo sa efektívne regenerovať, je dozaista logické, že ho musíte zásobovať správnymi živinami a doplnkami stravy. Bez nich tieto funkcie nemôže plniť. Práve u športovcov, ktorí si zakladajú na snahe dosiahnuť dokonalosť výkonu v každom smere je kľúčové, poznať svoje telo a to, čo mu pomáha a čo naopak škodí. Navyše, strava nemusí byť nutne len o budovaní svalov alebo prísune energie, ale aj o povzbudzovaní organizmu alebo jeho správnom naladení. Týmto témam sa venuje hneď niekoľko článkov z dielne portálu WeLoveCycling.Začínate s cyklistikou? Spoznajte vhodné tipy stravovania


Správna strava je základom pre dostatok výkonu počas celého výjazdu a samozrejme aj po ňom. V článku Strava a výživa cyklistu - základné rady pre hobby jazdcov na portáli WeLoveCycling sa okrem iného dozviete, z akých zložiek pozostáva vaša každodenná potrava a aké funkcie plní v rámci vášho tela. Či už ide o sacharidy, bielkoviny alebo aj také prvky, akými sú minerály či vitamíny.V prvom rade si treba uvedomiť, že vo všetkom je potrebné hľadať mieru, podľa ktorej dokážete namixovať ten správny pomer všetkých potrebných častí. Samozrejme, nezabúdajte ani na pitný režim, bez ktorého to v žiadnom prípade nejde. Nakoniec dodávame, že bez správneho naladenia to nedáte - optimizmus v spojení s vyváženou stravou dokáže robiť divy. Viac už v spomínanom článku.

Čierne zlato cyklistiky - káva ako univerzálny pomocník


O tom, že cyklisti nepijú len čistú vodu, vieme všetci. Rôzne izotonické, iontové alebo proteinové a iné nápoje sú určené na to, aby podporovali konkrétne funkcie vo vašom tele. Stačí sa však pozrieť na televízne obrazovky a aj u profesionálov nájdeme niekoľko stereotypov - okrem pitia koly po pretekoch alebo aj počas nich je nestarnúcim zvykom pitie kávy. V článku Káva a cyklistika - nerozlučná dvojica na portáli WeLoveCyling zistíte, prečo je práve tento juhoamerický mok tak obľúbený.Okrem historického exkurzu, ktorý nás privedie na stopu prvých cyklistov pijúcich kávu už pred dobrými desiatkami rokov, sa oboznámite aj s rôznymi funkciami v tele športovca. Navyše, pitie kávy a cyklistika idú ruka v ruke aj mimo pretekov až do takej miery, kedy možno hovoriť už o životnom štýle či trende, ktorý je zrejmý pri pohľadoch do úzkych uličiek veľkomiest. Nuž, čo viac dodať - na zdravie!

Jeden kúsok nikdy nie je dosť - horká čokoláda a jej pozitíva


Kto by bol povedal, že čokoláda, ktorú nám v detstve neraz vykresľovali ako príčinu boľavého brucha, kaziacich sa zubov a nezdravého spôsobu stravy, bude nakoniec aj prospešná? A navyše vo veľkom štýle! O blahodárnych účinkoch tohto zázraku píše aj článok Horká čokoláda redukuje symptómy depresie, v ktorom sa dozviete zaujímavé skutočnosti, ktoré nie sú len dohadmi z krčmového prostredia.Inými slovami, pozitívne účinky čokolády sú po stáročia známym faktom, avšak ako je to s ňou, keď sa upriamime predovšetkým na samotnú horkú čokoládu, ktorá je snáď najbližšie čistej forme kakaa? Aká spojitosť navyše viaže horkú čokoládu a depresiu? Čo na to povedali odborní výskumníci, ktorí si svoje teórie preverili na tisícoch jedincov? Odpovede na tieto otázky nájdete v článku na stránke WeLoveCycling - a pri jeho čítaní si nezabudnite otvoriť aj jedno balenie aspoň 60 % horkej čokolády!

Aj tento obsah portálu WeLoveCycling je dôkazom, že cyklistika nie je len o snahe najazdiť čo najviac kilometrov alebo zdolať najvyššie horské sedlá. Cyklistika je jednoducho spôsob života, ktorý so sebou prináša všetko to, čo k nemu patrí. Preto ostaňte bdelí a sledujte vývoj tohto fenoménu aj na stránkach WeLoveCycling.

Zdroj fotografií: pixabay.com
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Rok s WeLoveCycling PR článok

Rok s WeLoveCycling

WeLoveCycling v ničom nezaostáva za svojím názvom a neúnavne prináša zaujímavé články z oblasti cyklistiky. Pravidelná dávka noviniek zo sveta profesionálov, rozhovory na aktuálne témy či so zaujímavými ľuďmi.
Doplnky na posilnenie imunity a regeneráciu PR článok

Doplnky na posilnenie imunity a regeneráciu

Popri pestrej a vyváženej strave sú doplnky možnosťou, ako uspokojiť nároky tela pri zvýšenej záťaži, akou je napr. cyklistika. Nezáleží na tom, či sa pripravujete na preteky alebo športujete pre dobrý pocit a zdravie.
Leto s Gerlachingom - naj fotky, zaujímavosti, tajné heslo a ceny

Leto s Gerlachingom - naj fotky, zaujímavosti, tajné heslo a ceny

Výzva Gerlaching prekonala očakávania a stal sa z nej hit tohto leta. Pripravili sme výber vašich fotiek a zaujímavostí a nezabudli sme ani na odmeňovanie.
keyboard_arrow_up