Novinka: Inovované sady SRAM - nielen väčší rozsah kazety

Novinka: Inovované sady SRAM - nielen väčší rozsah kazety

thumb_up35thumb_down 49 komentárov

redakcia 11.06.2020   Predstavenie Horska Cyklistika Komponenty Radenie Sram Novinky Sezona 2020 Sada

Americký gigant v oblasti pohonných sád rozširuje svoju ponuku prepracovanými modelovými radami GX, X01 a XX1, ktoré ponúkajú opäť o niečo viac možností.

 

Ako už bolo spomenuté, inovácií sa dočká trojica GX, X01, XX1, zatiaľ čo SX a NX ostávajú v pôvodných konfiguráciách. Základnou zmenou je zväčšený rozsah kazety pre všetky menované série - z pôvodných 10-50 na terajších 10-52 zubov, čo v prevodovom rozsahu znamená nárast o 20% (z pôvodných 500% na 520%). Pre porovnanie, najväčší konkurent Shimano ponúka, okrem iných, rozsah 10-51 zubov. Poďme si však predstaviť každú jednotlivo a pozrieť sa na konkrétne vylepšenia.GX - zlatá stredná cesta


V poradí jednotlivých sád sa GX nachádza na strednej pozícii, čo znamená, že si k nej nájdu cestu začínajúci cyklisti, ale aj skúsenejší jazdci. V ponuke tak nájdete okrem kazety, radenia a prehadzovačky aj dvojicu kľúk určených výhradne pre jednoprevodníkové systémy. Zaujímavosťou je aj decentné farebné vyhotovenie pomenované Lunar.

Ako už bolo povedané, všetky kazety novej série prichádzajú v rozsahu 10-52, čoho výnimkou nie je ani XG-1275. Taktiež disponuje technológiou Full Pin, znižujúcou hmotnosť a dodávajúcou pocit radenia podobného vyšším radám. Jedenásť pastorkov je oceľových, posledný, 52 zubový je hliníkový. Jej použitie je možné na zaužívaný XD orech.Prehadzovačka sa dočkala upravenej konštrukcie ramienok pre lepšie radenie a napnutie reťaze, rovnako však ostáva kompatibilná s predchádzajúcimi 10-50 kazetami.Dvojicu kľúk odlišuje predovšetkým ich spracovanie. Zatiaľ čo v tejto cenovej kategórii sme zvyknutí na hliníkové modely, SRAM ponúka aj karbónové GX spracovanie, ktoré je ľahšie a tuhšie. Obe používajú prevodníky s profilom X-SYNC 2, ako aj stredové zloženie s označením DUB. Samozrejmosťou je dostupnosť viacerých dĺžok, rovnako ako aj vzájomná kompatibilita v sérii Eagle.

Posledným zo zoznamu je radenie, ktoré taktiež ponúka osvedčené technológie, ktoré stoja za systémom „trigger“ s hliníkovou páčkou a MatchMaker X kompatibilitou. Na svoje si prídu aj elektrocyklisti, pre ktorých je pripravená verzia Single Click, optimalizovaná pre zníženie predčasného opotrebovania reťaze obmedzením radenia na jeden pastorok.X01 - prebuďte v sebe pretekára


Keď už vaše ambície stúpajú a vy potrebujete na jednej strane redukovať hmotnosť a na strane druhej si zachovať spoľahlivosť komponentov, sada X01 je práve tou možnosťou. Zmien sa dočkala prehadzovačka, radenie, kazeta a taktiež farebné prevedenie.Kazeta s označením XG-1295 rovnako, ako jej dostupnejšia alternatíva, disponuje rozsahom 10-52. To znamená, že môžete vymeniť svoj prevodník za väčší, čím získate „ťažšie“ prevody na rovinaté úseky, zatiaľ čo si zachováte dostatočnú voľnosť pri stúpaniach. Prvých 11 pastorkov je z ocele, posledný, 52-zubový, je z hliníka s titanium-nitride povrchovou úpravou.Vylepšenie v rámci prehadzovačky X01 nájdeme v oblasti klietky, ktorej upravená konštrukcia adekvátnejšie spolupracuje s reťazou, čoho výsledkom je presnejšie radenie. Dôvodom je použitie technológii ako X-Horizon, X-Actuation, X-Sync alebo Cage Lock. Aj napriek navýšenému rozsahu kazety dokáže fungovať pri použití kazety 10-50. Na výber je z dvojice farebných kombinácií - Oxy Red a Lunar Black.Séria X01 však ponúka aj elektronický systém radenia SRAM Eagle s označením AXS. V tomto prípade si vďaka tejto technológii môžete prostredníctvom aplikácie AXS modifikovať radenie podľa svojich potrieb. Jej používanie je zamerané predovšetkým na enduro a trailové jazdenie. Klietka je z hliníka s oceľovými doplnkami. Pred poškodením vás navyše ochráni technológia Overload Clutch.Podľa samotného SRAM je model X01 Eagle kľúk najsilnejším z celej série Eagle. Materiálom je karbón, zatiaľ čo prevodníky s konštrukciou X-SYNC 2 sú z hliníka s úpravou „raw“ pre nemeniaci sa výzor. V tomto smere SRAM taktiež spolieha na osvedčený systém stredového zloženia DUB s direct mount prevodníkom.Radenie v prevedení „trigger“ pozostáva z robustnejšej, hliníkovej konštrukcie, vhodnej aj pre náročnejšie zaobchádzanie. O plynulý a presný chod sa stará technológia Zero Loss a samozrejme páčka otáčajúca sa na utesnených ložiskách. Uchytenie je zabezpečené spôsobom MatchMaker X.

Tak ako v prípade GX, X01 prináša špecifické spracovanie aj pre elektrocyklistov, ktorí vo verzii SingleClick nájdu spôsob radenia v podobe obmedzenia na jeden pastorok, čo pomáha k dlhšej životnosti reťaze a celého pohonného systému.

K elektronickej prehadzovačke patrí aj radenie rovnakého typu, pomenovaného AXS. Prostredníctvom AXS aplikácie si môžete zvoliť spôsob radenia vlastným poradím tlačidiel, zatiaľ čo jeho kompatibilita je univerzálna naprieč sadami XX1 a X01. Systém je aplikovateľný cez MatchMaker X.XX1 - len to najlepšie


Snaha o čo najnižšiu hmotnosť a bezchybnú funkčnosť spolu s estetickým prvkom. Nielenže sa v tejto modelovej rade odráža celý vývoj značky SRAM, ale súčasne ponúka jednoznačne odlíšiteľné farebné kombinácie, ktoré vám už zďaleka dajú o tejto skutočnosti vedieť.Kazeta s označením XG-1299 ponúka 520% rozsah pastorkov vo forme 10-52. Hladký chod reťaze zabezpečujú technológie X-DOME, X-Glide 2 alebo 11 pastorkov z Cr-Mo s dvanástym (52 z) z hliníka s titanium-nitride povrchovou úpravou. Charakteristickými črtami kaziet v prípade sady XX1 je možnosť voľby viacerých farieb - v tomto prípade zlatej, dúhovej a taktiež medenej.

Prehadzovačka XX1 Eagle disponuje vylepšenou konštrukciou pre ešte istejšie radenie a stále napnutie reťaze. K tomu jej dopomáhajú technológie X-Horizon, X-Actuation, X-Sync, Roller Bearing Clutch alebo Cage Lock. Materiálom tela a klietky je okrem hliníka aj karbón.Elektronickou alternatívou klasickej prehadzovačky XX1 je AXS. Svojím spracovaním je určená predovšetkým na okruhy XCO a trailové jazdenie. Karbónovú klietku dopĺňajú titánové detaily, rovnako ako pokročilá možnosť prispôsobenia radenia vlastným potrebám prostredníctvom aplikácie AXS. Samozrejmosťou je odolnosť voči vode a prachu.Radenie XX1 Eagle Trigger je dostupné v dvoch verziách - klasickej a SingleClick - určenej pre elektrocyklistov s obmedzením radenia na jeden pastorok pre väčšiu životnosť sady. Spoločným znakom je uchytenie pomocou rozhrania MatchMaker X, ako aj technológie X-Actuation a Zero Loss. Redukciu hmotnosti zaručuje karbónová krytka a páčka, otáčajúca sa na zapuzdrenom ložisku.Bezprostredný prevod výkonu jazdca na zadné koleso je v moci karbónových kľúk XX1, ktoré nesú superlatívy v oblasti hmotnosti, tuhosti a odolnosti v portfóliu SRAM s označením Carbon Tuned. K tomu dopomáha systém DUB, rovnako ako aj hliníkový prevodník s X-SYNC 2 frézovanými zubami.Jedným z najdôležitejších komponentov je pochopiteľne reťaz. V prípade XX1 Eagle získate model s dutými pinmi a tvarovaním, ktoré zabezpečujú plynulé radenie a minimálnu stratu výkonu. Samotný SRAM svojej konštrukcii poriadne verí a označuje ju za najtichšiu, najsilnejšiu a voči opotrebeniu najviac odolnú reťaz na svete. Navyše s dostupnosťou v 4 farebných prevedeniach.

Kompatibilita


Ako už bolo spomínané, tieto nové komponenty sú kombinovateľné s predchádzajúcou generáciou - napríklad súčasné prehadzovačky pojmú kazety v rozsahu 10-50 (ktoré sa budú naďalej vyrábať), avšak SRAM výslovne neodporúča používať predchádzajúce prehadzovačky pre kazety 10-52. Dôvodom je skutočnosť, že nové modely prešli zmenou klietky - ramienka, offsetu kladiek a predĺžením paralelogramu.

Viac informácii o jednotlivých komponentoch a ich dostupnosti získate na stránke výrobcu.

Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

lubosr 11.06.2020 (17:36)

thumb_up16thumb_down


Nárast v prevodovom rozsahu kazety o 20% je nič nehovoriace marketingové číslo. V skutočnosti je rozdiel medzi pastorkami 50t a 52t presne 4%. Uvádzam to iba preto, aby si niekto nemyslel, že ušetrí 20% energie

 
fradog lubosr 11.06.2020 (18:05)

thumb_up16thumb_down


Ale nielen o percentach je marketing Full Pin, MatchMaker X, Single Click, X-Horizon, X-Actuation, X-Sync, Cage Lock, Overload Clutch, X-Dome, X-Glide, Roller Bearing Clutch, Zero Loss...Na krabicke to bude vyzerat cool.

 
dores fradog 13.06.2020 (10:31)

thumb_up1thumb_down


Alebo na tyčinke, kde si prečítaš že obsahuje E100, E202, E145, E231, E109 a stopové množstvo orechov a pistácií 😁

 
obor 11.06.2020 (21:33)

thumb_up12thumb_down


Sice som vrazil do jednoprevodnika 200E ale je to strasna blbost. Zlaty 2 ci 3 prevodnik.

 
palo14 obor 11.06.2020 (21:49)

thumb_up3thumb_down


Dobre si to trafil, priprav sa na palce dolu

 
Smetiarik palo14 09.07.2020 (16:47)

thumb_up0thumb_down


Čo bolo zlé na troj prevodniku? Chcem sa opýtať dá sa kúpiť aj dvoj prevodnik?

 
lajdak obor 11.06.2020 (21:52)

thumb_up5thumb_down


Jednoprevodnik nie je nič pre dôchodcov,to je náradie pre borcov čo majú v nohách 😉

 
motorik lajdak 11.06.2020 (23:17)

thumb_up2thumb_down


Tak to asi nečítaš "odborné" články a recenzie aký je jednoprevodník vhodný aj pre začiatočníka. Najdeš taký článok aj tu na stránke. Ale mna matematika nepustí. 22 bude vždy viac ako 12. A odstupnovanie jemné a nie s odskokmi po 8 a viac zuboch.

 
N/A lajdak 12.06.2020 (07:17)

thumb_up0thumb_down


tatko ma 67 a 30x50 si pochvaluje

 
lajdak N/A 12.06.2020 (07:26)

thumb_up2thumb_down


ono to nie je ani tak o veku ale o kondičke a o tom čo jazdíš

 
frantisek.stolar 11.06.2020 (21:24)

thumb_up10thumb_down


Shimano musi prist s 9-53 .

 
reactor frantisek.stolar 12.06.2020 (16:08)

thumb_up1thumb_down


staci smerom dolu na 9, hore to uz nema vyznam

 
lajdak frantisek.stolar 12.06.2020 (16:29)

thumb_up0thumb_down


Keď to spravia hneď to kúpim. Mám však podmienku. Rozostupy medzi pastorkami nesmú byť väčšie ako 3 zuby 😂😂😂

 
martinko76 11.06.2020 (16:21)

thumb_up6thumb_down


Tu výrobca neodporúča používanie starých prehadzovaciek na nove kazety 10/52 a na kazetu síce inej firmy, ale s takým istým rozahom sa doporucuje?https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kazety-a-pastorky/mtb-10-11-12-prevodov/garbaruk-12-rychlostna-kazeta-pre-sram-xd-orech-10-48z-10-50z-10-52z.html

 
danyH 11.06.2020 (19:20)

thumb_up6thumb_down


No SRAM konecne pocitil silu a kvality shimana, tak sa snazia, ale tymito krokmi a cenotvorbou si nic nepomozu

 
motorik 11.06.2020 (23:08)

thumb_up6thumb_down


 
Vastir 11.06.2020 (17:08)

thumb_up5thumb_down


Myslím si, že najväčším problémom Sramu je práve ten skok zo 42 na 50 a aktuálne to ešte zhoršili. Mali radšej urobiť lepšie rozloženie pastorkov, lebo mne osobne veľmi chýba prevod medzi 42 a 50, taký 47-48z pastorok by sa u mňa uživil, 50z je dostatok aj na jazdu tu pod Tatrami a v Tatrách.

Takisto je od nich nepekný ťah urobiť klasickú prehadzovačku len v rade GX, a X01/XX1 urobiť iba ako elektronickú AXS, takto keď si človek chce kúpiť k svojej XX1 sade 10-52 kazetu musí si tam dať GX prehadzovačku alebo skočiť rovno na AXS ktorá je cenovo v násobkoch drahšia.

 
scr@tch Vastir 11.06.2020 (17:13)

thumb_up7thumb_down


Ale veď, ako je v texte aj uvedené, X01 aj XX1 ponúkajú okrem AXS aj mechanické prehadzovačky s radením.

 
Vastir scr@tch 11.06.2020 (18:48)

thumb_up0thumb_down


Pravda, už som ich postrehol, zmýlil som si ich s AXS, beriem späť

 
reactor Vastir 12.06.2020 (16:10)

thumb_up0thumb_down


no lepsie rozlozenie by slo na ukor hmotnosti a to uz by si gramari nekupili

 
mikkaeeel Vastir 14.06.2020 (10:18)

thumb_up1thumb_down


Schvalne, navrhni odstupnovanie takeho 12s 10-50z hovada aby to vyzeralo aspon trochu racionalne a aby si pri 3 najvacsich si nemal skor vacsi ako 5z 😁 10-12-15-18-21-24-28-32-36-40-45-50? Prve 3 pastorky dost extrem, ale povedzme, ze by sa radili iba z kopca 😁

 
bimjeam mikkaeeel 16.06.2020 (08:27)

thumb_up0thumb_down


Pozri si odstupňovanie kaziet Garbaruk 10-52

 
mifo2 12.06.2020 (14:03)

thumb_up4thumb_down


Mne praveze chyba ten najtazsi prevod. 9 zubov by sa zislo. Pri cestnych presunoch mierne dolu kopcom, rychlost nad 40-45 km/h a clovek uz nestiha krutit ...

 
bimjeam 12.06.2020 (08:02)

thumb_up3thumb_down


Ako najpozitívnejšie vidím, že pridali karbónové GX kľuky, ktoré sú lacné a aj dobre vyzerajú, plus dúfam, že konečne vyriešili kvalitu GX šaltra. Copper tiež fajn.
Inak mi to príde len ako ako snaha o väčší rozsah ako má shimano,
pri zachovaní aktuálnych nákladov. Keby mali meniť odstupňovanie kazety, tak by museli prestavovať všetky CNC mašiny na Tajwane, ktoré vyrábajú 10-42z časť kazety a to už by asi zásadne zdvihlo náklady.

 
Kristina bimjeam 14.06.2020 (08:33)

thumb_up0thumb_down


To je síce pravda, ale za tie roky čo robia tento rozsah a iba pridávajú ďalší pastorok sa im ten CNC program snáď zaplatil. Svoj náskok pred Shimanom v MTB sadách stratili. Momentálne je Sram na ťahu ak chce byť zase lídrom. A to sa im pridaním väčšieho pastorku nepodarí.
Ak si pamätáš, písala som o novinkách, ktoré chystá Sram v komponentoch pre MY2021 ako o sklamaní. Nemohla som napísať viac, lebo som viazaná mlčanlivosťou. Keď som to však videla na prezentácii minulý rok tak som presne vedela aké reakcie táto "novinka" vyvolá.

 
bimjeam Kristina 15.06.2020 (07:34)

thumb_up0thumb_down


To odstupňovanie bolo aj pre mňa veľké sklamanie. Ale nejako sa mi nechce veriť, že by za tým bolo niečo iné ako čísla marží a predajov.
Jedine, že by sa nedala zohnať v potrebnom množstve guľatina s priemerom, ekvivalentným napr. k 45z pastorku, z ktorej by sa to frézovalo. Skôr však tipujem, že by sa to dosť negatívne prejavilo na nákupnej cene materiálu, dlhšom čase obrábania, väčšiemu množstvu odpadu a tým pádom aj na náraste ceny, resp. poklesu zisku.
Jediná záhada ako to dokáže v Polsku za rozumné peniaze vyrobiť ukrajinská garážovka Garbaruk

 
ths92 12.06.2020 (09:47)

thumb_up3thumb_down


No ja si myslim ze SRAm potreboval precurat Shimano v rozsahu a to je vsetko co touto zmenou chcel dosiahnut. Nemam nic proti SRAMu ale Shimano si dalo nacas a tuto techniku podla mna zvladlo lepsie. Uz len vyroba kaziet je ovela efektivnejsia nehovoriac o odstupnovani.

 
motorik 11.06.2020 (20:05)

thumb_up2thumb_down


Sram to pokazil s tym odskokom. Odstupňovanie, vaha aj cena je určite lepšia pri kazete KCNC https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kazety-a-pastorky/mtb-10-11-12-prevodov/kazeta-kcnc-mtb-12-speed-xd-9-52z--cierna.html

 
Tecka 11.06.2020 (22:06)

thumb_up2thumb_down


Teraz NINO bude jazdit 40z prevodnik? 😂 ten skok 42-50 je taka podobna blbost ako Shimano kazeta 11-46. Ak by to odstupnuvanie rozložili, tak by to aspon vizeralo. To, ze treba novy salter je dobra blbost... Na 11s GX pre 42z syn jazdy 46z a jadzi to OK. Na Shimano M8100 kazetach so Sram Eagle to tiez funguje, tak jeden zub by saltru neublizil... 😂
Mi to pride a facelift Octavie s rozdelenymi svetlami... 👎

 
majko.the.matador 11.06.2020 (23:04)

thumb_up2thumb_down


Wtf a radenie s 2-way release stale nikde

 
bimjeam majko.the.matador 12.06.2020 (08:03)

thumb_up1thumb_down


žeby patentová ochrana Shimana?

 
majko.the.matador bimjeam 12.06.2020 (18:16)

thumb_up0thumb_down


nemyslel som rovnaky patent, myslel som to skor vseobecne,vsak mozu vytvorit iny mechanizmus v packe a daju iny nazov, hlavne nech to radi o 2 prevody nahor, teda mali by uz rovno o 3 nech su lepsi ako shimano

 
Marc 12.06.2020 (11:51)

thumb_up2thumb_down


nic extra, je to v podstate len upgrade ako odpoved na shimano. skok 42 na 50 je podla mna uz dost velky, a po novom bude este vatsi ( 42/52). ale inak jazdim Gx a celkovo spokojnost.

 
schejta 12.06.2020 (18:56)

thumb_up1thumb_down


tym percentam nikdy nerozumiem a asi ani nebudem najviac mi vyhovoval rozsah 2x nieco, zatial vozim 1x11 (32- 11/42) a este stastie ze na shimanackej kazete sa najmensie pastorky 11z a 13z daju v pohode vymenit bez nutnosti menit ceu kazetu kedze uz su davno vymenene a aj tak mi viac chybaju tazsie prevody ako lahke asi to bude tym ze som niekedy davno a dost dlho vozil 1x8 (38 - 11/32) a to mi stacilo skoro vsade
a teraz ako sa zvecsuje rozsah kaziet tak iba zistujem ze s nim len viac a viac lenivejem

 
Ondres 15.06.2020 (11:57)

thumb_up1thumb_down


Tie farebné reťaze sa mi páčia Ale fakt je super, že Sram sa snaží vylepšovať a výskumom posúva hranice. Keby ho tu nebolo, viaceré inovácie by buď prišli omnoho neskôr alebo vôbec.

 
branomelis 11.06.2020 (22:12)

thumb_up0thumb_down


Celkom som sa potešil tejto novinke, ale naozaj škoda, že neupravili odstupňovanie najľahších prevodov. Ten 52Z pastorok sa používa na kratšie stúpania ale dvojka a trojka aj na dlhšie stúpania. Celkom fajn by bola dvojka 44/45Z. Alebo urobiť nejaké varianty pre kombináciu s 32Z prevodníkom a potom pre kombináciu s 34,36Z prevodníkom. Ale dobré budú aspoň 12sp prehadzovačky so zväčšeným rozsahom. Čiže mierne problematická jednotka na Garbaruku pôjde ideálne

 
Davac branomelis 11.06.2020 (22:59)

thumb_up3thumb_down


Kup si shimano, stoji tretinu toho co tento zazrak a mas 51-45...

 
branomelis Davac 11.06.2020 (23:18)

thumb_up0thumb_down


Zvažoval som aj túto možnosť. Len vtedy to chcelo cely bicykel prestavať. Mám 3 sady kolies. Všetko na XD orechoch. Prehadzovač, radenie, kľuky. Tak používam Garbaruk a teraz mám XX1. Ale vedel by som aj komplet XTR sadu jazdiť. Ona ide moc pekne. Sram sa mi jedine dizajnovo trochu viac páči. Ale keď ktosi skladá bike, tak jednoznačne veľa muziky za málo peňazí je Shimano.

 
ppi 12.06.2020 (07:20)

thumb_up0thumb_down


To tvarovanie zubov pri x01 prevodniku toho s tou hnedou retazou naozaj nema chybu. Trochu sa to vyderie a uz ho neda dokopy ani svatena voda. Alebo ze by to bola dan aby retaz neskrkala pri krizeni?

 
jachmel ppi 12.06.2020 (07:48)

thumb_up0thumb_down


Jazdil som jeden x-sync2 prevodnik, dostal som ho s novymi klukami. Ako pises, bezkonkurencne najnizsia zivotnost spomedzi vsetkych vyrobcov. Po prechode na prevodnik s klasickymi zubmi som nepocitil ziaden rozdiel v kvalite radenia. Jazdim ale 1x11.

 
Misenko jachmel 04.11.2020 (13:18)

thumb_up0thumb_down


No neviem, ja som mal hlinikovy x-sync prevodnik a odisiel spolu s retazou. Tragicka vydrz. Potom som kupil ocelovy a ten ma uz aj 3000 km a vpohode. Ale zas kamos ma tiez hlinikovy x-sync a jemu drzi, takze neviem v com to je.

 
Jano82 12.06.2020 (08:42)

thumb_up0thumb_down


A teda keby vymenim iba kazetu na povodnu GX prehadzovacku bude to fungovať?
Este som ju, ale nenasiel v ponuke zatial.

 
Marc Jano82 12.06.2020 (11:53)

thumb_up0thumb_down


nie

 
Tecka Marc 12.06.2020 (22:21)

thumb_up0thumb_down


Musi to fungovať. GX 11s je na kazetu so 42z. Mam ho na bajku s 46z bez problemu.
Takze 2 zuby viac musi zvladnut stara gx

 
Matej1985 14.06.2020 (18:57)

thumb_up0thumb_down


Ked jednoprevodník, tak radšej už náboj,,rohlík"(rohloff spedhub 500/

 
Jano82 16.06.2020 (10:51)

thumb_up0thumb_down


Tato kazeta s rozsahom 9 - 52 by fungovala s klasickym GX eagle? Ci radsej uz tu Garbaruk? Dakujem.

https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kazety-a-pastorky/mtb-10-11-12-prevodov/kazeta-kcnc-mtb-12-speed-xd-9-52z--cierna.html

 
maro211111 17.06.2020 (00:59)

thumb_up0thumb_down


S tou životnosťou reťaze nekecajú... Moja 11rýchlostná xx1 vydržala cca 8000 km

 
tinoLM maro211111 26.09.2020 (22:10)

thumb_up0thumb_down


to sa ako da preboha ? mne vydrzi retaz ledva 600km a to kupujem tiez tie drahsie 45€+

 
Laro22 11.06.2020 (19:13)

thumb_up-5thumb_down


T-R-A-P-N-E

 
Pridaj komentár