Pozvánka: Župný pohár 2020 -  v ponuke je trojica pretekov

Pozvánka: Župný pohár 2020 - v ponuke je trojica pretekov

thumb_up4thumb_down

redakcia 01.07.2020   Horska Cyklistika Slovensko Pozvanka Casovka Bratislava Preteky Maraton

Ak ste sa tešili na tohtoročný Župný pohár, nemusíte sa obávať - už v júli začne prvým z trojice podujatí.

 

V skratke by bolo možné charakterizovať Župný pohár ako seriál pretekov, ktorý nadväzuje na osem predošlých úspešných ročníkov, ktorý zastrešuje Bratislavský samosprávny kraj. Jeho cieľom nie je len dobre si zašportovať a zasúťažiť, ale svojou účasťou zároveň podporiť a propagovať kraj. Určený je pre širokú cyklistickú verejnosť, ktorá obľubuje horskú cyklistiku vo všetkých jej podobách.Počas minulého roka sme sa mohli prihlásiť celkovo až na osem jednotlivých podujatí, nachádzajúcich sa v Bratislavskom samosprávnom kraji. Kvôli súčasnej situácii, ktorá je ešte stále obmedzujúca pre mnohé aktivity, sa tento počet zúžil na trojicu akcií, ktoré však nebudú v ničom dlžné svojej povesti a ani povesti Župného pohára.

KAKTUS BIKE Svätojurský blesk - 5. júla


Už pätnásty ročník známej časovky do vrchu s názvom KAKTUS BIKE Svätojurský Blesk sa bude konať prvú júlovú nedeľu vo Svätom Jure. Toto podujatie nesie aj prívlastok Memoriál Štefana Srnu.

Keďže ide o časovku, výzvou pre vás nemusí byť len prekonanie osobného rekordu, ale aj celkového rekordu, ktorý v roku 2012 stanovila dvojica Ján Gálik a Janka Števková vo svojich kategóriách, a to 17:13,90, respektíve 19:46,24 min. Tak čo, trúfnete si?Čo vás čaká?


Trať je asfaltová cesta z ul. Hradištná na Malý Javorník s vyhodnotením na Bielom Kríži. Celkovo ide o 7,2 km s 390 m prevýšenia. Mapu trasy si môžete pozrieť na tomto odkaze. Súťaží sa v klasických kategóriách - kadeti/ky, juniori/ky, muži/ženy, masters atď.

Prihlasovanie prebieha online do 2. júla na tomto odkaze, alebo osobnou registráciou 1. a 3. júla na Mestskom úrade vo Svätom Jure. Pozor - na mieste sa nie je možné registrovať. Harmonogram je jednoduchý: prevziať si svoje číslo budete môcť 1. a 3. júla na Mestskom úrade alebo v deň štartu od 9:30. Štartuje sa individuálne v polminútových intervaloch od 10:00.

Štartovné na tieto preteky je na úrovni 8 €, v rámci ktorého získate štartovné číslo, tyčinku, občerstvenie na Bielom Kríži (bageta + 0,5l nápoj), zaradenie do tomboly. Samozrejmosťou je aj vecné ocenenie víťazov a najmladších a najstarších účastníkov. Viac informácií získate na stránke pretekov na tomto odkaze alebo v našom kalendári.Gajarský Kovian MTB maratón - 19. septembra


Po časovke príde zmena - klasický maratón v okolí obce Gajary, ktorý usporadúva Cykloklub Gajary spolu s Kovian s.r.o. Gajary. Nebude teda prekvapením, že dvojica maratónskych tratí vás prevedie prevažne rovinatou krajinou v blízkostí hraníc s Rakúskom - avšak zadarmo to iste nebude.

Na čo sa môžete tešiť?


Miestom štartu bude priestor pri futbalovom parkovisku v obci Gajary, kde je situovaný štart a cieľ oboch z trás. Tie spočívajú na klasickom okruhovom princípe, kedy sa dlhšia trať A skladá z 2 kôl kratšej trasy B s 27 km, čo v konečnom výsledku znamená 54 km.

Zaujímavosťou tohto maratónu je povrch, s ktorým sa budete musieť popasovať - ním je kombinácia nespevnených lúčnych a lesných ciest, ílových podkladov pri rieke Morava a charakteristickom boriacom sa pieskovom teréne. Nuž, ak zaprší, bude to ešte zaujímavé. Prihlásiť sa je jednoduché. Buď môžete využiť možnosť online registrácie na tomto odkaze, alebo prísť osobne v deň štartu, teda v sobotu 19. septembra od 8:00 do 10:30, keďže štart pretekov je stanovený na 11:00.

Štartovné je 13 - 15 € v závislosti od trasy, v deň štartu je to 17 - 20 €. Ocenení budú víťazi jednotlivých kategórií (v prípade, že v nej budú hodnotení 4 pretekári či pretekárky). Viac informácií získate na stránke pretekov na tomto odkaze alebo v našom kalendári.KAKTUS BIKE Bratislavský MTB Maratón - 3. októbra


Na záver sa stretneme v prvú októbrovú sobotu priamo v Bratislave, konkrétne v Rači - v Amfiteátri v Knižkovej doline. Práve z tohto miesta odštartuje posledné podujatie Župného pohára, ktoré zaiste ešte zamieša kartami pretekárov. Navyše, smútiť nemusia ani tí najmenší, pre ktorých sa chystajú Detské preteky v rovnakom mieste so zábavným okruhom letného kúpaliska pod Amfiteátrom.

Čo vás tam čaká?


V sobotu 3. októbra o 10:00 vyštartujú na trať pretekári na celkovo tri rôzne trate a to nasledovne: najprv to bude najdlhšia trasa v podobe maratónu s dĺžkou úctyhodných 80 km o 10:00, ktorú bude nasledovať polmaratón pre e-biky s 52 km o 10:30 a polmaratón pre klasických pretekárov o 10:35.

Poslednou bude najkratšia trať s názvom Štvrťmaratón s dĺžkou 22 km o 11:00. Vyhlásenie výsledkov je pripravené na 15:00. Samozrejmosťou sú okrem delenia na pohlavia aj vekové kategórie na jednotlivých trasách.Prihlásiť sa môžete už teraz a to prostredníctvom online formulára na tomto odkaze. Po vyplnení potrebných formalít je potrebné uhradiť štartovný poplatok vo výške 15 €, ku ktorému získate do 18. septembra aj číslo s vlastným menom. Registrovať sa je možné aj na mieste pred pretekmi, avšak s poplatkom 20 €. V cene štartovného je okrem čísla aj občerstvenie na trati a po pretekoch, pripravený štartovací balíček s viacerými zaujímavými predmetmi, celkové ocenenie víťazov a v neposlednom rade aj tombola o hodnotné ceny. Viac informácií získate na stránke pretekov na tomto odkaze.

Takto teda vyzerá tohtoročný Župný pohár 2020. Široká škála rôznych prostredí, dĺžok a taktiež aj disciplín - časovka alebo maratóny predpovedajú, že na to, aby ste sa stali víťazom, budete potrebovať zapojiť všetky sily! Viac informácií o Župnom pohári si nájdete na tomto odkaze.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

KAKTUS BIKE Svätojurský blesk

05.07.2020
4. kolo - Župný pohár
Cesta - časovka
Svätý Jur (Slovensko)

Propozície, Pozvánka

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle ~ Horské bicykle)

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár:

Pridaj komentár