Pozvánka: Kráľovský MTB Maratón sa stane dejiskom Majstrovstiev Slovenska

Pozvánka: Kráľovský MTB Maratón sa stane dejiskom Majstrovstiev Slovenska

Počas tretej augustovej soboty sa v okolí Spišského hradu bude opäť bojovať o cenné kovy – tentoraz aj s príchuťou „trikolóry“, keďže dlhá trať maratónu bude pre rok 2020 aj oficiálnymi Majstrovstvami Slovenska v MTB maratóne.

Kráľovský MTB maratón má už niekoľkoročnú bohatú tradíciu – a to nielen v očiach východoslovenských pretekárov. Majestátny Spišský hrad v pozadí, lesy v pohorí Braniska, Galmus, ale aj travertínové útvary Dreveníka sú symbolom pre toto jedinečné podujatie. Na pretekárov čaká viacero tratí, zázemie, tombola a ďalšie veci, bez ktorých sa horský maratón nemôže zaobísť. Navyše je možné prihlásiť sa aj s vaším elektrobicyklom, a to na polmaratón v osobitnej kategórii.

kralovsky-mtb

Kedy a kde?


Stretneme sa tradične v dedine Granč - Petrovce, ktorá je dostupná aj z neďalekej diaľnice D1. Termín podujatia je stanovený na sobotu 15. augusta 2020, avšak prezentácia bude dostupná už deň vopred – v piatok, konkrétne v podvečerných hodinách od 19:00 h. Organizátori stanovili aj čas oficiálneho tréningu na trati, a to od 12:00 h do 20:00 h. Štartovať sa bude v sobotu od 7:00 h podľa jednotlivých trás, s predpokladaným vyhlásením víťazov a tombolou o 16:00 h.

Program


Piatok – 14. augusta 2020
12:00 h - 20:00 h – Oficiálny tréning na trati
19:00 h - 21:00 h – Prezentácia

Sobota – 15. augusta 2020
7:00 h – Začiatok prezentácie
8:00 h – Štart trate 100-ka
10:15 h – Štart trate 50-ka kategória EE
10:30 h – Štart trate 50-ka
11:00 h – Štart trate 28-ka
11:15 h – Štart Baby King Race
16:00 h – Vyhlasovanie víťazov a tombola

Vďaka MTBIKER shopu môžeme podporiť aj túto akciu


Do tomboly sme prispeli aj my. Kráľovský MTB maratón je len jedna z mnohých akcií, ktoré podporujeme vďaka vám a tomu, že nakupujete v našom shope. Spoločne s nami tak už dlhodobo prispievate k rozvoju cyklistiky na Slovensku. Tento rok podporíme okrem tohto podujatia aj viaceré ďalšie cykloakcie celkovou sumou viac ako 10 000 €.

kralovsky-mtb

Trate


Ak ešte stále premýšľate nad správnym výberom dĺžky a náročnosti trasy, na ktorú sa vydáte, vedzte, že máte na výber hneď z trojice klasických a jednej detskej trate, ktoré vás prevedú blízkym, ale aj vzdialeným okolím obce Granč - Petrovce. Povrch trate pozostáva prevažne zo spevnených ciest, tie tvoria 40 % (asfalt, šotolina), lesných ciest, ktorých je 40 % a 20 % singletrackov.

Najkratším variantom je detská trať Baby King Race, ktorá je určená pre tých najmenších. Tí si preveria svoj entuziazmus práve v okolí štartu na niekoľkokilometrovom zjednodušenom okruhu. Tri kategórie prerozdelia deti od 1 roka až do vekovej skupiny 10-ročných.

kralovsky-mtb

Klasické tri trasy sú odstupňované nasledovne:


  • 28-ka s 650 m prevýšenia pozostáva z viacerých kratších stúpaní s niekoľkými singletrackmi a prejazdom okolo Spišského hradu.
  • Dlhšia 50-ka s prevýšením 1 650 m mieri už tradične na Sľubicu, odkiaľ sa budete môcť pokochať výhľadom na Tatry. Samozrejmosťou je taktiež prejazd okolo hradu.
  • Majstrovská trať, na ktorej sa stretnú tak hobíci ako aj profesionáli, je dlhá 96 km s prevýšením 3 250 metrov a ponúkne tucet trailov – niektorých aj vo forme výšľapu.

Gpx súbory, profily a mapy trás nájdete na tomto odkaze.

kralovsky-mtb

Prihlasovanie a registrácia


Poslednou fázou pred postavením sa na štart je prihlásenie. To je umožnené prostredníctvom online formulára na stránke podujatia. Po vyplnení ho odošlete a po akceptovaní zaplatíte potrebnú čiastku, ktorá sa odvíja od trasy a dátumu platby.

Pre Baby King Race je jednotné štartovné, a to 3 €. Štartovné v kategórii Family, ktorej sa môže zúčastniť jeden rodič s jedným dieťaťom na trase 28-ka, je 30 € (do 7. augusta), potom 35 €. Všetky ostatné kategórie je povinné uhradiť do 7. augusta. Štartovné je do 07. 08. 2020 v hodnote 26 € (aj s pamätným suvenírom) alebo 35 € (už bez suveníru) po dátume 8. august 2020. Prenesenie štartovného alebo zmena trasy za inú sú spoplatnené sumou 5 €, respektíve 3 € (od 10. augusta). V cene štartovného je okrem občerstvenia zahrnuté aj číslo, meranie a zabezpečenie trate, tombola, vecné odmeny pre prvých 3 pretekárov v každej kategórii a podobne.

Viac informácii o tomto podujatí sa dozviete v kalendári MTBIKER na tomto odkaze alebo na webových stránkach organizátora podujatia.

Zdroj fotografií: Kráľovský MTB maratón
report_problem Našiel si v texte chybu?

Kráľovský MTB maratón

calendar_today 15.08.2020
label MTB - maratón
place Granč - Petrovce (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up9thumb_down comments 4 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Kaktus Bike Stupava Trophy MTB & RUN - perfektné zakončenie leta

Pozvánka: Kaktus Bike Stupava Trophy MTB & RUN - perfektné zakončenie leta

Už tradičné 2-dňové cyklisticko-bežecké podujatie sa uskutoční 28. a 29. augusta v blízkosti Bratislavy.
Pozvánka: Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón - Majstrovstvá SR XCM

Pozvánka: Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón - Majstrovstvá SR XCM

Zakončenie sezóny s príchuťou majstráku, aj o tom bude maratón so štartom v našom hlavnom meste. Po ročnej prestávke sa vracia Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón.
Pozvánka: Istrofinal Snežnický MTB maratón - makačka v teréne

Pozvánka: Istrofinal Snežnický MTB maratón - makačka v teréne

Blíži sa už 8. ročník tohto maratónu, vedúceho krásnou prírodou Kysuckej vrchoviny, ktorý si nemôže nechať ujsť žiadny biker, ktorý si rád vychutná náročné a technické podmienky.
keyboard_arrow_up