Pozvánka: Príďte si porovnať sily na ŠKODA MTB Maratón Rajecké Teplice

Pozvánka: Príďte si porovnať sily na ŠKODA MTB Maratón Rajecké Teplice

thumb_up8thumb_down 6 komentárov

redakcia 31.08.2020   Sezona 2020 Rajecke Teplice Skoda Bike Open Tour Horska Cyklistika Pozvanka Skoda Preteky Maraton

September je plný akcií - či už ide o súťažné alebo menej pretekárske podujatia. Maratón ŠKODA v Rajeckých Tepliciach je svojím charakterom blízky obom. Spája totiž pôžitok z jazdenia s možnosťou porovnávať sa s ostatnými.

 

O čo ide?


Hlavný partner pretekov ŠKODA Auto Slovensko aj v tomto roku ponúkol niekoľko maratónov, ktoré sú spojené pod hlavičkou ŠKODA BIKE OPEN TOUR. Z dôvodu pandémie sa počet akcií zmenšil na číslo tri. Táto skutočnosť však neovplyvnila kvalitu jednotlivých pretekov, ktorú si dokázali vybudovať počas uplynulých rokov. Posledným z trojice spomínaných podujatí je práve ŠKODA MTB Maratón Rajecké Teplice, konajúci sa na konci septembra, teda 26. 9. 2020.Samotné preteky sa uskutočnia v Lúčanskej Malej Fatre a Rajeckej doline. Okrem pobytu v lone prírody vám k príjemnej nálade dopomôže aj fakt, že v mieste štartu je situované kúpalisko, na ktoré sa môžete tešiť nielen vy, ale aj vaša rodina či známi. Navyše sa nemusíte strachovať ani o deti s partnerom, ktorí na vás budú počas pretekov čakať v zázemí. Dôvod je jednoduchý - vďaka spolupráci so ŠKODA Slovensko nebude núdza o sprievodné atrakcie, ako maľovanie na auto, hry a mnohé iné možnosti, ako plnohodnotne stráviť čas. Ako to vyzeralo minulý rok si môžete pozrieť v našej reportáži.

Harmonogram


25. septembra (piatok)
18:00 - 21:00 - Prezentácia

26. septembra (sobota)
07:00 - 10:00 - Prezentácia
09:00 - Štart 80 km maratónskej trate
10:00 - Štart 50 km polmaratónskej trate
10:20 - Štart 18,5 km Hobby trate
10:30 - Štart 18,5 km Hobby trate ŠKODA Family
16:00 - Vyhlásenie výsledkov a tombolaVyberte si jednu z trojice tratí


Jazdci majú na výber klasicky z troch tratí. Tie sú adekvátne uspôsobené pre rozličné úrovne skúseností pretekárov - inými slovami - čím dlhšia trať, tým náročnejšie podmienky. Na úvod je tu krátka, 18,5 km merajúca trať Hobby, zahŕňajúca jedno významnejšie stúpanie v prvej polovici trate s celkovým prevýšením niečo cez 400 m. Vďaka zvolenému terénu je vhodná aj pre rodiny s deťmi, čomu zodpovedá aj jej zaradenie do kategórie ŠKODA Family.

O čosi dlhšia je už polmaratónska trať s dĺžkou 50 kilometrov a 1 390 nastúpanými metrami. Na ňu sa môže vydať ktokoľvek, kto sa chce pripraviť na skutočný maratón alebo si užiť kúsok dobrodružstva v oblasti Malej Fatry. Poslednou je už tradične maratónska trať, kopírujúca profil polmaratónskej, avšak s jednou slučkou, ktorá vás po dvoch hlavných stúpaniach opäť privedie na ich začiatok, takže si ich zopakujete ešte raz. Dokopy tak budete musieť absolvovať 80 km s 2 300 výškovými metrami.Prihláste sa a získajte hodnotné ceny


Aj keď to je už známa pieseň, prihlásiť sa môžete prostredníctvom online formulára, vďaka ktorému vybavíte všetko jednoducho a z pohodlia domova. Ten je dostupný na tomto odkaze. Navyše, ak sa poponáhľate, môžete na štartovnom ešte ušetriť. V štartovacom balíčku je okrem čísla s čipom aj výsledkový servis, informačná SMS, značenie trate a prehľad organizácie, občerstvenie na trati, sprchy v cieli, možnosť umyť si bicykle, úschovňa alebo aj tombola. K tomu sa pridá magazín, energetická tyčinka či niečo malé na pitie a, samozrejme, hlavné jedlo s nápojom v cieli.Kto sa necíti na prvé miesta, môže stále dúfať v pomoc šťasteny. Aby to neznelo tajomne, máme na mysli tombolu na konci dňa, ktorá rozhodne o nových majiteľoch zaujímavých a hodnotných cien. Medzi nimi je aj cena s označením „číslo 1“, ktorú venovala ŠKODA Slovakia. Ide o bicykel ŠKODA Voiturette.

Viac informácií o pretekoch nájdete v našom  kalendári, na stránkach organizátora na tomto odkaze alebo na webe ŠKODA BIKE OPEN TOUR.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

ŠKODA MTB Rajecké Teplice

26.09.2020
6. kolo - ŠKODA BIKE OPEN TOUR
MTB - maratón
Rajecké Teplice (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Pozvánka, Výsledky, Foto

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle ~ Horské bicykle)

Komentáre

dores 01.09.2020 (11:03)

thumb_up3thumb_down


Čo keby hlavnou cenou tomboly bol skutočne značkový bajk v tučnej výbave? To sa v komunite potom promuje aj samé. A možno to vyjde na podobný peniaz, ako halda tričiek (ktoré sa každému váľajú v skrini), plagátikov, ceruziek, balónikov a iných nepotrebných drobnosti (smerujúcich do koša, au au planéta), či ehm bicykel v značke auta.
Lenže potom to stratí marketingový zmysel. Lebo sponzor nemá za cieľ urobiť hovadsky šťastným nového majiteľa nadupaného celopéra, ale zviditeľňovať značku auta. A tak je na každom z nás, či tam ideš kvôli kolotoču, alebo kvôli športu. Ja kvôli športu, lebo jedna-dve účasti ročne mi stačia na porovnanie sa voči ostatným, kde všetci máme rovnaké podmienky. A kolotoč pretrpím, lebo bez neho by porovnanie sa nebolo.

Koniec zamyslenia sa 😁

 
Andobiker dores 01.09.2020 (15:54)

thumb_up3thumb_down


A co keby si ty zorganizoval taky pretek kde taky bike sa da vyhrat, myslim ze vela podobne tebe zmyslajucich sa ho zucastni, lebo neviem ci hovorim za vacsinu ale mne je uuuuuplne ze jedno co je v tombole, ak nahodou vyhram potesia ma aj ponozky.

 
dores Andobiker 01.09.2020 (16:33)

thumb_up1thumb_down


Ahoj, to je dobrý nápad, beriem Ťa do tímu 😊

Zatiaľ som organizoval len nezištné akcie, kde je cieľom zúčastniť sa a stráviť čas s priateľmi v prírode. Či na bicykli, alebo na pešo.

Práve preto nehovorím nič na organizáciu, lebo je to náročné v týchto masových rozmeroch a vždy si to zaslúži pochvalu.
Len som nahlas premýšľal, nad atraktívnosťou z pohľadu sponzoringu vs. tombola vs. mäsový marketing a v zamyslení dospel k záveru, ktorý je popísaný vyššie.

BTW čo urobíš s bicyklom značky Škoda voiturette? Čisto prakticky, budeš ho jazdiť? Radosť z výhry neupieram. Tá výhercovi patrí právom 😊

 
SamuelM 01.09.2020 (13:40)

thumb_up0thumb_down


Zdravím. Chcem sa opýtať ohľadom vekovej hranice na tomto maratóne že či sa tam môžu zaregistrovať aj mladší jazdci ako napr mladší ako 18 rokov ?
Vopred ďakujem za odpoveď.

 
p.ferenc.ml SamuelM 01.09.2020 (14:39)

thumb_up0thumb_down


Môžeš so súhlasom zákonného zástupcu. V prihláške je to napísané 😊

 
Glock18 01.09.2020 (09:20)

thumb_up-6thumb_down


Tento príspevok vyhodnotili používatelia ako nekvalitný, a preto sa nezobrazuje. Klikni sem ak si ho želáš napriek tomu zobraziť.
 
Pridaj komentár