Reportáž: 2. kolo Hornonitrianskej enduro série - znova na blate

Reportáž: 2. kolo Hornonitrianskej enduro série - znova na blate

Druhé kolo sa konalo posledný septembrový víkend vo Veľkej Lehôtke na miestnych trailoch. Znova, ako je zvykom, som tréning v sobotu nestíhal, na trailoch nikdy nejazdil, takže príprava prebehla presne podľa mojich predstáv.

Po príchode na miesto konania utekám po číslo, lebo znova meškám a už je 10 minút po registrácii. Dievčatá v stánku pri mne prižmúrili oko a s úsmevom mi podávajú číslo. Tiež mi je veselo, ale to ma prešlo hneď ako som sa vrátil k autu. Ako sa prezliekam, tak zisťujem, že som si vlastne zabudol polovicu vecí. Veď načo náradie alebo knoty, keď sa nič nestane.Do pretekov štartujem v prvej vlne, čo som rád, lebo čakať na štart v drese s krátkym rukávom v ranných teplotách nie je nič príjemné. Transfer na RS s číslom 1 je celkom slušný mordor v týchto mokrých podmienkach. Neviem, či som spomínal, celú noc tu vraj pršalo. Asi v polovici dobiehajú aj chalani Ľubo a Andrej na elektrikách, čo štartovali z druhej vlny. Štandardne si pri Ľubovi na pretekoch trénujem kondičku, tak sa k nim pripájam. Na štarte prvej RS dostávam pochvalu, že som prišiel ako prvý na štart na klasike. Nuž zima aj hnila donúti makať.Poďme sa zablatiť


Prvá skúška začína hneď z ostra. Rockgarden a dve väčšie skaly vedľa seba sú strašiak pre všetky “prehadzky” a pätky. Táto časť mi tak dobre vyšla, že som si aj vyčítal, že som to nenapálil viac. Zvyšok trailu som nejak obzvlášť nepadal a dokonca tu je dosť otvorených točiek, čo je extrémne fyzicky náročné. Každá točka znamená brzdy a potom dupanie na krv k ďalšej. Znova som chalanom závidel elektriky. Jednotka bola ďaleko náročnejšia fyzicky ako technicky. Na konci pália lýtka, stehná aj ruky. Keď som sa predýchal, tak sme sa vybrali na druhý transfer. Ten sa dal celý šliapať a dokonca na konci sa išlo aj dolu.Rovnaký kopec, iný les


Jednotka bola prevažne v jedľovom lese a dvojka mala úplne iný charakter. Prechádza listnatým lesom, je plná voľných skál, ale celá má skvelý flow, až mi je ľúto, že je tak krátka. Miestami to krásne ide dolu kopcom cez rôzne korene a skaly, a ja ju v cieli hodnotím ako najlepšiu časť pretekov.

Tretia skúška bol reparát na jednotke, keďže sa chalanom nepodarilo vybaviť povolenie na starú dhčku (tuším tak sa to volá, ak nie sorry). Ale vedel som, čo ma čaká a tak som prvé skaly napálil v plnej paľbe. Tie už spomínané dve skaly mi slušne obrúsili piny a vyvesili ma na riadítka. Plná paľba asi nebola najlepšia taktika. Zvyšok trate sa mi zdal omnoho lepší ako prvýkrát. V točkách sa vyjazdili drážky, ktoré o niečo viac podržali ako v prvej jazde.Celé preteky boli znova krásne organizačne zvládnuté a opäť sa ukázalo, že títo ľudia to robia so srdcom. Človek sa tu cíti akoby prišiel medzi starých kamarátov na nedeľný pojazd, a presne tieto pocity robia tieto preteky takými skvelými. Snáď sa do ďalších rokov podarí aj viac RS a určite sa sem na traily ešte vrátim.

Výsledky


Muži
 • Jakub Linda 00:11:18.0
 • Marn Brozman 00:11:37.7
 • Lukáš Lukáč 00:11:41.2

Juniori
 • Damián Duchoň 00:11:37.3
 • Michal Stanko 00:12:20.9
 • Adam Hricko 00:12:55.5

Ebike
 • Ľuboš Vičík 00:11:53.6
 • Andrej Slivka 00:12:25.0
 • Ľubomír Lilge 00:12:42.3

Ženy
 • Zana Hrnčiariková 00:15:51.3
 • Eva Cifrová 00:17:23.8
 • Mateja Vonkomerová 00:18:27.0Ďalšie kolo by sa malo konať 18. 10. 2020 v Bojniciach a dúfam, že nám to ten vírus nepokazí.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Hornonitrianska Enduro séria - Veľká Lehôtka

calendar_today 27.09.2020
label MTB - Enduro
place Veľká Lehôtka (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up26thumb_down comments 3 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Ako som prvýkrát okúsil MTBIKER Hornonitriansku sériu

Reportáž: Ako som prvýkrát okúsil MTBIKER Hornonitriansku sériu

Preteky v rámci Hornonitrianskej enduro série som absolvoval prvýkrát v živote. Bol som zvedavý, ako to bude celé zorganizované a aký budem mať z víkendu v Bojniciach pocit.
Reportáž: VKT 24 h Kellys Bikepark Kálnica – Jožin z bažin

Reportáž: VKT 24 h Kellys Bikepark Kálnica – Jožin z bažin

Vyskúšať 24 h som chcel už pekných pár rokov. Naposledy som mal zlomenú kľúčnu kosť, tento rok prišla „korona“. Nabudúce priletí ET mimozemšťan?
Reportáž: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria 3. kolo - prírodný terén vo Veľkej Lehôtke

Reportáž: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria 3. kolo - prírodný terén vo Veľkej Lehôtke

Trate vo Veľkej Lehôtke sú ozajstné enduro a k tomu sa tam stretla aj dobrá partia. Poďte sa pozrieť, ako to tam vyzeralo...
keyboard_arrow_up