Reportáž: 2. kolo Hornonitrianskej enduro série - znova na blate

Reportáž: 2. kolo Hornonitrianskej enduro série - znova na blate

thumb_up26thumb_down 3 komentáre

talian_mato 05.10.2020   Sezona 2020 Horska Cyklistika Enduro Reportaz Blato Preteky

Druhé kolo sa konalo posledný septembrový víkend vo Veľkej Lehôtke na miestnych trailoch. Znova, ako je zvykom, som tréning v sobotu nestíhal, na trailoch nikdy nejazdil, takže príprava prebehla presne podľa mojich predstáv.

 

Po príchode na miesto konania utekám po číslo, lebo znova meškám a už je 10 minút po registrácii. Dievčatá v stánku pri mne prižmúrili oko a s úsmevom mi podávajú číslo. Tiež mi je veselo, ale to ma prešlo hneď ako som sa vrátil k autu. Ako sa prezliekam, tak zisťujem, že som si vlastne zabudol polovicu vecí. Veď načo náradie alebo knoty, keď sa nič nestane.Do pretekov štartujem v prvej vlne, čo som rád, lebo čakať na štart v drese s krátkym rukávom v ranných teplotách nie je nič príjemné. Transfer na RS s číslom 1 je celkom slušný mordor v týchto mokrých podmienkach. Neviem, či som spomínal, celú noc tu vraj pršalo. Asi v polovici dobiehajú aj chalani Ľubo a Andrej na elektrikách, čo štartovali z druhej vlny. Štandardne si pri Ľubovi na pretekoch trénujem kondičku, tak sa k nim pripájam. Na štarte prvej RS dostávam pochvalu, že som prišiel ako prvý na štart na klasike. Nuž zima aj hnila donúti makať.Poďme sa zablatiť


Prvá skúška začína hneď z ostra. Rockgarden a dve väčšie skaly vedľa seba sú strašiak pre všetky “prehadzky” a pätky. Táto časť mi tak dobre vyšla, že som si aj vyčítal, že som to nenapálil viac. Zvyšok trailu som nejak obzvlášť nepadal a dokonca tu je dosť otvorených točiek, čo je extrémne fyzicky náročné. Každá točka znamená brzdy a potom dupanie na krv k ďalšej. Znova som chalanom závidel elektriky. Jednotka bola ďaleko náročnejšia fyzicky ako technicky. Na konci pália lýtka, stehná aj ruky. Keď som sa predýchal, tak sme sa vybrali na druhý transfer. Ten sa dal celý šliapať a dokonca na konci sa išlo aj dolu.Rovnaký kopec, iný les


Jednotka bola prevažne v jedľovom lese a dvojka mala úplne iný charakter. Prechádza listnatým lesom, je plná voľných skál, ale celá má skvelý flow, až mi je ľúto, že je tak krátka. Miestami to krásne ide dolu kopcom cez rôzne korene a skaly, a ja ju v cieli hodnotím ako najlepšiu časť pretekov.

Tretia skúška bol reparát na jednotke, keďže sa chalanom nepodarilo vybaviť povolenie na starú dhčku (tuším tak sa to volá, ak nie sorry). Ale vedel som, čo ma čaká a tak som prvé skaly napálil v plnej paľbe. Tie už spomínané dve skaly mi slušne obrúsili piny a vyvesili ma na riadítka. Plná paľba asi nebola najlepšia taktika. Zvyšok trate sa mi zdal omnoho lepší ako prvýkrát. V točkách sa vyjazdili drážky, ktoré o niečo viac podržali ako v prvej jazde.Celé preteky boli znova krásne organizačne zvládnuté a opäť sa ukázalo, že títo ľudia to robia so srdcom. Človek sa tu cíti akoby prišiel medzi starých kamarátov na nedeľný pojazd, a presne tieto pocity robia tieto preteky takými skvelými. Snáď sa do ďalších rokov podarí aj viac RS a určite sa sem na traily ešte vrátim.

Výsledky


Muži
 • Jakub Linda 00:11:18.0
 • Marn Brozman 00:11:37.7
 • Lukáš Lukáč 00:11:41.2

Juniori
 • Damián Duchoň 00:11:37.3
 • Michal Stanko 00:12:20.9
 • Adam Hricko 00:12:55.5

Ebike
 • Ľuboš Vičík 00:11:53.6
 • Andrej Slivka 00:12:25.0
 • Ľubomír Lilge 00:12:42.3

Ženy
 • Zana Hrnčiariková 00:15:51.3
 • Eva Cifrová 00:17:23.8
 • Mateja Vonkomerová 00:18:27.0Ďalšie kolo by sa malo konať 18. 10. 2020 v Bojniciach a dúfam, že nám to ten vírus nepokazí.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Hornonitrianska Enduro séria - Veľká Lehôtka

27.09.2020
MTB - Enduro
Veľká Lehôtka (Slovensko)

Propozície, Reportáže

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle ~ Horské bicykle)

Komentáre

phobus 06.10.2020 (08:29)

thumb_up1thumb_down


Z FB Hornonitrianska Enduro Séria:
Ahoj bikeri!
S hlbokým zármutkom vám musíme oznámiť, že 3. finálové kolo Hornonitrianskej enduro série v Bojniciach sa 18.10.2020 NEUSKUTOČNÍ. Pri momentálnych nariadeniach je možné organizovať akciu s maximálnym počtom 50 účastníkov, vrátane organizátorov. Pri tomto počte nie sme schopní akciu organizovať a nechceme nikoho ukrátiť o možnosť štartovať na pretekoch. Podľa toho, ako sa situácia bude vyvíjať zvažujeme viacero alternatív ako finálové kolo odjazdiť. Pravdepodobne to však nebude v tomto roku. Všetky novinky a potrebné informácie budú zverejňované na tejto stránke.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa na organizácii HES2020 podieľali a vytvorili perfektnú atmosféru, ktorá na týchto akciách panuje.
Veľké ĎAKUJEME patrí aj všetkým sponzorom akcie a samozrejme všetkým pretekárom a divákom, ktorí sa na akcii zúčastnili a podporili tým cyklistickú - trailovú komunitu.
Dúfajme v lepšie zajtrajšky a že sa čoskoro opäť vidíme na kopci.

 
Per 06.10.2020 (10:57)

thumb_up-2thumb_down


palec dole za pezprilbacov

 
imro1 Per 15.10.2020 (19:40)

thumb_up0thumb_down


V integrále šlapať do kopca a do takého strmáku aký tam bol ted nič moc. Netreba to zas toľko prežívať

 
Pridaj komentár
keyboard_arrow_up