Rozhovor: Denník klasického slovenského cyklistu - 70 000 km za rok

Rozhovor: Denník klasického slovenského cyklistu - 70 000 km za rok

thumb_up319thumb_down 105 komentárov

scr@tch 09.02.2021   Vykon Ultramaraton Cestny Bike Cestna Cyklistika Muzi Rozhovor

Keď sa na konci roka v kruhu „priateľov športu“ niekto chváli tým, že najazdil vyše 10 alebo 15 tisíc kilometrov, dozaista ho neminie pochvala. Čo však, ak by vám niekto povedal, že za rok najazdil vyše 70 tisíc kilometrov?

 

Verte, že nejde o žiadneho profesionálneho cyklistu a, aby sme v dnešnej dobe predišli možným nedorozumeniam, ani o elektrocyklistu. Peťo Horváth, ktorý sa takýmto výkonom môže popýšiť, žije klasickým životom - pracuje, spí a okrem iného aj bicykluje. Vzhľadom na to, že počas uplynulého roka strávil v sedle svojho všetkými kamienkami ciest ostrieľaného stroja takmer 2 500 hodín, bolo potešujúce, že sa uňho našlo trošku času aj na rozhovor s nami. Aby sme už však dlhšie nenapínali, ideme na to.

Ahoj Peťo, ak môžeme, začneme tak postupne, od tých najzákladnejších vecí. Takže teda, vedel by si sa nám predstaviť - koľko máš rokov, čo robíš?
Ahojte. Som z Nových Zámkov, mám 38 rokov a bicyklujem. Ale, samozrejme, aj pracujem, o čom mnohí asi dosť pochybujú, keďže toľko jazdím. Pracujem „z domu“ či ako sa tomu dnes hovorí, venujem sa projektovaniu, čiže práca na PC.

Ako si sa dostal k cyklistike? Je s tebou spojená už od detstva alebo si sa na ňu dal až „na staré kolená“? Prečo práve ona?
V podstate to bolo náhodou a postupne. V detstve som nevynikal v žiadnom športe, skôr som bol hlavne v kolektívnych športoch také športové drevo. Bicykel mi zavoňal asi v roku 1997, keď som dostal na Vianoce horský bicykel. Najprv som sa začal voziť so spolužiakmi po meste, no po určitom čase sa mi zachcelo ísť aj niekam ďalej, tak som začal zdolávať okolité obce. Vtedy ma to chytilo za srdce. Pamätám sa, ako som si zapisoval názvy dedín, prípadne miest, kam som sa dostal. Tým sa to asi celé začalo.Jedna vec, a možno aj viacero, je na tebe pôsobivá. Z nášho pohľadu to bude predovšetkým počet kilometrov. Počas minulej sezóny si podľa tvojho merania najazdil vyše 70 000 km. To je asi toľko, koľko mnohí z nás nenajazdia ani za 10 rokov. Čo ťa k tomu viedlo? Viedlo ťa k tomu vôbec niečo zásadné alebo len jednoducho obľubuješ jazdenie?
Asi od roku 2008, keď som svoje amatérske pretekanie zavesil na klinec, som mal štandard cca 30 000 km za rok. V roku 2018 ma začali motivovať takzvané „challenge“ na webovej aplikácii Strava a poskočil som na 50 000 km. Jedná sa o mesačné rebríčky v najazdených kilometroch spomedzi prihlásených užívateľov Stravy. Snažil som sa, ako každý súťaživý športovec, byť čo najúspešnejší, tak som sa na to zameral. To bude asi tá najväčšia motivácia za mojím enormným jazdením. Tento rok k tomu prispelo aj priaznivé počasie, takže to hodilo tých 70 000 km.

Možno to bude znieť trúfalo, ale predsa len, chcel by si aj tento minuloročný rekord prekonať ešte o nejaký ten kilometer? Je to vôbec možné vzhľadom na tvoje záväzky (práca a pod.) a taktiež schopnosti tela?
Posledné roky si vždy na Silvestra vravievam „tak budúci rok už určite menej, mám toho dosť“, no akosi to zatiaľ nevychádza. Tak teraz som si radšej žiadne predsavzatie nedal. Ale popravde, minulý rok už bol vzhľadom na moje ostatné činnosti časovo dosť na hrane, takže neviem. Uvidíme.Aký je to pocit, vstávať každý deň s vedomím, že dnes opäť pôjdeš na nejakých 6-7 hodín jazdiť po tebe už dobre známych cestách? Dokážeš to zvládať bez nejakého väčšieho prehovárania sa, alebo sú aj dni, kedy s tým, povedzme, bojuješ?
Pre mňa je to súčasť každého dňa. Horšie sa mi vstáva, ak je v predpovedi nepriaznivé počasie, keď neviem kedy alebo či vôbec vyrazím. Vtedy sa veru aj musím prehovárať. Veľmi sa mi nechce, ale poviem si „aspoň trochu pokrútiť“, takže vyrazím. No hneď ako vysadnem na bicykel, je to lepšie a ide to. Takže k tomu treba len odhodlanie.

Je množstvo vecí, ktoré s takýmto extrémnym jazdením súvisia. Čo je pre teba to, čo považuješ za najdôležitejšie pri každodenných výjazdoch - od výbavy cez stravu a pod.?
Asi byť správne oblečený. Myslím tepelný komfort, aby mi nebolo teplo, ani zima. Tepelná pohoda je pre mňa asi najdôležitejšia, preto aj volím skôr štýl „cibuľového obliekania sa“, keď si viem počas jazdy niektorú vrstvu vyzliecť alebo obliecť. Niekedy možno vyzerám ako korytnačka, keď mám zadné vrecká prepchaté nejakým oblečením, ale radšej ho mať so sebou ako potom niekde banovať, že som si to mal vziať. Samozrejme, treba mať aj základné náradie na opravu defektu, rezervnú dušu, bez toho by som asi nevyrazil.

Jedna filozofická otázka na odľahčenie: čím je pre teba cyklistika, že si jej ochotný obetovať také množstvo času? Poskytuje ti niečo, s čím sa v každodennom živote nestretávaš alebo takéto kvázi hlboké veci ani nejak neriešiš?
Neriešim. Už dlhé roky je cyklistika súčasťou môjho života, akurát teraz jej venujem trocha viac času. Niekto si popoludní zapne televízor a presedí pred ním dlhé hodiny, ja sadnem na bicykel a jazdím. Beriem to ako samozrejmú vec.Skúsme sa teraz zamerať na veci ohľadne samotných výjazdov. Máš nejaké kritériá, podľa ktorých si vyberáš konkrétnu trasu? Spomínal si, že preferuješ roviny, čo je vzhľadom na kilometre pochopiteľné - ak by si ale nemal cieľ najazdiť takúto dávku kilometrov, nejazdil by si aj viac stúpaní?
Pri výbere trasy sa riadim hlavne podľa vetra, tak ako asi väčšina cyklistov. Aby bol záver jazdy, keď už pomaly dochádzajú sily, po vetre. Často si vyberám aj takticky. Keď je v predpovedi počasia postupné zoslabnutie vetra, tak vyrazím po vetre a cestou domov som potom vysmiaty, že ako som s ním vybabral. Len nie vždy to vyjde, to ma potom chytajú nervy. Keby som jazdil menej, do kopcov by som sa určite vrátil. Mal som ich vždy rád, hlavne dlhšie tiahle stúpania, ktoré však v blízkom okolí nemám.

Aký je tvoj celkovo najdlhší výjazd - zopakoval by si si ho? Máš aj nejaké „zaujímavé“, respektíve niečím nevšedné spomienky na niektorý z tých stovák dní?
Najdlhší som mal túto sezónu a to 270 km. Nič výnimočné, keďže som jazdil v auguste či v septembri 250 km denne. Pri takejto každodennej náloži by som viac asi nedal. Telo bolo zvyknuté na takúto dávku a absolvoval som to bez väčšej únavy. No keby som si naplánoval povedzme 300, tak to by asi nohy „zaštrajkovali“. Síce som sa o to nepokúšal, ale tak to cítim. Čo sa týka niečoho nevšedného, spomínam si na jednu poriadnu búrku, čo ma zachytila v Štúrove. Veľká čierňava s bleskami sa ku mne približovala, tak som si povedal, že prečkám na vlakovej stanici, kým to prejde. Lenže búrka trvala 3,5 hodiny. Už som aj zvažoval, že sa zveziem domov vlakom, len medzičasom mi odišiel aj posledný spoj. Vonku lialo, ja 50 km od domu, tak nezostávalo nič iné, než čakať. Napokon som sa dočkal a okolo 22:30 som vyrazil. Tie 3,5 hodiny trvali neskutočne dlho...Hovorí sa, že čím dlhšia aktivita, tým „normálnejšie“ jedlo, preto sa možno naivne domnievam, že so sebou nosievaš klasický obedár aj s pivom - je to asi omyl . Aká je ale v skutočnosti tvoja strava počas siedmych hodín? Máš nejaký harmonogram, alebo počúvaš vlastný hlad v danom momente?
Tomuto asi mnohí neuveria, ale počas jazdy nejem. Nepotrebujem, telo si nepýta. Zvyklo si aj na to. Najprv ale spresním, že všetky svoje jazdy robím na dvakrát, teda by sa dalo povedať že dvojfázovo. Vždy sa zastavím v susednej dedine, kde máme dom, záhradu. Tam, samozrejme, čo to zhltnem, v lete trocha porobím v záhradke - taký aktívny relax a potom druhá časť jazdenia, čo býva 50 - 60 km. Teda napríklad taký bežný letný deň, keď som jazdil 250 km, tak to bolo 190 + 60 km. Ale pre niekoho bude asi aj tých 190 km bez jedla veľa. Podstata bude v tom, že ja jazdím v ľahkom tempe (zóna základnej vytrvalosti, či ako sa to volá), pri ktorom telo spaľuje len tuky a tých má každý človek prakticky neobmedzené množstvo. Teda vydržím.

Stavím sa, že asi nemáš stáleho parťáka. Avšak určite máš nejakých známych, s ktorými sa niekedy spoločne vydáte - ak nie na celú trasu, tak aspoň na časť. Obľubuješ skôr samotu alebo sa rád dáš s nejakým „pocestným do reči“?
Jazdím sólo, podobného „šialenca“ ako som ja som zatiaľ ešte nestretol. Samozrejme, stretávam kamarátov z okolia, niekedy ideme kúsok spoločne, trocha pokecáme, vždy to padne vhod.Cestná cyklistika má predovšetkým na Slovensku dvoch ústredných nepriateľov: kvalitu ciest a vodičov. Ako to hodnotíš ty - máš nejakú stratégiu, ako sa s týmito negatívami úspešne popasovať? Ak sa pozrieme na celkový obraz, zdá sa ti, že sa situácia v oboch prípadoch zlepšuje alebo ani nie?
S kvalitou ciest nič asi nenarobíme, to treba len pretrpieť. Ale cesty v okolí mám už dobre zmapované, viem, čo ma na danom úseku čaká, takže ma nič neprekvapí. Obzvlášť pozor si dávam na jazdu za tmy, keď si vyberám len tie lepšie, dôverne známe úseky, kde poznám každý výtlk. Lebo nie je nič horšie ako niekde večer v tme opravovať defekt. Čo sa týka premávky na cestách, tak to je jedna katastrofa. Tých áut je stále viac a viac a nervóznych šoférov ešte viac. Každý sa niekam ponáhľa, či do hrobu, neviem. Najdôležitejšie je ale predvídať. Nespoliehať sa na to, že ak idem po hlavnej, mám prednosť a môžem spokojne ísť. Treba myslieť aj na to, že čo ak ma vodič nevidí, alebo si myslí, že to „stihne“ a byť pripravený zabrzdiť či uhnúť. Toto ma už veľakrát zachránilo od kolízie.Aby sme však neopomenuli jeden dôležitý prvok: Na čom jazdíš a ktorý komponent má pre teba symbolicky najväčšiu hodnotu? Máš predstavu o tom, aký bicykel by si si vybral, ak by to nebola otázka peňazí?
Už dlho som verný svojmu „nezničiteľnému tátošovi“, ktorý používam už vyše 10 rokov. Je to taký bežný hliníkový rám s karbónovou vidlicou s obyčajnými kolesami. Nakoľko je to už starý stroj, žiaden komponent nepovažujem za obzvlášť hodnotný. Páčia sa mi moderné karbónové aero rámy, ktoré v kombinácii s vysokými ráfikmi vyzerajú úžasne. Do elektrického radenia by som asi nešiel a kotúče by som tiež nevolil, pri svojom jazdení by som ich nevyužil.

S ročnou aktivitou vyše 2 000 hodín strávených na bicykli sa to určite odráža aj na spotrebe materiálu. Koľko reťazí, plášťov a pod. za sezónu zničíš a na druhej strane, investuješ v tomto smere skôr do strednej a vyššej triedy alebo sa uspokojuješ so základnými a najmenej nákladnými komponentmi?
Bežný spotrebný materiál, teda plášte, reťaze vydržia pri mojom štýle jazdenia dlho. Hlavne pre moje pokojné konštantné tempo prevažne po rovinách a nízku telesnú hmotnosť. S výmenou komponentov vyčkávam až do poslednej chvíle. Napríklad plášte mením až keď z nich trčia nite, reťaz s kazetou vyraďujem, až keď to začne strieľať. Takže ako sa hovorí – do mŕtva. Pri komponentoch preferujem strednú triedu, kde je najlepší pomer cena/výkon.

Aj keď sme hovorili o tom, že pretekaniu sa už nevenuješ, nechcel by si sa podujať na nejaké to dobrodružstvo cestovaním na bicykli, alebo naopak, nejaký rekord spojený so zdolaním viacerých krajín, stúpaní a pod.?
To asi nie. Ja som trocha stereotypne založený človek, mám zažitý svoj denný režim a v súčasnosti žiadne takéto veľké dobrodružstvo na bicykli neplánujem. Ale nevylučujem, možno v budúcnosti zmením chúťky a dám sa na niečo také.Už si hovoril o tom, že si nemal nejaké väčšie problémy s každodenným výkonom na úrovni 7 hodín, avšak je tomu skutočne tak - necítiš ťažké nohy alebo nadmerné vyčerpanie? Ak to nie je príliš osobné, nemá to vplyv na tvoj zdravotný stav - či už pozitívne alebo negatívne?
Keďže jazdím dlhodobo, každý deň, v lete viac, v zime o čosi menej, fyzicky sa cítim v podstate rovnako. Nemôžem síce povedať, že som svieži ako rybička, ale ani že som uťahaný ako pes. Takú celkovú únavu po vlaňajšku pociťujem, aj priemerka mi klesla z 30 km/h (zo začiatku roka) na 28 km/h ku koncu, takže telo si asi pýta nejakú pauzu, uvidím. Možno aj toto zimné obdobie, keď jazdím menej, pomôže. Čo sa týka môjho celkového zdravotného stavu, žiadne negatívne dopady nevnímam, z tých pozitívnych vyzdvihnem zvýšenie celkovej imunity. Kedysi som bol chorľavý, často prechladnutý, no už s tým mám pokoj.

Určite sa ťa už niekto pýtal na recept, ako dokázať zvládnuť aspoň 200 km v rámci viacerých dní. Dokážeš v tomto smere analyzovať svoj prístup k jazdeniu a podeliť sa s nejakými tými radami a chybami, ktoré zvyknú mnohí (ne)robiť?
Na to treba ísť postupne. Tiež som v minulosti jazdieval približne 100 km denne a viac som si nevedel predstaviť. So zvyšovaním som začal pomaly a postupne. Určite nie zo sezóny na sezónu, to by si telo tak rýchlo nezvyklo. Ale najdôležitejšie je mať to v hlave. Pevné odhodlanie, nenechať sa odradiť pri neúspechoch a ísť si za svojím.

Obávam sa, že táto posledná otázka ostane bez konkrétnej odpovede, ale predsa len, máš nejaký sen, ktorý by si chcel s bicyklom absolvovať? (asi to bude predovšetkým celkový nájazd kilometrov?)
Momentálne ani nie. Dalo by sa povedať, že o 70 000 km som tiež ani len nesníval. Proste tak to vyšlo. Počasie bolo priaznivé, zima teplá, sneh sme tu skoro ani nevideli, zdravie slúžilo, teda samé pozitívne predpoklady na takýto počin. Do budúcna možno nie ani sen ako prianie, zostať čo najdlhšie zdravý, aby som sa naďalej mohol venovať tomuto krásnemu športu - cyklistike.

Peťo, srdečne ďakujeme za rozhovor a prajeme mnoho šťastných kilometrov!

Ak vás zaujímali štatistiky z uplynulých rokov, ale aj z toho súčasného, všetky potrebné údaje nájdete v Peťovom profile aktivít na MTBIKER v sekcii Výjazdy.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle ~ Cestné bicykle)

Komentáre

roman_m 09.02.2021 (18:32)

thumb_up74thumb_down


Na jednej strane klobúk dolu, ten počet km a najmä dennodenný čas na biku je úplné sci-fi. Úplné. Na druhej strane, už to trochu vyzerá ako droga, úchylka (myslím to v dobrom) a absolútna anomália; toto sa napr. s rodinou nedá ani v sne... objektívne, uskutočniť niečo takéto (na pravidelnej báze) je pre bežného "normálneho" človeka nemožné. Takže obdiv za ten počet km, ale celé to považujem za také surreal, ako sledovať reklamu na Bugatti La Voiture Noire a rozmýšľať, či si ho kúpim pod stromček... takže ťažko si tohto počtu km niečo zobrať "pre seba" (skôr to mňa pôsobí tak smutne - nemám čo robiť, tak dennodenne trávim 7 hod v sedle...). Ale fakt to nemyslím v zlom a ani náznakom nechcem kritizovať. To, že to nechápem ja, neznamená, že to niekomu inému takto nevyhovuje.

Zároveň niektoré z jeho jázd by ma asi psychicky položili (30x po 2km ulici, alebo 200 km po 10 km okruhu...).

Ale čo sa mi veľmi páči je, ako to celé Peťo berie: tak "salámisticky" (skromne) a s nadhľadom - stačí mi 10-ročný bike, plášte mením keď trčia nite, komponenty volím zo strednej triedy, mením až keď sú zničené... jazdím si pre seba.. 70 tis km? "Proste tak to vyšlo" Toto chýba mnohým bikerom... pokora.

Prajem aby vyšlo to želanie "zostať čo najdlhšie zdravý", Petrovi aj všetkým, čo sa venujú "tomuto krásnemu športu - cyklistike"

 
cepooo roman_m 10.02.2021 (08:05)

thumb_up10thumb_down


pekny a vystizny komentar👍

 
PaloBB roman_m 10.02.2021 (09:06)

thumb_up0thumb_down


Tak nejako to vidim aj ja

 
palo14 roman_m 10.02.2021 (09:46)

thumb_up4thumb_down


Ja to zasa vidim salamisticky, nech si chalan robi co chce, je to jeho vec.

 
cserika roman_m 10.02.2021 (14:14)

thumb_up22thumb_down


Už včera po prečítaní som chcela komentovať, no nestihla som to a teraz vidím, že roman_m dosť vystihol aj môj názor. S tým som si bola celkom istá, že tu bude aj kopa zlomyseľných komentárov, lebo to už tak býva na fórach ("rýpnem si a bude mi lepšie" ). Aj som sa tak zamyslela nad tým, či by som ja na jeho mieste poskytla rozhovor, či by som sa chcela stať terčom útokov. Ale určite je na to zvyknutý a rátal s tým, snáď vie byť aj v tomto "salámista", že sa vie od toho odosobniť. A vlastne pozerajme sa radšej na pozitívnu stránku: ak niekoho inšpiruje, motivuje k lepšiemu, už to stálo za to.

To, že Peťove výkony sú nadpriemerné až nadľudské, je fakt. Možno okrem pevnej vôle má na to aj "gény" (regenerácia a celkové fungovanie organizmu). Je to obdivuhodné a ťažko predstaviteľné, ako sa dá toľko jazdiť (napriek tomu, že každý boží deň jazdím tiež, od 1.1. do 31.12.), a ešte k tomu dlhodobo. Ale okrem týchto vecí mňa teší a je mi sympatické práve to, na čo Roman narážal. Že je to "jednoduchý" chalan (myslím to len a len v dobrom), ktorý má pokoru, ktorému sláva nestúpila do hlavy. Je živým dôkazom toho, že nielen bicykel robí cyklistu. Úprimne povediac, často mám neskutočne plné zuby chválenkárov a samozvaných "majstrov sveta" (na Strave). Možno to poznáte: sedíte na Kofole/pive a počúvate kecy o tom, za koľko tisíc eur má ten a ten biker/kamoš bicykel, koľko tisíc minul na doplnky od výmyslu sveta. A je kopa takých (hobby jazdcov), ktorí majú potrebu vyzerať ako vystrihnutí z katalógu, každých x rokov nový bike, celá výbava najzvučnejších značiek, najlepšie, ak logo kričí z kilometrovej vzdialenosti... A zrazu zafúka silnejší vánok, klesnú teploty a už sa vytratia, a v lepšom prípade makajú aspoň na trenažéri v teplúčku domova, alebo na pár mesiacov zavesia bicykel na klinec. A potom tu máme Peťa, ktorý nepozná zlé počasie a nie je mu trápne jazdiť na biku, ktorý už má čo-to zažité, a že komponenty využíva do konca ich životnosti. (Som na tom podobne, takže aj preto ma to tešííí!)

A tým neveriacim Judášom by som rada potvrdila, že Peťo nie je fáma, "rozprávková bytosť". Jednak to dokazujú aj verejné dáta Stravy, ale mám to šťastie ho poznať aj osobne, a keďže sme z toho istého mesta, pravidelne sa vídame počas jazdy.

Ešte taká úvaha (sorry za môj dlhý román) k tým negatívnym komentárom na jeho adresu. Áno, možno to už preháňa (tiež by som nechcela toľko jazdiť, aj keby mi za to platili , lebo asi by sa mi zhnusil bicykel po pár mesiacoch), a zo zdravotného hľadiska dáva telu zabrať, ak ho vystavuje dennodenne takejto záťaži. Ale tak či tak, nemali by sme nad ním lámať palicu. Asi všetci sme tak trošku "inak čudní". Aj šport sa môže stať závislosťou, drogou, to by mohli potvrdiť aj psychológovia. A sociálne siete, Strava a pod. k tomu ešte asi aj dopomôžu. Ale kto z nás, komentujúcich nemá nejakú "neresť", "chrobáka"? Ruku na srdce! Nemusí to byť zrovna +/- 200 km na dennej báze. On touto svojou záľubou nikomu neubližuje, ani nenúti iných, aby išli v jeho šľapajách. Tak mu doprajme slobodu, nech žije svoj život, ako to uzná za vhodné.

 
Imroman 09.02.2021 (15:16)

thumb_up37thumb_down


Tak to chce uz veru kralovsku porciu moralu na tej rovine To cislo si v reale ani neviem predstavit takze klobuk dole.

 
desertfremen Imroman 09.02.2021 (17:55)

thumb_up-1thumb_down


Práveže jazdenie na feldvikeu je super pokiaľ chceš jazdiť veľké objemy. Ideš si svoje rovnomerné tempo po rovine v aeróbnej zone (metabolizmus spaluje tuky a nie cukry)
a neunavíš sa. Ja osobne som unavenejší po 40 km v kopcoch ako po 200 km u nás na rovine.

 
dobi235 desertfremen 09.02.2021 (18:04)

thumb_up9thumb_down


to si len myslíš, poď si to skúsiť keď fúka vietor

 
desertfremen dobi235 09.02.2021 (18:06)

thumb_up0thumb_down


Myslíš že neviem čo je jazdiť proti vetru? ved som odtiaľto.

 
Imroman desertfremen 09.02.2021 (18:29)

thumb_up9thumb_down


O to praveze vobec nejde ci to ide alebo nie...ide o ten pocit. Ja v horach vydrzim hodiny, na rovine tak 2-3 hodky a mam z toho hlavu K.O.

 
Vuk Imroman 09.02.2021 (21:00)

thumb_up4thumb_down


Presne aj ja. 65km/1300 vyskovch v lese, som dal pocitovo lahsie, nez neustale slapat na Javorniky na cestaku tiez 65km pri 700m vyskovych. V lese inak ubieha cas na pocit. Ale aj na cestaku jazdim rad.

 
patris99 Vuk 12.02.2021 (23:09)

thumb_up2thumb_down


suhlasim, na MTB sa stale nieco meni, aj oblubeny trail moze byt kazdy den iny ked nasnezi naprsi alebo si ho das v opacnom smere takze u mna les vyhrava....ale asi 3 roky dozadu som kupil cestak a na nom si tiez treba najst svoje, napr 100km na hradzi ma zabije lebo je to nuda, ale 100km po malych slovenskych dedinkach osadach vie byt carovne ked takto spoznavas krajinu, pocas sezony sa vzdy snazim aspon raz do mesiaca sa vybrat na takuto naucnu jazdu, odviest sa rano niekam vlakom a potom napohodu po po okreskach domov...len tie auta

 
motopalic 10.02.2021 (07:48)

thumb_up20thumb_down


Uaau, som ohromený, keď to miluješ nieje čo riešiť..... Toto je ideálny člen ktorému by ste mohli dať na dlhodobejší test nejaký cesťáčik....
Porozmýšlajte....mtbikeristi

 
luke129 09.02.2021 (17:37)

thumb_up18thumb_down


bolo by zaujímavé zistiť, aké má ftp Len z čisto vedeckých dôvodov- či toľké kvantum hodín v Z1/2 dokáže navýšiť jeho výkon pri kratších časových jednotách- napr. 1h. Síce to nepredpokladám že by mal nejaké vysoké ftp, určite by vyhral súťaž- kto to dál dotáhne na lačno Jeho tukový metabolizmus musí byť neskutočný a bola by sranda porovnať ho s profíkmi napr. Inak nechápem komenty typu že si ničí život, načo je to dobré atď... Však nech si robí čo chce keď ho to baví

 
LukeBikerider 09.02.2021 (16:33)

thumb_up16thumb_down


tento Peťo je pre mňa vzor, nie číselný, pretože takú kilometráž nedokážem dať, a navyše ma fakt bavia kopce, ale to odhodlanie a motivácia. Podľa mňa vyrovnaný človek... Nech zdravie slúži.

 
Sesulak 09.02.2021 (18:23)

thumb_up16thumb_down


70000km rocne je fuska pre bezneho smrtelnika aj na aute, nieto na bicykli. To je neskutocny vykon.

 
cisty Sesulak 12.02.2021 (16:05)

thumb_up1thumb_down


Toľko mám najazdených za 10 rokov čo mám auto. 😄

 
Greywolf 12.02.2021 (02:13)

thumb_up16thumb_down


Neskutocne, ako dokaze skromny, jednoduchy (nechapat v negativnom zmysle slova) chlapik svojou esencialnou naklonnostou (alebo ak chcete laskou) k cyklistike vyrusit v dusevnom komforte take mnozstvo diskuterov. Pravdupovediac nezaujal ma samotny udaj poctu kilometrov, ale kombinacia s titulnou fotografiou. Ak by tam bol naznak PR okamzite by som stratil zaujem, aj preto sa nestacim divit, ze je publikovany prave tu. Klaniam sa tomuto muzovi, nie za rekordny pocet kilometrov, pretoze povazujem za skoro jedno,ci je to 50 000 alebo 60 000 alebo 70 000, ale za jeho pokoru a skromnost, ktorou srsi. Pretoze neriesi svoje FTP, pretoze neriesi vyskove metre, pretoze neriesi material, pretoze neriesi pocasie, neriesi toxicke zalezitosti, ktore nam vnucuju ini. Riesi svoju naklonnost k cyklistike, ostatne je podruzne. Ze nema rodinu? Kolko zufalcov nema rodinu a svoj zivot premrhaju pracou a bezduchym plochym konzumom, to nikoho nevyrusuje?? Ja mam rodinu a je uz pre mna nejaky ten piatok viac ako nou byvala cyklistika, ale to neznamena, ze necitim empatiu a obdiv voci tomuto muzovi. Nie pre 70 000. Ale pre jeho sprostostami (ram, kolesa, komponenty, watty, tepy, ftp, vyskove metre, sebaprezentacia, vyziva, zle zle Slovensko) nefiltrovanou laskou k cyklistike. Prajem mu zelezne zdravie a plno endorfinov v kazdej minute na tejto zemeguli.

 
cserika Greywolf 12.02.2021 (14:34)

thumb_up2thumb_down


Taaak sa teším, že sú ešte ľudia, ktorí zmýšľajú takto! Radosť čítať takýto komentár.

 
SmartSam 10.02.2021 (20:48)

thumb_up11thumb_down


Pozoruhodne kolko vasni tento clanok vyvolal! Musel zasiahnut velmi citlive miesta diskutujucich! Z pohodlia domova v teple riesia cisla, ftp, hodiny, km, sukromie cyklistu. Ale to, co pri svojich jazdach preziva, ako sa pri tom citi a co mu tata aktivita prinasa zaujima malokoho...
Peter, rob si co ta bavi, kolko ta bavi, nikto z nas netusi ako ti pri tom je a co to pre teba znamena, je to len tvoje! Drzim ti palce, poklona! Chapeau!

 
Jano1987 09.02.2021 (16:53)

thumb_up9thumb_down


Na jednej strane, klobúk dole, koľko najazdil, na druhej strane, keď som si to hodil do kalkulačky, tak 2500 hodín za rok, to je 7 hodín na biku každý boží deň. Keďže deň má len 24 hodín, tak by ma zaujímalo, kedy pracuje, ak zoberieme klasiku 8 hodín spánok, 2 hodiny denne hygiena, nákupy, jedlo atď, 7 hodín bike, to sme na 17 hodinách a ostáva 7 hodín na prácu. Ako nemusí mať klasickú robotu na 8 hodín, ale aj tak je to dosť o hubu celé... Keď si to tak človek zoberie, jeho deň vyzerá, že zobudil sa, raňajky, bike, sprcha, robota, večera a spať. A toto celý rok každý deň.

 
lubo.k Jano1987 09.02.2021 (19:41)

thumb_up4thumb_down


Zjavne si to necital ked sa pytas na tieto veci. Precitaj pochopis.

 
maxo73 lubo.k 09.02.2021 (21:47)

thumb_up0thumb_down


Je to obdivuhodne, ale neviem si predstavit jazdit kazdy den 7hodin hlavne v zime. Za kazdeho pocasia.To clovek naozaj na ine nema cas.

 
aJoN Jano1987 09.02.2021 (20:38)

thumb_up0thumb_down


Nečítal si v článku? Na začiatku hovorí ako je to s prácou.

 
Jano1987 Jano1987 09.02.2021 (21:52)

thumb_up0thumb_down


lubo.k aJoN čítal som, čo tam bolo, pracuje z domu a venuje sa projektovaniu. Ale to nič nemení na tom, že každý deň proste odjazdí v priemere 7 hodín, na spánok 8 hodín a cca 2 hodiny sú proste denná réžia ako jedlo, hygiena nákupy atď. Teda mu na prácu ostáva cca 7-8 hodín, tak že vlastne aspoň cez týždeň jeho deň musí vyzerať ako som opísal už, vstať, raňajky, bike, sprcha, jedlo, práca, nejaký nákup, večera a spánok.

 
Zipsik Jano1987 09.02.2021 (22:35)

thumb_up10thumb_down


ale on je SZČO prečo by mal robiť 8 hodín? ak si odrobí čo potrebuje za 2-3 hoďky....tak mu ostane ešte 5 hodín na oddych

 
Jano1987 Zipsik 09.02.2021 (22:46)

thumb_up-2thumb_down


Sám som projektant, pracujem v stavebnej projekcií. To nie je že 2-3 hodky denne robota. Bolo by to super, ale ak nemám aspoň 3 hodiny času, neoplatí sa mi začínať robiť. Zvyčajne všetci chcú všetko hneď, najlepšie už včera aby to bolo hotové. Platy tiež nie sú také, že by človek prežil tak že by robil cca na polovičnú úväzok. Ako prežije aj z polovičného, ale bude to veľa o kompromisoch a odriekaní.

 
tchebe Jano1987 09.02.2021 (23:12)

thumb_up6thumb_down


asi je skromný, nekupuje 3ročne novy karboňák, keď mu slúži aj 10 ročný bicykel.. nemá rodinu zrejme, si robí čo chce, total sloboda a žasnem ako ho to na tej rovine baví.. má na to mental, vacsina mtbikerov by sa zbláznila, keby to musela denne odmakať..

 
indian258 09.02.2021 (18:51)

thumb_up8thumb_down


Pekny clanok a krasny vykon ...snad sa najde nejaky sponzor a doda mu material aby tento super chlapik ...za tie roky som o takych obejmoch ani len nepocul nieto aby to nejaky Slovak nakladal take objemy . Takze sup sup nech mu nejaky sikovny predajca nieco vysklada zo skladovych zasob a bude mu robit reklamu dalsie roky .

 
aJoN indian258 10.02.2021 (13:10)

thumb_up4thumb_down


Ako motopalic vyššie spomenul, ideálny tester na dlhodobé testy pre MTBiker napríklad.

 
moravcik 09.02.2021 (15:11)

thumb_up6thumb_down


Neskutočný borec. Nájsť každý deň motiváciu na takú dávku. Nič pre mňa. O to viac obdivujem.

 
dodes 09.02.2021 (18:29)

thumb_up6thumb_down


Medzi 2006-2008 sme mali nejake spoločne štarty Petrom na RoadCupe.
Výkonnosť mal slušnú. Aj pohyb v balíku mal super.
Ked sa zdvihla vozovka, tak málokto stíhal jeho tempu. Ja som to teda nebol Napriek tomu ze moje BMI bolo dost nízke (189cm/62kg), Peťove bolo vtedy isto nižšie.

 
Gusto0 09.02.2021 (18:32)

thumb_up4thumb_down


prvy krat som si Peta vsimol minuly rok, zaciatkom tohto roka sme ho rozobrali v prislusnej teme.
a v tomto obdobi zakazov, obmedzeni, hnusneho pocasia, vypadkom prace mi tento clovek bol inspiraciou/motivaciou ako sa nezblaznit. jednoducho sadnut a ist sa vozit, vzdy ked zostane cas.

 
Solohartge 11.02.2021 (06:25)

thumb_up4thumb_down


Peťo, ako Česi hovoria, " Klobouček pane" , veľký obdiv máš u mňa.
Pre tých ostatných čo sa tu zavzdušňujú.
Myslím že nás nemusí trápiť ako svoj čas míňa, myslím že určite je to zmysluplnejšie ako po šichte podaktorí prídu do krčmy i keď teraz nie a sedia tam každý deň do večera a takmer nikto sa nad tým nepozastavuje.

 
hugo 11.02.2021 (12:31)

thumb_up4thumb_down


Pripomína mi to dávny rozhovor s Marcom Pantanim:

Otázka: Aké,máte sny,o čom snívate?
M.Pantani: O ženách o veľmi krásnych ženách.
Otázka: A čo cyklistika ?
M.Pantani: O tej nesnívam,tú robím.

 
Lopes 09.02.2021 (17:42)

thumb_up3thumb_down


No teda, neviem si to dost predstavit, ze nieco podobne by sa podarilo mne. Samozrejme borcovi Petrovi prajem pevne zdravie a idiotske komentare nech si nevsima, vsak co by sme si pocali v tom zivote bez tychto majstrov sveta, vsakze?

 
dobrodenkamilan 10.02.2021 (07:29)

thumb_up3thumb_down


Wau,úžasný výkon. Pre mňa by bol frajer aj kebyže tie hodiny v sedle odjazdil aj dole kopcom. Klobúk dole.

 
mato_s62 10.02.2021 (09:25)

thumb_up3thumb_down


Masaker, moje auto má po 4 rokoch cez 50000. Veľká poklona, veľa zdaru a šťastlivo prejdených kilometrov.

 
winter78 10.02.2021 (20:46)

thumb_up3thumb_down


Neskutočný výkon. Ale ten pohľad na titulnej fotke hovorí za všetko......

 
brunner05 09.02.2021 (15:28)

thumb_up2thumb_down


Panečku. Klobúk dole. Keď máš ciel nič nieje nemožné 💪💪💪

 
Kr1v1 09.02.2021 (16:03)

thumb_up2thumb_down


Klobuk dole, to odhodlanie v kazdom pocasi je obdivuhodne. Sledujem ho na Strave uz nejaky ten piatok, a presne taketo otazky vzkrsli nejednemu "followerovi", takze konecne to mame pekne vyjasnene, ze Peter je obycajny clovek, s obycajnym bicyklom, co pracuje, bicykluje a spi, a to je vsetko Ktovie, keby nepracoval, ci by tych dalsich 8h denne vedel sediet na biku a prekonal by rekord v najazde za 1 rok (necelych 140tis. km) Mna by este zaujimalo, ci si vari/nakupuje potraviny sam?

 
harry84 10.02.2021 (00:04)

thumb_up2thumb_down


Je to neskutocny vykon. Ma moj obdiv a som zvedavy, ci tento rok pojde podobne objemy. Vela zdravicka a stastnych km teda.

 
desertfremen 10.02.2021 (08:26)

thumb_up2thumb_down


Inak dobrá reklama pre ten 10 ročný cesťák. Predpokladám že tie státisíce km za tie roky si dal na tej jednej sade kolies. Tomu sa vraví "zivotnosť".

 
bobabobek 10.02.2021 (23:30)

thumb_up2thumb_down


Je to fakt neskutocny vykon, ze ho telo pusti, klobuk dole. 👍👍👍

 
lubosvovcik 09.02.2021 (15:07)

thumb_up1thumb_down


Klobuk dole, je to az neuveritelne

 
mikkaeeel 09.02.2021 (15:55)

thumb_up1thumb_down


Pecka🙂 S takymto najazdom a "nepotrebou" doplnania energie by sa mozno oplatilo potrenovat na nejaky ultra distance maraton.

 
iron.hide mikkaeeel 09.02.2021 (16:16)

thumb_up8thumb_down


veru, to ze nemusi jest pocas vyjazdov, je pre mna este vacsi zazrak nez ta obrovska porcia kilometrov ja musim na biku stale nieco zrat, najcastejsie rozne ovocie a cokolady

 
dodobiker 09.02.2021 (16:28)

thumb_up1thumb_down


Paradne kilometre, ale musi ho to bavit. Zasa pre mna je to vsetko po rovine. To jaza minuly rok pri mojich 5200km mam 112 000m vyskovych

 
Laro22 09.02.2021 (18:21)

thumb_up1thumb_down


No plienky asi nemusí doma vymienať ked má tolko času

 
mikkaeeel Laro22 11.02.2021 (11:00)

thumb_up1thumb_down


I rok menenia plienok (nedajboze trojcatam) je slusny challenge

 
ivan555 09.02.2021 (21:07)

thumb_up1thumb_down


neuveritelny vykon, mas moj obdiv. mozno by stalo za zvazenie spustit nejaky crowdfunding alebo najst sponzora na prekonanie guinessoveho rekordu, tych 140 tis.

 
infinitipp ivan555 10.02.2021 (13:10)

thumb_up4thumb_down


Stratit cely rok svojho zivota prekonanim svetoveho rekordu z ludskeho hladiska totalna hlupost... Ale kto nema co na robote nech sa paci Osobne som toho nazoru ze ak by si Peto zalozil rodinu zistil by kolko casu premrhal v sedle a pritom by mohol zazit omnoho krajsie chvile a svoj cas venovat aj inym aktivitam ako je bicyklovanie po rovine. Aj napriek tomu ze nie som prave fanusikom tohto sposobu zivota sklaniam klobuk pred takym niecim co dokazal

 
mikkaeeel infinitipp 11.02.2021 (11:10)

thumb_up1thumb_down


Preco by za ten rok nemohol aj nieco ziskat?

 
misko_hrasko infinitipp 11.02.2021 (17:47)

thumb_up12thumb_down


nechapem jednu vec, a pise to tu viacero ludi. preco to vsetci prirovnavate k rodine. akoze clovek bez deti je zbytocny? uvazovali ste niekedy ze niekto moze z roznych dovodov nechciet deti, a dokonca su ludia co ani nemozu mat deti. ako sa mozete toto vytahovat proti nemu ked nikto nevie v akej je Peter situacii? Ved ked vas robia vase deti stastne, kludne. ale nevnucujte svoje stastie inym. totiz pre inych to stastie byt nemusi. Rovnako vam Peter a ani nikomu inemu nevnucuje aby jazdil 6 hodin denne na bicykli.

 
marianherceg 10.02.2021 (08:55)

thumb_up1thumb_down


To je pekne ale zaujimalo by ma co na to jeho organizmus lebo bez jedla nechodia ani profici a ti tiez za rok nenajazdia tolko kilometrov lebo treba aj regenerovat ale on asi nemusi

 
mmammut 10.02.2021 (18:50)

thumb_up1thumb_down


Parada,parada. Klobuk dolu.mozno ale idealny cas ozenit sa, zalozit si rodinku .vela stastia

 
krasahor 10.02.2021 (20:02)

thumb_up1thumb_down


Peto perfekt. Tvoja laska k bicyklovaniu je neskutocne velka....

 
Lubo44 12.02.2021 (08:04)

thumb_up1thumb_down


Obdivuhodné a šialené zároven . Skvelý článok ,

 
milos21 13.02.2021 (18:22)

thumb_up1thumb_down


"Podstata bude v tom, že ja jazdím v ľahkom tempe (zóna základnej vytrvalosti, či ako sa to volá), pri ktorom telo spaľuje len tuky a tých má každý človek prakticky neobmedzené množstvo."

Podľa prvej fotky by som asi zvážil toto tvrdenie Ale tiež mi počas jazdy nechutí jesť a odkladám to na poslednú chvíľu...

 
patris99 milos21 14.02.2021 (00:53)

thumb_up0thumb_down


pre vacsinu je aj priemerka 30km/h na 100km+ vyjazde nieco vynimocne a nie ze "lahke tempo"

 
Michal.sedlak211 09.02.2021 (15:41)

thumb_up0thumb_down


klobucik dolu

 
Coudy 09.02.2021 (19:02)

thumb_up0thumb_down


Super chlapík, super rozhovor! 👍 Do elektriky určite choď. 😊

 
miroslavcmiko 10.02.2021 (11:54)

thumb_up0thumb_down


ved profici robia 30-40k. Az sa mi hlava zatocila. Treba mu najst frajerku.

 
Coudy 10.02.2021 (13:55)

thumb_up0thumb_down


Cítim v kostiach, že toto bude najlajkovanejší článok má mtbikeri za rok 2021. 🚴‍♂️

 
rajcziovamaria 10.02.2021 (16:28)

thumb_up0thumb_down


Škoda, že nechce pretekať a trosku trénovať z 70 tisíc km už by potrápil aj profíkov...

 
ennio rajcziovamaria 10.02.2021 (16:41)

thumb_up3thumb_down


nechcem tu zacinat zbytocny OT, ale len objem, nech je akykolvek, na potrapenie profikov, ani top hobikov stacit urcite nebude

 
rajcziovamaria ennio 10.02.2021 (19:20)

thumb_up2thumb_down


Preto som písal, že keby trénoval a nie sa len vozil..

 
truman84 10.02.2021 (16:52)

thumb_up0thumb_down


Oco má najazdené na aute za 11 rokov 55 000 km

 
brunodeak 12.02.2021 (10:32)

thumb_up0thumb_down


Obdivuhodné 👍

 
jonsak 12.02.2021 (22:45)

thumb_up0thumb_down


Klobuk dole ak to prepočitate tak to vychadza 191km denne. To bežny smrtelník nemá šancu. Poznám aj u nás podobného chlapíka volá sa tiež Peťo a najazdí okolo 50OOO km ročne musel by som sa ho spýtať kolko mal minuly rok. A tiež ma taku staru fitnes Meridu Speeder. Ale on nema problem vstať o 2 v noci a ist na bicyklel. A ked som sa s nim rozprával tak vždy sa sťažoval na šoférov a kamionistov kto ho kedy ohrozil alebo obmedzil.

 
tonyro1sk 10.02.2021 (23:37)

thumb_up-4thumb_down


Tento príspevok vyhodnotili používatelia ako nekvalitný, a preto sa nezobrazuje. Klikni sem ak si ho želáš napriek tomu zobraziť.
 
tonyro1sk 12.02.2021 (22:51)

thumb_up-4thumb_down


Tento príspevok vyhodnotili používatelia ako nekvalitný, a preto sa nezobrazuje. Klikni sem ak si ho želáš napriek tomu zobraziť.
 
ja_michalko 09.02.2021 (15:33)

thumb_up-6thumb_down


Tento príspevok vyhodnotili používatelia ako nekvalitný, a preto sa nezobrazuje. Klikni sem ak si ho želáš napriek tomu zobraziť.
 
lubosvovcik ja_michalko 09.02.2021 (15:56)

thumb_up2thumb_down


irelevantne, ty by si tolko nedal ani bez prace, bez rodiny, sam. Btw. co znamena bez zavazkov mimo prace?

 
ja_michalko lubosvovcik 10.02.2021 (09:24)

thumb_up5thumb_down


Dakujem za zhodnotenie toho co by som ja dal a nedal.
Kazdopadne je zaujimave, ako sa tu rozmohlo minusovanie kazdeho prispevku co i len naznakom spochybni prezentovany vykon, alebo len naznaci ze na absolvovanie tohto vykonu musi clovek obetovat uplne vsetko.
A co znamena bez zavazkov mimo prace?:
- navsteva rodicov/rodiny
- nakupy (vseobecne)
- aspon raz rocne si niekde dlhsie oddychnut (a nie, nemyslim ze oddych je ist 200km v miernejsom tempe ako zvycajne)
- vyrazit si s kamaratmi napr na turistiku do hor

Ale v pohode, kazdy mame svoj zivot a priority. Nech sa mu dari.

 
oliš 10.02.2021 (08:00)

thumb_up-10thumb_down


Tento príspevok vyhodnotili používatelia ako nekvalitný, a preto sa nezobrazuje. Klikni sem ak si ho želáš napriek tomu zobraziť.
 
roman_m oliš 10.02.2021 (08:19)

thumb_up3thumb_down


všetky jazdy má na Strave aj tu na Mtbikeri...

 
juraj.zahorec 09.02.2021 (20:35)

thumb_up-12thumb_down


Tento príspevok vyhodnotili používatelia ako nekvalitný, a preto sa nezobrazuje. Klikni sem ak si ho želáš napriek tomu zobraziť.
 
frkonig juraj.zahorec 09.02.2021 (20:59)

thumb_up-33thumb_down


Tento príspevok vyhodnotili používatelia ako nekvalitný, a preto sa nezobrazuje. Klikni sem ak si ho želáš napriek tomu zobraziť.
 
frkonig 09.02.2021 (21:06)

thumb_up-18thumb_down*** Príspevok porušil pravidlá MTBIKER a bol preto zmazaný moderátorom ***

 
frkonig 09.02.2021 (21:09)

thumb_up-18thumb_down*** Príspevok porušil pravidlá MTBIKER a bol preto zmazaný moderátorom ***

 
frkonig 09.02.2021 (21:04)

thumb_up-21thumb_down*** Príspevok porušil pravidlá MTBIKER a bol preto zmazaný moderátorom ***

 
RoyalNatal 09.02.2021 (15:34)

thumb_up-25thumb_down*** Príspevok porušil pravidlá MTBIKER a bol preto zmazaný moderátorom ***

 
artsvk 09.02.2021 (15:11)

thumb_up-26thumb_down


Tento príspevok vyhodnotili používatelia ako nekvalitný, a preto sa nezobrazuje. Klikni sem ak si ho želáš napriek tomu zobraziť.
 
lubosvovcik artsvk 09.02.2021 (15:12)

thumb_up3thumb_down


off topic

 
brunner05 artsvk 09.02.2021 (15:30)

thumb_up3thumb_down


No vidíš. Ty môžeš dať pre zmenu 70 000 výškových metrov za rok

 
lubosvovcik brunner05 09.02.2021 (15:54)

thumb_up1thumb_down


a ty 1100 km, tolko mam myslim zabehnute za pol roka

 
iron.hide brunner05 09.02.2021 (16:13)

thumb_up2thumb_down


70 000 vyskovych metrov nie je zas tak moc, to sa neda ani porovnat s 70 000 kilometrami.
Ako obycajny hobby MTB jazdec, ktory jazdi vacsinou v lese v Karpatoch, mam tolko priblizne za polroka, plus minus. Presne to neviem, vyskove si presnejsie meriam az od tohto roka.
No inak clanok super, a drzim palce aj nadalej, nech je hlavne zdravicko, lebo zdravy clovek dokaze vsetko.

 
patris99 iron.hide 14.02.2021 (00:50)

thumb_up0thumb_down


presne tak, ja za minuly rok najazdenych necelych 8k km mtb+cesta vacsinou v karpatoch a yyskovych som mal 130k m....najazdit 70k na rovine za rok si veru neviem predstavit, tento chlapik je borec a jeho telo musi neuveritelne regenerovat, neviem ci staci len pravidelne jazdit a telo si zvykne alebo tam musi byt nejaka predispozicia

 
Per 09.02.2021 (15:11)

thumb_up-28thumb_down


Tento príspevok vyhodnotili používatelia ako nekvalitný, a preto sa nezobrazuje. Klikni sem ak si ho želáš napriek tomu zobraziť.
 
JakobSWE Per 09.02.2021 (15:31)

thumb_up64thumb_down


Pre kazdeho cloveka ma hodnotu nieco ine. Preco by mal premrhat svoj zivot? Niekto, presne ako Peter povedal, sedi pol dna pred televiziou. Niekto pracuje 16 hodin denne. Peter jazdi vo volnom case na bicykli a asi by to nerobil, keby to pre neho nemalo zvlastnu hodnotu.
Ja osobne si nemyslim, ze kazdy clovek na svete musi po sebe zanechajt nejake hmotne alebo nehmotne hodnoty - kazdy nech robi to, co ho robi stastnym, ak pri tom neublizuje nikomu inemu. A ak Petra robi stastnym bicyklovat 70.000 km rocne, tak nech pokracuje.

 
Lost Per 09.02.2021 (19:33)

thumb_up17thumb_down


Nepremrhaj zivot zbytočnými komentármi pod článkami, nema to hodnotu ... neber to v zlom

 
kecinko Lost 09.02.2021 (22:30)

thumb_up9thumb_down


Nechapem preco hned hejtujete komentare, ktore naznacuju, ze okrem extremneho odhodlania to cele nie je uplne v poriadku.
Ja si tiez myslim, ze byt v zivote sam a kazdu volnu minutu venovat jednej veci nie je zdrave, pretoze je to na ukor vsetkych ostatnych veci...
Jeho odhodlanie je neskutocne silne ale ci je to nieco obdivu hodne? Neviem... som tiez fanaticky sportovec, ale nad tymto uz skor pokrutim hlavou, ako by som to obdivoval len preto, ze je to extrem.

 
frkonig 09.02.2021 (19:33)

thumb_up-46thumb_down


Tento príspevok vyhodnotili používatelia ako nekvalitný, a preto sa nezobrazuje. Klikni sem ak si ho želáš napriek tomu zobraziť.
 
ennio frkonig 09.02.2021 (19:46)

thumb_up7thumb_down


Gratulujem! Prvy prispevok na mtbikeri a hned tak nesmierne prinosny, to len tak nevidi. Vsetkym si nam otvoril oci. Dalsie prispevky uz ani nemusis pridavat.

 
frkonig ennio 09.02.2021 (20:58)

thumb_up-17thumb_down*** Príspevok porušil pravidlá MTBIKER a bol preto zmazaný moderátorom ***

 
Lost ennio 09.02.2021 (21:31)

thumb_up3thumb_down


a po 6,5 roku od registrácie

 
Zipsik frkonig 09.02.2021 (22:39)

thumb_up0thumb_down


Že ty si ten pako ktorého som argumentačne zničil na FB pred chvíľou? xDDD s Pozdravom, Michal Petrovič

 
frkonig Zipsik 10.02.2021 (04:59)

thumb_up0thumb_down


Nie

 
roman_m frkonig 10.02.2021 (08:29)

thumb_up14thumb_down


Jednotlivé jazdy má zaznamenané na Strave. Môžeš nám teda prezradiť, ako tento podvod Peter robí? Platí deckám z celého okolia, aby sa striedali pod jeho kontom a jazdili pre neho km po okolí? Je to celá skupina Petrov, čo sa striedajú? Jazdí to pomaly na babete?

A celé to robí preto, aby o ňom napísali článok na webe?

A rovnako tak podvádzajú aj desiatky iných bikerov po celom svete, ktorí majú podobní ročný nájazd km?

Pozri, to, že je pre nás scifi kráčať po Mesiaci, ešte neznamená, že po ňom nikto nekráčal...

Alebo nám normálne v rámci diskusie daj namiesto hejtu a vysmievania jeden dôvod čo len pochybovať, že je to celé vymyslené...

 
JakobSWE roman_m 10.02.2021 (09:44)

thumb_up10thumb_down


roman_m, fakty v tejto dobe pre niektorych ludi nic neznamenaju. Mozes im dat tisic dokazov, vedeckych studii a odbornych posudkov - aj tak budu mat pravdu oni. Tazko sa s tym bojuje. Pre takychto ludi ani GPS zaznamy na Strava nie su dostatocnym dokazom, ze Peter naozaj bicykluje.

 
volodaj JakobSWE 10.02.2021 (10:21)

thumb_up3thumb_down


Ono v podstate načo ich aj presviedčať. Nech si myslia čo chcú. Nedávno som dával do vtipkára taký odkaz. Každý môže mať svoj názor

https://www.mtbiker.sk/forum/post1692581.html#p1692581

 
Kr1v1 volodaj 10.02.2021 (12:20)

thumb_up1thumb_down


Hehe, k tomu vtipkarovi by som dodal, ze su aj ludia, co pracuju 24h denne, a ked nestihaju, vstanu o 1h skor aby ziskali naskok...a mozno aj sam Peter tu vstava o hodinu skor, aby mu to vyslo, lebo podla niektorych vypoctov tu v komentoch mu to nevychadza

 
Vuk JakobSWE 11.02.2021 (13:37)

thumb_up2thumb_down


Ja som sledoval na spektre dokumenty o neuveritelnych schopnostiach niektorych ludi. Ludia su vseliaki a urcite by to nerobil len preto aby vznikol tento clanok. Cyklistika je pre niekoho pozitok a viem to aj ja, lebo ma tiez bavi. Je to navykove. Pre peniaze a chvalenie to urcite nerobi. Ak telo vyplavuje endorfiny tak preco nie, ked ma vhodne podmienky a cas?

 
Pridaj komentár
keyboard_arrow_up