Značka Roeckl - špecialista na rukavice na bike, lyže alebo hiking

Značka Roeckl - špecialista na rukavice na bike, lyže alebo hiking

Ako vyzerajú rukavice od značky, ktorá má vo výrobe prax 180 rokov, som zisťoval na modeloch Haines GTX a Lidhult. Ako obstáli na bežkách a túre, ako ich využiť na bike?

Značky v našom shope majú popis, kde sa dočítate o tom, čo robia, ale aj to, kedy a ako vznikli, ak je to zaujímavé. Sú tam také, ktoré majú zopár rokov, nazývané moderné, občas tam vyskočí nejaká, ktorá funguje takmer 100 rokov. Ale ako by ste nazvali značku, ktorá sa od vzniku venuje jednej veci viac ako 180 rokov? Nemecká rodinná značka Roeckl vznikla už v r. 1839 v Mníchove.Je to tak dávno, že si ťažko dnes predstavíme, čo to boli za časy. Tiež ma to zaujímalo, a tak som otvoril Wikipédiu a dočítal sa napríklad toto: V roku 1839 v Mississippi povolili ženám vlastniť majetok, pán Goodyear vynašiel vulkanizáciu kaučuku, neexistovali ešte zatváracie špendlíky, plynové masky a ani slovo dinosaurus. V Bratislave sa chystá otvorenie prvej konskej železnice na Slovensku, samozrejme, že fungujeme ešte v rámci rakúsko-uhorskej monarchie, kožené rukavičky Roeckl možno nosil aj Štúr.Ponuka značky Roeckl


Ja si rukavice od tejto značky spájam najviac s bežeckým lyžovaním, špeciálne som si ich všimol u mnohých biatlonistov počas streľby. Potom som Roeckl zaregistroval pri Imrových zimných aktivitách, ich bikový model Verbier odporúčal aj vo videu o obľúbených kúskoch jeho zimnej výstroje. A tak som sa potešil, keď som dostal možnosť vyskúšať ich rukavice aj ja. Vybrať som si mohol z rukavíc na bicykel, bežky, zjazdové lyže alebo behanie, hiking a outdoor aktivity, tak majú rozdelenú aj ponuku. Niektoré modely majú uvedené aj v niekoľkých kategóriách, hodia sa na viacero športov. A tak to beriem aj ja, jedny rukavice používam na viaceré športy. Prvá vec bola vybrať správnu veľkosť.

Veľkosti


Ruky mám ako lopaty, tak som vedel, že sa budem pohybovať na hranici ponuky, chcel som mať istotu, a tak som otvoril ich kalkulačku. Zadáte tam obvod ruky cez hánky a vám to odporučí veľkosť. Z vlastnej skúsenosti odporúčam brať do úvahy aj dĺžku prstov, nechce sa vám mať s malými rukavicami pocit, ako keby ste mali žiabre.Ako dôkaz, že nekecám a ako pomôcku pridávam rozmery mojich rúk. Mne bola odporúčaná veľkosť 9, ale dobre že som si zobral bežkársky model Lidhult 10, mám dlhé prsty. Rukavica sadla ako uliata, nie je veľká, na zápästí si ju zatiahnete suchým zipsom ako potrebujete. Lyžiarsky model Haines som zobral až veľkosť 11, chcem ich používať do najväčšej zimy ako druhý pár rukavíc už na jedny tenšie. Pohyb vonku v zime mi nerobí žiadny problém, iba ruky mi vždy mrznú, tak keď nechcem kupovať nejaké výhrevné vložky alebo elektrické rukavice, toto je riešenie. Inak aj tieto rukavice majú uťahovanie a ani keď ich mám samotné, nepadajú a v pohode ich môžem nosiť aj takto.Bežkársky model Roeckl Lidhult


Toto sú asi najmäkšie rukavice, aké som vlastnil. Veľmi príjemný je materiál, z ktorých sú vyrobené, svojou konštrukciou sú určené na bežky. Majú protišmykovú dlaň, takže sa palica ani nepohne.Na palci znalci cyklistického spôsobu smrkania ocenia chlpatú časť na utieranie nosa, výborná vec je zakončenie palca a ukazováku povrchom, ktorý umožní obsluhovať displej mobilu. Použili kvalitný materiál WINDSTOPPER® od značky GORE®, takže rukavice, aj keď sa zdajú tenké, neprefúkajú, ale ruky „dýchajú“.Tento pár mám ako voľbu číslo jedna, ak idem na bežky, ako záložné používam nejaké cyklo, čo mám. Výborné sú aj na turistiku, kde som milovník paličiek, takže princíp ako na bežkách. Cenu a detaily o použitých materiáloch nájdete v shope.Lyžiarsky model Roeckl Haines GTX


Zjazdové lyžovanie ma nejako prestalo baviť, ale aj tak som si vybral tento model. Ako som vyššie spomínal, mám ich ako druhé rukavice, keď je vonku najväčšia kosa. Brávam ich na turistiku, lebo keď sme v zime zastavili na nejakom kopci na pauzu alebo jedlo, tenké rukavice mi nestačili. Tak na ne šupnem tieto a vybavené. Rovnako to mám počas bikovania, zoberiem Hainesky do dresu a keď začne štipkať, ľahučko ich navlečiem.Sú výjazdy alebo túry, kedy ich nevytiahnem, ale radšej ich odnesiem. Fajn je, že ako lyžiarske rukavice, aj tieto sa dajú spojiť prackou, takže ich nehľadám po jednom. Na dlani je koža, takže znesú aj palice alebo riadidlá. Vnútro je mäkký softshell, vrch má aj membránu GORE-TEX®.Dôležité je, že sú spravené kvalitne, látka dnu sa nežmolí, pri vyzliekaní sa nezhŕňa, ako sa mi to dialo voľakedy na lacných rukaviciach. A hlavne sú veľké, konečne aj na moje ruky, super je aj ich dĺžka na zápästí, prekryjú vyhrnutý rukáv. Telefón sa v nich ovládať veľmi nedá, nechýba ani tá špeci látka na to určená. Opäť info o cene a ostatné detaily na shope.Majstri vo svojom remesle


V poslednej dobe sa mi osvedčilo nájsť si značku, ktorá sa špecializuje na jednu vec. Myslím to, že má vlastný vývoj a výrobu a nerobí milión produktov a potom robí všetko a nič. Mať široké vlastné portfólio zvládne len ozaj veľká firma. Možno aj toto je typ informácie, ktorý vám pomôže pri budúcich nákupoch, keď sa budete rozhodovať, akú značku si vybrať. Pokiaľ budete zháňať rukavice, tak smelo do hľadáčika zaraďte aj Roeckl.

Historické fotky: roeckl.de
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up17thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Beh a cyklistika - prečo behať a ako začať

Beh a cyklistika - prečo behať a ako začať

Prečo je beh príjemné spestrenie pre cyklistov, aké benefity im prináša a ako sa vystrojiť a začať tak, aby bolo všetko ok.
Výbava aj pre outdoorové aktivity PR článok

Výbava aj pre outdoorové aktivity

Nezáleží či ste fanúšikom cyklistiky, skialpu, alebo klasickej turistiky. Tieto veci oceníte, hlavne ak máte radi kvalitné vybavenie, ktoré v sebe skrýva praktické prvky.
Výbava nielen pre cyklistu PR článok

Výbava nielen pre cyklistu

Ak robíte viacero športových aktivít, alebo si len radi od bicykla oddýchnete a z času na čas vyrazíte na turistiku či lyže, možno sa vám hodí niečo z nášho výberu.
keyboard_arrow_up